Izgubljena diploma

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#1 Izgubljena diploma

Post by Tabijat »

Diploma izgubljena, tj originalni primjerak. Imam još ona dva primjerka sa vodenim žigom, ali bez potpisa dekana i pečata fakulteta.
Jbg, ne pitajte me kako. Rezultat mnogobrojnih kopiranja radi prijava na konkurse.

E sad je problematika sljedeća. Imam dvije opcije - izdavanje duplikata diplome dipl. ing (cca 200km) ili da odmah idem na ekvivalenciju i dobijem diplomu Master (cca 400 km). Kako mi objasniše iz studentske, nema nikakvih dodatnih polaganja razlike.
Iskreno, ne znam šta da radim. Uvijek mi je bilo draže to što sam položila po starom nastavnom planu i programu, a s druge strane, ako ikad išla vani, možda je bolje imati Master? Za moj sadašnji posao ne znači ništa.
Tehnički fakultet je u pitanju ako koga zanima.

Ima li iko kakav pametan savjet? Ova dilema pravo dugo traje.
HD_2015
Posts: 871
Joined: 27/08/2015 12:54

#2 Re: Izgubljena diploma

Post by HD_2015 »

Da li dobiješ baš diplomu mastera ili samo uvjerenje o ekvivalenciji? Diploma i uvjerenje nije isto.

Kako god, ja bih platio 200KM za novu diplomu, a ekvivalencija za master samo ako ti zatreba.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#3 Re: Izgubljena diploma

Post by Tabijat »

HD_2015 wrote: 24/06/2022 09:14 Da li dobiješ baš diplomu mastera ili samo uvjerenje o ekvivalenciji? Diploma i uvjerenje nije isto.

Kako god, ja bih platio 200KM za novu diplomu, a ekvivalencija za master samo ako ti zatreba.
Nisam sigurna za master, ali sam sigurna da za 200 dobijamo duplikat diplome, ne novu diplomu.
U svakom slučaju ću tražiti prvo to, a ako mogu imati oboje, onda oboje.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#4 Re: Izgubljena diploma

Post by doktornauke »

Sebija jesil to ti?
Post Reply