Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#8451 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

Thorgerson wrote:
Naslovnica wrote: Ne kontam?!
Konjina što ti blica i trubi da se skloniš u desnu traku (kakva god da je) i pustiš ga da prođe lijevom preticajnom trakom (umjesto da te desnom obilazi)?
Da, jeste konjina. Kako drugacije nazvati idiota koji vozi 120-140km/h + na onoj cesti? A voze i vise, jer ako ja vozim 80-85km/h, sklonim se on proleti pored mene ko da stojim.

Sklonim se ja naravno, znam pravila, ne mora mene niko preticati desnom, ali se opet vratim u lijevu traku. Desnom je nemoguce voziti.

Kažem opet, zbog takvih budala se i dešavaju dole svako malo udesi. Jedni pretiču brzo voze pa ih odnese, drugi voze ovi im blicaju, krenu da predju na desnu stranu i samo ih baci u jarak. I zato kažem, ili zatvori cestu ili je napravi. Jer nije sigurno. Ali eto valjda opet mora neko poginuti da bi se nesto dole uradilo.
:thumbup:
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#8452 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by geralt »

Thorgerson wrote:
Naslovnica wrote: Ne kontam?!
Konjina što ti blica i trubi da se skloniš u desnu traku (kakva god da je) i pustiš ga da prođe lijevom preticajnom trakom (umjesto da te desnom obilazi)?
Da, jeste konjina. Kako drugacije nazvati idiota koji vozi 120-140km/h + na onoj cesti? A voze i vise, jer ako ja vozim 80-85km/h, sklonim se on proleti pored mene ko da stojim.

Sklonim se ja naravno, znam pravila, ne mora mene niko preticati desnom, ali se opet vratim u lijevu traku. Desnom je nemoguce voziti.

Kažem opet, zbog takvih budala se i dešavaju dole svako malo udesi. Jedni pretiču brzo voze pa ih odnese, drugi voze ovi im blicaju, krenu da predju na desnu stranu i samo ih baci u jarak. I zato kažem, ili zatvori cestu ili je napravi. Jer nije sigurno. Ali eto valjda opet mora neko poginuti da bi se nesto dole uradilo.
Ja takvima jos dodatno usporim :D
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#8453 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

geralt wrote:
Thorgerson wrote:
Naslovnica wrote: Ne kontam?!
Konjina što ti blica i trubi da se skloniš u desnu traku (kakva god da je) i pustiš ga da prođe lijevom preticajnom trakom (umjesto da te desnom obilazi)?
Da, jeste konjina. Kako drugacije nazvati idiota koji vozi 120-140km/h + na onoj cesti? A voze i vise, jer ako ja vozim 80-85km/h, sklonim se on proleti pored mene ko da stojim.

Sklonim se ja naravno, znam pravila, ne mora mene niko preticati desnom, ali se opet vratim u lijevu traku. Desnom je nemoguce voziti.

Kažem opet, zbog takvih budala se i dešavaju dole svako malo udesi. Jedni pretiču brzo voze pa ih odnese, drugi voze ovi im blicaju, krenu da predju na desnu stranu i samo ih baci u jarak. I zato kažem, ili zatvori cestu ili je napravi. Jer nije sigurno. Ali eto valjda opet mora neko poginuti da bi se nesto dole uradilo.
Ja takvima jos dodatno usporim :D
Skloni se u desnu i usporavaj koliko hoćeš, lijeva je preticajna i kraj priče. Koliko god da je desna traka loša, ako neko ide lijevom s namjerom da te pretekne - tvoje je da se skloniš, ništa manje, ništa više.
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#8454 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Naslovnica wrote:
geralt wrote:
Naslovnica wrote: Ne kontam?!
Konjina što ti blica i trubi da se skloniš u desnu traku (kakva god da je) i pustiš ga da prođe lijevom preticajnom trakom (umjesto da te desnom obilazi)?
Da, jeste konjina. Kako drugacije nazvati idiota koji vozi 120-140km/h + na onoj cesti? A voze i vise, jer ako ja vozim 80-85km/h, sklonim se on proleti pored mene ko da stojim.

Sklonim se ja naravno, znam pravila, ne mora mene niko preticati desnom, ali se opet vratim u lijevu traku. Desnom je nemoguce voziti.

Kažem opet, zbog takvih budala se i dešavaju dole svako malo udesi. Jedni pretiču brzo voze pa ih odnese, drugi voze ovi im blicaju, krenu da predju na desnu stranu i samo ih baci u jarak. I zato kažem, ili zatvori cestu ili je napravi. Jer nije sigurno. Ali eto valjda opet mora neko poginuti da bi se nesto dole uradilo.
Ja takvima jos dodatno usporim :D
Skloni se u desnu i usporavaj koliko hoćeš, lijeva je preticajna i kraj priče. Koliko god da je desna traka loša, ako neko ide lijevom s namjerom da te pretekne - tvoje je da se skloniš, ništa manje, ništa više.
Zavisi sta se smatra usporavanjem ako je ogranicenje 80.
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#8455 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by geralt »

gold'n'brown wrote:
Naslovnica wrote: Skloni se u desnu i usporavaj koliko hoćeš, lijeva je preticajna i kraj priče. Koliko god da je desna traka loša, ako neko ide lijevom s namjerom da te pretekne - tvoje je da se skloniš, ništa manje, ništa više.
Zavisi sta se smatra usporavanjem ako je ogranicenje 80.
:thumbup:

Standardno vozim 5-10 preko ogranicenja, osim gdje znam da su radari ili da ima policije. Ako je to nekom presporo i blica mi ili svira, onda vozim tacno po ogranicenju.
kakaljin
Posts: 11581
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8456 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

geralt wrote:
gold'n'brown wrote:
Naslovnica wrote: Skloni se u desnu i usporavaj koliko hoćeš, lijeva je preticajna i kraj priče. Koliko god da je desna traka loša, ako neko ide lijevom s namjerom da te pretekne - tvoje je da se skloniš, ništa manje, ništa više.
Zavisi sta se smatra usporavanjem ako je ogranicenje 80.
:thumbup:

Standardno vozim 5-10 preko ogranicenja, osim gdje znam da su radari ili da ima policije. Ako je to nekom presporo i blica mi ili svira, onda vozim tacno po ogranicenju.
Ja se svaki put sklonim bez obzira vozio 10 preko ogranicenja ili ne, jer ne znam radi cega neko zuri, mozda je nesto hitno, mozda taj vozi nekoga u bolnicu, moje nije da ikoga usporavam neka svako vozi koliko hoce, ja svakoga pustim da me obidje sa lijeve strane ako je brzi od mene. Ako neko vozi brze od ogranicenja tu je policija da ga zaustavi i kazni, ja nisam tu da nekoga usporavam. Tako niko nebi nikoga trebao da usporava, jer lakse je nekog pustiti da ode nego da se stvara rizik radi preticanja negdje de nije sigurno, bolje je pomjeriti se u traci u desnu stranu ako je jedna, a a ko je vise traka onda se vratiti u desnu traku i putiti ga da ode na bezbjedan nacin.

Policija je zaduzena za akznjavanje vozaca koji voze brzo, a ne ostali vozaci da uspravaju druge vozace.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#8457 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

Na brzoj cesti prema i od Mostarskog postoje dvije trake.
Desna je vozna, lijeva preticajna. Vozi se desnom trakom osim ako se ne vrši preticanje.
Zar trebamo svakih 7 dana ponavljati gradivo?!
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#8458 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

kakaljin wrote:
geralt wrote:
gold'n'brown wrote:[quote="Naslovnica"
Skloni se u desnu i usporavaj koliko hoćeš, lijeva je preticajna i kraj priče. Koliko god da je desna traka loša, ako neko ide lijevom s namjerom da te pretekne - tvoje je da se skloniš, ništa manje, ništa više.
Zavisi sta se smatra usporavanjem ako je ogranicenje 80.
:thumbup:

Standardno vozim 5-10 preko ogranicenja, osim gdje znam da su radari ili da ima policije. Ako je to nekom presporo i blica mi ili svira, onda vozim tacno po ogranicenju.
Ja se svaki put sklonim bez obzira vozio 10 preko ogranicenja ili ne, jer ne znam radi cega neko zuri, mozda je nesto hitno, mozda taj vozi nekoga u bolnicu, moje nije da ikoga usporavam neka svako vozi koliko hoce, ja svakoga pustim da me obidje sa lijeve strane ako je brzi od mene. Ako neko vozi brze od ogranicenja tu je policija da ga zaustavi i kazni, ja nisam tu da nekoga usporavam. Tako niko nebi nikoga trebao da usporava, jer lakse je nekog pustiti da ode nego da se stvara rizik radi preticanja negdje de nije sigurno, bolje je pomjeriti se u traci u desnu stranu ako je jedna, a a ko je vise traka onda se vratiti u desnu traku i putiti ga da ode na bezbjedan nacin.

Policija je zaduzena za akznjavanje vozaca koji voze brzo, a ne ostali vozaci da uspravaju druge vozace.[/quote]


:thumbup:
Upravo tako.
Čuj opravdanja za vožnju preticajnom trakom - vozim po ograničenju?! Da nije žalosno bilo bi smiješno kakve rezone ima neko ko je položio vozački.
kakaljin
Posts: 11581
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8459 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

Naslovnica wrote:Na brzoj cesti prema i od Mostarskog postoje dvije trake.
Desna je vozna, lijeva preticajna. Vozi se desnom trakom osim ako se ne vrši preticanje.
Zar trebamo svakih 7 dana ponavljati gradivo?!
Izgleda da se mora i crtati. Da ako je neko brzi da ga treba propustiti gdje god se nalazis. Koliko puta sam propustio iako je bila jedna traka u jednom smjeru, fino se pomjerim desno i dam zmigavac da me moze sigurno preteci.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8460 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by un1ted »

Ni meni nije jasno kako neko radi sebe ne propusti debila, ako situacija dozvoljava?
kakaljin
Posts: 11581
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8461 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

un1ted wrote:Ni meni nije jasno kako neko radi sebe ne propusti debila, ako situacija dozvoljava?
Hem sto ne propusta, nego jos namjerno usporava i gleda u retrovizor i onda ide semafor pocne blinkati zeleno i on sporo ide i samo sto se upali zuto on po gasu i prodje na semaforu a onoga iza zajebe da ostane na semaforu.

Ali odo smo sa temom u pogrsnom pravcu, ima tema za ovo.
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#8462 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Naslovnica wrote:
kakaljin wrote:
geralt wrote:[quote="Naslovnica"
Skloni se u desnu i usporavaj koliko hoćeš, lijeva je preticajna i kraj priče. Koliko god da je desna traka loša, ako neko ide lijevom s namjerom da te pretekne - tvoje je da se skloniš, ništa manje, ništa više.
Zavisi sta se smatra usporavanjem ako je ogranicenje 80.
:thumbup:

Standardno vozim 5-10 preko ogranicenja, osim gdje znam da su radari ili da ima policije. Ako je to nekom presporo i blica mi ili svira, onda vozim tacno po ogranicenju.
Ja se svaki put sklonim bez obzira vozio 10 preko ogranicenja ili ne, jer ne znam radi cega neko zuri, mozda je nesto hitno, mozda taj vozi nekoga u bolnicu, moje nije da ikoga usporavam neka svako vozi koliko hoce, ja svakoga pustim da me obidje sa lijeve strane ako je brzi od mene. Ako neko vozi brze od ogranicenja tu je policija da ga zaustavi i kazni, ja nisam tu da nekoga usporavam. Tako niko nebi nikoga trebao da usporava, jer lakse je nekog pustiti da ode nego da se stvara rizik radi preticanja negdje de nije sigurno, bolje je pomjeriti se u traci u desnu stranu ako je jedna, a a ko je vise traka onda se vratiti u desnu traku i putiti ga da ode na bezbjedan nacin.

Policija je zaduzena za akznjavanje vozaca koji voze brzo, a ne ostali vozaci da uspravaju druge vozace.


:thumbup:
Upravo tako.
Čuj opravdanja za vožnju preticajnom trakom - vozim po ograničenju?! Da nije žalosno bilo bi smiješno kakve rezone ima neko ko je položio vozački.[/quote]
Nije stvar usporavanja, desavalo mi se npr na Ivanu da zaobilazim druga auta, a iza mene baja mi blica jer kao ne preticem dovoljno brzo. Ogranicenje 60 ja vec vozim 80.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#8463 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

Ma to se dešava, ko xebe mater debilu, završiš preticanje i vratiš se u svoju traku.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#8464 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by El_comadante »

i kad če popravljati ovo od Bosmala do suda? nikako da počnu...
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#8465 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dadoka84 »

El_comadante wrote:i kad če popravljati ovo od Bosmala do suda? nikako da počnu...
Postavili su 3m kvadratna :) dosta.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3524
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#8466 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JavierBosnia »

dadoka84 wrote:
El_comadante wrote:i kad če popravljati ovo od Bosmala do suda? nikako da počnu...
Postavili su 3m kvadratna :) dosta.
I to je lose odradjeno cini mi se, beznacajno nekako. Ondje jedino moze komplet rekonstrukcija da se izravma podloga koja je neravna
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#8467 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by славянин »

Mislim da se onde mora i tampon nasipati tj. podloga raditi jer propala je cesta skroz , nisu samo rupe u pitanju nego skroz se deformisala cesta.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#8468 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dadoka84 »

JavierBosnia wrote:
dadoka84 wrote:
El_comadante wrote:i kad če popravljati ovo od Bosmala do suda? nikako da počnu...
Postavili su 3m kvadratna :) dosta.
I to je lose odradjeno cini mi se, beznacajno nekako. Ondje jedino moze komplet rekonstrukcija da se izravma podloga koja je neravna
Ma ko da su se djeca igrala. Gledam na stupskom brdu šta su popravljali... sve udubljeno po 2-3cm. Idioti.
neki
Posts: 6610
Joined: 17/02/2005 07:57

#8469 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by neki »

dječak sa šibicama wrote:Nije tacno, 1. transferzala nigdje ne ulazi na teritorij opcine Novo Sarajevo.

Image

Image
Granice opština na ovim mapama nisu tačne...granica ide ulicom Halida Kajtaza, Penny plus je u Novom Sarajevu
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4341
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8470 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by VladaFBiH »

neki wrote:
dječak sa šibicama wrote:Nije tacno, 1. transferzala nigdje ne ulazi na teritorij opcine Novo Sarajevo.



Granice opština na ovim mapama nisu tačne...granica ide ulicom Halida Kajtaza, Penny plus je u Novom Sarajevu



Dijelom tačno, glavna zgrada (neuknjižena) je u novom Sarajevu a Supermarket i igraonica u Centru i na neki način su uknjiženi u posljednjih godinu-dvije. Ovo možeš provjeriti na http://www.katastar.ba koji ima tačno ucrtano sve
User avatar
mk ultra
Posts: 19129
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8471 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Image

Ko ga je ovdje postavio :-)

I jos gledaj ove sto se prestrojavaju iz lijeve u desnu traku bas ovdje, a ove brze u desnoj nema sanse da vidis od znaka...
franceska
Posts: 320
Joined: 22/08/2008 20:05

#8472 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by franceska »

Zna li iko kako ide i dokle je eksproprijacija za I transferzalu??
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#8473 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Gray »

Pored toga, zna li iko šta je sa proširenjem Džemala Bijedića? :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4341
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8474 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by VladaFBiH »

Gray wrote:Pored toga, zna li iko šta je sa proširenjem Džemala Bijedića? :D
iduće godine u ova doba načelnik će uveliko pričati o proširenju :)
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#8475 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Gray wrote:Pored toga, zna li iko šta je sa proširenjem Džemala Bijedića? :D
Sačekaj dok EA nakupi radnika...
Post Reply