Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
koler
Posts: 118
Joined: 21/08/2006 16:15

#8376 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by koler »

Fakat mi nikad nece biti jasno da jedno objavis a drugo radis. Ministar Steta prije par dana naglasi da ce se rekonstrukcija pojedinih ulica, medju kojima i juzna na potezu od Bosmala do suda, izvoditi u nocnim satima u cilju ne stvaranja velikih guzvi. Jutros, kod Bosmala zakopali rupe i radnici Rada regulisu saobracaj, guzve vec pocele. Cestitke ministre, svaka cast od rijeci si.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#8377 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by TheGodfather001 »

SDOO-vcima smeta kad se gradi, smeta kad se ne gradi, smeta kad se radi po danu, smeta kad se radi po noći, smeta im kad se smanje redukcije vode, kad se počne naplaćivati odvoz otpada po zakonu, sve im smeta kad ne mogu primjeniti dobro, staro načelo "IMT"... Kako reče Dr. Bones:"Najviše metana na planeti Zemlji proizvedu termiti.", a sada je SDA termitizam to i dokazao.
koler
Posts: 118
Joined: 21/08/2006 16:15

#8378 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by koler »

A ti kao branioc, e pa branioce ne trebas vladu od mene braniti. Ja sa SDA nemam veze, bas suprotno. Oni godinama nikad nista nisu uradili i budala je toga svjestan.
Malo razuma nece biti na odmet nikome. Ne znam samo sto najavljuje nocne radove ako to necete implementirati.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3524
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#8379 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JavierBosnia »

Nek stavi neko koju sliku ako ima da vidimo kako se to krpi
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#8380 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by TheGodfather001 »

koler wrote:A ti kao branioc, e pa branioce ne trebas vladu od mene braniti. Ja sa SDA nemam veze, bas suprotno. Oni godinama nikad nista nisu uradili i budala je toga svjestan.
Malo razuma nece biti na odmet nikome. Ne znam samo sto najavljuje nocne radove ako to necete implementirati.
Ako se meni obraćaš da ti odmah kažem da ne branim nikoga, ali mi je preko glave opstruiranja svega i osporavanja svakog postupka vlade bez obzira da li je loš ili nije.
Što se tiče noćnih radova, u mojoj ulici kada su ih izvodili, komšije su potpisale peticiju protiv kantonalne direkcije za ceste da obustave radove navečer jer ometaju red i mir emisijom prekomjerne buke...i šta se desilo? udovoljilo se zahtjevu, pa su radili tokom dana i izazvali kolaps u saobraćaju. Šta je Šteta izjavio nije mi poznato, ali bi bilo dobro da je prije izjave barem kontaktirao građane kojima bi radovi mogli smetati, te na taj način artikulisati svoju izjavu za medije.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8381 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by un1ted »

Kod na uvijek 2-3 ili 10 osoba moze blokirati nešto što će koristi 10.000 osoba :)

Tako i izgradnju...nadje se nekoliko stanara i blokiraju gradnju, jer eto gradit će se 365 dana :-) a pri tome udahnu više štetnih stvari radi gužvi i slično, ali eto, bitno je imati jak i miran san odmah kraj saobraćajnice.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#8382 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by TheGodfather001 »

un1ted wrote:Kod na uvijek 2-3 ili 10 osoba moze blokirati nešto što će koristi 10.000 osoba :)

Tako i izgradnju...nadje se nekoliko stanara i blokiraju gradnju, jer eto gradit će se 365 dana :-) a pri tome udahnu više štetnih stvari radi gužvi i slično, ali eto, bitno je imati jak i miran san odmah kraj saobraćajnice.
Meni sa 2 male djece nije smetalo da se radi navečer, stalo mi je da se to završi, ali par "eminentnih" građana, uvezanih sa općinskim načelnikom nisu mogli mirno spavati kraj svojih jebulja, pa su radove "prebacili" na dnevni režim. To je rezultiralo da su radovi izvođeni 20 umjesto 5 dana tj.noći, prašina, nervoza vozača, nemogućnost parkiranja itd su bili samo bonus na sve što se dešavalo ispod prozora...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3524
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#8383 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JavierBosnia »

Bolje da njih 10 mirno spava, nego da 10.000 ljudi sto tu prodje jebe se sa cekanjem. Pa jaa :run:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3524
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#8384 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JavierBosnia »

Prolazio sam sinoc preko anekse i iskreno ne vidjeh da je ista uradjeno na toj sanaciji sto ste govorili da se radilo preko dana

Jedino kao da ima nesto veoma malo u traci prema Dobrinji kod SenSu radnje?
User avatar
mk ultra
Posts: 19130
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8385 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

ima na 3 mjesta po 1.5m2 asfalta, KJKP rad radio
koler
Posts: 118
Joined: 21/08/2006 16:15

#8386 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by koler »

Zapoceli pa stali, na par mjesta uradili...mozda neka hitna rekonstrukcija bila sta vec..
The BEN10
Posts: 7557
Joined: 19/09/2011 09:03

#8387 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by The BEN10 »

koler wrote:Zapoceli pa stali, na par mjesta uradili...mozda neka hitna rekonstrukcija bila sta vec..
Ja sam iz saopštenja shvatio da se radi sanacija ulice u dužini 500-600 metara.

http://ba.n1info.com/Vijesti/a351599/Sa ... atima.html
''S obzirom na to da su dnevne temperature visoke za izvođenje radova na pomenutim dionicama, a tokom dana su i gužve u saobraćaju, donijeli smo odluku da se sanacija vrši u noćnim satima. Na ovaj način neće doći do obustave saobaćaja, pa će i naši sugrađani biti zadovoljni ovim rješenjem'', rekao je ministar Šteta, saopćeno je iz Press službe KS.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3524
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#8388 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JavierBosnia »

Radi se od kruznog u hrasnom do suda
Ako budu krpili kao ovo sad, truba
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#8389 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by славянин »

"Ja trebam čekati 45 minuta da me deblokiraju, jer misle da su ovo oslobodili i da ministar tu nema pravo ništa. Svako ima daljinski od rampe i to je parkiranje da poludiš, pa to nigdje nema i sada se oni kao bune. Ja sam radio svoj posao, krenuo na sastanak, a onda morao čekati 45 minuta, zbog čega sam zakasnio", dodao je federalni ministar."
Evo belaja kod ok korala :D
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ko-kome ... /190703084
kakaljin
Posts: 11581
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8390 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

славянин wrote:
"Ja trebam čekati 45 minuta da me deblokiraju, jer misle da su ovo oslobodili i da ministar tu nema pravo ništa. Svako ima daljinski od rampe i to je parkiranje da poludiš, pa to nigdje nema i sada se oni kao bune. Ja sam radio svoj posao, krenuo na sastanak, a onda morao čekati 45 minuta, zbog čega sam zakasnio", dodao je federalni ministar."
Evo belaja kod ok korala :D
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ko-kome ... /190703084
A najgore je reakcija policije
Na parking je na poziv stigla i policija koja, prema riječima uposlenika spomenutog Zavoda, nije željela reagovati niti praviti zapisnik s obzirom na to da se radi o službenom vozilu prvog čovjeka Ministarstva zdravstva FBiH.
User avatar
starii
Posts: 3297
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#8391 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by starii »

ulica bolnicka stoji dva mjeseca neasfaltirana, mašine stoje radnika nigdje, moto firme stići na sve tendere....
User avatar
thekupus
Posts: 6773
Joined: 25/06/2011 22:38

#8392 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

starii wrote:ulica bolnicka stoji dva mjeseca neasfaltirana, mašine stoje radnika nigdje, moto firme stići na sve tendere....
Nije korektno što pišeš neistine.

Radovi su počeli 6. juna. Ne radi se samo asfaltiranje već promjena i stabilizacija kompletne podloge, nivelacija šahtova, i tek na kraju će ići asfalt. Najavljeno trajanje radova je 45 radnih dana. Od 6. juna je prošlo 19 radnih dana. Rok će biti probijen tek 8. augusta.


Ne valja pisati nasumične neprovjerene informacije samo da bi se kritikovalo. Mislim, znam da na forumu niko ne poziva na odgovornost ljude koji lupaju u komentarima, ali treba ipak ponekad biti realan.
User avatar
starii
Posts: 3297
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#8393 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by starii »

ja prolazim svaki dan tom ulicom i rijetko kojeg radnika vidim, mašine stoje....haman se čeka da dobra kiša padne da se šahtovi iznivelišu...
noviclan
Posts: 10766
Joined: 31/10/2013 06:48

#8394 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by noviclan »

Joj sto stemaju vceras negdje masine odzvanja
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#8395 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by славянин »

noviclan wrote:Joj sto stemaju vceras negdje masine odzvanja
Nema odmora dok traje obnova :D , nego da oce ko jos upratiti i slikati u toku noci te radove da obradujemo oci.
User avatar
thekupus
Posts: 6773
Joined: 25/06/2011 22:38

#8396 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

starii wrote:ja prolazim svaki dan tom ulicom i rijetko kojeg radnika vidim, mašine stoje....haman se čeka da dobra kiša padne da se šahtovi iznivelišu...
To je druga stvar, kad ti prolaziš i od kad do kad oni rade. Ali nije korektno da pričaš da rade dva mjeseca i da samo stoji razrovano, kad to nije istina.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#8397 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by espn »

thekupus wrote:
starii wrote:ja prolazim svaki dan tom ulicom i rijetko kojeg radnika vidim, mašine stoje....haman se čeka da dobra kiša padne da se šahtovi iznivelišu...
To je druga stvar, kad ti prolaziš i od kad do kad oni rade. Ali nije korektno da pričaš da rade dva mjeseca i da samo stoji razrovano, kad to nije istina.
Jesi li ti bio na licu mjesta pa znas da je neistina?
User avatar
thekupus
Posts: 6773
Joined: 25/06/2011 22:38

#8398 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

espn wrote:
thekupus wrote:
starii wrote:ja prolazim svaki dan tom ulicom i rijetko kojeg radnika vidim, mašine stoje....haman se čeka da dobra kiša padne da se šahtovi iznivelišu...
To je druga stvar, kad ti prolaziš i od kad do kad oni rade. Ali nije korektno da pričaš da rade dva mjeseca i da samo stoji razrovano, kad to nije istina.
Jesi li ti bio na licu mjesta pa znas da je neistina?
Prvo, iznio sam gore dokaz da je neistina, za što nije potrebno da budem na licu mjesta. Radovi su počeli 6 juna. 19 radnih dana nije 2 mjeseca.

Drugo, živim u neposrednoj blizini i prolazim minimalno 4 puta dnevno.

Kritika je poželjna, ali mora biti potkrijepljena tačnim informacijama.
noviclan
Posts: 10766
Joined: 31/10/2013 06:48

#8399 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by noviclan »

Ima li ko da stanuje u halilovicima hoce li zavrsiti most dok djeca ne krenu u skolu
Post Reply