Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19536
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#7251 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

neki wrote:U suštini, kad je špica, saobracaj na glavnoj cesti bi puno brže cirkulisao kad bi ograničenje bilo 30kmh.
Al ne očekujem da ove gti glavice to shvate..
Jel brze 30 ili 60 :lol:

Samo je fazon sto se do 60 dolazi ko da svi slepaju kamione
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7252 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

najbrze je da guramo, ko nadrealisti u ratu :sax:
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#7253 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

Ma 20km/h bi bilo najbolje, i za vozače (brže bi se išlo), i za pješake zbog sigurnosti.
I tako bi živjeli sretno i zadovoljno do kraja života.
:)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7254 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JThomas »

koliko god da je ljudi došlo u sarajevo, otišlo je toliko ili više. po popisu iz 2013, četiri gradske opštine i ilidža imaju desetak hiljada manje stanovnika nego po popisu 1991. kad se doda nekih 25 hiljada koje su sad u istočnom sarajevu u odnosu na opštine iz 1991, ali odbije puno ljudi koji su popisani a faktički su dijaspora...dobije se tu negdje ili manje. ali koliko je auta u odnosu na to vrijeme? to je pretežni dio problema.
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#7255 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

Haris.ba wrote:
__Phoenix__ wrote:Pa imao bi onda čep kod škole na pofalićima, naravno da je kružni rješenje, jer trenutne gužve semafori kreiraju...
Pa onda odustati od kružnog i samo semafore naštimati kako treba?

Znači, da ne bi bilo čepa kod škole na Pofalićima, ne pravi se podvožnjak kako bi trebao. Maestralno.
poz. kako si rekao gore, haj napravi podvožnjak prema hamdiji č. ispod zemlje 4 trake prema grbavici -- e sad kako ćeš skrenuti prema željezničkoj stanici. :o ??
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7256 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

samo glavna moze ici na nizi nivo i da sve funkcionise
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#7257 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Tuzla111 »

selma 83 wrote:
Haris.ba wrote:
__Phoenix__ wrote:Pa imao bi onda čep kod škole na pofalićima, naravno da je kružni rješenje, jer trenutne gužve semafori kreiraju...
Pa onda odustati od kružnog i samo semafore naštimati kako treba?

Znači, da ne bi bilo čepa kod škole na Pofalićima, ne pravi se podvožnjak kako bi trebao. Maestralno.
poz. kako si rekao gore, haj napravi podvožnjak prema hamdiji č. ispod zemlje 4 trake prema grbavici -- e sad kako ćeš skrenuti prema željezničkoj stanici. :o ??
pa iskljucenje desno ima svoju traku iz oba smjera a lijevih iskljucenja nema, samo polukruzni 100-150 metara nakon raskrsnice.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#7258 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Naslovnica wrote:Rješenje saobraćajnog kolapsa je, kao prvo, dosljedno provođenje Aneksa 7 Mirovnog sporazuma. Nažalost, sada je za to kasno.
Svi hoće u Sarajevo. Nema života u Olovu, Kladnju, u cijeloj Istočnoj Bosni, pola TK, Srednja Bosna...samo daj u Sarajevo. U institucije, bilo kakve, od opšćine, katuna, pederacije, ma može i u savjet MZ, samo da se dograbiti Sarajevo.
I daj zgradurina da se smjeste sve te ekonomske ili kakve već izbjeglice iz cijele BiH - u Sarajevo. I to, ako ikako može od Otoke do Sebilja.
Naravno, korumpirana trula "vlast" je tu našla sebe, od glasačkog tijela do procenata. I naravno da nastane kolaps.
Kakve ba modernizacije saobraćaja, nema se tu puno šta za modernizovati sa ovkvom konfiguracijom terena i sa ovakvom vlašću.
I mislis da je ovo karakteristicno samo za BiH i samo za nas glavni grad?

:roll:

Kakav aneks 7. I da nije bilo rata bila bi ti ovakva situacija. To je sasvim normalno da svi idu u vece gradove. Evo da ti zivis u Varešu npr. šta bi ti? Ostao tamo jel? De boga ti.

Problem je samo sto se mi nemamo nikakav plan razvoja. Ok, neka se doseljavaju ljudi, ali mora se imati plan i strategija, vizija za sirenje grada. I to si upravu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7259 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

Thorgerson wrote: :roll:

Kakav aneks 7. I da nije bilo rata bila bi ti ovakva situacija. To je sasvim normalno da svi idu u vece gradove. Evo da ti zivis u Varešu npr. šta bi ti? Ostao tamo jel? De boga ti.

Problem je samo sto se mi nemamo nikakav plan razvoja. Ok, neka se doseljavaju ljudi, ali mora se imati plan i strategija, vizija za sirenje grada. I to si upravu.
cuj kakav anex 7-svi na svoje,taj anex 7 koji nema veze s varesom...
naravno da je normalno da se ljudi naseljavaju u vece gradove ,ali planski.
da nije bilo rata ne bi bio egzodus papaka u sarajevo,a i od 2000.-te pa do sad,jer su ovi na vlasti ubili svu industriju i privredu svugdje po manjim mjestima.da nije bilo rata niko iz varesa ne bi bjezao ,bilo je tamo privrede i preduzeca osim zeljezare...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#7260 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

bitanga_sa_otesa wrote:
Thorgerson wrote: :roll:

Kakav aneks 7. I da nije bilo rata bila bi ti ovakva situacija. To je sasvim normalno da svi idu u vece gradove. Evo da ti zivis u Varešu npr. šta bi ti? Ostao tamo jel? De boga ti.

Problem je samo sto se mi nemamo nikakav plan razvoja. Ok, neka se doseljavaju ljudi, ali mora se imati plan i strategija, vizija za sirenje grada. I to si upravu.
cuj kakav anex 7-svi na svoje,taj anex 7 koji nema veze s varesom...
naravno da je normalno da se ljudi naseljavaju u vece gradove ,ali planski.
da nije bilo rata ne bi bio egzodus papaka u sarajevo,a i od 2000.-te pa do sad,jer su ovi na vlasti ubili svu industriju i privredu svugdje po manjim mjestima.da nije bilo rata niko iz varesa ne bi bjezao ,bilo je tamo privrede i preduzeca osim zeljezare...
Druze ti imas pogresnu sliku o svemu i svacemu. I ok, to ne bi bilo toliko strasno. Ono sto je strasno jeste sto si ti ubjedjen da si upravu i to branis iz posta u post.

Ja se samo nadam da nemas vise od 20 godina, pa da ces nadoci.

:-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7261 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

Thorgerson wrote: Druze ti imas pogresnu sliku o svemu i svacemu. I ok, to ne bi bilo toliko strasno. Ono sto je strasno jeste sto si ti ubjedjen da si upravu i to branis iz posta u post.

Ja se samo nadam da nemas vise od 20 godina, pa da ces nadoci.

:-)
prvo nisam ti ja drug
drugo gdje ti zivis? u oblacima negdje? ja imam pravu i realnu sliku,koja vecini ne odgovara ,ali to je vas problem..
trece imam tLinest godina
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#7262 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Dakle, tvoja realna slika problema saobracaja u Sarajevu jeste:
- papci/došlje
- likovi koji voze 30-40km/h

Iskreno. Ne bi me cudilo i da si zaposlen u ministarstvu saobrcaja, direkciji za ceste i sl.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7263 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

Thorgerson wrote:Dakle, tvoja realna slika problema saobracaja u Sarajevu jeste:
- papci/došlje
- likovi koji voze 30-40km/h

Iskreno. Ne bi me cudilo i da si zaposlen u ministarstvu saobrcaja, direkciji za ceste i sl.
tebi stvarno treba crtati neke stvari... :roll: :roll:
pokusacu jos jednom...
na anex 7 sam se osvrnuo na pisanje drugog forumasa jer ti kao ne znas sta je to.
meni je problem svaki degenerik koji meni i ostalim normalnim ucesnicima u saobracaju uskracuje normalno kretanje i koji ometa protok saobracaja,pa bio on papak,gradsko dijete,dosljo ili 12-to koljeno kralja ferdinanda.
navedi jedan razlog po cemu je normalno voziti cestom na kojoj nema guzve 30,a ogranicenje je 60, praviti ispred sebe rupu od 300 metara, stvarati guzvu i onemogucavati drugim ucesnicima iza tebe da te obidju.
zaposlen sam kod sebe ,nemoj mi svoje zaposlenje pripisivati.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#7264 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Tuzla111 »

Evo doslje krive i za saobracaj. hahaha
Bosancu je svako kriv samo on sam nije nikad.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#7265 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by breuer »

koliko god širili presjek saobraćajnica dodajući nove i nove trake, samo će biti više vozila koja će i te popuniti...rješenja su novi model javnog saobraćaja, podsticanje pješačenja, biciklizma i alternativnih vidova kretanja...
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#7266 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by BadBoy »

breuer wrote:koliko god širili presjek saobraćajnica dodajući nove i nove trake, samo će biti više vozila koja će i te popuniti...rješenja su novi model javnog saobraćaja, podsticanje pješačenja, biciklizma i alternativnih vidova kretanja...
Ne možeš to vozačinama objasniti.

Isto kao da i on sam ne doprinosi saobraćaju.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7267 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by beni-bu-man »

Tuzla111 wrote:Evo doslje krive i za saobracaj. hahaha
Bosancu je svako kriv samo on sam nije nikad.
Pasta ocekujes od nekog koji iz ruralne u urbanu sredinu dodje sem da gmize 30km/h ili da ide na traNvaj .....
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#7268 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by breuer »

BadBoy wrote:
breuer wrote:koliko god širili presjek saobraćajnica dodajući nove i nove trake, samo će biti više vozila koja će i te popuniti...rješenja su novi model javnog saobraćaja, podsticanje pješačenja, biciklizma i alternativnih vidova kretanja...
Ne možeš to vozačinama objasniti.

Isto kao da i on sam ne doprinosi saobraćaju.
uostalom, mogu se uspostaviti vinjete za vožnju gradom u osobnim vozilima...ideja za spajanje Hrasnice i Vogošće tramvajem je odlična također...

automobili nisu samo zagađivači zraka, podjednako je štetna njihova buka, zagušenje javnih prostora i pješačkih saobraćajnica kao i cjelokupni osjećaj gužvi, pretrpanosti i sl.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#7269 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by BadBoy »

Gdje ćeš bošnji auto uzimat ono hoće da se vozi jer je ono to kupilo :D

Jbg. Zemlja u tranziciji gdje je auto statusni simbol i najvrijednija stvar koju prosječni čovjek posjeduje. A šteta, jer Sarajevu tako malo treba da bude potpuni car-free grad.
User avatar
mk ultra
Posts: 19536
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#7270 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

pa moze se napraviti u dijelovima grada ukidanje saobraćaja, samo malo više parking prostora da ima, parkiraj i taban
ili da se plaća ulaz u stari grad gore pausalno, smanjilo bi se bespotrebno vozikanje garantujem

ali se mora srediti i pristup ostalim dijelovima starog grada, što može biti problem
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7271 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by beni-bu-man »

mk ultra wrote:pa moze se napraviti u dijelovima grada ukidanje saobraćaja, samo malo više parking prostora da ima, parkiraj i taban
ili da se plaća ulaz u stari grad gore pausalno, smanjilo bi se bespotrebno vozikanje garantujem

ali se mora srediti i pristup ostalim dijelovima starog grada, što može biti problem
Problem je kod ljudi, evo kolega s posla isto zivi u Hrasnom a njemu mrsko na traNvaj ili pjehe do SCC-a BBI-a........
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7272 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

beni-bu-man wrote: Pasta ocekujes od nekog koji iz ruralne u urbanu sredinu dodje sem da gmize 30km/h ili da ide na traNvaj .....
mene je sramota vozit se traNvajem ,sta da me ko vidi od komsija :run:
User avatar
mk ultra
Posts: 19536
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#7273 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

beni-bu-man wrote:
mk ultra wrote:pa moze se napraviti u dijelovima grada ukidanje saobraćaja, samo malo više parking prostora da ima, parkiraj i taban
ili da se plaća ulaz u stari grad gore pausalno, smanjilo bi se bespotrebno vozikanje garantujem

ali se mora srediti i pristup ostalim dijelovima starog grada, što može biti problem
Problem je kod ljudi, evo kolega s posla isto zivi u Hrasnom a njemu mrsko na traNvaj ili pjehe do SCC-a BBI-a........
to ti je pjeske pola sata laganog hoda... ne moras tramvajem

tako i kod mene u firmi, sa grbavice II do hrasnog :-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7274 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by beni-bu-man »

bitanga_sa_otesa wrote:
beni-bu-man wrote: Pasta ocekujes od nekog koji iz ruralne u urbanu sredinu dodje sem da gmize 30km/h ili da ide na traNvaj .....
mene je sramota vozit se traNvajem ,sta da me ko vidi od komsija :run:
Pajes nemeres story opalit na instagramu iz traNvaja 8-)

matere mi sad oko nove kupio onu kartu za 5 voznji, em se ne jebem po parkingu, saobracaju ...rahat :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7275 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by beni-bu-man »

mk ultra wrote:
beni-bu-man wrote:
mk ultra wrote:pa moze se napraviti u dijelovima grada ukidanje saobraćaja, samo malo više parking prostora da ima, parkiraj i taban
ili da se plaća ulaz u stari grad gore pausalno, smanjilo bi se bespotrebno vozikanje garantujem

ali se mora srediti i pristup ostalim dijelovima starog grada, što može biti problem
Problem je kod ljudi, evo kolega s posla isto zivi u Hrasnom a njemu mrsko na traNvaj ili pjehe do SCC-a BBI-a........
to ti je pjeske pola sata laganog hoda... ne moras tramvajem

tako i kod mene u firmi, sa grbavice II do hrasnog :-)
Eee zavisi koji dio Hrasno, ako je samo preko Topal Osman Pase ja bi pjehe a vec do Azize Sacirbegovic :izet:

ne mogu da vjeruje kakih debila ima, kako mu nije mrsko se vozikat :bih: :bih: :bih:
Post Reply