Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#7226 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Naslovnica wrote: Nisam znao da me brzina od 55-60 km/h glavnom gradskom saobraćajnicom čini Hamiltonom?!
Onaj ko vozi 30-40km/h Bulevarom Meše Selimovića i drži razmak od cca 50m i više jeste debil i ništa drugo. A takvih je puuuno. A još su gori oni što voze tako sporo, pa onda vidi da će crveno da se upali, doda gasa taman da on prođe, i onda opet spusti na 40. :evil:
Ok, upravu si. To je problem.

Treba se rijesiti losih vozaca i saobracaj ce procvjetati.

:-)
:run:
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#7227 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

Thorgerson wrote:
Naslovnica wrote: Nisam znao da me brzina od 55-60 km/h glavnom gradskom saobraćajnicom čini Hamiltonom?!
Onaj ko vozi 30-40km/h Bulevarom Meše Selimovića i drži razmak od cca 50m i više jeste debil i ništa drugo. A takvih je puuuno. A još su gori oni što voze tako sporo, pa onda vidi da će crveno da se upali, doda gasa taman da on prođe, i onda opet spusti na 40. :evil:
Ok, upravu si. To je problem.

Treba se rijesiti losih vozaca i saobracaj ce procvjetati.

:-)
:run:
Neće procvjetati, ali će pomoći ukupnom sređivanju sabraćaja.
Ako tebi ne smeta guslanje 30-40 km/h glavnom saobraćajnicom, pravljenje bespotrebnih razmaka između automobila (naravno, u zavisnosti od vremenskih uslova), onda se izvinjavam, do mene je.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#7228 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by ultima_palabra »

Najviše takve vožnje je za vrijeme kiše i snijega, što će reći da je do ćelavih guma.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7229 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by beni-bu-man »

ultima_palabra wrote:Najviše takve vožnje je za vrijeme kiše i snijega, što će reći da je do ćelavih guma.
jebi ga, zao faocaku dat za gume, pa je sigurnije guslat gradom 30-40 i jebavat drugim zivce :bih:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#7230 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Naslovnica wrote: Neće procvjetati, ali će pomoći ukupnom sređivanju sabraćaja.
Ako tebi ne smeta guslanje 30-40 km/h glavnom saobraćajnicom, pravljenje bespotrebnih razmaka između automobila (naravno, u zavisnosti od vremenskih uslova), onda se izvinjavam, do mene je.
Ja tebe i dalje ne kontam.

Glavna saobracajnica ima tri trake. Sta uopste radis iza toga ko sporo vozi? Pretekni ga i cao. Mada mislim da pretjerujes, dnevno sam oko sat i po na cesti po gradu, glavnom saobracajnicom ne znam da iko vozi 30km/h. Osim ako se ukljucuje i tek krece ili ce se prebaciti u izlivnu traku.

Drugo, kad je guzva ne moze se brze voziti. Dakle, ne mozes da ides brze, je nema mjesta. Ne zato jer na celu kolone neko sporo vozi, nego zato sto su ceste pune. Pa tako vise puta moras cekati iako ti je zeleno, jer je put ispred tebe zakrcen automobilima.

I vise problema napravi stoka koja prodje kroz zeleno, jer zeleno je pobogu, gdje ce kocit. Na zeleno se prolazi, makar džehenem ispred bio. I onda tako stoji ko bekan u raskrsnici, ovima sa strane se upali zeleno. NIt oni mogu proci, nit bekan moze proci naprijed jer nema gdje. I onda nastaje haos.

Tako da uopste ne shvatam ovu vasu teoriju o tome da su spori vozaci krivci za guzve. Stavise puno je vise raje koja brzo vozi, a ne sporo.
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#7231 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by BadBoy »

Thorgerson wrote:
Naslovnica wrote: Neće procvjetati, ali će pomoći ukupnom sređivanju sabraćaja.
Ako tebi ne smeta guslanje 30-40 km/h glavnom saobraćajnicom, pravljenje bespotrebnih razmaka između automobila (naravno, u zavisnosti od vremenskih uslova), onda se izvinjavam, do mene je.
Ja tebe i dalje ne kontam.

Glavna saobracajnica ima tri trake. Sta uopste radis iza toga ko sporo vozi? Pretekni ga i cao. Mada mislim da pretjerujes, dnevno sam oko sat i po na cesti po gradu, glavnom saobracajnicom ne znam da iko vozi 30km/h. Osim ako se ukljucuje i tek krece ili ce se prebaciti u izlivnu traku.

Drugo, kad je guzva ne moze se brze voziti. Dakle, ne mozes da ides brze, je nema mjesta. Ne zato jer na celu kolone neko sporo vozi, nego zato sto su ceste pune. Pa tako vise puta moras cekati iako ti je zeleno, jer je put ispred tebe zakrcen automobilima.


I vise problema napravi stoka koja prodje kroz zeleno, jer zeleno je pobogu, gdje ce kocit. Na zeleno se prolazi, makar džehenem ispred bio. I onda tako stoji ko bekan u raskrsnici, ovima sa strane se upali zeleno. NIt oni mogu proci, nit bekan moze proci naprijed jer nema gdje. I onda nastaje haos.

Tako da uopste ne shvatam ovu vasu teoriju o tome da su spori vozaci krivci za guzve. Stavise puno je vise raje koja brzo vozi, a ne sporo.
Eh sad si navukao bitangin gnjev na sebe. Spremi se na salvu uvreda :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7232 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

Thorgerson wrote:[

Glavna saobracajnica ima tri trake. Sta uopste radis iza toga ko sporo vozi? Pretekni ga i cao. Mada mislim da pretjerujes, dnevno sam oko sat i po na cesti po gradu, glavnom saobracajnicom ne znam da iko vozi 30km/h. Osim ako se ukljucuje i tek krece ili ce se prebaciti u izlivnu traku.

Drugo, kad je guzva ne moze se brze voziti. Dakle, ne mozes da ides brze, je nema mjesta. Ne zato jer na celu kolone neko sporo vozi, nego zato sto su ceste pune. Pa tako vise puta moras cekati iako ti je zeleno, jer je put ispred tebe zakrcen automobilima.

Tako da uopste ne shvatam ovu vasu teoriju o tome da su spori vozaci krivci za guzve. Stavise puno je vise raje koja brzo vozi, a ne sporo.
po tvom pisanju ne vozis ti uopste po gradu ,vozis tastaturu po forumu i naprdjujes u prazno.
jeste ima tri trake ,da ih ima 7 opet bi se 12 debila rasporedilo u tih 7 traka i ne mozes ih zaobic nikako ,jer svako gusla po svom.
slazem se da je gras 30% problema,ali 70 % su debili.niko ne prica kad je guzva...tada svi guslaju i nemas gdje,ovako 6 debila u 3 trake se rasporede i ne mozes ih obic,drkaju po mobitelima,a ispred njih rupa 300m praznog prostora.sviraj blicaj ne jebe zivu silu,valjda ce se dozvat kad ih pocnem udarat .ja sam dnevno na glavnoj po pola sata-sat pa mi se desi 5 takvih situacija svaki dan.kad trebam negdje ici vise bi volio da me cekicem po prstima neko opali nego da moram guslat za debilcinama .
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7233 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

BadBoy wrote: Eh sad si navukao bitangin gnjev na sebe. Spremi se na salvu uvreda :D
cmoknes ga bitangi preko tola :-D
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#7234 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by BadBoy »

bitanga_sa_otesa wrote:
BadBoy wrote: Eh sad si navukao bitangin gnjev na sebe. Spremi se na salvu uvreda :D
cmoknes ga bitangi preko tola :-D
A ti bi se sad mirio? :lol:
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#7235 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Henry Chinaski »

Da ne začatavam samo bih pohvalio ovog bitangu kao velikog intelektualca.
Šta god od sad pisao, isprofilirao se već kao polupismeni kloc u golfu dvici. Mislim da se ne varam ako kažem da ga tako doživljava forumska zajednica?

Jedno je jasno: On zna da vozi i prepametan je, a većina nas ostalih smo debili (to mu je zadnja riječ koju je naučio pa je maksimalno koristi).
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7236 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

Henry Chinaski wrote:Da ne začatavam samo bih pohvalio ovog bitangu kao velikog intelektualca.
Šta god od sad pisao, isprofilirao se već kao polupismeni kloc u golfu dvici. Mislim da se ne varam ako kažem da ga tako doživljava forumska zajednica?

Jedno je jasno: On zna da vozi i prepametan je, a većina nas ostalih smo debili (to mu je zadnja riječ koju je naučio pa je maksimalno koristi).
bravo ,procitao si me ko bukvar :thumbup: samo za golfa dvicu nikad nisam imao pare,ali mi je zivotna zelja da ga imam.
drago mi je da se prepoznajete ,svaki dan se neko novi otkrije :sax:
p.s. nisam ja intelektualac, ja sam seljak ,al znam voziti :-D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#7237 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

bitanga_sa_otesa wrote:[
po tvom pisanju ne vozis ti uopste po gradu ,vozis tastaturu po forumu i naprdjujes u prazno.
jeste ima tri trake ,da ih ima 7 opet bi se 12 debila rasporedilo u tih 7 traka i ne mozes ih zaobic nikako ,jer svako gusla po svom.
slazem se da je gras 30% problema,ali 70 % su debili.niko ne prica kad je guzva...tada svi guslaju i nemas gdje,ovako 6 debila u 3 trake se rasporede i ne mozes ih obic,drkaju po mobitelima,a ispred njih rupa 300m praznog prostora.sviraj blicaj ne jebe zivu silu,valjda ce se dozvat kad ih pocnem udarat .ja sam dnevno na glavnoj po pola sata-sat pa mi se desi 5 takvih situacija svaki dan.kad trebam negdje ici vise bi volio da me cekicem po prstima neko opali nego da moram guslat za debilcinama .
Zanimljivo je da vozači oko Otoke ne znaju da voze, jer tu je najveća gužva. Već na Stupu nema gužve. Valjda se nauče dok dođu do dole.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7238 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

Thorgerson wrote: Već na Stupu nema gužve.
od petlje prema aerodromu nikad nema guzve,a 10 semafora ima ,ja se tu stalno vozim da izbjegnem guzvu na otoci...
User avatar
Haris033
Posts: 3828
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#7239 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris033 »

Rješenje saobraćajnog kolapsa u Sarajevu je u modernizaciji gradskog saobraćaja. Konkretno, uvesti nove tramvajske linije, obnoviti staru prugu, nabaviti nove višezglobne tramvaje većeg kapaciteta, trolejbuse, autobuse... Jednu saobraćajnu traku osloboditi samo za autobuski i trolejbuski saobraćaj. Kada se to uradi, onaj koji se bude vozio osobnim automobilom, mora da i trpi gužve u saobraćaju.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#7240 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

Rješenje saobraćajnog kolapsa je, kao prvo, dosljedno provođenje Aneksa 7 Mirovnog sporazuma. Nažalost, sada je za to kasno.
Svi hoće u Sarajevo. Nema života u Olovu, Kladnju, u cijeloj Istočnoj Bosni, pola TK, Srednja Bosna...samo daj u Sarajevo. U institucije, bilo kakve, od opšćine, katuna, pederacije, ma može i u savjet MZ, samo da se dograbiti Sarajevo.
I daj zgradurina da se smjeste sve te ekonomske ili kakve već izbjeglice iz cijele BiH - u Sarajevo. I to, ako ikako može od Otoke do Sebilja.
Naravno, korumpirana trula "vlast" je tu našla sebe, od glasačkog tijela do procenata. I naravno da nastane kolaps.
Kakve ba modernizacije saobraćaja, nema se tu puno šta za modernizovati sa ovkvom konfiguracijom terena i sa ovakvom vlašću.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7241 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

sad ce te dotuc advokati i pravnici :lol:
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#7242 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote:sad ce te dotuc advokati i pravnici :lol:
Kako ono ti ka'eš - mogu ga preko tola. :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7243 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote:mogu ga preko tola. :lol:
mogu samo srat preko foruma ,uzivo ih nema,zavuceni u rupama nekim i kancelarijama ,glume da rade i filozofiraju po klixu.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#7244 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote:
Naslovnica wrote:mogu ga preko tola. :lol:
mogu samo srat preko foruma ,uzivo ih nema,zavuceni u rupama nekim i kancelarijama ,glume da rade i filozofiraju po klixu.
Sjooo, k'o da si mene opisao!!! :lol: :lol: :lol: :run:
User avatar
nepass1
Posts: 9516
Joined: 06/07/2017 07:35

#7245 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nepass1 »

ja znam da sam jutros u pola 7 kad i nema neke guzve, vozeci glavnom od petlje do skenderije zaobisao 50ak auta. nigdje nisam 65 presao
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7246 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

to su ovi ''pravnici'' sto ne vide sporu voznju od svoje spore voznje :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7247 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by beni-bu-man »

Naslovnica wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
Naslovnica wrote:mogu ga preko tola. :lol:
mogu samo srat preko foruma ,uzivo ih nema,zavuceni u rupama nekim i kancelarijama ,glume da rade i filozofiraju po klixu.
Sjooo, k'o da si mene opisao!!! :lol: :lol: :lol: :run:
i ja se pronaso, samo sto ja ne filozofiram nego serem :mrgreen:
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#7248 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by BadBoy »

Kakav je on vozačina uspore ga 3-4 sporača :lol: :lol:
neki
Posts: 6633
Joined: 17/02/2005 07:57

#7249 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by neki »

U suštini, kad je špica, saobracaj na glavnoj cesti bi puno brže cirkulisao kad bi ograničenje bilo 30kmh.
Al ne očekujem da ove gti glavice to shvate..
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#7250 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

neki wrote:U suštini, kad je špica, saobracaj na glavnoj cesti bi puno brže cirkulisao kad bi ograničenje bilo 30kmh.
Al ne očekujem da ove gti glavice to shvate..
:lol: :lol: :lol:
:sax:
:gunjastajl:
Post Reply