Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19633
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6951 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Thorgerson wrote: U tih 1-1,5 su tri osnovne skole, i srednja skola je blizu, puno parkova i vrtica.

Lezeci ce ga itekako zaustaviti. Zato je i postavljen. Stavi se obiljezen pjesacki - ne moze. Stavi se znak - ne moze. Stavi se semafor - ne moze. E pa da ga vidim ko ce preko onih cuda letiti 70-80 na sat i na sta ce mu auto liciti.

Usvijetu su sasvim normalni lezeci blizu skola. S druge strane, imate sasvim ok alternative. Jedna je preko ul Zelimira Vidovica Kelija, gdje mozete izbjeci vecinu ovih semafora i lezecih, druga je tamo pored aerodroma gdje uopste nemate ni lezecih, ni semafora.

Tako da mi nije jasno zasto se bunite.
u pravu si za prelaze, ima jedan obilježen kod Zvečeva i još jedan kod Azela, i teško je od ostalog saobraćaja primjetiti pješaka, ili i ako staneš, neće neko iz ostale 3 trake
ali tu je 6 semafora, 6, svako 200m... jel to dovoljno majku mu da se pređe cesta sigurno
User avatar
So What!
Posts: 11176
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#6953 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

Grbavica će dobiti još jedan kružni tok
Image

Direkcija za puteve Kantona Sarajevo raspisala je tender za izvođenje radova na rekonstrukciji i izgradnji Južne longitudinale, na raskrsnici Zvorničke ulice i ulice Hamdije Čemerlića u sarajevskom naselju Grbavica.

Kako je navedeno u tenderskoj dokumentaciji, planirana je izgradnja kružnog toka te izgradnja servisne saobraćajnnice u dužni od oko 150 metara.

Rok za dostavljanje ponuda je 5. decembar 2018. godine.

Vrijednost izgradnje kružnog toka i pomenute saobraćajnice je 1,97 miliona KM bez PDV-a, a planirani rok za završetak poslova je devet mjeseci od uvođenja odabrane firme u posao.

Krijerij za dodjelu tendera bit će najniža cijena i tehnički zadovoljavajuća ponuda.

Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD) osigurala je novac iz kredita.
Image

Image

Image
Radio Sarajevo
User avatar
So What!
Posts: 11176
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#6954 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

Počela izgradnja novog mosta na potoku Trnava
Image

U Vlakovu su započeli radovi na rekonstrukciji mosta na potoku Trnava.

Izvođač radova je firma MGBH d.o.o. Vrijednost radova je 107.730,56 KM

Dužina mosta je deset metara, a širina četiri i po metra. Rok za izgradnju je 120 dana.

Srušen je stari most i u toku je izmještanje instalacije, saopšteno je iz press službe Opštine Ilidža.
SA-C
User avatar
Thorgerson
Posts: 8559
Joined: 15/04/2015 11:26

#6955 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

9 mjeseci za jedan manji kruzni tok i 150m ceste.

Ko odredjuje ovi rokovi, jer ovo meni izgleda fkt predugo. :roll:

Jel ovo znaci da ce se sada kruzni spojiti sa juznom. O zgradi opet nista, boga pitaj kad ce je srusiti. Do sad su mogli 10 tunela ispod nje prokopati.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6956 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by beni-bu-man »

Thorgerson wrote:9 mjeseci za jedan manji kruzni tok i 150m ceste.

Ko odredjuje ovi rokovi, jer ovo meni izgleda fkt predugo. :roll:

Jel ovo znaci da ce se sada kruzni spojiti sa juznom. O zgradi opet nista, boga pitaj kad ce je srusiti. Do sad su mogli 10 tunela ispod nje prokopati.
upravo citam clanak i dva put moro procitat to za 9 mjeseci i nemrem da vjerujem, samo znam da ce nam biti veselo tih 9 mjeseci :bih: :bih: :bih:
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#6957 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bit101 »

Ne razumijem gdje će ići ovih 150 m ceste?
I kako misle praviti kružni pored one zgrade? Ako će ta cesta ići prema Zagrebackoj, kad će onda zgradu rušiti? Zar poenta rušenja zgrade nije bila da se "ispravi" saobraćajnica?
Naslovnica
Posts: 28054
Joined: 20/03/2013 15:38

#6958 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

beni-bu-man wrote:
Thorgerson wrote:9 mjeseci za jedan manji kruzni tok i 150m ceste.

Ko odredjuje ovi rokovi, jer ovo meni izgleda fkt predugo. :roll:

Jel ovo znaci da ce se sada kruzni spojiti sa juznom. O zgradi opet nista, boga pitaj kad ce je srusiti. Do sad su mogli 10 tunela ispod nje prokopati.
upravo citam clanak i dva put moro procitat to za 9 mjeseci i nemrem da vjerujem, samo znam da ce nam biti veselo tih 9 mjeseci :bih: :bih: :bih:
Ne kontam zašto odmah ne daju Euro-Asfaltu da radi?
8-) :lol:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#6959 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Matzan »

bit101 wrote:Ne razumijem gdje će ići ovih 150 m ceste?
I kako misle praviti kružni pored one zgrade? Ako će ta cesta ići prema Zagrebackoj, kad će onda zgradu rušiti? Zar poenta rušenja zgrade nije bila da se "ispravi" saobraćajnica?

Nije da se ispravi, već da se proširi.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#6960 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Concord »

Naravno da je bila poenta i projekt da se srusi zgrada i da transferzala ima 4 trake sve od Skenderije do zadnjeg kruznog u Hrasnom, medjutim ovo usko grlo je ostalo i po svemu sudeci ce ostati jos deceniju najmanje. Jednom kad naprave ovaj kruzni Bog otac vise nece pokrenuti pricu o rusenju i kompletiranju transferzale onakve kakva je ustvari trebala biti, vec ovako je imas skoro gotovu i jedno usko grlo koje joj ubija citav smisao.
Krepaj sirotinjo, bolje nismo ni zasluzili.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#6961 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Matzan »

Iduće godine počinje gradnja nove zgrade.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3558
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#6962 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JavierBosnia »

Bolje da su sredili cestu da lici na nesto, postavili kamere i regulisali brzinu kretanja u blizini skole. Ovako bolje da su je zatvorili skroz.
I eventualno pored toliko semafora ti se normalan ni ne mozes zaletiti da jurcas, a pjesacke sve na semafor nek se malo hoda do njega.

Sad prolazak kroz crveno i na semaforu je prica za sebe i moze se desiti i desava se i na glavnoj. Sta i dole trebaju lezeci?
User avatar
Logovan
Posts: 94564
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6963 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Logovan »

Čuj kružni tok, a zgrada nije srušena, odnosno nova nije izgrađena. Tačnije, nisu je ni počeli graditi, ne znaju kada će je graditi, niti hoće li uopšte. :oops:
User avatar
konektovan
Posts: 40834
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6964 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by konektovan »

Nema od rušenja ništa.
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#6965 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

Thorgerson wrote:
selma 83 wrote:stvarno ,dijete koje na semaforu neće da SAČEKA, onda treba poslati psihologu,(šta reći o tom djetetu), prije rata nije bilo nigdje semafora naprimjer evo, raskrsnica buća potok , boljakov, briješće a na tom potezu,lično svedočim, da je frekvencija saob, bila uvijek jaka, Ali nas su baš sa nekim tonom strogo upozoravali i kući i u školi. prvo lijevo pa desno gledat. i šta? ima semafor i opet skoči na cestu :cry: :run:
A kome treba poslati stoku, koja nece da stane da pjesak prodje na pjesackom?

Hahha cuj prije rata. Pa je li ti uopste shvatas koliko se obim saobracaja povecao? O cemu pricas?

I posto baljezgas gluposti, da ti objasnim. Na onome dijelu na Dobrinji imas i pjesackih gdje nema semafora, a imas 4 trake. Hajd ti svoje dijete posalji, pa da vidimo kako ce preci. I djeca su naucena, stanu na pjesacki i cekaju po 4-5 minuta da se razbistri saobracaj i onda kada nema nikoga na cesti prelaze cestu. Jel to normalno?

Otidji sad na Dobrinju i prati dva pjesacka u ovoj ulici, pa vidi koliko raje stane da pjesaci prodju. Ja ti garantujem, da niko, ali bas niko ziv ne staje na tim pjesackim. Prava je rijetkost da se to desi. Pa imas situaciju, koju sam bezbroj puta vidio, gdje ja stanem, pjesak krene, a pored mene auto proleti. I naravno pjesaci naviknuti na to po deset puta pogledaju, i hodaju ko baje, jer znaju da ce stoka zgazit sad pa sad.

Onu cestu je davno trebalo fizicki usporiti. Zao mi je stvarno sto vam smeta, ali to samo govori o vama, jer sporijom voznjom one prepreke ne znace nista.
za dobrinju je sve tačno i za saobraćaj koji je jači ali ja Baljezgam :skoljka: , UV :cry: NISI BIO 1988,89,91,(tad sam imao 12 godina) U ULICI KOJA se zove danas Safeta Zajke ,ja sam tu čitav život, saobraćaj je bio uvijek jak osim subotom i nedjeljom, sve što je dolazilo iz srednje Bosne išlo je tom ulicom, I pazi ja sam reko da dijete koje nečeka na semaforu a ima semafor da tu nešto dobro nije u dure. Drugo je gdje nema semafora.ŠtA ME napade ,pročitaj šta piše NA SEMAFORU :!: .i ponavljam šta sam napisao nije bilo zebre , ni semafora nigdje od Rajlovca do Fabrike Duhana , i povrh svega bila je kod naše škole u Boljakovu na raskrsnici gdje će uskoro biti kružni tok ,skoro nepregledna krivina pa smo se malo na tref ,korak malo naprijed zalijetali, ali eto tada su i djeca bila brža ,hrabrija, dovitljivija itd (ne sva) Ti nisi PROČITO ,na semaforu kad djete izleti. :cry: čuj baljezgam, dođi danas u Safeta Zajke, mala je razlika, pičili su centre za Zenicu i 1989,90 ,FAPovi, MANovi ,Dubrave, jer zna se kolika je industrija bila.znaju stariji, većih kategorija je bilo skoro ko B. oko 2,3,4 sata poslije podne nisi mogo cestu preći, nek ti kaže neko još.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#6966 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by vješalica »

kakaljin wrote:
Henry Chinaski wrote:Apsolutna podrška za postavljanje ovih ležećih policajaca.
Ovi što se bune, ko ih hebe, neka se sele u Njemačku.

Malo je reći da sam šokiran što se neko buni protiv ležećih policajaca ispred škole? Osim ako nije nafurani seljačić kojem je babo uspio kupiti golfa pa da malo turira dok nekog ne ubije.
Ima znak 40 i znak da je skola, ima pjesacki sa semaforom, zasto treba jos lezeci da se postavlja kada imaju propis koji vec stoje i zna se ko prekrsi te propise slijede sankcije.
Pa da seres o tome kako su opet lopovi stavili radar da kradu od sirotilje?
Mnogo bolja varijanta je lezeci nek se majmuni nauce redu jer znak ogranicenja za seljackog krvavog majmuna ne znaci nista,pogotovo ako se pravi puno vazan.
Prema tome treba ubijati stoku bezobraznu na svaki nacin jer samovolja i losa politika kaznjavanja je dovela do problema i mrtvih glava svaki dan.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20615
Joined: 12/08/2013 12:51

#6967 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by insaneinthebrain »

Sta je sa zgradom. Hoce se rusiti prije ovog kruznog ili ce zgurati kruzni a zgradu ko sisa :zzzz:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uskoro- ... /181106016
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6968 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by beni-bu-man »

insaneinthebrain wrote:Sta je sa zgradom. Hoce se rusiti prije ovog kruznog ili ce zgurati kruzni a zgradu ko sisa :zzzz:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uskoro- ... /181106016
ide tunel ispod zgrade i kruznog
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6969 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

beni-bu-man wrote: ide tunel ispod zgrade i kruznog
ocel bit rasvjeta u tunelu ili svjetlarnik-staklena kupola :)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6970 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by beni-bu-man »

bitanga_sa_otesa wrote:
beni-bu-man wrote: ide tunel ispod zgrade i kruznog
ocel bit rasvjeta u tunelu ili svjetlarnik-staklena kupola :)
i to LED, ocam :mrgreen:
User avatar
So What!
Posts: 11176
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#6971 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

Postavljeni prvi segmenti nadvožnjaka u sklopu IX transverzale
Image

Postavljeni je prvi segmenti na noseće stubove budućeg mosta u sklopu izgradnje IX transverzale.

Projektom je predviđena izgradnja IX transverzale sa rekonstrukcijom postojećih raskrsnica i ulica Džemala Bijedića i Safeta Zajke. Podrazumijeva izgradnju saobraćajnice sa po dvije trake u oba smjera dužine 450 metara, izgradnju nadvožnjaka preko šest kolosijeka željezničke pruge dužine 150 metara, kao i rekonstrukciju postojeće raskrsnice u ulici Safeta Zajke i njeno pretvaranje u kružni tok, uključujući pothodnike za pješake.

Projekt finansiraju Kanton Sarajevo putem Ministarstva saobraćaja-Direkcije za puteve i Općina Novi Grad. Ukupna vrijednost ugovorenih radova iznosi 9.742.831 KM.

Rok za završetak ovog dijela radova je maj 2019. godine.

Image

Image

Image

Image

Image
SA-C
User avatar
So What!
Posts: 11176
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#6972 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

Sanirane kišama uništene ulice Širokac i Vratnik mejdan
Image

Nakon što su nezapamćene padavine ovog ljeta u potpunosti uništile dijelove ulica Širokac i Vratnik mejdan, Općina Stari Grad je zajedno sa Direkcijom za puteve Kantona Sarajevo izvršila njihovu sanaciju, za šta je izdvojeno oko 333.000 KM.

Iako su ove ulice rađene prije šest godina, zbog nekvalitetno izvedenih radova od strane KJKP“Vodovod i kanalizacija“, pogotovo kanalizacione mreže, usljed pomenutih padavina došlo je do velikih oštećenja. Ulice su bile toliko uništene da je saobraćaj vozila bilo skoro pa nemoguć. „Stabilne vremenske prilike koje smo imali u toku septembra i oktobra su omogućile da se projekat okonča na vrijeme. Skinut je stari oštećeni asfalt od ulice Kovači, gdje počinje počinje ulica Širokac, pa sve do samoposluge 'Klas', u ulici Vratnik mejdan, ukupne dužine 525 metara. Stavljena su dva sloja novog asfalta, a postavljeni su i novi ivičnjaci gdje to bilo potrebno, a sanirani oštećeni. Prije početka ovog projekta Općina je finansirala sanaciju šahtova i to na mjestima gdje je došlo do velikih oštećenja, a zamijenjeno je i 20 metara tehnički neispravnih cijevi u ulici Kovači“, rekli su u nadležnoj Službi za investicije, plan i analizu Općine Stari Grad.

Izvođač ovih radova je bila firma Grakop d.o.o. Kiseljak.
Image

Image

Image

Image
Općina Stari Grad
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#6973 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by selma 83 »

mk ultra wrote:
Henry Chinaski wrote: Ne znam da li me ozbiljno pitaš ili se zezaš? Živiš li ti u ovom gradu i imaš li dodira sa realnošću?
Pretpostaviću da nemaš više od 22 godine pa ću ti to uzeti kao olakšavajuću okolnost.
Vjeruj mi, ovi policajci će baš takvima kao ti osigurati normalnu budućnost. Mora te neko drugi odgojiti i spasiti kad roditelji nisu mogli.
Image

mislim da sam dobro semafore obiljezio
1.1km ceste
6 semafora
trotoari ogromni

najbolje bi bilo da je popločaju, zatvore i ćao, ako već hoće ovako
ima semafora kao što se vidi, to sam ja objašnjavao ovome gore u postu, u odnosu na infrastrukturu ulica i oznake u bivšoj jugi kad je bila 89,90, 91 godina ,ovo je sve šaša za problem prelaska ceste, pa mi ovamo iznad grasa, smo imali strašnih nesreća prije rata jer nigdje nije bilo semafora. od Rajlovca do fabrike duhana, a Dobrinja kao mlado naselje tada je bila fantazija. dobra strana je bila kad smo mi učili bicikla voziti, dobro smo se izvještrili, jer samo jedan okret glave i mjenjali smo stranu ulice, u kretanju. od 13 godine sa ovim što su imali 16,17 pa pravac Ilidža, Vrelo Bosne, i vrati se živ i zdrav. :-D bez da roditewlji znaju hehehe PS pa evo i dan-danas ljudi pređu u Bačićima kod wise cestu bez igdje išta. što su dole narod ostavili bez ležećeg :mrgreen: :skoljka:
User avatar
nepass1
Posts: 9801
Joined: 06/07/2017 07:35

#6974 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nepass1 »

Izrovili K.ef.Dobrace. KJKP Rad izvodjac. Ljudi rade od 08 do 16h, vikendom ne rade. Ljetos SBB radili par mjeseci. I vec je neko raskopao na dva mjesta. Nadam se da ce i nastaviti do ploce i skloniti konacno one kockice. Slomise auta.
User avatar
thekupus
Posts: 6833
Joined: 25/06/2011 22:38

#6975 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

Niposto ne skidati kocke! Najbolje su rjesenje, ali kad se redovno odrzavaju.

Asfalt niposto tu.
Post Reply