Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24879
Joined: 08/09/2005 20:08

#4801 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Greška jeste napravljena, i moraće se nekada ispraviti - napraviti pothodnici i lokalna cesta uz Zapadni prilaz.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#4802 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by travar »

Image
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4803 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

Nastavlja se izgradnja saobraćajnice sa tramvajskim pojasom Ilidža-Hrasnica
Image

Općina Ilidža nastavlja radove na projektu izgradnje saobraćajnice sa tramvajskim pojasom prema Hrasnici.

Objavljen je novi javni poziv, koja se odnosi na izvođenje radova na nastavku izgradnje saobraćajnice sa tramvajskim pojasom Ilidža-Hrasnica, faza 3B, Dionica II od P85 do P119, dužine 700 metara.

Procijenjena ukupna vrijednost ovog ugovora bez PDV-a je 1.190.000,00 KM.

Rok za završetak radova 12 mjeseci. Poziv je otvoren do 27.2.2018. godine.

Akta
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#4804 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Pogledaj lakrdije... ne kontam zasto opstina pravi ovako bitnu trasu... boze sacuvaj. :roll:

Relativno cista trasa, ovo kanton treba uzeti i sjebati za manje od godinu dana... nece ovo memic zavrsit do sudnjega dana. :skoljka:
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#4805 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by archi_a »

Nije ni najmanje cista trasa! Svaka ova travka je necije vlasnistvo. A zakon ovdje nije bas naklonjen "drustvenom" dobru. Tako da pojedinac moze da stopira projekte u nedogled. :D
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#4806 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by promaha »

a interesantno je da dionica koja je ostala nedovrsena do kruznog u hrasnici (ako izuzmemo ovaj dio sa kucom sto smeta) nije obicna neobradjena zemlaj nego voćnjak gdje su voćke zasadjene gusce nego sto se salata sadi (po 40-50 cm izmedju vocki) sto je ocigledno neciji plan da dobro unovci prolazak ceste kroz njegovu njivu ...

eh sad neki tu zemlju vezu za izvjesnog senaida memića al ja stvarno ne znam :D
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#4807 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by BadBoy »

archi_a wrote:Nije ni najmanje cista trasa! Svaka ova travka je necije vlasnistvo. A zakon ovdje nije bas naklonjen "drustvenom" dobru. Tako da pojedinac moze da stopira projekte u nedogled. :D
Kako i treba biti u modernom demokratskom društvu gdje je privatna svojina osnovno ustavno i ljudsko pravo.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7779
Joined: 03/06/2016 16:31

#4808 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Dope_Man »

BadBoy wrote:
archi_a wrote:Nije ni najmanje cista trasa! Svaka ova travka je necije vlasnistvo. A zakon ovdje nije bas naklonjen "drustvenom" dobru. Tako da pojedinac moze da stopira projekte u nedogled. :D
Kako i treba biti u modernom demokratskom društvu gdje je privatna svojina osnovno ustavno i ljudsko pravo.
Ja mislim da bi zakon trebao traziti balans izmedju privatne svojine i drustvenog dobra. Lupam sad, ali npr. ako covjek ima u svom vlasnistvu preko X kvadrati zemljista, gdje bi X bila neka razumna kvadratura za ugodan zivot, da je preko toga, u slucajevima kada se grade projekti od sireg znacaja za drustvo, duzan dio od viska preko X prodati po trenutnoj cijeni za potrebe projekta. U tom slucaju ne bi bio zakinut, ali ne bi ni mogao raditi ono sto kod nas ljudi rade a to je namjerno blokiranje bitnih projekata da izvuku maksimalnu korist za sebe. Dakle pojedinac se stavlja ispred drustva sto po meni nema smisla, ali to je za neke druge podforume i teme.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#4809 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by BadBoy »

Dope_Man wrote:
BadBoy wrote:
archi_a wrote:Nije ni najmanje cista trasa! Svaka ova travka je necije vlasnistvo. A zakon ovdje nije bas naklonjen "drustvenom" dobru. Tako da pojedinac moze da stopira projekte u nedogled. :D
Kako i treba biti u modernom demokratskom društvu gdje je privatna svojina osnovno ustavno i ljudsko pravo.
Ja mislim da bi zakon trebao traziti balans izmedju privatne svojine i drustvenog dobra. Lupam sad, ali npr. ako covjek ima u svom vlasnistvu preko X kvadrati zemljista, gdje bi X bila neka razumna kvadratura za ugodan zivot, da je preko toga, u slucajevima kada se grade projekti od sireg znacaja za drustvo, duzan dio od viska preko X prodati po trenutnoj cijeni za potrebe projekta. U tom slucaju ne bi bio zakinut, ali ne bi ni mogao raditi ono sto kod nas ljudi rade a to je namjerno blokiranje bitnih projekata da izvuku maksimalnu korist za sebe. Dakle pojedinac se stavlja ispred drustva sto po meni nema smisla, ali to je za neke druge podforume i teme.
Taj balans je, po mom mišljenju i postignut upravo Zakonom o eksproprijaciji. Ovo nije više socijalistčko političko uređenje i takva ograničenja kvadrature nisu više moguća. Ja mogu imati milijardu kvadrata u privatnom vlasništvu i to je moje pravo. Ne postoji koncept "razumne kvadrature za ugodan život" već samo koncept "ja mogu imati onoliko kvadrata koliko mogu priuštiti".

Naravno, oduzimanje privatne imovine u cilju javnog interesa treba biti izuzetak.

Međutim, priroda prisilnog izvlaštenja je takva da tim postukom nikada niko - niti jedna strana - neće biti zadovoljna. Javna vlast neće biti zadovoljna jer uvijek smatra da plaća preveliku cijenu za eksproprisano zemljište i da pojedinci previše razvlače i stopiraju projekte, a sa druge strane, privatna lica kojima se oduzima zemlja nikada nisu zadovoljni ponuđenom cijenom.
User avatar
Logovan
Posts: 94407
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4810 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Logovan »

Ludilo na saobraćajnicama. :lol: :lol:
Image
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#4811 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Streptokok »

Sliver wrote:[

Dok se ne uvedu kamere na raskrsnicama kao u Beogradu, to se nece rijesiti. Fino, ostao si u raskrsnici kad se drugom upalilo zeleno, skljoc-blic stoja iz dzepa. Pa ces nauciti, da se u raskrsnicu ne ulazi ukoliko nemas dovoljno vremena da izadjes iz nje, a niti ulazi ako drugi nisu izasli.
ako je ušao dok mu je bilo zeleno nije on kriv nego onaj ko je naštelovao semafore. ovo što ti predlažeš je drskost koja zaslužuje motiku preko leđa.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4812 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

ovo su samo gamizaci krivi... prodje ih 3 na zuto i jedan na crveno i zaglave se svi,jer ne mogu proci ni ona 4 auta koje regularno propusti semafor, prvi debil strasljivac stane prije sina i tako zaguzva sve. i kad mu se ukaze rupa da krene onda to obavi samo pustanjem kvacila bez dodavanja gasa da ustedi koju decu goriva ...
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#4813 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by made_in_sarajevo »

Snima se film na potezu Holiday - Pofalici, tako da izbjegavajte ovaj dio jer policija svako malo zatvori sve, ljudi sklone sa ulica dok ovi prolete sa 2 auta.

Ako se zadesite obavezno svirajte, ko su oni da snimaju i da policajac zaustavi saobracaj... :-)
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#4814 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by neki »

Streptokok wrote:
Sliver wrote:[

Dok se ne uvedu kamere na raskrsnicama kao u Beogradu, to se nece rijesiti. Fino, ostao si u raskrsnici kad se drugom upalilo zeleno, skljoc-blic stoja iz dzepa. Pa ces nauciti, da se u raskrsnicu ne ulazi ukoliko nemas dovoljno vremena da izadjes iz nje, a niti ulazi ako drugi nisu izasli.
ako je ušao dok mu je bilo zeleno nije on kriv nego onaj ko je naštelovao semafore. ovo što ti predlažeš je drskost koja zaslužuje motiku preko leđa.
U rakrsnicu ne smiješ ući ako ti nije slobodan prolaz, raskrsnica je mjesto gdje je zabranjeno zadržavanje, tako da je ovaj itekako kriv. Zato u normalnom svijetu raskrsnice označavaju iscrtavanjem “mreže” žutom bojom, ali kod nas većina vozača jos nije savladala ni značenje obične zebre...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#4815 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by ultima_palabra »

Ne moze se gledati crno-bijelo... desilo mi se da ostanem u raskrsnici pri skretanju lijevo, jer ovi sto idu pravo iz suprotnog smjera furaju kroz crveno, pa dok oni prodju ovima sa glavne ceste vec zeleno. Ne bih rekao da sam tu ja taj kojeg treba kazniti.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#4816 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Streptokok »

ultima_palabra wrote:Ne moze se gledati crno-bijelo... desilo mi se da ostanem u raskrsnici pri skretanju lijevo, jer ovi sto idu pravo iz suprotnog smjera furaju kroz crveno, pa dok oni prodju ovima sa glavne ceste vec zeleno. Ne bih rekao da sam tu ja taj kojeg treba kazniti.
pa treba, vidiš da je forumska inteligencija tako odlučila. auta očima nije vidilo ali bi kazne da piše. kad bi čekao čistu raskrnisu na pofalićima se recimo nikad ne bi uključio. umisle likovi da živimo u kaliformiji.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4817 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by supercali »

Streptokok wrote:
Sliver wrote:[

Dok se ne uvedu kamere na raskrsnicama kao u Beogradu, to se nece rijesiti. Fino, ostao si u raskrsnici kad se drugom upalilo zeleno, skljoc-blic stoja iz dzepa. Pa ces nauciti, da se u raskrsnicu ne ulazi ukoliko nemas dovoljno vremena da izadjes iz nje, a niti ulazi ako drugi nisu izasli.
ako je ušao dok mu je bilo zeleno nije on kriv nego onaj ko je naštelovao semafore. ovo što ti predlažeš je drskost koja zaslužuje motiku preko leđa.
Moze tebi biti sva ona 3 svjetla sda zelena al ne znaci da mozes uci u raskrsnicu ako ne mozes izaci iz nje
To se cesto zna na glavnoj desiti zasto je upravo ovaj ostao na sinama
I treba kako je ovaj gore opisao
Ušao u raskrsnicu a ne Moze izaci 100 kazna
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4818 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by supercali »

ultima_palabra wrote:Ne moze se gledati crno-bijelo... desilo mi se da ostanem u raskrsnici pri skretanju lijevo, jer ovi sto idu pravo iz suprotnog smjera furaju kroz crveno, pa dok oni prodju ovima sa glavne ceste vec zeleno. Ne bih rekao da sam tu ja taj kojeg treba kazniti.
Pa da se kazni taj sto je prošao kroz crveno ti ne bi ostao u raskrsnici
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4819 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#4820 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by starii »

kad naprave ovu juznu longitudinalu ovaj dio grbavice ce biti najzagađeni zbog saobracaja...onako blizu zgrade sto prave cestu je ludilo...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#4821 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by ultima_palabra »

Joj sta prave od ovog kruznog, kao da je Stupska petlja u najmanju ruku :-)
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#4822 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

starii wrote:kad naprave ovu juznu longitudinalu ovaj dio grbavice ce biti najzagađeni zbog saobracaja...onako blizu zgrade sto prave cestu je ludilo...
Pa valjda brzi protok automobila manje zagadjuje.

Nije isto kad stojis ti i jos 100 auta i svi čade u mjestu. I kad samo profurate.

Sto bi znacilo da ce se zagadjenje na onom dijelu - smanjiti. Jer se automobili nece zadrzavati kao prije.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#4823 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Mene brine ovaj dio prema Hamdiji C. Nesto nije ok ondje, Cenga jel ono. Smrdi meni tu nesto...mislim zasto se ne radi i ocisti taj dio? Sta, cekat ce da zavrse kruzni pa onda?

Neko je pisao da je to cisto, al ne znam...koji god snimak sam pogleda taj dio je netaknut.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4483
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4824 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by VladaFBiH »

Thorgerson wrote:
starii wrote:kad naprave ovu juznu longitudinalu ovaj dio grbavice ce biti najzagađeni zbog saobracaja...onako blizu zgrade sto prave cestu je ludilo...
Pa valjda brzi protok automobila manje zagadjuje.

Nije isto kad stojis ti i jos 100 auta i svi čade u mjestu. I kad samo profurate.

Sto bi znacilo da ce se zagadjenje na onom dijelu - smanjiti. Jer se automobili nece zadrzavati kao prije.
uze mi slova sa tastature :)
upravo, veći protok = manje zagađenje
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#4825 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

VladaFBiH wrote:
Thorgerson wrote:
starii wrote:kad naprave ovu juznu longitudinalu ovaj dio grbavice ce biti najzagađeni zbog saobracaja...onako blizu zgrade sto prave cestu je ludilo...
Pa valjda brzi protok automobila manje zagadjuje.

Nije isto kad stojis ti i jos 100 auta i svi čade u mjestu. I kad samo profurate.

Sto bi znacilo da ce se zagadjenje na onom dijelu - smanjiti. Jer se automobili nece zadrzavati kao prije.
uze mi slova sa tastature :)
upravo, veći protok = manje zagađenje

Veci i brzi protok :-D :-D :-D :-D
Post Reply