Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13283
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#11976 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#11977 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

DaffyDuck wrote: 22/10/2020 11:55 Ova rekonstrukcija pruge... jel iko proguglao ove firme sto rade rekonstrukciju iz Konjica i Gradacca, ko su, sta su i imaju li pojma sta rade?
Samo su vadili stare sine 10 dana kao da rade arheoloske iskopine :roll: i postavljaju nove sine na staru ne ravnu podlogu sto znaci da ce opet brzo propasti kad se krene koristiti
Željo iz Konjica radi sa tim dosta su za zeljeznice radili, ali IOG Sarajevo je bolja opcija, ovi su dosta duzni raji ostali...

Koliko se sjecam IOG se zalio na ovaj tender, mislim da su pali radi neke male cifre, a ovi hercegovci su duzni firmi u kojoj radim :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17247
Joined: 31/03/2019 14:56

#11978 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by vjeshalica »

neki wrote: 20/10/2020 07:21 Ne znam gdje skupljate te dezinformacije...radi se rekonstrukcija pločnika, kao sto je već uradjeno kroz bulevar..kakva cesta :-)
Stavio je forumas citat iz nekog clanka
Doista se saobracajnica pravi
Ko zna taj lokalitet na Dobrinji zna vrlodobro da je to idiotizam ne na kvadrat nego na bezbroj
A sve u reziji nadnaravno inteligentnog Rumenka
Boze sacuvaj sta uradise od Dobrinje
Istina taj tamo dio je fakticki odsjecen i mora kruziti preko ZVKelija, ali morala je biti druga solucija???
noviclan
Posts: 10970
Joined: 31/10/2013 06:48

#11979 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by noviclan »

Kome i kako prijaviti pretovarene kamione iz lapisnice teko mininga koji unistise tranzit i ostale saobracajnice
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#11980 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Koliko znam, a mislim da dobro znam, teko mining nema kamione za vozanje van kruga kamenoloma

Navest cu ti ako zelis 4-5 prevoznika sto rade transport do betonara i gradilista, a ima 2-3 favorita u pretovaru :lol:
Sve je to mutno dobro... :bih:
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#11981 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by drndalo »

Saobracajnoj inspekciji Kantona?
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#11982 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by van Basten »

vjeshalica wrote: 22/10/2020 19:53
neki wrote: 20/10/2020 07:21 Ne znam gdje skupljate te dezinformacije...radi se rekonstrukcija pločnika, kao sto je već uradjeno kroz bulevar..kakva cesta :-)
Stavio je forumas citat iz nekog clanka
Doista se saobracajnica pravi
Ko zna taj lokalitet na Dobrinji zna vrlodobro da je to idiotizam ne na kvadrat nego na bezbroj
A sve u reziji nadnaravno inteligentnog Rumenka
Boze sacuvaj sta uradise od Dobrinje
Istina taj tamo dio je fakticki odsjecen i mora kruziti preko ZVKelija, ali morala je biti druga solucija???
Sto je najgore na fb dobrinjskoj grupi ljudi su odusevljeni nacelnikovom genijalnoscu i vizijom... cak ima i roditelja djece iz te skole koji ne vide nikakav problem u tome sta se tamo radi, jer eto ako je Efendic rekao da tako treba onda tako treba, ipak je on preporodio Dobrinju i sl prica
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#11983 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mistek »

Vala koliko ste digli frku oko te ulice na Dobrinji, a u najmanju ruku se da diskutovati da li je pozitivno ili negativno :D Taj dio se morao nekako povezati, pa je pitanje koje rješenje bi bilo bolje. Vjerujem da postoji takvo, ali nije ni ovo nikakva tragedija, barem ja ne shvatam po čemu je. Kad se tome doda zgrada policije, onda ima smisla. Ja čak mislim da će taj dio Dobrinje dosta dobiti s ovim u svakom smislu. U biti, zavisi kako će uraditi i šta je konačan projekat.

Svi ovi projekti mi imaju nekakvog smisla i nisu tako negativni, koliko je guranje zgrada gdje im nije mjesto po opštini, i blokiranje gradnje bitnih saobraćajnica.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17247
Joined: 31/03/2019 14:56

#11984 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by vjeshalica »

mistek wrote: 23/10/2020 00:20 Vala koliko ste digli frku oko te ulice na Dobrinji, a u najmanju ruku se da diskutovati da li je pozitivno ili negativno :D Taj dio se morao nekako povezati, pa je pitanje koje rješenje bi bilo bolje. Vjerujem da postoji takvo, ali nije ni ovo nikakva tragedija, barem ja ne shvatam po čemu je. Kad se tome doda zgrada policije, onda ima smisla. Ja čak mislim da će taj dio Dobrinje dosta dobiti s ovim u svakom smislu. U biti, zavisi kako će uraditi i šta je konačan projekat.

Svi ovi projekti mi imaju nekakvog smisla i nisu tako negativni, koliko je guranje zgrada gdje im nije mjesto po opštini, i blokiranje gradnje bitnih saobraćajnica.
U poseljačenoj Dobrinji iza 1995 sve ima logike
Ulica koja bi trebala biti slobodna tj Bulevar Branilaca je napravljen po kompletnom duzini parking i dole do raskrsnice je skoro nemoguce sa se mimoiđu 2 vozila iako je dvosmjerna ulica! To ima logike u nazalost SDA Dobrinji
Neki se zale iz Lava Tolstoja da su im iz Grasa zauzeli parking gdje se trolejbus okrece. Neka prvo traze angazman da se ukloni par truljetina neregistrovanih, ocrta parking(mislim da onaj zadnji nije) i riješen problem donekle, ako treba i neku rekonstrukciju parkinga izvrsiti da se to bolje organizuje.
Nadalje ko normalan u prknu Lava Tolstoja pravi saobracajnicu uz ogradu skole? SDA seljacina voli to. Ko uopste zna taj lokalitet zna vrlodobro da ta sirina i pristup zgradi nema logike uopce da bude saobracajnica. Jer tu ce se guzva stvoriti jer ce svi htjeti precicom da ne kruze okolo. Zasto se toliko pravite glupi?
Ako policiji treba pristup brzi onda treba to rijesiti na drugi nacin da samo oni imaju kao servisni svoj izlaz na Bulevar Mimar Sinana preko Lava Tolstoja a ne da to bude Titova ulica jer dobar broj ljudi bi sigurno navalilo da ide tuda da ne kruze okolo.
Seljacini ne smeta da mu krhaju auta po vazdan pod prozorom i drka saobracaj, pa jel, ipak je sa sela se dojebo hoce malo urbanog zivota.
Posrali su se u Dobrinju da valja!
Pametnije je uloziti u rekonstrukciju Bulevara Mimar Sinana, Zelimira V Kelija, staviti nadzorne kamere i ove poprecne slupane ulice, kao i trotoar skrhani od auta.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#11985 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JavierBosnia »

Pa i Ćamil Sijarić je skola uz saobracajnicu, pa onda one u C i B fazi na Alipasinom doduse jedna traka al to jos gore jer su sa strane nerijetko nepropisno auta parkirana pored prijelaza pa ne vidis djecu.

Milion je primjera po Sarajevu gdje je saobracajnica tik uz skolu, saobeacajnica pod prozorima, tako da nije to nista novo. Cak je i vise takvih primjera nego onih mozda kako bi trebalo biti.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#11986 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by DaffyDuck »

mk ultra wrote: 22/10/2020 18:59
DaffyDuck wrote: 22/10/2020 11:55 Ova rekonstrukcija pruge... jel iko proguglao ove firme sto rade rekonstrukciju iz Konjica i Gradacca, ko su, sta su i imaju li pojma sta rade?
Samo su vadili stare sine 10 dana kao da rade arheoloske iskopine :roll: i postavljaju nove sine na staru ne ravnu podlogu sto znaci da ce opet brzo propasti kad se krene koristiti
Željo iz Konjica radi sa tim dosta su za zeljeznice radili, ali IOG Sarajevo je bolja opcija, ovi su dosta duzni raji ostali...

Koliko se sjecam IOG se zalio na ovaj tender, mislim da su pali radi neke male cifre, a ovi hercegovci su duzni firmi u kojoj radim :mrgreen:
a ova druga firma iz Gradacca OK BAU? i oni garant imaju iskustva na izgradnji tramvajskih pruga... il je neko Fadilov
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11987 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by wewa »

JavierBosnia wrote: 23/10/2020 09:42 Pa i Ćamil Sijarić je skola uz saobracajnicu, pa onda one u C i B fazi na Alipasinom doduse jedna traka al to jos gore jer su sa strane nerijetko nepropisno auta parkirana pored prijelaza pa ne vidis djecu.

Milion je primjera po Sarajevu gdje je saobracajnica tik uz skolu, saobeacajnica pod prozorima, tako da nije to nista novo. Cak je i vise takvih primjera nego onih mozda kako bi trebalo biti.
pa to je argument vise da evo u ovom slucaju, kad se nesto gradi iz pocetka, treba raditi pametnije.

odnos prema sigurnosti skolske djece je naprosto jeziv.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#11988 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

DaffyDuck wrote: 23/10/2020 12:15
mk ultra wrote: 22/10/2020 18:59
DaffyDuck wrote: 22/10/2020 11:55 Ova rekonstrukcija pruge... jel iko proguglao ove firme sto rade rekonstrukciju iz Konjica i Gradacca, ko su, sta su i imaju li pojma sta rade?
Samo su vadili stare sine 10 dana kao da rade arheoloske iskopine :roll: i postavljaju nove sine na staru ne ravnu podlogu sto znaci da ce opet brzo propasti kad se krene koristiti
Željo iz Konjica radi sa tim dosta su za zeljeznice radili, ali IOG Sarajevo je bolja opcija, ovi su dosta duzni raji ostali...

Koliko se sjecam IOG se zalio na ovaj tender, mislim da su pali radi neke male cifre, a ovi hercegovci su duzni firmi u kojoj radim :mrgreen:
a ova druga firma iz Gradacca OK BAU? i oni garant imaju iskustva na izgradnji tramvajskih pruga... il je neko Fadilov
Za te nikad cuo nisam, mada je ta operativa iskopi i nasipi manje bitna u svemu ovome
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#11989 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mistek »

Ma vala je taj argument saobraćajnice pored škole bezveze. Koliko djece je stradalo zbog toga ikad igdje? Nigdje vala. Uostalom, nije magistrala, neko bezvezna saobraćajnica. Eh sad, ima smisla ovo što vjeshalica govori, da će raja tu cestu koristiti kao prečicu, pa će se stvoriti prevelik saobraćaj. To u neku ruku zaista ima smisla i vidjet ćemo kako će regulisati.

Helem, taj dio uz entitetsku liniju je nekakav nedorečen, divlji i fakat ga treba na neki način urbanizovati. Moguće da ovo nije pravo rješenje, sigurno ustvari nije idealno, ali trenutno je prilično bezveze. I na stranu sve, ali mislim da je baš tendenciozno govoriti o Dobrinji u kontekstu propadanja nekog. U odnosu na ranije, pa eto i taj period prije rata, Dobrinja je sad na par desetina deredža iznad.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11990 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Qler »

Ma milion je škola po gradu uz cestu, na čvili i 1 i 2 o je osnovne uz cestu, u logavinoj isto... Ovo nije nikakva novost niti je neki problem...
Naslovnica
Posts: 27914
Joined: 20/03/2013 15:38

#11991 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

Meščini režu nekakvo drveće kod Fudbalskog saveza, kod onog mosta, vidjeh perifernim vidom.
?
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#11992 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by archi_a »

Podrezuju donje grane, kompletnim šetalištem. :)
Da hoće proć ovi izbori, ubiše nas "javni radovi" na sve strane! :-D
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11993 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by video »

Qler wrote: 23/10/2020 13:35 Ma milion je škola po gradu uz cestu, na čvili i 1 i 2 o je osnovne uz cestu, u logavinoj isto... Ovo nije nikakva novost niti je neki problem...
Upravo, pa pored one Slobodan Vukovic :D su planirane 4 trake(sad je jedosmjerna) :shock:
Sta tek oni stanovnici kod Twin-a :D i pored trebaju uraditi?
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#11994 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris033 »

Nikada pored škole Čengić Vila I, neće proći 4 trake :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11995 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Logovan »

Južna longitudinala: Uskoro građevinska dozvola za zamjensku zgradu na Grbavici

http://www.klix.ba/clanak/201023139

Evo ga, uskoro, jos malo, jos jedan papir...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#11996 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Haris033 wrote: 23/10/2020 21:11 Nikada pored škole Čengić Vila I, neće proći 4 trake :-)
Mozda je mislio na OS Malta. Tu trebaju 4 trake.

Mada za nekih 40 godina. Nedavno su je presvukli i sa ivicnjacima popravili. Mada, nikad se ne zna.
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#11997 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by spree »

Cudna mi je stav vecine ovdje koji odobravaju izgradnju ceste preko šetališta/trga ispred osnovne škole. Ok generalno nije bilo problema gdje je takva situacija, ali sta ako se neka nesreća desi bas ovdje? Uostalom zar ne bi bilo bolje postoji nesto ovako i ispred ostalih skola? Ova cesta uopste nije neophodna, al' haj.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11998 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

kakvo setaliste? ko to tuda seta? svi se danas voze autom,neka se grade ceste ,neka se ruse stare stracare koje nikome ne sluze niti ih ko obnavlja .
a vama ljubiteljima toga ostaje samo da kupite stan u nekoj takvoj stracari pa da je cuvate i uzivate u njoj ili da kmecite po forumu :D
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#11999 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by problemnatravunu »

Logovan wrote: 23/10/2020 21:32 Južna longitudinala: Uskoro građevinska dozvola za zamjensku zgradu na Grbavici

http://www.klix.ba/clanak/201023139

Evo ga, uskoro, jos malo, jos jedan papir...
JA U OVO NE VJERUJEM , SIGURNO JOS JEDNA LAŽ, PREDIZBORNA !
User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#12000 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by glitch »

spree wrote: 23/10/2020 22:54 Cudna mi je stav vecine ovdje koji odobravaju izgradnju ceste preko šetališta/trga ispred osnovne škole. Ok generalno nije bilo problema gdje je takva situacija, ali sta ako se neka nesreća desi bas ovdje? Uostalom zar ne bi bilo bolje postoji nesto ovako i ispred ostalih skola? Ova cesta uopste nije neophodna, al' haj.
ma samo beton, bosnjo do granapa u auto sjeda , vozika se stvara guzve i truje grad koji je prepisaj hoda inace
ali ko ce hodati ,to je samo za sirotinju
malo para i bosnjo dize kredit da uzme neku trulju da svira , isareti rukama i urla
a u evropi ljudi koji imaju para da kupe vozni park u sredstvima javnog prevoza ili na biciklu lagano
al sta oni znaju sta je gospoda
:pijani:
Post Reply