Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#13601 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Hajvan »

debilan komentar
User avatar
thekupus
Posts: 6788
Joined: 25/06/2011 22:38

#13602 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

noviclan wrote: 15/09/2021 17:19

Bravo najnajnacelnice extra pranje budzetskog novca
kme kme, nema više parkiranja uz džamiju kme kme
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#13603 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by noviclan »

Pa da li je bolje puniti budzet novcanim kaznama ili ovako jednokratno isprazniti, ko je normalan nece parkirati nikada na nogostup ovako ce im diplomatska vozila parkirati u traci
User avatar
thekupus
Posts: 6788
Joined: 25/06/2011 22:38

#13604 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

noviclan wrote: 15/09/2021 17:41 Pa da li je bolje puniti budzet novcanim kaznama ili ovako jednokratno isprazniti, ko je normalan nece parkirati nikada na nogostup ovako ce im diplomatska vozila parkirati u traci
hahahah vidi se da nisi nikad prošao tom ulicom petkom
Pokušali su puniti budžet kaznama, i onda su se svi žalili kako zarađuju na vjernicima koji jadni nemaju gdje drugo parkirati (iako ima niz velikih parkinga u 750 metara daljine od džamije). Budući da kazne ne funkcioniraju, vrijeme je za fizičke prepreke! Da ih hoće bogdom postaviti na više lokacija.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#13605 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by foxlife »

kod nas treba berlinske zidove stavljati da papci ne bi parkirali
User avatar
xoklix
Posts: 2382
Joined: 16/01/2018 16:07

#13606 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by xoklix »

Jel moguće da je izlaz sa brze ceste Ilidža-Blažuj kod Starline i Kramara koštao 1.20 mil. KM ? 700-800m postoji drugi izlaz.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#13607 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Tvrtko II Kotromanić »

BadBoy wrote: 15/09/2021 14:21 Postavljaju se zaštitni stubići u ulici Isa bega Ishakovića
Image

S ciljem sprečavanja parkiranja vozila na nedozvoljenim mjestima, u toku je postavljanje metalnih stubića u ulici Isa bega Ishakovića, uz park At mejdan i Bakr-babinu džamiju.

Kako je potvrđeno iz Službe za komunalne poslove i investicije Općine Stari Grad, zbog velikog broja pritužbi građana usljed čestog i nepropisnog parkiranja vozila na trotoarima, pristupilo se postavljanju metalnih stubića koji će to ubuduće sprečavati. Time će ulica biti sigurnija za odvijanje saobraćaja i kretanje pješaka. Radove izvode uposlenici općinskog Odjeljenja za održavanje cestovnih pojasa.
ovo je odlicna stvar, nadam se da ih nece svrakici sklanjati

inace ta ulica petkom bude haman skroz blokirana
dzaba sto ima parking 50 metara od dzamije :-)

pada mi na pamet revolucionarna ideja, naime, mozda se ne i treba autom na dzumu, pored hvala Bogu, dzamija svuda po gradu
doduse ja sam u SG, autom bi mi visak bilo svakako, pjehoke do Bakijske, ali eto nismo svi isti :-)
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#13608 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by madner »

Revolucionarna ideja bi bila da opstina obavi svoju duznost i obezbjedi propisan broj parking mjesta po svakoj zoni. I to onih sto se i ne placaju.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#13609 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Tvrtko II Kotromanić »

mislim opet da je lakse biti saburli i obziran kad vec nema parking mjesta da ne gusis jednu citavu ulicu
ista je stvar i kod Careve dzamije za vrijeme dzume

ne bi to bas tako trebalo da izgleda
pravljenje neke vrste nereda na zemlji jel :)

ugl ako opcina ne moze/nece nesto da uradi, nemoj pogorsavati stvari, narocito ako imas alternativa hejbet
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#13610 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by breuer »

a da se ode pješke nedo Bog, il u najbližu džamiju, a ne dolazit da se pokaže nova Bembara, pošteno zarađena...

odličan potez Hadžibajriću
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#13611 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by P308 »

Pa napravili su podzmenu garazu kod Vijecnice sa 160 parking mjesta. Nije to toliko daleko od ove lokacije, desetak minuta lagane setnje.
Inace, nacelnikovi brojni potezi su u najmanju ruku diskutabilni ali mora mu se priznati da je jedina opcina koja je u rekordnom roku napravila garazu. Ona kod Hitne jedva da napreduje. Ostale opcine slabe ili nikakve sto se toga tice. A situacija sa parkingom u gradu je katastrofa.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13612 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Truba »

slabi su to čunjevi
jedan udarac nogom i ode
nakav miješani čelik željezo šta li je
unutra isto kornflejks
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#13613 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by P308 »

Pa uglavnom odolijevaju vremenu. Nekada su ih postavljali intenzivno po cijelom gradu i jos uvijek se relativno dobro drze. Sada su se okrenuli ovim zutim ivicnjacima, nazalost.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#13614 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by madner »

Garaze su jedno i nisu u biti u nadleznosti opstine, duznost opstine je da kreira mjesta koja se ne naplacuju.

Opstina ne izvrsava svoju duznost.
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#13615 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by BadBoy »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 16/09/2021 08:57
ovo je odlicna stvar, nadam se da ih nece svrakici sklanjati

inace ta ulica petkom bude haman skroz blokirana
dzaba sto ima parking 50 metara od dzamije :-)

pada mi na pamet revolucionarna ideja, naime, mozda se ne i treba autom na dzumu, pored hvala Bogu, dzamija svuda po gradu
doduse ja sam u SG, autom bi mi visak bilo svakako, pjehoke do Bakijske, ali eto nismo svi isti :-)
Sve se slažem. SG je posebna priča za vrijeme džuma i Ramazana. Mora se maksuz upalit auto i doć' na Vratnik u džamiju, nemere nigdje drugo :D
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13616 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

Na brzoj cesti u saobraćaj puštena novoizgrađena isključna traka prema naselju Osjek kod Ilidže
Image

U saobraćaj je puštena isključna traka sa brze ceste prema naselju Osjek, kod Ilidže, saopćili su iz Vlade Kantona Sarajevo.

Lokaciju na kojoj je isključna traka napravljena danas su posjetili načelnik Ilidže Nermin Muzur (NiP), kantonalni ministar saobraćaja Adnan Šteta (SDP) i direktor kantonalne Direkcije za puteve Selmir Kovač.

"Izuzetno značajan projekt za stanovnike Ilidže, posebno za mještane naselja Osjek uspješno je završen i drago mi je da smo prepoznali njegovu važnost. Dužina isključne trake je 650 metara. Napravljena je nova traka sa kompletnom horizontalnom i vertikalnom signalizacijom i ugradnjom zaštitnih ograda. Širina isključne trake na početku je tri, dok je na kraju četiri metra. Puštanje u saobraćaj ove trake, uveliko će olakšati svakodnevnicu stanovnicima Ilidže", kazao je ministar Šteta.

Vrijednost ovog projekta je, kako su naveli, 1,2 miliona KM, a finansiralo ga je u potpunosti resorno ministarstvo preko Direkcije za puteve.

Načelnik Muzur iskazao je zadovoljstvo saradnjom sa Ministarstvom saobraćaja i Vladom Kantona Sarajevo te istakao kako je ovaj projekt izuzetno važan za sve stanovnike Ilidže.

"Važnost projekta je velika, posebno za stanovnike Osjeka, ali i za poslovnu zonu koja će se u budućnosti dodatno razvijati. Do sada su urađeni mnogi značajni infrastrukturni projekti zahvaljujući odličnoj saradnji sa Ministarstvom saobraćaja Kantona Sarajevo, zbog čega ćemo je i u narednom periodu nastaviti jačati za dobrobit svih građana naše općine", poručio je načelnik Muzur.

Izvođač radova na ovom projektu bila je firma Bosman, a nadzor je vršio IPSA institut.

"Zadovoljan sam urađenim poslom, radom svih učesnika projekta, ali i saradnjom sa načelnikom i općinskom administracijom. Nastojat ćemo održati ovakvu saradnju i u budućnosti", naglasio je ministar Šteta.

U Ministarstvu saobraćaja Kantona Sarajevo u toku je planiranje novih projekata i priprema plana rada za sljedeću godinu, tako da se u narednom periodu očekuje mnogo novih infrastrukturnih aktivnosti i za Ilidžu, ali i za ostale općine Kantona Sarajevo, saopćili su iz Vlade Kantona Sarajevo.
Image

Image

Image
Klix
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#13617 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by holowey »

So What! wrote: 16/09/2021 09:35 Na brzoj cesti u saobraćaj puštena novoizgrađena isključna traka prema naselju Osjek kod Ilidže
postenije bi bilo napisati naslov da je pustena iskljucna traka prema starline i kramaru...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#13618 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

holowey wrote: 16/09/2021 10:45
So What! wrote: 16/09/2021 09:35 Na brzoj cesti u saobraćaj puštena novoizgrađena isključna traka prema naselju Osjek kod Ilidže
postenije bi bilo napisati naslov da je pustena iskljucna traka prema starline i kramaru...
Pa dobro. Ljudi kupili na dobroj lokaciji.

Nego, spominju li hoce li praviti u suprotnom smjeru i u istom smjeru ukljucnu traku?
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13619 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by So What! »

holowey wrote: 16/09/2021 10:45
So What! wrote: 16/09/2021 09:35 Na brzoj cesti u saobraćaj puštena novoizgrađena isključna traka prema naselju Osjek kod Ilidže
postenije bi bilo napisati naslov da je pustena iskljucna traka prema starline i kramaru...
Imam prijatelja tamo u Osjeku, i kada idem, vazda mi muka, kuda sve kruzim da dodjem do njegove kuce, ovo je odlicna vijest.

Zapadni prilaz je katastrofalno izveden i evo godinama placamo njegovu losu izvedbu, samo jedna silazna rampa je preko miliona maraka, a bice ih potrebno jos, da bi ovaj projekat dosao u neki egal.
tomhagen
Posts: 351
Joined: 16/10/2017 14:43

#13620 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by tomhagen »

madner wrote: 16/09/2021 09:15 Garaze su jedno i nisu u biti u nadleznosti opstine, duznost opstine je da kreira mjesta koja se ne naplacuju.

Opstina ne izvrsava svoju duznost.
Boga ti gdje pise i ko kaze da je opcina duzna da kreira besplatna parking mjesta??? Da i ja trazim za sebe u svom naselju
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#13621 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Hajvan »

I mene ovo zanima, ako je istina - da ocrtaju parking mjesta u mojoj ulici da ima za goste
Jest da je ulica uska i da svaka kuca ima svoj ulaz i prilaz, ali valjda ce naci rijesenje za mirujuci saobracaj
Npr nek otkupe dvije kuce i za nas ostale naprave parking mjesta na par spratova tu

Kad su vec duzni, duzni su svima iste uvjete obezbjediti
neki
Posts: 6633
Joined: 17/02/2005 07:57

#13622 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by neki »

madner wrote: 16/09/2021 09:15 duznost opstine je da kreira mjesta koja se ne naplacuju.
Poveliku glupost si izvalio
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#13623 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by P308 »

Ne znam da u bilo kojem drugom gradu postoje besplatna parking mjesta pogotovo na ovakvoj lokaciji.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13624 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Truba »

imaš poso imaš stan imaš auto imaš bicikl nemaš garažu
plati parking :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13625 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

tomhagen wrote: 16/09/2021 11:55
madner wrote: 16/09/2021 09:15 Garaze su jedno i nisu u biti u nadleznosti opstine, duznost opstine je da kreira mjesta koja se ne naplacuju.

Opstina ne izvrsava svoju duznost.
Boga ti gdje pise i ko kaze da je opcina duzna da kreira besplatna parking mjesta??? Da i ja trazim za sebe u svom naselju
ima dužnost da obezbjedi broj parkinga prema broju stanovnika i kvadraturi (stambeni dio + poslovni), ima taj obračun uvijek u RP-u

Image
Post Reply