Izgradnja kuce po principu "kljuc u ruke"-preporucite firmu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#26 Re: Izgradnja kuce po principu "kljuc u ruke"-preporucite fi

Post by Danguba »

Kljuc u ruke ide mahom kod tipskih objekata. Dobro se raspitas o kakvom se projektu radi, potpises i idu radovi. mahom su to firme koje su same i projektovale takve(montazne ili cvrsta gradnja) objekte.

Kljuc u ruke po nekom ''svom'' projektu zahtjeva reviziju istog u kojoj ce ucestvovati strucnjaci iz svih oblasti(arhitekt, elektro inzinjer, masinski inzinjer-ako ima kotlovnica...). Oni ce otkloniti sve nedostatke ili nedorecenosti u projektu. Tada mozes da pristupis(vec pripremljenom)potpisivanju ugovora u kome se mora sve navesti a nesto tretira i zakon o obligacionim odnosima.
Svaka dodatna izmjena(dodatni i visak radova) ide na racun investitora a svi radovi koji su pogresno izvedeni ili materijali nisu u skladu sa standardima idu na troskove izvodjaca.

Moj ti je savjet, u jednoj projektantskoj kuci odaberi projekat a u drugoj nadji arhitektu koji ce biti angazovan na realizaciji istog. Njemu je potrebno da pregleda(prouci) projekat, jednom sedmicno ili cesce(po potreb) posjeti objekat i prati realizaciju istog.

it.d. i t.d....
ocammog
Posts: 237
Joined: 20/01/2010 14:17

#27 Re: Izgradnja kuce po principu "kljuc u ruke"-preporucite fi

Post by ocammog »

dany_boy i danguba,

Hvala na podrobnim informacijama i korisnim savjetima...

Nakon svega cini mi se da je montazna kuca ipak mozda skuplji ali manje stresan projekat od zidane kuce....


Ocamm
danny_boy
Posts: 167
Joined: 18/02/2009 21:56

#28 Re: Izgradnja kuce po principu "kljuc u ruke"-preporucite fi

Post by danny_boy »

ocammog wrote:dany_boy i danguba,

Hvala na podrobnim informacijama i korisnim savjetima...

Nakon svega cini mi se da je montazna kuca ipak mozda skuplji ali manje stresan projekat od zidane kuce....


Ocamm
ocammog wrote:dany_boy i danguba,

Hvala na podrobnim informacijama i korisnim savjetima...

Nakon svega cini mi se da je montazna kuca ipak mozda skuplji ali manje stresan projekat od zidane kuce....


Ocamm
Nisam tako cesto na forumu pa zato odgovor kasni.

Zidana kuca ti je puno bolje rjesenje, i to ti preporucujem. Samo ne da gradis po sistemu kljuc u ruke. Pripremi dobru projektnu dokumentaciju, dobro se raspitaj oko firmi i zatrazi nekoliko ponuda. Izbjegavaj vece razvikane firme jer one imaju ogromne apetite za novcem, a malo daju. Manja perspektivna firma koja se tek probija na trzistu bi ti to najbolje odradila. Sve sto dogovoris stavi obavezno u ugovor...
Post Reply