Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#601 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Danguba »

pantelija33 wrote:A sta je se to postiglo?? I jeli se to postiglo rahat patnjom?
postiglo se mnogo sve dok se neki nisu osilili...
a mahom se sve postiglo pritiscima...ovdje se samo to postuje
pantelija33
Posts: 56
Joined: 29/06/2013 17:23
Location: auf der Autobahn

#602 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by pantelija33 »

Buraz nista se nije postiglo drzava je u blokadi, sluzbeno je najsiromasnija u Europi.
Ni jednima ni drugima ni trecima nije dobro ovako vjeruj.
Dok se god Sve tri garniture ne promijenu, i pristupimo opcem dogovoru bez figa iza ledja nema naprijed!
Dok god tog ne bude nikakva rahat patnja nikom nece pomoci.
Mislim zeljeti da se narod pati i to vlastiti narod, malo morbidno zar ne?
Sarajevo11
Posts: 185
Joined: 27/02/2013 20:04

#603 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Sarajevo11 »

Ako ti nije jasno DRŽAVA smo svi mi skupa od BIHAĆA , ČAPLJINE I BIJELJINE , ALI MORAŠ DA ZNAŠ DA I BOŠNJAK IZ CAZINA želi da studira i pomogućnosti dobije neku stipendiju , a ne samo određeni sinovi i kćeri po preporukama BACKOVIĆA I ostalih buđet efendija . Što je dosta DOSTA JE .
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#604 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Basvod »

petkov09 wrote:iz samih komentara na ovom forumu,vidi se kolko je netrpeljivost i nerazumevanja medju bošnjaka,srba i hrvata,niko ne želi da prihvati realanost,nepravda je navjveća prema bošnajacima,ali oni ne uvidjaju da blokiraju sami sebe,umesto da se fokusiraju na razvoj privrede u federaciji i omogući bolje uslove za život svpojih sugradjana,oni se preganjaju sa rs o nadležnostima,i iz rs ih stalno blokiraju,nema šanse da će biti masovnog povratka bošnjak u rs,niti srba u federaciji,bošnjaci su taoci svoje politike,srbima u srbiji je dosta mitova o kosovu,narod hoće da živi a ne da preživljava,srbi su proterani sa kosova,kosova je nezavisno,to je realnost,srbe to boli ,to je fakat koji se ne menja,isto tako rs je entitet u bih,i to je činejnica,koja bošnjacima ne odgovara,srbi su se kleli u kosovo ali sad im je važnija eu,srbi nisu hteli dati autonomiju kosovu,hteli su centralizam,i šta su na kraju dobili,razmislite malo o tome
Srbija se odrekla Kosova tek nedavno kad su dosli do granice da uniste sopstveni zivotni prostor. Nije im trebao ni OHR ni nametanja sa strane, samo razum. Njihova rahat patnja je zavrsena.
Nasa ce trajati do samounistenja tako da nema svrhe pricati o razvoju privrede.
ismb
Posts: 127
Joined: 04/05/2010 18:31
Location: dmsa

#605 Re: Aliju Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtonskog s

Post by ismb »

DoZeN wrote:Za oslobadjanje BIH od Srba bio je potreban Tudjman,a on je u Dejtonu vratio Sipovo i Mrkonjic Grad jer mu je Zloba predao RSK.
Ja isto mislim da Milosevic ne bi dozvolio da Armija BIH se priblizi Bijeljini, o tome je pricao i pokojni drzavni sekretar SAD koji je bio u to vrijeme u Dejtonu.
Ozbiljno? Stvarno? Kada su bili "tutorijali" u Dejtonu (mislim na datume)'? Kojim dokumentom potvđuješ "razmjenu" RSK (to je, vjerovatno, po nekoj valjda tvojoj nostalgičnoj priči "Republika Srpska Krajina" s glavnim gradom u Kninu? - ili ne?? - područje s kojeg je zauvijek (a ti razmisli da ili ne) eliminirana bilo kakva priča o srpskoj supremaciji u HR dana 05.08.1995.) i područja na teritoriji države BiH, oslobođenih zajedničkim naporima tri oslobađajuće legitimne komponente u BiH? Kako bi Tuđman mogao razmijeniti gradove u suverenoj državi BiH s teritorijama priznate države, članice UN-a, i svojim gradovima koji se nalaze u istoj? Ko mu je šta predao - podlipaš??? O kakvoj to nebulozi pričaš?
Možda ipak pričaš o nekoj mogućoj intervenciji :lol: (mislim da ovo niti ne zaslužuje drugi smajli) nekog provizorijuma koji niti danas (02.07.2013) nema definirane granice, a i one koje navodno ima su upitne? S kojom silom? Vjerovatno bi ti to Tijanić & Lazanski predočili kao "sad-pa-sad"...
A to šta Milošević "ne bi dozvolio" - pozdrav iz Bondsteel "kolevke"... Suluda razmišljanja (na veliku žalost svih normalnih) u 2013-oj.
Samo da se ne počnete opet češati kao Pačić u ZG oko ponoći u nedjelju... :D
pantelija33
Posts: 56
Joined: 29/06/2013 17:23
Location: auf der Autobahn

#606 Re: Aliju Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtonskog s

Post by pantelija33 »

ismb wrote:
DoZeN wrote:Za oslobadjanje BIH od Srba bio je potreban Tudjman,a on je u Dejtonu vratio Sipovo i Mrkonjic Grad jer mu je Zloba predao RSK.
Ja isto mislim da Milosevic ne bi dozvolio da Armija BIH se priblizi Bijeljini, o tome je pricao i pokojni drzavni sekretar SAD koji je bio u to vrijeme u Dejtonu.
Ozbiljno? Stvarno? Kada su bili "tutorijali" u Dejtonu (mislim na datume)'? Kojim dokumentom potvđuješ "razmjenu" RSK (to je, vjerovatno, po nekoj valjda tvojoj nostalgičnoj priči "Republika Srpska Krajina" s glavnim gradom u Kninu? - ili ne?? - područje s kojeg je zauvijek (a ti razmisli da ili ne) eliminirana bilo kakva priča o srpskoj supremaciji u HR dana 05.08.1995.) i područja na teritoriji države BiH, oslobođenih zajedničkim naporima tri oslobađajuće legitimne komponente u BiH? Kako bi Tuđman mogao razmijeniti gradove u suverenoj državi BiH s teritorijama priznate države, članice UN-a, i svojim gradovima koji se nalaze u istoj? Ko mu je šta predao - podlipaš??? O kakvoj to nebulozi pričaš?
Možda ipak pričaš o nekoj mogućoj intervenciji :lol: (mislim da ovo niti ne zaslužuje drugi smajli) nekog provizorijuma koji niti danas (02.07.2013) nema definirane granice, a i one koje navodno ima su upitne? S kojom silom? Vjerovatno bi ti to Tijanić & Lazanski predočili kao "sad-pa-sad"...
A to šta Milošević "ne bi dozvolio" - pozdrav iz Bondsteel "kolevke"... Suluda razmišljanja (na veliku žalost svih normalnih) u 2013-oj.
Samo da se ne počnete opet češati kao Pačić u ZG oko ponoći u nedjelju... :D
Ovo sto dozen tvrdi je slicno opisano u knjizi od R. Holbrookea, samo na stolu nije vise bila "RSK", nego je Mrkonjic vracen
za popravljanje omijera 41:59. Ima interesantna epizoda sa M. Granicem u vezi ovog, jer je bilo dogovoreno bez njega.
ismb
Posts: 127
Joined: 04/05/2010 18:31
Location: dmsa

#607 Re: Aliju Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtonskog s

Post by ismb »

swanfilter wrote: Ako mislite da su Bosnajci spremni na tor drzavu, varate se. Krv je tekla, jebat ga, teci ce jos jednom ako bude trebalo. Ne daj boze, ne zelim da bi vas nakon toga ostalo oko 5% . Koliko vlast bi tek tada zahtijevali ...
Ti to prijetiš nekome? Ozbiljno? Zašto? Koga ćeš to ti svesti na neki postotak? Po čemu si to ti, internet silo, bolji od Mladića, Plavšićeve, Raše i drugih "svodilaca" na postotke? Evo, ja i moje dvoje maloljetne djece smo ovdje, a, zamisli, nismo "tvoje krvi"? Hoćeš li mi je to ti proliti?
Sram te bilo
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#608 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Sezam »

ismb wrote:
swanfilter wrote: Ako mislite da su Bosnajci spremni na tor drzavu, varate se. Krv je tekla, jebat ga, teci ce jos jednom ako bude trebalo. Ne daj boze, ne zelim da bi vas nakon toga ostalo oko 5% . Koliko vlast bi tek tada zahtijevali ...
Ti to prijetiš nekome? Ozbiljno? Zašto? Koga ćeš to ti svesti na neki postotak? Po čemu si to ti, internet silo, bolji od Mladića, Plavšićeve, Raše i drugih "svodilaca" na postotke? Evo, ja i moje dvoje maloljetne djece smo ovdje, a, zamisli, nismo "tvoje krvi"? Hoćeš li mi je to ti proliti?
Sram te bilo
Vjerovatno ni po cemu, ali sta da se radi, odrasta nova generacija Bosnjaka, kojoj postaje jasno da se genocid i etnicko ciscenje isplati. PC je najbolji primjer za to.

Ne mozes dopustiti necem tako monstruoznom da zazivi i onda se igrati miroljubive demokratije, dogovaranja i ostalih fora i fazona.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#609 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by славянин »

Sezam wrote:
ismb wrote:
swanfilter wrote: Ako mislite da su Bosnajci spremni na tor drzavu, varate se. Krv je tekla, jebat ga, teci ce jos jednom ako bude trebalo. Ne daj boze, ne zelim da bi vas nakon toga ostalo oko 5% . Koliko vlast bi tek tada zahtijevali ...
Ti to prijetiš nekome? Ozbiljno? Zašto? Koga ćeš to ti svesti na neki postotak? Po čemu si to ti, internet silo, bolji od Mladića, Plavšićeve, Raše i drugih "svodilaca" na postotke? Evo, ja i moje dvoje maloljetne djece smo ovdje, a, zamisli, nismo "tvoje krvi"? Hoćeš li mi je to ti proliti?
Sram te bilo
Vjerovatno ni po cemu, ali sta da se radi, odrasta nova generacija Bosnjaka, kojoj postaje jasno da se genocid i etnicko ciscenje isplati. PC je najbolji primjer za to.

Ne mozes dopustiti necem tako monstruoznom da zazivi i onda se igrati miroljubive demokratije, dogovaranja i ostalih fora i fazona.
Samo pazi ko se sa vatrom igra od vatre se i opece :)
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#610 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Sezam »

славянин wrote:
Sezam wrote:
Vjerovatno ni po cemu, ali sta da se radi, odrasta nova generacija Bosnjaka, kojoj postaje jasno da se genocid i etnicko ciscenje isplati. PC je najbolji primjer za to.

Ne mozes dopustiti necem tako monstruoznom da zazivi i onda se igrati miroljubive demokratije, dogovaranja i ostalih fora i fazona.
Samo pazi ko se sa vatrom igra od vatre se i opece :)
Nevjerovatna je tvoja sposobnost da promasis poentu napisanog.

Nego, kad ce ta zelena karta?
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#611 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by cindrlimindrli »

ismb wrote: Kako bi Tuđman mogao razmijeniti gradove u suverenoj državi BiH s teritorijama priznate države, članice UN-a, i svojim gradovima koji se nalaze u istoj?
Stvarno cudno, otkud njofra u svemu, on i zloba nisu imali nista sa ratom u BiH. :roll:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#612 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by славянин »

Sezam wrote:
славянин wrote:
Sezam wrote:
Vjerovatno ni po cemu, ali sta da se radi, odrasta nova generacija Bosnjaka, kojoj postaje jasno da se genocid i etnicko ciscenje isplati. PC je najbolji primjer za to.

Ne mozes dopustiti necem tako monstruoznom da zazivi i onda se igrati miroljubive demokratije, dogovaranja i ostalih fora i fazona.
Samo pazi ko se sa vatrom igra od vatre se i opece :)
Nevjerovatna je tvoja sposobnost da promasis poentu napisanog.

Nego, kad ce ta zelena karta?
11og :mrgreen: ako Bog da da dodam :mrgreen:
Last edited by славянин on 03/07/2013 18:52, edited 2 times in total.
User avatar
Golf forever
Posts: 259
Joined: 28/04/2013 11:30

#613 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Golf forever »

славянин wrote:
Samo pazi ko se sa vatrom igra od vatre se i opece :)
zna se ko može izgorit
kad sa JNA za leđima koju je Tito naoružavo 50 godina niste bili sposobni ni zašto osim ubijanja civila, mogu tek zamisliti šta bi eventulano u "drugom poluvremenu" bilo

jer četnici su polijepili uz svu SILU ORUŽJA JNA, sa 21.000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Image


četnički smradovi su bili samo sposobni za maltretiranje enklava, i to uz svu strateško-taktičku prednost koju im je JNA ostavila, pa sam ih Kukanjac grdi kako su bili nesposobni da zadrže ono što su im oni ostavili

60 munita specijal: "zabranjeni iskaz"....intervju sa Milutinom Kukanjcem,
korišten i na sudu u Hagu, koji govori sve o Dobrovoljačkoj, kao i uopšteno o ratu u Bosni, o presudnoj ulozi JNA u agresiji i stvaranju fašističke tvorevine Republike Četničke



http://www.youtube.com/watch?v=ENJKWvP1-Uk

Image

Image
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#614 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Danguba »

cindrlimindrli wrote:
ismb wrote: Kako bi Tuđman mogao razmijeniti gradove u suverenoj državi BiH s teritorijama priznate države, članice UN-a, i svojim gradovima koji se nalaze u istoj?
Stvarno cudno, otkud njofra u svemu, on i zloba nisu imali nista sa ratom u BiH. :roll:
reko sud u hagu... :roll:
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#615 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by MuaDib »

pantelija33 wrote:
MuaDib wrote:Aliju Izetbegovića će historija cijeniti samo po tome kakvu je zemlju dobio u amanet, a kakvu je ostavio iza sebe.
Alija Izetbegović će ostati poznat i po tome što je antikomunizam u BiH, vodio u paktu sa poklonicima ustašstva i četništva.
Alija Izetbegović će ostati poznat po tome što je demokratizaciju shvatio, kao plemensko-stranačko diferenciranje.
Sve ostalo je posljedica toga.
Ne kontam te, sto je trebao nakon sto su Srbi i Hrvati glasali kako su vec glasali?
Jesi li ti zaboravio tronarodnu koaliciju SDA-SDS-HDZ i njihove nebuloze da ako se glasa za građanske stranke biće rat i da zato treba da glasa svak za svoje da ima svoje izvorne predstavnike.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#616 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by zlajaBHF »

MuaDib wrote:
Jesi li ti zaboravio tronarodnu koaliciju SDA-SDS-HDZ i njihove nebuloze da ako se glasa za građanske stranke biće rat i da zato treba da glasa svak za svoje da ima svoje izvorne predstavnike.
Trebao je govoriti da se glasa za druge stranke, samo ne za njegovu :-)
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#617 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by animals »

Vidim nista novo..cetnicki smradovi, ustase i balije i na ovoj temi, vode internetske postratne diskusije..
Sarajevo11
Posts: 185
Joined: 27/02/2013 20:04

#618 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Sarajevo11 »

Kakvi smo postali , mater bi svoju prodali za interes dosta šupljeg patriotizma , kunete se u svete knjige u Boga spavate u crkvama i đžamijama a svakim danom podkradate društvo tj DRŽAVU , DAJ VAM PENZIJA , RADA BEZ UPLATE DOPRINOSA , PREPRODAJE IZ RUKE U RUKU , MOŽE I JAVNA KUHINJA , KOJA PIVA PRED GRANAPOM I SVAKAKO NIKO NEVOLI BIH VIŠE OD NAS to smo mi , varalice , za to smo se i borili , tko je vidio sreće od rada . Najvažnije da su naši većina , uvjek su nki bili većina i uvjek bi zasrali kao većina . Biti većina u normalnom svijetu je veća odgovornost . Da ste imalo zreli razmišljali bi šta činiti za bolje sutra , to što je uradio IZETBEGOVIĆ U DEJTONU JE URADILA POLITIKA SITNO ŠIĆARA , VIDI SE IZ TAJKUNIZACIJE IZA RATA , ON I POLITIČKI VRH SU PREVARILI PRAVE I ISKRENE PATRIOTE BIH , NAGRADILI SU IH TAKO ŠTO SU OSTALI NA ULICI DA SE SNALAZE .
HK90
Posts: 29
Joined: 01/07/2013 10:59

#619 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by HK90 »

animals wrote:Vidim nista novo..cetnicki smradovi, ustase i balije i na ovoj temi, vode internetske postratne diskusije..
Znam ko su cetnici i ustase ali ne znam ko su ti ove "balije" ?
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#620 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by MuaDib »

zlajaBHF wrote:
MuaDib wrote:
Jesi li ti zaboravio tronarodnu koaliciju SDA-SDS-HDZ i njihove nebuloze da ako se glasa za građanske stranke biće rat i da zato treba da glasa svak za svoje da ima svoje izvorne predstavnike.
Trebao je govoriti da se glasa za druge stranke, samo ne za njegovu :-)
On je govorio da se glasa za njegovu stranku, plašeći narod multietničkim strankama, a onda se fol borio za multikulti republiku do Sabora Bošnjačkog.
petkov09
Posts: 36
Joined: 25/06/2013 22:00

#621 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by petkov09 »

samo tri entiteta bih spašava,znam da se to bošnajcima ne svidja,srbija nije dala široku autonomiju kosovu,pa su ostali bez kosova,nepravda je prema bošnjacima,neprava je svuda u svetu,bošnjaci su taoci zalaganja unitarne države,umesto da se okrenu oporavku federacije,gube vreme u preganjanju sa rs,srbi su se kleli u kosovo,ali su uvideli da se od mitova i žalpoljki ne može živete,već prihvatiti realanost kakva je iako je bolna
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#622 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Danguba »

animals wrote:Vidim nista novo..cetnicki smradovi, ustase i balije i na ovoj temi, vode internetske postratne diskusije..
Rece Bosanac kojega bi se trebalo stidjeti. :roll: :(
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#623 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Man of steel »

MuaDib wrote:
zlajaBHF wrote:
MuaDib wrote:
Jesi li ti zaboravio tronarodnu koaliciju SDA-SDS-HDZ i njihove nebuloze da ako se glasa za građanske stranke biće rat i da zato treba da glasa svak za svoje da ima svoje izvorne predstavnike.
Trebao je govoriti da se glasa za druge stranke, samo ne za njegovu :-)
On je govorio da se glasa za njegovu stranku, plašeći narod multietničkim strankama, a onda se fol borio za multikulti republiku do Sabora Bošnjačkog.
Alija prepao narod multietničkim strankama pa ljudi glasaše za nacionaliste???

Majke vam odakle više izvlačite ove konstrukcije i koliko je tebi uopšte godina?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#624 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Danguba »

MuaDib wrote: On je govorio da se glasa za njegovu stranku, plašeći narod multietničkim strankama, a onda se fol borio za multikulti republiku do Sabora Bošnjačkog.
Zato nas je Kecman na dobro odveo. :oops:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#625 Re: Izetbegovića prisilili na prihvatanje Dejtona

Post by Danguba »

petkov09 wrote:samo tri entiteta bih spašava,znam da se to bošnajcima ne svidja,srbija nije dala široku autonomiju kosovu,pa su ostali bez kosova,nepravda je prema bošnjacima,neprava je svuda u svetu,bošnjaci su taoci zalaganja unitarne države,umesto da se okrenu oporavku federacije,gube vreme u preganjanju sa rs,srbi su se kleli u kosovo,ali su uvideli da se od mitova i žalpoljki ne može živete,već prihvatiti realanost kakva je iako je bolna
ti ko pokvarena ploca...
neJma od toga nista...rahat patnja :D
Post Reply