Izet Hajrović

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#876 Re: Izet Hajrović

Post by Tomahawk11 »

Igrao 5-6 minuta.
Odlican :D
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#877 Re: Izet Hajrović

Post by Logovan »

ja71 wrote:i kakav je bio ?
Nije imao vremena da se pokaže, ušao zadnjih par minuta.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#878 Re: Izet Hajrović

Post by Edin H. »

Visca, alahimanet iz reprezentacije :oops:
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#879 Re: Izet Hajrović

Post by ja71 »

Edin H. wrote:Visca, alahimanet iz reprezentacije :oops:
ja sam vec pisao da je idealno da Visca igra zadnjih 20 min. da protivnika ubijemo brzinom a do tada Izet
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#880 Re: Izet Hajrović

Post by zlajapravaraja »

zlajapravaraja wrote:Nešto mi leži na duši, moram to ovdje napisati:

IZET HAJROVIĆ, heroj koji nas je odveo na SP, ni kriv ni dužan sjedi na klupi ili čak tribini jebenog Werdera iz Bremena, jer njihov maloumni trener i dalje forsira sistem 4-3-1-2 u kojem prosto nema mjesta za krila ili krilne napadače. Dakle jedna totalno zaboravljena i arhivirana formacija, koju je zadnji koristio Safet Šuškavac na planeti Zemlji kada BiH nije imala krila, a koju je ovaj počeo koristiti malo nakon Izetovog transfera u taj klub.

Iskreno se nadam da selektor i savez nisu zaboravili njegove zasluge i da su svjesni zašto ga ovoliko handre! Ako već nije dovoljno za poziv, neka ga makar nazovu i pitaju kako devera!
Ovo sam bijo napiso na drugijem temama prija 2 hefte, kad moji vi...dojde novi trener, Izo zaigra, i dade gol s pola terena ko da čitav život ništa drugo nije radijo...ha ja :thumbup:

Meša, zovi ga za Belgiju :bih:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#881 Re: Izet Hajrović

Post by Idemedosumom »

Dobr gol našeg Izeta. Smatram da momak ima potencijala, ali da do sada nije imao sreće, nije mogao doći do izražaja. Da hoće ovako nastavit aBd :izet:
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#882 Re: Izet Hajrović

Post by mega_mashcine »

Dobar je gol to bio, ali je jučer odigrao jako loše, mnogo grešaka je napravio, zapravo je samo pokazao zašto Ukrajinac nije nikako računao na njega. Nažalost, vjerovatno će uskoro, možda već i sljedeću utakmicu preseliti na klupu. Jedina nada da opet zaigra i možda popravi utisak je što je poprilično slaba konkurencija u Werderu..
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#883 Re: Izet Hajrović

Post by Edin H. »

ja71 wrote:
Edin H. wrote:Visca, alahimanet iz reprezentacije :oops:
ja sam vec pisao da je idealno da Visca igra zadnjih 20 min. da protivnika ubijemo brzinom a do tada Izet
Da :oops:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#884 Re: Izet Hajrović

Post by insomnia78 »

Image
stranac2
Posts: 677
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#885 Re: Izet Hajrović

Post by stranac2 »

Za men fantastican igrac koji je imao maler kroz karijeru. Onaj njegov top u lijevoj nozi njegov sprint dribling i okretnot na malom prostoru ne posjeduje nitko u nasoj repci. Momak otvara sve odbrane sa svojim sutem (tko je ikada igrao fudbal zna na sta mislim).

Samo treba malo trenerske prefinjenosti i povjerenje. Po meni povuceni spic ili desetka . Pjanic nazad Hajrovic naprijed Medo na klupu. Momak je preokrenuo ritam igre veceras. Tip igraca koji lezi pravo nasem kolektivu gdje pojedinci vrlo lako gube ritam i samopouzdanje.

Samo naprijed Izete !
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#886 Re: Izet Hajrović

Post by Logovan »

Ne znam čemu ovolike pohvale.

Čovjek bi rek'o da je u rangu Mkhitaryana. :skoljka:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#887 Re: Izet Hajrović

Post by Ridjobrki »

Bio sam u Žilini iza gola Slovačke kad je Hajrović uputio onu bombu... Od momenta kad je opalio po njoj onako iskosa vidjelo se da će ući. Dok je putovala ka golu moj drug Nećko i ja smo se stigli pogledati u fazonu "evo je, matere mi" i još pratiti kako ulazi u go, ma to su milisekunde bile i najljepši nogometni trenutak u mom životu. A tribina nekakva k'o improvizirana, nije betonska šalovana nego metalna konstrukcija sa limenim podestima za stajanje. Meščini da je to "D" tribina tamošnjeg stadiona i kraj nas su bili ili Legion ili Fanaticosi, nisam siguran ali kad se to stalo tresti mislio sam da će se sve srušiti.

A patili se cijelo poluvrijeme, desne strane nismo imali nikako, Hamšik nas voza, Skrtel ne da prići golu... Još nam ga Hamšik zavuče pred kraj prvog poluvremena... A tukli nas u Zenici, sve nam šanse potopili četiri dana prije toga ali mi zapucali u Žilinu nadajući se čudu. I sve nešto igra niđe veze dok Bičakčić iz ničega ne pogodi nakon prekida i onda uđe Hajrović... nakon dvije minute na terenu okerapi onu loptu i zada je baš sa te desne strane gdje je bio propuh od početka tekme. Mislim da mater nikad nisam zagrlio k'o Nećka tada. :-D

Eto, onako da to podijelim i zahvalim Izi Hajroviću za najljepši moment mog praćenja nogometa. :)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#888 Re: Izet Hajrović

Post by jeza u ledja »

ups pogresna tema
stranac2
Posts: 677
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#889 Re: Izet Hajrović

Post by stranac2 »

..
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#890 Re: Izet Hajrović

Post by Logovan »

jeza u ledja wrote:
Logovan wrote:Ne znam čemu ovolike pohvale.

Čovjek bi rek'o da je u rangu Mkhitaryana. :skoljka:
Ja isto nisam skonto sta je napravio. :?
Gledao sam na malom ekrancicu doduse i bez tona pa sam mora nesto fulio. Vidio sam onaj jedan super dugi pas kad je Dzeko fulio 100%nu i to je to. TSS pokazao mnogo vise.

Mislim mi Dzeku i Pjanica pljujemo kad imaju los dan, a i kao takvi oni rijese utakmicu. Al mi cemo zato Hajrovica hvaliti.

TSS bi mogao na mjesto 10eke, iza njega Pjanic, Besic, Cimirot, ili Jajalo. Jedan napadac. I udri. Krila nek vrte po potrebi.
Kad ganjas rez vadi TSSa i ubaci drugog schpitza. Kad se branis ubaci jos jednog DMa umjesto njega. Ne kontam vise cemu komplikacije. :-)
I jeboga vise igra sa 2 napadaca od kojih nijedan nije ni dribler, niti brz. Mislim fakat vise. :-?
Ne mogu stvarno shvatiti do kad cemo vrtiti igrace po zaslugama. Djuric igra u losijem klubu, ima vise godina, isti tip igraca kao Dzeko, a mi stavljamo njega umjesto Hodzica ili Bajica. :-)
Jajala stavljamo umjesto Cimirota. Milicevica se poziva i odmah ubacuje, dok neki moraju cekati godinama.
Danas ubacuje totalno van svakog rezona Ibisevica kod 2-0 umjesto Djurica. :roll:

Do kad ovako? Nema sanse da selektor moze biti tako ogranicen.
Pa eto imao je taj neki super pas, jak šut pravo u golmana, možda neki dribling, neki potez, šta ja znam i raja pozitivna u vezi njega. To puca optimizam na sve strane. :skoljka: Gdje god odem, koji god forum da otvorim ili recimo facebook, neke pohvale za Hajrovića. Valjda se naša raja zadovoljava sitnicima. Ne znam kako drugačije objasniti ovu "euforiju" oko Hajrovića. Zašto je Hajrović zaslužio mjesto u reprezentaciji? Zašto se on gleda kao super kvalitetno krilo? :? Ako ćemo se oslanjati na Hajrovića, jebi ga onda, šta reći.

Eh koliko ima igrača koji igraju po zaslugama. :-) S vremena na vrijeme, igrači koji igraju po zaslugama, dođu u formu, pa onda ide priča, vidiš da treba dobijati poziv i slično. Kada padne u formi i nema ga nekih godinu dana, neka ga u reprezentaciji, vratit će se u formu. :oops: A to što neki tamo levat od 22 godine, godina gore dole, konstantno igra dobro za svoj klub, jebo njega. Mlad je, dobit će priliku.

Mora Ibišević upisati nastup. :oops: Ne dao Bog da neki koji je nakucao 30 i više godina ne dobije priliku. Svi matori moraju biti na terenu.
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#891 Re: Izet Hajrović

Post by Dead Man Walking »

Hajrovic je nase najbolje i najtalentovanije krilo i uz malo srece i da se ustali u Werderu igrac za buducnost. :thumbup:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#892 Re: Izet Hajrović

Post by nema me tamo »

A stoji i to da je bio svjež, identicna situacija kao s Dzekom-super sub.

Inace trebaIzeta od pocetka gurat.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#893 Re: Izet Hajrović

Post by mega_mashcine »

Fkt ni meni nije jasno zbog cega se Izet ovoliko dize u nebesa, haj kontam valjda zbog tog gola u Slovackoj.. I fala mu na tome, ali realno je lik teški prosjek od igrača, pogotovo je u zadnje vrijeme zestoko grohno i nikako da se malo dohaviza. Nakon onog gola prije par sedmica za Werder, kont'o sam da će napokon malo proigrati, i gledao sam ga nakon toga i bio je dosta loš, i nažalost bi uskoro mogao opet preseliti na klupu. Jedina mu je sansa sto stvarno u Werderu nema neku konkurenciju, pa mozda dobije jos koju priliku za popravni.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#894 Re: Izet Hajrović

Post by Idemedosumom »

Ako si gledao utakmicu sinoć, valjda si vidio kakav je preokret Hajrović donio. I Medo je mnogo vremena bio na klupi u svojim klubovima, ali vazda starter u repki. Još loše partije u repki pruža.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#895 Re: Izet Hajrović

Post by mega_mashcine »

Gledao sam, i jeste upravu si, unio je zivosti, imao je i dobar pokusaj, ali ipak je to bio Kipar, i opet nista posebno nije uradio.. Sta znam, volio bih da grijesim, ali sam nekako skeptican u vezi njega, vrijeme ce opet pokazati sve.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#896 Re: Izet Hajrović

Post by vicious »

Meni je tog momka nekako žao, čini mi se da nikad nije u potpunosti primljen od ostalih u reprezentaciji. Možda griješim, ali takav utisak imam.

Inače, sinoć onaj njegov dijagonalni pas za Džeku je bio najljepši potez na utakmici.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#897 Re: Izet Hajrović

Post by Muhamed Đakmić »

Svaka čast Hajroviću, ali Logovani je 100% u pravu kad kaže da ga se neopravdano uzdiže.

Odigrao dvije utakmice za Werder i ovdje se piše o nekom povratku u formu. Polako, dajte da vidimo ima li stvarno šta od tog povratka.

Za reprezentaciju je jednako bitan kao i Višća otprilike u dosadašnjem dijelu svoje karijere, daleko dakle od vrhunskog krila. I kakvo crno talentovano krilo Izet Hajrović kad ima 25 godina. To je gotov igrač, prije da će mu karijera prema dolje krenuti nego prema gore.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#898 Re: Izet Hajrović

Post by Idemedosumom »

Lulić ima jako dobru klupsku karijeru, ako je suditi po njegovim igrama u Laciju, moglo bi se reći da je i u dobroj formi.

Ali ja ne vidim kakva korist od takvog igrača? Ne pamtim kad je zadnji put na "svom nivou" odigrao za repku...

Hajrović nije savršeno krilo, ali je sinoć promijenio ritam utakmice svojom eksplozivnošću. Bilo je tu par dobrih driblinga, par prodora, par dobrih pasova kao i nekoliko "hrabrih" šuteva na gol, kojim je vršio pritisak na golmana Kipra. Izborio neke kornere, a mogla se lopta i odbiti do Džeke da je sreće bilo.

Možda je to sve rezultat umora Kiprana, možda bih drugačije pisao da je Izo starter bio...

U najmanju ruku je zaslužio da ga se ubacuje u drugom poluvremenu, kada je očigledno da Lulić svoj niz nastavlja.

Iako nije tema za to, treba i Sušića pohvaliti, otkako su on i Izo ušli igra nam je počela ličiti na nešto.
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#899 Re: Izet Hajrović

Post by SmoLe »

Hajroviću najbolje otići u neki slabiji klub gdje će biti starter, ući u vrhunsku formu i onda opet jača liga i klub...
A Sušić je par puta skroz loše ubacio, jedva dobaci u šesnesterac, i kad dobaci ne dođe do našeg igrača :roll:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#900 Re: Izet Hajrović

Post by JThomas »

taktički - glup igrač. ne razumije igru. ali pošto je cilj igre dati gol, i pošto igrač koji šuta da gol, a igrač koji ne šuta ne da gol...nama može i dalje biti koristan :mrgreen:
Post Reply