Izet Hajrović

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
luckylaka
Posts: 22428
Joined: 15/01/2010 06:28

#1001 Re: Izet Hajrović

Post by luckylaka »

ljevoruki wrote:Ja i dalje mislim da je bolji igrac od Visce a vi kako hocete.
Prenesi to Robiju,on ne misli tako a koliko je dobar(daj boze da je bolji)valjda dovoljno govori i njegova dosadasnja karijera
User avatar
ljevoruki
Posts: 4751
Joined: 20/05/2011 22:49

#1002 Re: Izet Hajrović

Post by ljevoruki »

luckylaka wrote:
ljevoruki wrote:Ja i dalje mislim da je bolji igrac od Visce a vi kako hocete.
Prenesi to Robiju,on ne misli tako a koliko je dobar(daj boze da je bolji)valjda dovoljno govori i njegova dosadasnja karijera
Moje skromno misljenje. Ne kazem da je igrac za Liverpola ili Bayerna ali klubovima u kojima je on igrao Visca nece ni prismrditi. Da nije bilo povrede vjerovatno bi jos bio u BL.
:bih:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1003 Re: Izet Hajrović

Post by Tomahawk11 »

Stručnjaci, poredite veznog i krilo :skoljka:
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1004 Re: Izet Hajrović

Post by cyprus »

Ništa iz prethodnih pet sezona ne ukazuje na to da je Hajrović bolji igrač od Višće... Apsolutno ništa...
Bazinga1234
Posts: 7607
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1005 Re: Izet Hajrović

Post by Bazinga1234 »

@ Logovani, nećemo se očito složiti, tako da ovim ću završiti diskusiju. :D
Smatram da je zaslužio poziv prije Kodre, Bajića, Zakarica i Miloševića (igrači koje je selektor koristio na krilu), a nije puno lošiji od Visce i Duljevica.
Selektor je rekao da ga prati, tako da možemo očekivati da u oktobru bude pozvan u reprezentaciju.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1006 Re: Izet Hajrović

Post by Muhamed Đakmić »

Ma u ovakvoj formi ima mjesta, ne bih ja baš rekao da treba njega porediti sa nekim ko tek počinje, dokazao je u više navrata da ima mjesta.

Samo neumjesna su poređenja sa Višćom jednostavno, mogao je biti bolji igrač, ali nikad nije bio.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#1007 Re: Izet Hajrović

Post by north »

Sinoć je stvarno dobar bio, sa takvom igrom zaslužuje poziv bez imalo sumnje....a koliko znam izborio je prvih 11 u zadnje vrijeme..
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1008 Re: Izet Hajrović

Post by Edin H. »

ljevoruki wrote:
luckylaka wrote:
ljevoruki wrote:Ja i dalje mislim da je bolji igrac od Visce a vi kako hocete.
Prenesi to Robiju,on ne misli tako a koliko je dobar(daj boze da je bolji)valjda dovoljno govori i njegova dosadasnja karijera
Moje skromno misljenje. Ne kazem da je igrac za Liverpola ili Bayerna ali klubovima u kojima je on igrao Visca nece ni prismrditi. Da nije bilo povrede vjerovatno bi jos bio u BL.
:bih:
Izo je kompletniji igrac, samo sto ga prenosi, nije kontantan.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4751
Joined: 20/05/2011 22:49

#1009 Re: Izet Hajrović

Post by ljevoruki »

cyprus wrote:Ništa iz prethodnih pet sezona ne ukazuje na to da je Hajrović bolji igrač od Višće... Apsolutno ništa...
Nisam siguran da je to bas tako. Visca da je toliko dobar otisao bi iz Istanbul BB do sada.
Izgleda da je njemu to neki limit, solidan igrac koji se dobro snasao u Turskoj ligi.
Da li je spreman za neke jace lige, nisam siguran da cemo biti u prilici da vidimo.
Meni je Bajic nabolji pokazatelj jacine Turske lige, u Udinese nije igrao nikako, vratio se u Tursku ligu i vrlo brzo se ustalio u prvom timu ekipe koja je zamalo postala prvak prosle godine.
Hajrovic je tehnicki bolji igrac od Visce, brzi je i vidi se da je puno skolovaniji igrac od Visce.
Utisak je na osnovu Viscinih igara u reprezentaciji da je vecinom izgubljen na krilu uz povremene bljeskove kao nor. protiv Kipra i Koreje.
Hajrovic moze napraviti razliku, makar i sa klupe u zadnjih 20-tak minuta, i trebao je dobiti poziv za ove dvije utakmice.
Nadam se da ce nastaviti da igra u dobroj formi i da ce se vratiti u reprezentaciju.
:bih:
Bazinga1234
Posts: 7607
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1010 Re: Izet Hajrović

Post by Bazinga1234 »

Edin H. wrote:
Izo je kompletniji igrac, samo sto ga prenosi, nije kontantan.
Great minds think alike. :thumbup: :D
last mohicans
Posts: 11944
Joined: 09/08/2012 23:19

#1011 Re: Izet Hajrović

Post by last mohicans »

Kad vec poredimo Izeta i Viscu. Izet je puno bolji kad ima igrača ispred sebe, ima jeben dribling i brzo se šalta s noge na nogu, šut da ne spominjemo, za razliku od Visce koji je skoro beskoristan kad ima postavljenu odbranu ispred sebe. Brzi su obojica, mozda je Visca nesto brzi od njega, ali mi je Visca generalno korisniji za ekipu i tu mi ima prednost nad Izetom. Za Izonija ima mjesta i naredni ciklus treba biti pozvan, pogotovo ako zadrzi ovu formu i ako se kvalifikuju u LP, a trebali bi, jer su i sinoc bili bolji. Dulja, Izo i Visca mogu promijeniti ritam utakmice sa svojim prodorima, driblinzima i ostalim stvarima koje u utakmici rade i ekipa moze s njima samo biti bolja, opasnija, osobito kad skripi i zapinje.
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#1012 Re: Izet Hajrović

Post by djkurt »

Bazinga1234 wrote:
Edin H. wrote:
Izo je kompletniji igrac, samo sto ga prenosi, nije kontantan.
Great minds think alike. :thumbup: :D
Torbicom ga izete...

halal'te mor'o sam

Image
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#1013 Re: Izet Hajrović

Post by pravac »

north wrote:Sinoć je stvarno dobar bio, sa takvom igrom zaslužuje poziv bez imalo sumnje....a koliko znam izborio je prvih 11 u zadnje vrijeme..

S ovom igrom zaslužuje i da igra za neki klub u ligi šampiona..
Šteta za stativu samo sve ostalo od kretanja do spreme..
Nije još potpuno spreman, al' bice ubrzo..
User avatar
luckylaka
Posts: 22428
Joined: 15/01/2010 06:28

#1014 Re: Izet Hajrović

Post by luckylaka »

ljevoruki wrote:
luckylaka wrote:
ljevoruki wrote:Ja i dalje mislim da je bolji igrac od Visce a vi kako hocete.
Prenesi to Robiju,on ne misli tako a koliko je dobar(daj boze da je bolji)valjda dovoljno govori i njegova dosadasnja karijera
Moje skromno misljenje. Ne kazem da je igrac za Liverpola ili Bayerna ali klubovima u kojima je on igrao Visca nece ni prismrditi. Da nije bilo povrede vjerovatno bi jos bio u BL.
:bih:
Onako realno u kojim klubovima je to Izo igrao i pokazo nesto.Mozda ga je povreda sprecila za nesto vise ali Izo u svojoj dosadasnjoj karijeri ni u jednom klubu nije uradio nesto da ga pamte.Eto mozda ga sad krene.
Vitoo
Posts: 784
Joined: 10/08/2018 00:58

#1015 Re: Izet Hajrović

Post by Vitoo »

Kme kme kme Saric aka TinoLino pjevac :skoljka:
User avatar
ljevoruki
Posts: 4751
Joined: 20/05/2011 22:49

#1016 Re: Izet Hajrović

Post by ljevoruki »

luckylaka wrote:[
Onako realno u kojim klubovima je to Izo igrao i pokazo nesto.Mozda ga je povreda sprecila za nesto vise ali Izo u svojoj dosadasnjoj karijeri ni u jednom klubu nije uradio nesto da ga pamte.Eto mozda ga sad krene.
Bio je dosta dobar u Werderu dok se nije povrijedio.
Epizoda u Galati je za zaboraviti iako ima i Manchinijeve zasluge.
Ako nastavi ovako igrati i Dinamo se plasira u LP eto Ize opet u BL.
I u reprezentaciji, nadam se.
:bih:
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1017 Re: Izet Hajrović

Post by cyprus »

ljevoruki wrote:
cyprus wrote:Ništa iz prethodnih pet sezona ne ukazuje na to da je Hajrović bolji igrač od Višće... Apsolutno ništa...
Nisam siguran da je to bas tako. Visca da je toliko dobar otisao bi iz Istanbul BB do sada.
Izgleda da je njemu to neki limit, solidan igrac koji se dobro snasao u Turskoj ligi.
Da li je spreman za neke jace lige, nisam siguran da cemo biti u prilici da vidimo.
Meni je Bajic nabolji pokazatelj jacine Turske lige, u Udinese nije igrao nikako, vratio se u Tursku ligu i vrlo brzo se ustalio u prvom timu ekipe koja je zamalo postala prvak prosle godine.
Hajrovic je tehnicki bolji igrac od Visce, brzi je i vidi se da je puno skolovaniji igrac od Visce.
Utisak je na osnovu Viscinih igara u reprezentaciji da je vecinom izgubljen na krilu uz povremene bljeskove kao nor. protiv Kipra i Koreje.
Hajrovic moze napraviti razliku, makar i sa klupe u zadnjih 20-tak minuta, i trebao je dobiti poziv za ove dvije utakmice.
Nadam se da ce nastaviti da igra u dobroj formi i da ce se vratiti u reprezentaciju.
:bih:
Skoro uvijek popizdim kad vidim argument "da je tako dobar, otišao bi negdje dalje dosad" :D Mislim da je u pogledu Višće isti posebno promašen... Kako može igrača koji je već nekoliko sezona jedan od najboljih igrača te lige reći da mu je ona limit? Da je on slobodan igrač, pa da nije dobio nijednu bolju ponudu, ja bih rekao - OK, stoji... Međutim, on je očito prezadovoljan (i izgleda slabo ambiciozan) u Istanbulu, koji je očito finasisjki dosta dobrostojeći klub i koji ga ne misli dati za male pare... A i zašto bi? Nisu u situaciji da moraju prodavati igrače pod svaku cijenu, a pogotovo svog najboljeg igrača... Višća iza sebe ima pet odličnih sezona, među kojima ne znaš koja je bolja od koje, uz nevjerovatan kontinuitet, te se u potpunosti s pravom može reći da je Višća najzaslužniji čovjek na terenu za transformaciju kluba iz jednog drugoligaša u ekipu koja se ravnopravno gura sa Galatasarayem i Fenerbahčeom... Na kraju krajeva, ovakav Bašakšehir je u nivou mnogih klubova iz liga petice... Vidim sad na transfermarktu, cijena za Višću je 9 miliona... Kontam da ga onda klub sigurno ne bi dao ispod 10 miliona... A isto tako kontam, da je dat 10 miliona za nekog iz turske lige ipak previše bilo kom klubu, tako da mislim da je to glavni razlog zbog kojeg je Višća tu gdje jeste još uvijek... Ali kako je prekucao tursku ligu, mislim da bi itekako imao mjesta u mnogim klubovima iz petice...

Sa druge strane, Hajrović je nanizao već dosta groznih ili u najboljem slučaju blijedih sezona u kontinuitetu... Igrao je i on u toj turskoj ligi, pa je malo toga pokazao... Evo proljetos nije pokazao ništa posebno ni u HNL-u, koji je kudikamo slabiji od turske lige... Doduše, ovu sezonu je počeo obećavajuće, pa možda ista bude prekretnica... Vidjet ćemo... Međutim, kada se uzme u obzir proteklih pet sezona, porediti ga sa Višćom nema smisla, a još manje tvrditi da je bolji...

OK, jeste bio veći talenat i potencijal... Stoji i da je tehnički potkovaniji... Ali kada govorimo o realizaciji potencijala i sveukupnom dojmu - ma nema sumnje da je Višća dosta bolji... Kada govorimo o igrama u reprezentaciji - pa izuzev onog gola u Slovačkoj (koji je ogromna stvar i za koji mu svaka čast - definitivno momenat karijere), ja vala nisam vidio to nešto konkretno o čemu neki ovdje govore... Bilo je nekih utakmica u kojima je bio solidan, nekih u kojima se utopio u sivilo ostatka, ali generalno - ništa posebno... Opet kažem, da nije tog gola, to bi bio negdje nivo TSS... Višća, sa druge strane, jeste znao podbaciti, generalno se može reći da mu igre za reprezentaciju nisu na nivou onih iz turske lige, ali opet je po meni ostavio konkretniji dojam nego Hajrović... Doduše, treba biti pošten - jeste imao i više prilike za igru...

Ipak, i po mom mišljenju, u ovom trenutku bi trebao imati mjesta na reprezentativnom spisku... Ali tu već ulazimo u sferu onoga "zašto ovaj, a ne onaj", odnosno činjenice da idealan spisak nije moguće sastaviti... Svakom spisku će neko naći manu...
User avatar
luckylaka
Posts: 22428
Joined: 15/01/2010 06:28

#1018 Re: Izet Hajrović

Post by luckylaka »

,,OK, jeste bio veći talenat i potencijal..."
Ako je iko bio talenat na ovim prostorima to je bio mali Halilovic ali od talenta se ne zivi.Porediti Viscu i Izeta je meni nesto kao porediti Vedu i Dzeku.Obojica su izuzetni ,neprikosnoveni ali opet ima neka razlika.Izeta i Vedu je sjebala povreda kada je bas obojicu bilo krenulo Edin i Edin koliko se sjecam nikada nisu bili povrijedjenio(Hvala Dragom Bogu da nisu)
User avatar
ljevoruki
Posts: 4751
Joined: 20/05/2011 22:49

#1019 Re: Izet Hajrović

Post by ljevoruki »

Malo iz Dinamove perspektive o njihovom najboljem igracu:

https://www.index.hr/sport/clanak/zasto ... 19609.aspx

:bih:
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1020 Re: Izet Hajrović

Post by Edin H. »

Ako Izet razvali veceras, ocekujem sutra da Prosinecki ponudi otkaz :oops:
Urchin
Posts: 51
Joined: 17/06/2013 21:16

#1021 Re: Izet Hajrović

Post by Urchin »

Hajrović za 1-0 Dinama u 6. minuti. :-D
Bazinga1234
Posts: 7607
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1022 Re: Izet Hajrović

Post by Bazinga1234 »

Edin H. wrote:Ako Izet razvali veceras, ocekujem sutra da Prosinecki ponudi otkaz :oops:
Evo zabi ga. :thumbup:
Logovani na aparatima. :oops: :mrgreen:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20508
Joined: 12/08/2013 12:51

#1023 Re: Izet Hajrović

Post by insaneinthebrain »

IZET U ZIVOTNOJ FORMI :thumbup: :bih: :izet:
User avatar
House
Posts: 46685
Joined: 17/03/2010 15:36

#1024 Re: Izet Hajrović

Post by House »

bravo izete :bih:
User avatar
ljevoruki
Posts: 4751
Joined: 20/05/2011 22:49

#1025 Re: Izet Hajrović

Post by ljevoruki »

Izete doktore :izet:

:bih:
Post Reply