Izdavanje stana

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#76 Re: Izdavanje stana

Post by Evelinda »

[quote="_BataZiv_0809" I stas ne mozes ga izbaciti ako nece da izadje, drzava ti nece pomoci. [/quote]
A kako to da ga ne mozes izbaciti iz svog stana Boga ti
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#77 Re: Izdavanje stana

Post by _BataZiv_0809 »

Evelinda wrote: A kako to da ga ne mozes izbaciti iz svog stana Boga ti
Eto probaj. :mrgreen:
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#78 Re: Izdavanje stana

Post by Evelinda »

Smijesno.Dodjes mu sa policijom na vrata i papirima da je stan tvoh kako ce lijepo da izadju sami
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#79 Re: Izdavanje stana

Post by _BataZiv_0809 »

Evelinda wrote:Smijesno.Dodjes mu sa policijom na vrata i papirima da je stan tvoh kako ce lijepo da izadju sami
Haj pitaj policajca hoce li ti on rjesavat vlasnickopravne odnose pa nam javi sta si ti je rekao :lol:
Bad jesus
Posts: 66
Joined: 11/02/2019 19:42

#80 Re: Izdavanje stana

Post by Bad jesus »

26 godina nakon rata ljudi još traže povrat svoje okupirane imovine a ovi se čude kako nisu u stanju podstanara izbacit :D
Matris
Posts: 336
Joined: 05/08/2018 11:27

#81 Re: Izdavanje stana

Post by Matris »

_BataZiv_0809 wrote:
Evelinda wrote:Smijesno.Dodjes mu sa policijom na vrata i papirima da je stan tvoh kako ce lijepo da izadju sami
Haj pitaj policajca hoce li ti on rjesavat vlasnickopravne odnose pa nam javi sta si ti je rekao :lol:
Pa naravno da hoce. Cemu drugo policija sluzi. Zamisli odes na posao, vratis se a ono naselili ljudi i ne daju uci u kucu. Ti dokazes da je tvoja kuca a policija nista.
Ili drugi primjer, uzme ti neko auto i policija kaze necu ti ja rjesavati vlasnicko pravne odnose. Covjek lijepo voza se u tvom autu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#82 Re: Izdavanje stana

Post by _BataZiv_0809 »

Matris wrote: Pa naravno da hoce. Cemu drugo policija sluzi. Zamisli odes na posao, vratis se a ono naselili ljudi i ne daju uci u kucu. Ti dokazes da je tvoja kuca a policija nista.
Ili drugi primjer, uzme ti neko auto i policija kaze necu ti ja rjesavati vlasnicko pravne odnose. Covjek lijepo voza se u tvom autu.
Zamisli dodje ti gringos na vrata sa policijom i tvrdi da je tvoj stan zapravo njegov :-)

Dajte ba ljudi ne budite smijesni, posjed se uvijek stiti prvenstveno i takve stvari sud rjesava. Policajac ce ti se ili nasmijati u facu ili reci da uletis u stan kad nema podstanara i da promjenis bravu :mrgreen:
Matris
Posts: 336
Joined: 05/08/2018 11:27

#83 Re: Izdavanje stana

Post by Matris »

_BataZiv_0809 wrote:
Matris wrote: Pa naravno da hoce. Cemu drugo policija sluzi. Zamisli odes na posao, vratis se a ono naselili ljudi i ne daju uci u kucu. Ti dokazes da je tvoja kuca a policija nista.
Ili drugi primjer, uzme ti neko auto i policija kaze necu ti ja rjesavati vlasnicko pravne odnose. Covjek lijepo voza se u tvom autu.
Zamisli dodje ti gringos na vrata sa policijom i tvrdi da je tvoj stan zapravo njegov :-)

Dajte ba ljudi ne budite smijesni, posjed se uvijek stiti prvenstveno i takve stvari sud rjesava. Policajac ce ti se ili nasmijati u facu ili reci da uletis u stan kad nema podstanara i da promjenis bravu :mrgreen:
Jel ti tvrdis da ukoliko bi ja danas nasao nekog u svom stanu nista ne bi mogao uraditi? Ne bih mogao kontaktirati policiju i oni bi odbili da uopste saslusaju mene i odu do stana i popricaju sa tim ljudima? Sta ako ljudi pakuju stvari i kradu? Pa ima valjda taj katastar neku tezinu gdje pise sta je cije. Zna se na kome je stan isto kao sto se zna na kome je auto. Nije valjda da pored zivog papira da je nesto katastarski i gruntovno 1/1 na meni da moram to isto dokazivati na sudu? Cemu sluzi gruntovnica i katastar ako je pravilo da onaj ko je unutra taj je gazda a tebi ako se ne svidja tuzi.Koga ces zvati ako ne policiju? Policija ima mogucnost da ispita situaciju sta se tacno desava a ako si zvao dzaba uvijek mozes popusiti prijavu od policije i platiti kaznu. Ne moze policija uskratiti svoje usluge prije nego ispita prijavu.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#84 Re: Izdavanje stana

Post by Thorgerson »

Matris wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Evelinda wrote:Smijesno.Dodjes mu sa policijom na vrata i papirima da je stan tvoh kako ce lijepo da izadju sami
Haj pitaj policajca hoce li ti on rjesavat vlasnickopravne odnose pa nam javi sta si ti je rekao :lol:
Pa naravno da hoce. Cemu drugo policija sluzi. Zamisli odes na posao, vratis se a ono naselili ljudi i ne daju uci u kucu. Ti dokazes da je tvoja kuca a policija nista.
Ili drugi primjer, uzme ti neko auto i policija kaze necu ti ja rjesavati vlasnicko pravne odnose. Covjek lijepo voza se u tvom autu.
:lol: :lol: :lol: cuj policija ce ih istjerati.

Ne budi naivan.

Hipoteticki. Upravo to se moze desiti. Ti da dodjes kuci, izgubio si negdje kljuceve, neko ih nasao i usao u kucu. Naprave se psihopate i kazu da oni tu zive. Policija, vjerovao ti meni ili ne, im ne može ništa. Naravno pod uslovom da nisu nasilno usli i sl. Doće, napravit zapisnik i to je to. PA nije policajac sudija da ti njemu sad vadis tu papire i da on razlucuje jesi li ti vlasnik ili onaj unutra.

Znači imaš dvije onda opcije. A to ti je fino da ih istjeraš silom. I imaš drugu opciju - sud. Moraš dokazati da je to tvoje, i tek onda kad dobiješ fino sudsko rješenje. Onda sa sudskim rješenjem policija može doći i uraditi nešto.

Mada mislim to je tesko moguce. Ali ono sto jeste moguce i sto se desavalo nekim mojim poznanicima jeste da im podstanari ne zele izaci iz stana. I tu si vjeruj mi - nemocan. Policija ti tu nista ne moze pomoci.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#85 Re: Izdavanje stana

Post by Thorgerson »

Matris wrote: Jel ti tvrdis da ukoliko bi ja danas nasao nekog u svom stanu nista ne bi mogao uraditi? Ne bih mogao kontaktirati policiju i oni bi odbili da uopste saslusaju mene i odu do stana i popricaju sa tim ljudima? Sta ako ljudi pakuju stvari i kradu? Pa ima valjda taj katastar neku tezinu gdje pise sta je cije. Zna se na kome je stan isto kao sto se zna na kome je auto. Nije valjda da pored zivog papira da je nesto katastarski i gruntovno 1/1 na meni da moram to isto dokazivati na sudu? Cemu sluzi gruntovnica i katastar ako je pravilo da onaj ko je unutra taj je gazda a tebi ako se ne svidja tuzi.Koga ces zvati ako ne policiju? Policija ima mogucnost da ispita situaciju sta se tacno desava a ako si zvao dzaba uvijek mozes popusiti prijavu od policije i platiti kaznu. Ne moze policija uskratiti svoje usluge prije nego ispita prijavu.
Covjece shvati jednu stvar. Policija nema te ovlasti. Mogu doci, napraviti zapisnik i to je to. TI dalje to moras preko suda rjesavati, dakle policija mora dobiti naredjenje od suda da nekoga istjera, a ne od tebe.

Jebe se policajcu za tvoj katastar, zk izvadak i picku materinu. Dobro ti ovaj gore napisa, na sve ovo ce ti se ismijati u facu. Zato je kod nas privatni posjed obicni qrac.

Lijepa Amerika.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#86 Re: Izdavanje stana

Post by _BataZiv_0809 »

Matris wrote:
Jel ti tvrdis da ukoliko bi ja danas nasao nekog u svom stanu nista ne bi mogao uraditi? Ne bih mogao kontaktirati policiju i oni bi odbili da uopste saslusaju mene i odu do stana i popricaju sa tim ljudima? Sta ako ljudi pakuju stvari i kradu? Pa ima valjda taj katastar neku tezinu gdje pise sta je cije. Zna se na kome je stan isto kao sto se zna na kome je auto. Nije valjda da pored zivog papira da je nesto katastarski i gruntovno 1/1 na meni da moram to isto dokazivati na sudu? Cemu sluzi gruntovnica i katastar ako je pravilo da onaj ko je unutra taj je gazda a tebi ako se ne svidja tuzi.Koga ces zvati ako ne policiju? Policija ima mogucnost da ispita situaciju sta se tacno desava a ako si zvao dzaba uvijek mozes popusiti prijavu od policije i platiti kaznu. Ne moze policija uskratiti svoje usluge prije nego ispita prijavu.
Nemoj siriti pricu lafe. Pricamo o podstanarima koji su u posjedu stana na osnovu ugovora o zakupu. Njih policija nece istjerivati. Ako nece da izadju adresa ti je sud i podnosenje posjedovne tuzbe. Nema policija sta da utvrdjuje tu dok ne dobije sudski nalog. Zato kazem 4 oci i gledajte koga primate u stan.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#87 Re: Izdavanje stana

Post by Thorgerson »

_BataZiv_0809 wrote:
Matris wrote:
Jel ti tvrdis da ukoliko bi ja danas nasao nekog u svom stanu nista ne bi mogao uraditi? Ne bih mogao kontaktirati policiju i oni bi odbili da uopste saslusaju mene i odu do stana i popricaju sa tim ljudima? Sta ako ljudi pakuju stvari i kradu? Pa ima valjda taj katastar neku tezinu gdje pise sta je cije. Zna se na kome je stan isto kao sto se zna na kome je auto. Nije valjda da pored zivog papira da je nesto katastarski i gruntovno 1/1 na meni da moram to isto dokazivati na sudu? Cemu sluzi gruntovnica i katastar ako je pravilo da onaj ko je unutra taj je gazda a tebi ako se ne svidja tuzi.Koga ces zvati ako ne policiju? Policija ima mogucnost da ispita situaciju sta se tacno desava a ako si zvao dzaba uvijek mozes popusiti prijavu od policije i platiti kaznu. Ne moze policija uskratiti svoje usluge prije nego ispita prijavu.
Nemoj siriti pricu lafe. Pricamo o podstanarima koji su u posjedu stana na osnovu ugovora o zakupu. Njih policija nece istjerivati. Ako nece da izadju adresa ti je sud i podnosenje posjedovne tuzbe. Nema policija sta da utvrdjuje tu dok ne dobije sudski nalog. Zato kazem 4 oci i gledajte koga primate u stan.
Mislim da policija cak ne moze istjerati covjeka i da nema nikakav ugovor. Ne moze ga istjerati ako je u stanu, ako ima kljuceve.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#88 Re: Izdavanje stana

Post by _BataZiv_0809 »

Thorgerson wrote: Mislim da policija cak ne moze istjerati covjeka i da nema nikakav ugovor. Ne moze ga istjerati ako je u stanu, ako ima kljuceve.
Upravo. Posjed se stiti.
Bad jesus
Posts: 66
Joined: 11/02/2019 19:42

#89 Re: Izdavanje stana

Post by Bad jesus »

_BataZiv_0809 wrote:
Thorgerson wrote: Mislim da policija cak ne moze istjerati covjeka i da nema nikakav ugovor. Ne moze ga istjerati ako je u stanu, ako ima kljuceve.
Upravo. Posjed se stiti.
zakoni u BiH ne poznaju pojam privatnog vlasništva na način kao što je to u amerikama, rokni nekog ili mu udari šamar i izdegeneči popušio si za razliku od amerika
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#90 Re: Izdavanje stana

Post by Puf »

Apsolutno nema sanse da ce policija istjerati podstanara sa ili bez ugovora.

To mora ici na sud.
Matris
Posts: 336
Joined: 05/08/2018 11:27

#91 Re: Izdavanje stana

Post by Matris »

Thorgerson wrote: Mislim da policija cak ne moze istjerati covjeka i da nema nikakav ugovor. Ne moze ga istjerati ako je u stanu, ako ima kljuceve.
Sta ako neko uzme auto, ili kamp kucicu? Kako ljudi dobiju auto nazad kad se ukrade bez da tuze nekog? Jednostavno se prijavi policiji, dokaz vlasnistva i to je to. Znaci posudim auto nekom danas, on nece da vrati i nikom nista. Ima sud pa tuzi da bi dobio na sudu papir da je nesto tvoje, sto vec imas papir da je tvoje. Ti zakoni ako su takvi samo se pazite da sirijci ne saznaju za njih.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#92 Re: Izdavanje stana

Post by Evelinda »

Da je to tako jednostavno danas bi bilo milion podstanara koji su zauzeli tudji posjed.Imate valjda svi rezervne kljuceve ne izadje obratiti se policiji.Ako ne rjese nista ali mislim da bi trebali udjes u svoj stan,bacis stvari kroz prozor i zivio.
Auto je drugarici uzeo muz,njeno licno na njeno ime kad su se razveli,policija je rekla da moze da ga tuze da odu po svoje auto a ne da stanu na stranu po pitanju stana.Dajte molim vas
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#93 Re: Izdavanje stana

Post by Puf »

Pricajte vi (i mislite) sta hocete, ali podstanara nece policija izbaciti i tu se rasprava zavrsava. Ako ne vjerujete ili sumnjate, nazovite policiju i pitajte i sve ce vam biti jasno.
Matris
Posts: 336
Joined: 05/08/2018 11:27

#94 Re: Izdavanje stana

Post by Matris »

Puf wrote:Pricajte vi (i mislite) sta hocete, ali podstanara nece policija izbaciti i tu se rasprava zavrsava. Ako ne vjerujete ili sumnjate, nazovite policiju i pitajte i sve ce vam biti jasno.
Sta ako neko nece da izace iz poslovnog prostora? Ili to policija ne reagira jedino ako je privatni.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#95 Re: Izdavanje stana

Post by Puf »

Matris wrote:
Puf wrote:Pricajte vi (i mislite) sta hocete, ali podstanara nece policija izbaciti i tu se rasprava zavrsava. Ako ne vjerujete ili sumnjate, nazovite policiju i pitajte i sve ce vam biti jasno.
Sta ako neko nece da izace iz poslovnog prostora? Ili to policija ne reagira jedino ako je privatni.
Ne mijesaj kruske i jabuke.

Dovoljno je samo u google ukucati "kako izbaciti podstanara" i sve ce vam biti jasno.
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#96 Re: Izdavanje stana

Post by gidra »

samo čkapi od ljudi ne mogu podstanara izbaciti. Instrumenata milion samo muda treba imati.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#97 Re: Izdavanje stana

Post by Puf »

gidra wrote:samo čkapi od ljudi ne mogu podstanara izbaciti. Instrumenata milion samo muda treba imati.
Govorimo sa zakonske strane. U slucaju da ga prisilno odnosno sa siledzijama istjeras, promjenis brave, iskljucis rezije, on te hladno tuzi i 110% te dobija na sudu. I sta bi, ti opet donji.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#98 Re: Izdavanje stana

Post by Thorgerson »

Evelinda wrote:Da je to tako jednostavno danas bi bilo milion podstanara koji su zauzeli tudji posjed.Imate valjda svi rezervne kljuceve ne izadje obratiti se policiji.Ako ne rjese nista ali mislim da bi trebali udjes u svoj stan,bacis stvari kroz prozor i zivio.
Auto je drugarici uzeo muz,njeno licno na njeno ime kad su se razveli,policija je rekla da moze da ga tuze da odu po svoje auto a ne da stanu na stranu po pitanju stana.Dajte molim vas
Pa dobro, mi nismo toliko divlje drustvo. Ipak je vise normalnih ljudi, nego takvih psihopata. Ali da ih ima, ima ih.

Mi ovdje pricamo o tome da policija ne moze tu nista uraditi. Dakle, rentas stan, lik ti ne placa i nece da izadje, policija tu ne moze nista. I to je cinjenica. Ko u to ne vjeruje, sta cu mu ja. Nisam licno dozivio, ali znam kroz sta su poznanici prosli. Policija je dosla, napravila zapisnik i to je to. Rekla im obratite se sudu ili se dogovorite da izadje iz stana.

A vi ovdje kontate dodje drot, vi mu pokazete Zk, a on kaze aha vidi jebote, uzme pendrek i istjera podstanara. :lol: :lol: :lol:
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#99 Re: Izdavanje stana

Post by gidra »

Puf wrote:
gidra wrote:samo čkapi od ljudi ne mogu podstanara izbaciti. Instrumenata milion samo muda treba imati.
Govorimo sa zakonske strane. U slucaju da ga prisilno odnosno sa siledzijama istjeras, promjenis brave, iskljucis rezije, on te hladno tuzi i 110% te dobija na sudu. I sta bi, ti opet donji.
za šta dobija na Sudu? Da ga moram vratiti u svoj stan koji je 1/1? Ok. Koja je kazna? Koji mu je dokaz da sam ga istjerao? Obično su to klošari koji te u 99% neće tužiti. Ne bezobrazluk se duplim bezobrazlukom odgovara, halalio bi i 500 (250 KM) za dobar degenek u tom slučaju za remećenje JRM.
Previše gledate američke filmove, jedini ispravan način ga je sam nasilno izbaciti i murija će ti progledati. Samo kažem muda treba imati ili dobra poznanstva.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#100 Re: Izdavanje stana

Post by Puf »

gidra wrote:
Puf wrote:
gidra wrote:samo čkapi od ljudi ne mogu podstanara izbaciti. Instrumenata milion samo muda treba imati.
Govorimo sa zakonske strane. U slucaju da ga prisilno odnosno sa siledzijama istjeras, promjenis brave, iskljucis rezije, on te hladno tuzi i 110% te dobija na sudu. I sta bi, ti opet donji.
za šta dobija na Sudu? Da ga moram vratiti u svoj stan koji je 1/1? Ok. Koja je kazna? Koji mu je dokaz da sam ga istjerao? Obično su to klošari koji te u 99% neće tužiti. Ne bezobrazluk se duplim bezobrazlukom odgovara, halalio bi i 500 (250 KM) za dobar degenek u tom slučaju za remećenje JRM.
Previše gledate američke filmove, jedini ispravan način ga je sam nasilno izbaciti i murija će ti progledati. Samo kažem muda treba imati ili dobra poznanstva.
Da, upravu si.
Post Reply