Izdajnici ?

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#126 Re: Izdajnici ?

Post by spreca »

zagazaga wrote:Vec sam negdje napisala da ja zivim u realnosti a ne rahat patnju. Pitanje je jasno ali' evo da preformulisem. Koji probosanski politicar ce dodiku i covicu olizati dupe, pristati na troetnicku strukturu drzave, kad ce to javno reci i sta radi po tom pitanju?
Ovo probosanski me malo zbunjuje u pitanju :)
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#127 Re: Izdajnici ?

Post by popajic »

zagazaga wrote:
Salazar wrote:Najveći izdajnik kojeg sam vidio odnosno čije sam poruke čitao je nedavno i opravdano banirani forumaš @ Nebula.Stvarno je ova zemlja mala,koliki je on izdajnik.
Zasto se krijes iza njegovih stavova? Na forumu postoje pravila kojih se i ja moram pridrzavati pa necu komentarisati njegovo banovanje. Ja cekam tvoj stav od kako si se pojavio na forumu. I ponovit cu ti......MIRNOG RAZDRUZIVANJA NEMA A NEMA NI ONIH KOJI GA ZAGOVARAJU NA OVOM FORUMU.......ili nema mene :D
Jasno ko dan , a opet nicu tipovi koji bastine baba Biljinu spiku o "humanim " preseljenjima - ko biva , padne dogovor , svako po kofer u ruku pa mirno i disciplinovano put pod noge , tamo negdje gdje ga je zapalo po iscrtanoj karti da mu dijete raste u tahatluku :( :x
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#128 Re: Izdajnici ?

Post by popajic »

@zagazaga
Pitanje je jasno ali' evo da preformulisem. Koji probosanski politicar ce dodiku i covicu olizati dupe, pristati na troetnicku strukturu drzave, kad ce to javno reci i sta radi po tom pitanju?
Tihic ( sva SDA) , patriot FahrA - NIKAD to nece javno reci.
Sta da se radi ?
Raskrinkavati ih javno i glasno gdje god se to moze i objasnjavati neukom puku ovo sto smo boldirali u tvom prethodnom postu.
NEMA tog troetnickog rahatluka bez krvi.Nema !
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#129 Re: Izdajnici ?

Post by prljavi Hare »

Salazar wrote:
zagazaga wrote:
Salazar wrote:Najveći izdajnik kojeg sam vidio odnosno čije sam poruke čitao je nedavno i opravdano banirani forumaš @ Nebula.Stvarno je ova zemlja mala,koliki je on izdajnik.
Zasto se krijes iza njegovih stavova? Na forumu postoje pravila kojih se i ja moram pridrzavati pa necu komentarisati njegovo banovanje. Ja cekam tvoj stav od kako si se pojavio na forumu. I ponovit cu ti......MIRNOG RAZDRUZIVANJA NEMA A NEMA NI ONIH KOJI GA ZAGOVARAJU NA OVOM FORUMU.......ili nema mene :D
Otkud ti to da se krijem i o čemu očekuješ moj stav.Mislim da sam oko ovoga već govorio na tvoje instistiranje i da je to razjašnjeno ali nije problem da odgovorim i na druga pitanja.U vezi @Nebula nije mi bila namjera da komentarišem rad moderacije nego mi se učinilo da sama imaš izvjesnih dilema u vezi njegovog slučaja i htio sam ti javno dati potporu.Nadam se da smo ovaj mali nesporazum izgladili.

Iskričavo-blještava ironija,nekarakteristična za pripadnike manjeg entiteta.Čestitam! :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#130 Re: Hereza

Post by udrch »

roštilj wrote:
zagazaga wrote:
roštilj wrote:
pa ne postizes nista sto bi od te price napravio tabu temu.

ja mislim da treba krenuti tezim ali ispravnijim putem - prije svega obrazovanjem i to pricom od evolucije, od majmuna, do danas. kako je izmisljena vjera, kako je izmisljena nacija. zatim, treba krenuti od reforme drustva, treba ukinuti vjeronauku i satjerati religiju u kanalizaciju odkle je izmigoljila, treba sekularizovati drustvo da bi drzava bila sekularna.

zatim treba suzbiti lopovluk i korupcije jer nacionalizam ima samo jednu svrhu - pljacka i feudalizacija masa.

kad se sve to desi nece biti takve price. stigmatizirati nacionalizam samo mu daje krila.
Ukidanje i satjeravanje nece donijet nista dobro. I to je jedan oblik mrznje koji samo moze izazvati kontramrznju koja moze samo biti jos veca.

ukidanje finansiranja vjeronauke iz javnog budzeta je civilizacijski cin i to mora da se desi jer kad se djeci pere mozak od pocetka sve ide nizbrdo. a ko hoce da uci o vjeri neka to radi o troske svoje vjerske zajednice.

ja ne govorim o nasilnom suzbijanju vec o tome da se djeci kaze istina a ne laz. treba u javnim skolama da im se kaze istina da je covjek nastao od majmuna i da je bog izmisljen. a ko hoce da privatno upraznjava vjeru naravno da je slobodan.

ako javne institucije peru mozak i lazu o osnovnim stvarima, takva drzava i ne zasluzuje da postoji.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Koji lik..još ova priča na ovoj temi..a dole niže kaže: ja ne mrzim svoju babu zato sto je religiozna. ja je i dalje volim ali imam pavo da joj kazem da je neobrazovana i da zivi u zabludi.

Pa dođi ljiljane ti i reci u srednjoj školi današnjoj djeci da su nastali od majmuna i da je Bog izmišljen..
čovjek koji za sebe kaže da nije u zabludi bi mene silom natjerao da vjerujem u nadnaravnu moć majmuna umjesto da vjerujem u Boga..
Zašto bih ja tebi vjerovao da si u pravu?
Jesi ti toliko obrazovan ili si samo frustiran nečim?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#131 Re: Izdajnici ?

Post by spreca »

Interesantno ,kako je proslo usaglasavanje o entitetskim reprezentacijama.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#132 Re: Izdajnici ?

Post by Korisničkoime »

Par stvari na brzinu koje nemaju veze s temom "mirno razdruživanje" u BiH nikad neće biti, može biti pokušaja razdruživanja koji ne znam kako bi se završio ali sigurno i definitivno ne mirno. Vjeronauka - ukinuti u javnim školama, imaju IZ, Katolička i Pravoslavna crkva kao organizacije koje već dobijaju novac od države ako žele da održe pobožnost kod svoj vjernika neka nešto od tih para ulože u vjeronauku te neka se kane ćoravog posla kojeg su do sada radili i koje normalne ljude zapravo tjera iz džamije i crkve (ne i od Boga).
E sad o temi, nisu problem ni NSRzB ni HSP problem su Hrvati u redovima SDP oni su trn u oku najveća boljka iz mnogih razloga. Naime s njima SDP koji ima sva tri naroda kao članove od dna pa do vrha ali koji je ipak pretežno Bošnjačka stranka može bez problema da popuni sva tzv. hrvatska mjesta i time ispuni nacionalni ključ. Time je ispoštovao zakon i Ustav a tzv. hrvatska mjesta popunjavaju ljudi iz stranke za koju je većinom glasao Bošnjački narod. To nama Bošnjacima mora biti jasno kao što i Hrvatima mora biti jasno da je zakon i Ustav takav kakav jest i da je ultimativni zaštitnik hrvatskog naroda HDZ za isti glasao i sa istim se složio i po istom do nedavno bez problema i zamjerki radio. Također nama Bošnjacima mora biti jasno da smo u FBiH većinski narod i da se do sada ni najmanje nismo tako ponašali. S time da smo apsolutna većina imamo i veliku političku moć (koja je Ustavom i zakonom dosta skučena) koje se Hrvati boje tj. boje se njezine zloupotrebe od strane nas. Umjesto da smo od 1996 pokušavali da te ljude ponovo integrišemo u naše društvo mi (naši politički prvaci) su ih zapravo u najboljem slučaju ignorisali. Daj HDZ šta hoće njima njihovo nama naše (u smislu funkcija, fotelja i naravno para). Da je ta politika SDA bila kratkovidna sada se pokazuje, šta smo mi kao većinski narod uradili da bi se Hrvati koji iako su konstitutivni u biti manjina ponovo integrisali u naše društvo u smislu da imaju povjerenja u njega a samim tim i u nas, da se osjećaju sigurnim, da im uzmemo strah koji je građen i uzgajan deceniju, da ih riješimo nekih stereotipa u vezi nas samih i naših ciljeva i razmišljanja. Da odmah pokušam odgovoriti na pitanje a zašto bi mi to koji smo bile najveće žrtve morali uopšte raditi. Pa radi nas prijatelji ne radi Hrvata (ne u potpunosti) već najviše radi nas samih. Nama je najviše u interesu mir u našoj (a i njihovoj) kući, nama je interes da imamo saveznika a ne još jednog neprijatelja, nama je u interesu da njima nije u interesu nikakvo razdruživanje. Svega ovog i još više toga su svjesni i u samom HDZ i kroz podgrijavanje strasti starih strahova i stereotipa praktično su sebi osigurali glasačku većinu za slijedećih 10 godina a da ama baš ništa ne moraju raditi. Strah je ono što te ljude čini izdajnicima, strah i manipulacija. Strah neće otići sam od sebe mi ga moramo tim ljudima uzeti.
Post Reply