Izborna kradja?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#501 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

@General War evo i to da ti objasnim pa ti shvati kako hoces.

Raji je mrsko ponistavat listice ili ne znaju da to uospte treba ili zaborave...pa ubace prazan.

Znaci zivim u gradskoj sredini fala bogu svi smo obrazovani i znamo kako i sta. Svoju sestru inace jos malo doktora nauka jedva nagovorio da izadje da glasa jer je apoliticna srkoz i jedva ceka da ode odavde. Na njene "nemam za koga" uspio sam je nagovorit da izadje i glasa ako nista za Denisa sto je i uradila. Kad sam pito sta je uradila sa ostalim listicima ona mi kaze da je ubacila prazne , na moje ZASTO kaze pa ne znam sta fali svedno ha prazan ha prekirzen.

Stari htio glasat samo za kanton ja ga ubijedio da glasa i za predsjednika da Denisa zaokruzi sto je i uradio, ali i on mi rece da je ostala dva listica prazna ubacio.

Znaci eto u mojoj blizoj porodici 5 praznih listica...i ti se cudis sto je 250 000 na nivou drzave... :wink:
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#502 Re: Izborna kradja?

Post by muzicar_iz_parka »

dječak sa šibicama wrote:Ma sve je regularno, raja prezadovoljna vladajucom oligarhijom, svi glasali za SDA, 100.000 radnih mjesta ispunjeno obecanje, svi vide da BiH krupnim koracima grabi naprijed, niko vise ne bjezi iz zemlje nego se vracaju cak su zabiljezeni slucajevi nezaposlenih Norvezana koji se raspituju oko radne vize u BiH.

Iz vizure prosjecnog sda glasaca.
Kakvi 100 000, u ovom mandatu je povećan broj za 70 000 i time približno ispunjeno dato obećanje.

Šefik je obećao 1 000 000 novih radnih mjesta u naredna dva mandata. Ako samo uzmemo FBiH, ima oko 500 000 zaposlenih trenutno, onda će se radnici morati uvoziti jer neće biti dovoljno radne snage.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#503 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

muzicar_iz_parka wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ma sve je regularno, raja prezadovoljna vladajucom oligarhijom, svi glasali za SDA, 100.000 radnih mjesta ispunjeno obecanje, svi vide da BiH krupnim koracima grabi naprijed, niko vise ne bjezi iz zemlje nego se vracaju cak su zabiljezeni slucajevi nezaposlenih Norvezana koji se raspituju oko radne vize u BiH.

Iz vizure prosjecnog sda glasaca.
Kakvi 100 000, u ovom mandatu je povećan broj za 70 000 i time približno ispunjeno dato obećanje.

Šefik je obećao 1 000 000 novih radnih mjesta u naredna dva mandata. Ako samo uzmemo FBiH, ima oko 500 000 zaposlenih trenutno, onda će se radnici morati uvoziti jer neće biti dovoljno radne snage.
Skole cemo da napravimo da djeca imaju gdje ici.

Ali gospodine mi nemamo djece koja ce ici u skole.

Pa i djecu cemo da vam napravimo

:D :D :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#504 Re: Izborna kradja?

Post by GandalfSivi »

muzicar_iz_parka wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ma sve je regularno, raja prezadovoljna vladajucom oligarhijom, svi glasali za SDA, 100.000 radnih mjesta ispunjeno obecanje, svi vide da BiH krupnim koracima grabi naprijed, niko vise ne bjezi iz zemlje nego se vracaju cak su zabiljezeni slucajevi nezaposlenih Norvezana koji se raspituju oko radne vize u BiH.

Iz vizure prosjecnog sda glasaca.
Kakvi 100 000, u ovom mandatu je povećan broj za 70 000 i time približno ispunjeno dato obećanje.

Šefik je obećao 1 000 000 novih radnih mjesta u naredna dva mandata. Ako samo uzmemo FBiH, ima oko 500 000 zaposlenih trenutno, onda će se radnici morati uvoziti jer neće biti dovoljno radne snage.
Sefik nije obecao milion novih radnih mjesta. Djavo se vazda krije u detaljima...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#505 Re: Izborna kradja?

Post by General War »

invincible1921 wrote:@General War evo i to da ti objasnim pa ti shvati kako hoces.

Raji je mrsko ponistavat listice ili ne znaju da to uospte treba ili zaborave...pa ubace prazan.

Znaci zivim u gradskoj sredini fala bogu svi smo obrazovani i znamo kako i sta. Svoju sestru inace jos malo doktora nauka jedva nagovorio da izadje da glasa jer je apoliticna srkoz i jedva ceka da ode odavde. Na njene "nemam za koga" uspio sam je nagovorit da izadje i glasa ako nista za Denisa sto je i uradila. Kad sam pito sta je uradila sa ostalim listicima ona mi kaze da je ubacila prazne , na moje ZASTO kaze pa ne znam sta fali svedno ha prazan ha prekirzen.

Stari htio glasat samo za kanton ja ga ubijedio da glasa i za predsjednika da Denisa zaokruzi sto je i uradio, ali i on mi rece da je ostala dva listica prazna ubacio.

Znaci eto u mojoj blizoj porodici 5 praznih listica...i ti se cudis sto je 250 000 na nivou drzave... :wink:
Evo i sipa se cudi, nije problem prazni listici vec da li su zamjenjeni za one sa punim listicima a najmanji postotak da ce te ko viditi da saras postojece.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#506 Re: Izborna kradja?

Post by Dr. Kuca »

]
madner wrote:
Dr. Kuca wrote:Vala ova prica omo kradje na hiljade glasova je nidje veze. Moze cvaknuti 100njak, ali 200 hiljada ne moze.
Kako si dosao do ovog zakljucka? :D
Pa raja i stranke lupaju o ogromnom broju pokradenih glasova.[/quote]
Pa kako objasniti da je naeko samo dosao da ubaci prazan lisitc ?

Sipa istražuje izbornu krađu
Navode da su to radili i prije samog glasanja i da su te informacije proslijedili i tužilaštvu BiH, od kojih su očekivali da će već reagovati po njihovim informacijama.

"Mi radimo na osnovu prijava koje su nama dostavljene a tiču se zloupotrebe tokom izborog procesa", rečeno je kratko BN TV u toj agenciji.

Sarajevski mediji tvrde da Sipa vrše provjere na osnovu prijava političkih subjekta i građana koji smatraju da su izbori u BiH namješteni putem određenih biračkih odbora.

Posebno je sumnjiv broj nevežećih listića, gdje je oko 250 hiljada praznih.

Sve ukazuje da je na izborima u nedelju "pokradena" volja glasača i da se izbornim inžinjeringom došlo do rezultata ovih izbora, koje stranke SzP ne priznaju, kao ni pojeidne stranke u Federaciji BiH.
[/quote]

Ne znam, ja znam dosta svoje raje koja ode i ponisti listic.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#507 Re: Izborna kradja?

Post by General War »

Prazan ili ponisten listic?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#508 Re: Izborna kradja?

Post by General War »

U opštini s najvećim brojem nepismenih skoro da nema nevažećih listića, a evo za koga se najviše glasalo. :-D

Prema popisu stanovništva iz 2013. godine, općina Trnovo ima najviše nepismenih stanovnika u BiH. Statistički – 10,3 posto.

Provjerili smo kako su građani te općine glasali na Općim izborima 2018. godine, gdje je obrađeno 100 posto biračkih mjesta. Pravo glasa u Trnovu ima 2.298 birača, a u glasanju za Predsjedništvo BiH građani su najviše povjerenja dali Šefiku Džaferoviću, 920 glasova.

Nakon njega Željku Komšiću (323), pa onda Denisu Bećiroviću (307).

Inače, 96,47 posto listića je ovdje proglašeno važećim, odnosno njih 1.722, dok je praznih bilo 33, a nevažećih po drugim kriterijima – 30.

Kod glasanja za Parlament BiH 62,18 posto birača koji su se odazvali izborima dalo je povjerenje SDA (1.016) glasova, onda Narodu i pravdi 258, i SDP-u 117.

Za Parlament Federacije BiH SDA je u Trnovu dobila 966 glasova, a nakon nje Narod i pravda (269) i SDP (118).

Isti je poredak i za Skupštinu Kantona Sarajevo. Tu su građani Trnova dali 1.055 glasova SDA, Narodu i pravdi 322, a SDP-u 79.

Inače, prema popisu iz 2013. godine – više od 90.000 ljudi u BiH je nepismeno.

(TIP/Izvor: N1)
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#509 Re: Izborna kradja?

Post by Heller »

Ja sam za prosle nacrtao kurcinu preko listica za precjednistvo
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#510 Re: Izborna kradja?

Post by high_volume »

Zašto se piše "izborni listić", kad su to listovi A4 formata i A3 formata. "Listine", ne listići :D

Ovi prazni, mogu li biti zamijenjeni, da korumpiran brojač ne uspije upisati neki znak i time poništiti glas, pa da takve listove izdvoji i zamijeni praznim?

To bi značilo da je neko naštampao jako mnogo duplikata ili da ih ima CIK-ovih, koji su onda podijeljeni korumpiranim brojačima
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#511 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

high_volume wrote:Zašto se piše "izborni listić", kad su to listovi A4 formata i A3 formata. "Listine", ne listići :D

Ovi prazni, mogu li biti zamijenjeni, da korumpiran brojač ne uspije upisati neki znak i time poništiti glas, pa da takve listove izdvoji i zamijeni praznim?

To bi značilo da je neko naštampao jako mnogo duplikata ili da ih ima CIK-ovih, koji su onda podijeljeni korumpiranim brojačima
Sto rece neko neki dan, kako je krenulo za kanton ce se glasat na hamer papiru :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#512 Re: Izborna kradja?

Post by kmirsad »

Control panel wrote:
kmirsad wrote:
Control panel wrote:
Pa i Sabina Cudic iz Nase stranke je promijenila iz bosnjakinje u ostali da bi se prosnjirala u Dom naroda na vecu platu pa joj nije uspjelo.
Ali evo sad ce joj se otvariti ta zelja. Uci ce u federalni parlament. Eto sto je Sabina bolja od rasima bizona.
Jesi li baš siguran i znaš 100 % da je Sabina prešla u Bosanke iz niskih pobuga ili iz ideoloških.
E pa onda su i ovi srbi iz ideoloskih razloga presli.

Plata u skupstini 2000 a u domu 4500. Ideoloski malo morgen.
Mirsade ziv bio nemoj stalno braniti clanove NS-a nisu oni 100% bezgresni. Forto podnosi inicijativu za ukidanje pausala a sam je primao dva pausala dok ga nisu otkrili.
Jedan u skupstini a drugi u domu naroda.

A baros, a denis graz i glasanje za zakon o radu. Raspitaj se koje je poslove negova advokataka kancelarija dobila.
U mom pitanju nema nikakvog branjenja... samo postavio jednostano pitanje na koje mi nisi odgovorio. Evo, pomovit ću ga...
Jesi li baš siguran i znaš 100 % da je Sabina prešla u Bosanke iz niskih pobuga ili iz ideoloških.
Svašta si nešto udrobio... ali mi nisi odgovorio na pitanje.
.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#513 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

S jedne strane ideolgoija sa druge par hiljada maraka i veca moc....teska odluka :D
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#514 Re: Izborna kradja?

Post by muzicar_iz_parka »

GandalfSivi wrote:
muzicar_iz_parka wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ma sve je regularno, raja prezadovoljna vladajucom oligarhijom, svi glasali za SDA, 100.000 radnih mjesta ispunjeno obecanje, svi vide da BiH krupnim koracima grabi naprijed, niko vise ne bjezi iz zemlje nego se vracaju cak su zabiljezeni slucajevi nezaposlenih Norvezana koji se raspituju oko radne vize u BiH.

Iz vizure prosjecnog sda glasaca.
Kakvi 100 000, u ovom mandatu je povećan broj za 70 000 i time približno ispunjeno dato obećanje.

Šefik je obećao 1 000 000 novih radnih mjesta u naredna dva mandata. Ako samo uzmemo FBiH, ima oko 500 000 zaposlenih trenutno, onda će se radnici morati uvoziti jer neće biti dovoljno radne snage.
Sefik nije obecao milion novih radnih mjesta. Djavo se vazda krije u detaljima...
Trenutno u FBiH ima 500 000 radnika, ako je mislio povećanje na milion, opet je žešća ubleha. Pitanje dal uopšte ima toliko radnosposobnih.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#515 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

kmirsad wrote:
U mom pitanju nema nikakvog branjenja... samo postavio jednostano pitanje na koje mi nisi odgovorio. Evo, pomovit ću ga...
Jesi li baš siguran i znaš 100 % da je Sabina prešla u Bosanke iz niskih pobuga ili iz ideoloških.
Svašta si nešto udrobio... ali mi nisi odgovorio na pitanje.
.[/quote]

Ma ja eto nasa stranka ima ideologiju.
:lol:
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#516 Re: Izborna kradja?

Post by stari lisac »

Kazu neki da su se vrece sa glasovima mjenjale,pa vi glasajte dzaba :D
Treba ih zajebat za sljedece izbore pa niko da ne glasa
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#517 Re: Izborna kradja?

Post by Cherry-Cherry »

stari lisac wrote:Kazu neki da su se vrece sa glasovima mjenjale,pa vi glasajte dzaba :D
Treba ih zajebat za sljedece izbore pa niko da ne glasa
Pa to bi im bilo najlakše, samo ispune listiće, nemaju ništa da zamjenjuju i bacaju. :-D i onda bi ubjeđivali ljude da su glasali, samo što se ne sjećaju. :mrgreen:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#518 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

Za predsjednistvo ukupno nevazecih 74 500 nema ih ni ukupno 80 000, jos jednom apel ljudima iz SDP da nam objasne kako su dosli do zakljucka da je denisu uzeto 80 000 glasova. :D :D

Komsic u Grudama i Sirokom tacno 112 glasova :D Smijem u pare da je imo bar 500 :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#519 Re: Izborna kradja?

Post by GandalfSivi »

invincible1921 wrote:Za predsjednistvo ukupno nevazecih 74 500 nema ih ni ukupno 80 000, jos jednom apel ljudima iz SDP da nam objasne kako su dosli do zakljucka da je denisu uzeto 80 000 glasova. :D :D

Komsic u Grudama i Sirokom tacno 112 glasova :D Smijem u pare da je imo bar 500 :D
Vidjeh da u sitni sat pises, rekoh boris se za novo brojanje...
Sta radis, mislio sam da imamo dogovor???
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#520 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

GandalfSivi wrote:
invincible1921 wrote:Za predsjednistvo ukupno nevazecih 74 500 nema ih ni ukupno 80 000, jos jednom apel ljudima iz SDP da nam objasne kako su dosli do zakljucka da je denisu uzeto 80 000 glasova. :D :D

Komsic u Grudama i Sirokom tacno 112 glasova :D Smijem u pare da je imo bar 500 :D
Vidjeh da u sitni sat pises, rekoh boris se za novo brojanje...
Sta radis, mislio sam da imamo dogovor???
Nravno da se borim prije svega jer znam da su navukli stolice na odjednim mjestima pa cak i u KS (nravno mislim na SDA),,,al ovi ponisteni ne mogu bit opet brojeni tako da to je druga stvar. :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#521 Re: Izborna kradja?

Post by GandalfSivi »

invincible1921 wrote:
GandalfSivi wrote:
invincible1921 wrote:Za predsjednistvo ukupno nevazecih 74 500 nema ih ni ukupno 80 000, jos jednom apel ljudima iz SDP da nam objasne kako su dosli do zakljucka da je denisu uzeto 80 000 glasova. :D :D

Komsic u Grudama i Sirokom tacno 112 glasova :D Smijem u pare da je imo bar 500 :D
Vidjeh da u sitni sat pises, rekoh boris se za novo brojanje...
Sta radis, mislio sam da imamo dogovor???
Nravno da se borim prije svega jer znam da su navukli stolice na odjednim mjestima pa cak i u KS (nravno mislim na SDA),,,al ovi ponisteni ne mogu bit opet brojeni tako da to je druga stvar. :D
Haha, odlicno :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#522 Re: Izborna kradja?

Post by kmirsad »

invincible1921 wrote:S jedne strane ideolgoija sa druge par hiljada maraka i veca moc....teska odluka :D
To nije odgovor na moje pitanje... i da lje je to pretpostavka i to po Sabinu, zlonamjerna...
Dakle budali je jasno da su izbori fingirani. Treba biti podobro retardiran pa to ne vidjeti...SDP, NS, DF su brutalno, otvoreno i kriminalno pokradeni.

Nije meni čudo za SDA, PDA, SBB... šta su uradili sa izbora... šta drugo očekivati od škorpije nego da te ugrize ako joj pružiš priliku...
U genima je to škorpijama...,mora...
Čudi me naš narod, da škorpiju, po ko zna puta meče u njedra.... iako je ga svaki puta ujede.i taj ujed svaki puta narod jedva preživi... valjda se navuklo to, ko đanki na heroin... ne more bez igle pa Bog.....
Znate onu basnu o škorpiji i žabi... kad je škorpija uspjela prevariti i ubijediti žabu da je prenese preko rijeke na drugu obalu...
Zaklela se životom žabi da je neće ugrist...luda žaba povjerovala...
Razlika je jedina... što je ta basna imala hepi end... pa su žabi prekračene muke ponavljanja iste greške...
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#523 Re: Izborna kradja?

Post by sadie_forever »

invincible1921 wrote:@General War evo i to da ti objasnim pa ti shvati kako hoces.

Raji je mrsko ponistavat listice ili ne znaju da to uospte treba ili zaborave...pa ubace prazan.

Znaci zivim u gradskoj sredini fala bogu svi smo obrazovani i znamo kako i sta. Svoju sestru inace jos malo doktora nauka jedva nagovorio da izadje da glasa jer je apoliticna srkoz i jedva ceka da ode odavde. Na njene "nemam za koga" uspio sam je nagovorit da izadje i glasa ako nista za Denisa sto je i uradila. Kad sam pito sta je uradila sa ostalim listicima ona mi kaze da je ubacila prazne , na moje ZASTO kaze pa ne znam sta fali svedno ha prazan ha prekirzen.

Stari htio glasat samo za kanton ja ga ubijedio da glasa i za predsjednika da Denisa zaokruzi sto je i uradio, ali i on mi rece da je ostala dva listica prazna ubacio.

Znaci eto u mojoj blizoj porodici 5 praznih listica...i ti se cudis sto je 250 000 na nivou drzave... :wink:
cuj za denisa,covjek bi rekao kad ste tako vedrog duha i uma glasali bi za nekog novog poput ovog hadzikadica,ali jok moras ti sdpovca starog :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#524 Re: Izborna kradja?

Post by uglavnomja »

"Opštinski sud u Sarajevu odredio je jednomjesečni pritvor licu čiji su inicijali S.H. zbog sumnje da je počinilo krivično djelo povreda slobode opredjeljenja birača.

"Pritvor je određen na prijedlog postupajućeg tužioca Tužilaštva Kantona Sarajevo, koji je ispitao osumnjičenog", izjavila je Srni portparol ove institucije Azra Bavčić.

Ona je potvrdila da je S.H. pritvoren zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogao uticati na svjedoke i prikriti dokaze.

Bavčićeva je podsjetila da je policija uhapsila dva lica, čiji inicijali su S.H. i O.A. zbog sumnje da su uticali na izborni proces.

Nakon kriminalističke obrade u kantonalnom MUP-u, O.A. je pušten, dok je S.H. pritvoren.
oslobođenje portal "
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#525 Re: Izborna kradja?

Post by high_volume »

invincible1921 wrote:@General War evo i to da ti objasnim pa ti shvati kako hoces.

Raji je mrsko ponistavat listice ili ne znaju da to uospte treba ili zaborave...pa ubace prazan.

Znaci zivim u gradskoj sredini fala bogu svi smo obrazovani i znamo kako i sta. Svoju sestru inace jos malo doktora nauka jedva nagovorio da izadje da glasa jer je apoliticna srkoz i jedva ceka da ode odavde. Na njene "nemam za koga" uspio sam je nagovorit da izadje i glasa ako nista za Denisa sto je i uradila. Kad sam pito sta je uradila sa ostalim listicima ona mi kaze da je ubacila prazne , na moje ZASTO kaze pa ne znam sta fali svedno ha prazan ha prekirzen.

Stari htio glasat samo za kanton ja ga ubijedio da glasa i za predsjednika da Denisa zaokruzi sto je i uradio, ali i on mi rece da je ostala dva listica prazna ubacio.

Znaci eto u mojoj blizoj porodici 5 praznih listica...i ti se cudis sto je 250 000 na nivou drzave... :wink:
Ne znam zašto, ali ja obrazovanje direktno povezujem sa interesom za politiku. Nije politika isključivo pozicija u zakonodavnoj ili izvršnoj vlasti, politika je briga za vlastitu budućnost, za egzistenciju i reprodukciju. Ne shvatam ljude koji se mogu opustiti i pustiti da im životima upravljaju drugi, izvan njihove kontrole, koji im drugi ljudi kreiraju živote prema njihovim interesima
Locked