Izborna kradja?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1 Izborna kradja?

Post by KatarinaKosaca »

Upravo je kandidat za Predsjednistvo BIH iz RS trazio rucno brojanje glasova. Gradjani FBIH su u stanju dubokog shoka, jer je stanje u zemlji losije nego ikad od 1995, i sva predvidjanja i nade su pale u vodu. Iako sam napisala da cesto potcjenjujemo SDA nazivajuci ih bezubim i nepismenim glupim, iako se radi o stranci koja je skoro 3 decenije u vlasi, ima infrastrukturu, logistiku, armiju savjesnih (citaj budzetskih) glasaca, ipak mi se cini nemoguce da je svaki cetvrti stanovnik ove zemlje njihov glasac. Da ih je moguce pobijediti vidjeli smo 2010. Bez obzira ko je tad dosao i kako je vladao. A, sad, kad vlada gotovo otvorena pobuna protiv SDA ispred TV, na ulici, u kaficu, kad tuku borce i muce Bosnjake & ostale gdje god vladaju, kad su drustvene mreze ispod svakog naslova pune komentara ogorcenja prema SDA pobijede jace nego ikad? Odbijam tezu o slaboj izlsznosti, jer svi znamo da biracki spiskovi nisu azurirani. Odbijam da su ih glasali oni koji nisu na internetu, jer stranka koja popunjava sva budzetska mjesta i ima najbolji sistem brojanja glasova koliko god bezzubi bili ne moze dobiti 25% glasova samo onih koji nemaju internet. Meni lici na veliki izborni inzinjering.
User avatar
Optimus09
Posts: 3043
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#2 Re: Izborna kradja?

Post by Optimus09 »

Stariji ljudi su vecinom glasali za SDA.Mladji su slabije izlazili,dodaj uhljebe i njihove porodice koji daju glas za SDA i eto ga.
Mada igra ulogu i strah od Dodika i "rata",ljudi su prestraseni.Dokle god se to tolerise i ne mijenja,ostace ovako kako jest.
mesarkasapin
Posts: 91
Joined: 30/11/2016 13:20

#3 Re: Izborna kradja?

Post by mesarkasapin »

Nije nikakva izborna krađa, vjeruj. Samo glup narod i to je sve. Jeste se kralo, ali vrlo malo, kao i uvijek. Međutim narod je glup, to se pokazalo po ko zna koji put. Pa 70% onih boraca koje su tukli glasali SU za SDA. Ko je glasao za SDA on je najveći bošnjak! Ko je glasao za SNSD on je najveći Srbin! Za Čovića su glasali najveće ust...., hoću reći Hrvati! Nema više, sve je čisto ko suza. Ljudi izabrali i treba ih pustiti da uživaju ove četiri godine. Zaslužili smo sreću poslije toliko godina! Narode uživaj, a gospoda Šefik i Milorad nek deru. :bih: :kiss:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

Pa na svim izborima se kralo. To kod nas dodje normalno.
Nikakve logike nema da stanje nikad gore a Sda nikad bolje prosla. Toliko su dobro prosli da su se i oni iznenadili koliko su ukrali tj dobro prosli.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5 Re: Izborna kradja?

Post by KatarinaKosaca »

Control panel wrote:Pa na svim izborima se kralo. To kod nas dodje normalno.
Nikakve logike nema da stanje nikad gore a Sda nikad bolje prosla. Toliko su dobro prosli da su se i oni iznenadili koliko su ukrali tj dobro prosli.
bas zato i mislim da je veca kradja nego ikad.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#6 Re: Izborna kradja?

Post by FreakyStyley »

Ja znam da je to tesko prihvatiti - mozda jer je tuzno samo od sebe - ali ovo smo mi. Inzinjeringa, kradje je bilo. Neupitno. Toga uvijek ima. Mislim da to niko ne moze poreci.

Opet, ne mogu se zakljucci o svijetu i drustvu u kojem zivis donositi na osnovu licnog dojma i anegdotalnih iskustava. Jednostavno, rezultat izbora je volja vecine. Da su nekim zakonom ljudi prisiljeni da izadju na izbore, i da je sve 100% cisto, rezultati bi opet bili tu negdje. I ovako je izlaznost bila odlicna. Stvarno jeste, kada se uzme u obzir cinjenica kakvi se spiskovi vode kod nas.

Ja bih sve ovo shvatio da je ovo prvi put da rezultati izbora budu ovakvi, pa da smo kolektivno sokirani, a oni manje-vise isti decenijama. Cemu cudjenje?
kameni
Posts: 64
Joined: 19/03/2007 10:10

#7 Re: Izborna kradja?

Post by kameni »

mesarkasapin wrote:Pa 70% onih boraca koje su tukli glasali SU za SDA.
Nije istina da su borci glasali za SDA. Vecinom su glasali za Komsica/DF i Mirsada.
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#8 Re: Izborna kradja?

Post by mostarac1905 »

osobno sam uvjeren da je bilo itekako kradje i inzenjeringa u hnz, prevelik broj nevazecih listica, koliko cujem skidanje clanova 'manjih stranaka' iz birackih odbora u zadnji tren u subotu itd.

medjutim sve je to sitno kokosarenje za mandat - dva u zupaniji za hdz uhljebe, sumnjam da je moguca prevara vecih razmjera kako sugerira autorica u pocetku teme.
Last edited by mostarac1905 on 08/10/2018 15:51, edited 1 time in total.
splinter
Posts: 7415
Joined: 08/10/2011 12:28

#9 Re: Izborna kradja?

Post by splinter »

Pa nije ništa nemoguće, iz prve ruke sam čuo da je u Kantonu Sa bila katastrofalna kampanja i da oni sami ( SDA ) nisu bili dobro organizovani i sa stalnim unutarstranačkim spletkama, a osvojili su toliko glasova.
Krađe je sigurno bilo, u kojem sad omjeru pitanje je. A i da je bilo, šta sad, ništa se neće promijeniti, jer je vrlo teško bilo šta dokazati.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40763
Joined: 21/05/2012 22:46

#10 Re: Izborna kradja?

Post by AmiĐa_Idriz »

Mislim da bi ovo u Tuzli moglo biti poprilično ozbiljan problem.

I sinoć su se čekali rezultati iz Tuzle u nadi da će recimo Denis preletiti Paradontozu, te zbunjenost Nikšića ali i Izmetbegovića isto nešto govori.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#11 Re: Izborna kradja?

Post by KatarinaKosaca »

FreakyStyley wrote:Ja znam da je to tesko prihvatiti - mozda jer je tuzno samo od sebe - ali ovo smo mi. Inzinjeringa, kradje je bilo. Neupitno. Toga uvijek ima. Mislim da to niko ne moze poreci.

Opet, ne mogu se zakljucci o svijetu i drustvu u kojem zivis donositi na osnovu licnog dojma i anegdotalnih iskustava. Jednostavno, rezultat izbora je volja vecine. Da su nekim zakonom ljudi prisiljeni da izadju na izbore, i da je sve 100% cisto, rezultati bi opet bili tu negdje. I ovako je izlaznost bila odlicna. Stvarno jeste, kada se uzme u obzir cinjenica kakvi se spiskovi vode kod nas.

Ja bih sve ovo shvatio da je ovo prvi put da rezultati izbora budu ovakvi, pa da smo kolektivno sokirani, a oni manje-vise isti decenijama. Cemu cudjenje?
Nebitni su MOJI dojmovi i zakljucci. Niti jedan analiticar, bas nijedan nije bio ni blizu. Nemoguce da su svi bas toliko neuki.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#12 Re: Izborna kradja?

Post by FreakyStyley »

Nisam pratio to. Koji analiticari i na osnovu kojih podataka su pravili prognoze?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#13 Re: Izborna kradja?

Post by KatarinaKosaca »

FreakyStyley wrote:Nisam pratio to. Koji analiticari i na osnovu kojih podataka su pravili prognoze?
na osnovu kojih podataka, to ne znam niti se to ikad kaze. A koji? Pa svi standardni koji komentiraju, prignoziraju itd.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#14 Re: Izborna kradja?

Post by KatarinaKosaca »

User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#15 Re: Izborna kradja?

Post by Matzan »

KatarinaKosaca wrote:
FreakyStyley wrote:Nisam pratio to. Koji analiticari i na osnovu kojih podataka su pravili prognoze?
na osnovu kojih podataka, to ne znam niti se to ikad kaze. A koji? Pa svi standardni koji komentiraju, prignoziraju itd.

Analitičari klix foruma. :mrgreen: :lol:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#16 Re: Izborna kradja?

Post by KatarinaKosaca »

Matzan wrote:
KatarinaKosaca wrote:
FreakyStyley wrote:Nisam pratio to. Koji analiticari i na osnovu kojih podataka su pravili prognoze?
na osnovu kojih podataka, to ne znam niti se to ikad kaze. A koji? Pa svi standardni koji komentiraju, prignoziraju itd.

Analitičari klix foruma. :mrgreen: :lol:
ma ovi na tv standardni
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

KatarinaKosaca wrote:
FreakyStyley wrote:Ja znam da je to tesko prihvatiti - mozda jer je tuzno samo od sebe - ali ovo smo mi. Inzinjeringa, kradje je bilo. Neupitno. Toga uvijek ima. Mislim da to niko ne moze poreci.

Opet, ne mogu se zakljucci o svijetu i drustvu u kojem zivis donositi na osnovu licnog dojma i anegdotalnih iskustava. Jednostavno, rezultat izbora je volja vecine. Da su nekim zakonom ljudi prisiljeni da izadju na izbore, i da je sve 100% cisto, rezultati bi opet bili tu negdje. I ovako je izlaznost bila odlicna. Stvarno jeste, kada se uzme u obzir cinjenica kakvi se spiskovi vode kod nas.

Ja bih sve ovo shvatio da je ovo prvi put da rezultati izbora budu ovakvi, pa da smo kolektivno sokirani, a oni manje-vise isti decenijama. Cemu cudjenje?
Nebitni su MOJI dojmovi i zakljucci. Niti jedan analiticar, bas nijedan nije bio ni blizu. Nemoguce da su svi bas toliko neuki.
Kao prvo momak ti je fino objasnio u ovom posto oko HDZ-a. Da se jednom i sa njim slozim @mostarac 1905 Kradje bude al za stolicu ili dvije, te kradje od nekoliko desetina hiljada ...pa jbmu mater nismo u dzibutiju. Kakva je da je drzava ipak neke stvari se znaju i ne moze da radi ko sta hoce kolko hoce.

Sto se tice analiticara i istrazivanja eo ja cu ti rec analiticki. Kad pitas raju vecina ti kaze ma joj nisam jos odlucio ili nisam siguran dok vidim sta nude pa cu odlucit. TO SVE SLOBODNO (ili bar 95% tih) PISI POD SDA. Zasto kazu da su neodlucni? Zato sto im je ofirno rec javno. A analiticari i istrazivanje barata samo sa onim sto su rekli za koga ce, a ove neodlucne (koji su vecina) ne uzima u razamtranje.

Sto se tice Becirovica:
1. Eto sve da je od tih 90 000 trebalo bit vazecih 50 000 opet se nista ne bi promjenilo. Zasto? Zato sto nije tih svih 50 000 denisovih glasova, otislo bi nesto i sefiku, a bgm i drugim kandidatima.

2. Komsic je uzeo Denisu glasova, ali ne previse. Bruku raje je izaslo prekrizilo sve listice osim onog za predjsenidka gdje su glasali covicu u inat. Takodjer bruku raje koja glasa inace za SDA, ali nisu neki veliki fanovi je isto tako dalo glas Komsicu u inat Covicu. Sve kad se sabere opet bi Denis izvisio.

3. Posteno treba reci da su ljudi podcijenili SDA glasacko tijelo. Kod njih nema trte mrte...izadje glasa, nije ni pogledo ko je kandidat jer mu nije ni bitno. Sve sto je bitno je da je iz SDA. Kraj price.

Sto se tice stranki

1. SDP je npr izgubio u TK i bukvalno je PONIZEN U KS to nije mogao ni Koperfild nastimat a ne bakir.

2. Svi protiv Mileta i Mile ih uze. Zasto? Zato sto podcijenjujete srpski um , stanje svijesti, zaludjenost koju su spremni isooljit. Ljudi su ne tako davno zaratili sa Nato paktom...

3. Hrvati svaki dan odlaze i zale se na los zivot a Covic dere guzo.ve. U toj mjeri je dominantan da nema opozicije uopste. Kad moze hdz sto ne bi mogli snsd ili sda. Pa nismo mi skandinavci nego balkanci ...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#18 Re: Izborna kradja?

Post by plain vanilla »

User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#19 Re: Izborna kradja?

Post by kmirsad »

Image
Na sred parkinga otvorili kutiju sa glasackim listicima i prepravljali glasove zatim vozili sa privatnim autima do kuci nazad...katastrofa
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#20 Re: Izborna kradja?

Post by developer10 »

Optimus09 wrote:Stariji ljudi su vecinom glasali za SDA.Mladji su slabije izlazili,dodaj uhljebe i njihove porodice koji daju glas za SDA i eto ga.
Mada igra ulogu i strah od Dodika i "rata",ljudi su prestraseni.Dokle god se to tolerise i ne mijenja,ostace ovako kako jest.
Treba uzeti u obzir da su vani otisli uglavnom mladji ljudi, mahom s cijelim porodicama. Upravo oni nisu glasali, jedino ako su se zatekli u BiH i dalo im se otici glasati. Takodje, neki od njih jos cekaju na spajanje (dakle supruznik s djecom jos u BiH) -- vecina takvih nije ni izasla na izbore jer konta, ma to se mene vise ne dotice, za koji mjesec ja sam u Njemackoj.

Znam po sebi, dok sam bio u BiH redovno sam glasao. Za ove izbore nisam bas imao motiva ni volje da se raspitujem sta i kako u vezi glasanja. Ruzno je ali je tako. I zasto bih se mucio da glasam kada je u BiH ostala baza SDA i ostalih nacionalistickih glasaca koje je pogotovo nemoguce pobijediti sada, u ovakvim okolnostima.
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#21 Re: Izborna kradja?

Post by developer10 »

kmirsad wrote:
Image
Na sred parkinga otvorili kutiju sa glasackim listicima i prepravljali glasove zatim vozili sa privatnim autima do kuci nazad...katastrofa
Mene ne iznenadjuje to sto su oni to uradili. Iznenadjuje me i sokira cinjenica da ce se preci preko svega ovoga. Postoji ogromna sumnja da je SNSD masinerija vrlo organizovano i planski pokrala na hiljade glasova u RS-u. Veliko je pitanje da li ce i ponovljeno rucno prebrojavanje svakog glasa donijeti kakvu razliku ako su to profesionalno odradili.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#22 Re: Izborna kradja?

Post by kmirsad »

http://www.ntv.ba/sapna-iste-osobe-glas ... om-mjestu/
SAPNA: Iste osobe glasale sedam puta na istom biračkom mjestu! | 7. Oktobra 2018.
19:59
Kalesija Online

Image

BPS je dobio dojavu od njihovog člana biračkog odbora da su uočene nepravilnosti na nekoliko biračkih mjesta u Sapni. Uočeno je da su iste osobe po nekoliko puta glasale na istom biračkom mjestu.

Predsjednik OIK-a Sapna Muzijet Kahrimanović na poziv Žurnala odgovara da prvi put čuje o navedenim nepravilnostima.
„Ne mogu vam ništa reći. Nemamo pismenu prijavu. OIK Sapna nije zaprimila nijedan pismeni prigovor“ tvrdi za Žurnal Kahrimanović.
Član biračkog odbora na glasačkom mjestu u Sapni 005A Adil Omerović tvrdi da predsjednik ovog biračkog mjesta Refik Salihović, nije uvažavao njegove pritužbe, niti odobravao da se interveniše.
„Desilo se da su ljudi na biračkim mjestima po šest ili sedam puta glasali, pred mojim očima. Predsjednik biračkog mjesta Refik Salihović, pretpostavljam da je iz PDA stranke, mi nije dozvoljavao bilo kakvu intervenciju u tom trenutku govori za Žurnal Adil Omerović.
Iz BPS-a kažu da su žalbu na ovaj slučaj dostavili Centralnoj izbornoj komisiji.
Danas je na području Tuzle u mjesnim zajednicama Plane, Tušanj, Kula, Simin Han zabilježena „ulična“ kupovina glasova. U najvećem broju kupci glasova bile su osobe koje su urgirale da se glasa za Pokret Demokratske Akcije, tvrdi nekoliko izvora Žurnala.

„Jedna od najučestalijih pojava, da se bukvalno ispred vrata biračkog mjesta dijele kopije popunjenih glasačkih listića, odnosno urgiraju za koga glasati. Nismo do sada uočili da se ovoliko bez srama i stida nudi novac za glas. Posmatrači se žale na predsjednike biračkih odbora na području cijelog TK-a. Tu se radi o žalbama po četiri ili pet posmatrača sa jednog biračkog mjesta” kažu iz tuzlanske Naše Stranke.
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#23 Re: Izborna kradja?

Post by drndalo »

developer10 wrote:
kmirsad wrote:
Image
Na sred parkinga otvorili kutiju sa glasackim listicima i prepravljali glasove zatim vozili sa privatnim autima do kuci nazad...katastrofa
Mene ne iznenadjuje to sto su oni to uradili. Iznenadjuje me i sokira cinjenica da ce se preci preko svega ovoga. Postoji ogromna sumnja da je SNSD masinerija vrlo organizovano i planski pokrala na hiljade glasova u RS-u. Veliko je pitanje da li ce i ponovljeno rucno prebrojavanje svakog glasa donijeti kakvu razliku ako su to profesionalno odradili.
Izvini, ali sa ove slike se ne vidi nista osim kartonske kutije, dakle ne znamo jesul sendvici unutra ili boza...

Glasacki listici nikad ni u kakvoj kutiji ne bi smjeli biti primljeni u komisiju, ni za brojanje... Ako nisu zapakovani u raznobojne kese kao one gore, i zapecacene, ne bi smjele ni uci u centar.

Ono sto ja znam a sto se moguceg steljenja tice, se moze desiti na birackom mjestu nakon zatvaranja, a prije plombiranja kesa... % bezobrazluka tu odredjuje sastav/dogovor prisutnih clanova komisije/posmatraca... Pa i tada bi se brojevi iskoristenog/neiskoristenog materijala morali slagati da bi uopste isli na brojanje...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#24 Re: Izborna kradja?

Post by high_volume »

U ovom trenutku, nakon 60-70% prebrojanih glasova, u preliminarnim rezultatima za sve nivoe vlasti u cijeloj BiH, ustanovljeno je 162.263 nevažeća glasa ili 7,28% u prosjeku
User avatar
mk ultra
Posts: 19443
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25 Re: Izborna kradja?

Post by mk ultra »

KatarinaKosaca wrote:Upravo je kandidat za Predsjednistvo BIH iz RS trazio rucno brojanje glasova. Gradjani FBIH su u stanju dubokog shoka, jer je stanje u zemlji losije nego ikad od 1995, i sva predvidjanja i nade su pale u vodu. Iako sam napisala da cesto potcjenjujemo SDA nazivajuci ih bezubim i nepismenim glupim, iako se radi o stranci koja je skoro 3 decenije u vlasi, ima infrastrukturu, logistiku, armiju savjesnih (citaj budzetskih) glasaca, ipak mi se cini nemoguce da je svaki cetvrti stanovnik ove zemlje njihov glasac. Da ih je moguce pobijediti vidjeli smo 2010. Bez obzira ko je tad dosao i kako je vladao. A, sad, kad vlada gotovo otvorena pobuna protiv SDA ispred TV, na ulici, u kaficu, kad tuku borce i muce Bosnjake & ostale gdje god vladaju, kad su drustvene mreze ispod svakog naslova pune komentara ogorcenja prema SDA pobijede jace nego ikad? Odbijam tezu o slaboj izlsznosti, jer svi znamo da biracki spiskovi nisu azurirani. Odbijam da su ih glasali oni koji nisu na internetu, jer stranka koja popunjava sva budzetska mjesta i ima najbolji sistem brojanja glasova koliko god bezzubi bili ne moze dobiti 25% glasova samo onih koji nemaju internet. Meni lici na veliki izborni inzinjering.
prema informacijama ljudi koji su direktno radili na brojanju, i oni su sami u šoku... jer je stanje 100% realno
što se FBiH tiče i KS konkretno, garantujem ti da je stanje takvo... garantujem
Otvori rezultate pa pogledaj, recimo MZ Otoka 3, i MZ Buća potok... brojniji, u strahu od SDA i divlje legalizovanih objekata, divljih poslova, divljeg obrazovanja, divljeg svega... to takvim ljudima odgovara, a oni su većina

Na toj Mz, Otoka 3, SDA nije ni 30 glasova dobila...
Last edited by mk ultra on 09/10/2018 08:25, edited 1 time in total.
Locked