Izborna kradja?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#476 Re: Izborna kradja?

Post by spreca »

Control panel wrote:
Naslovnica wrote: Pod obavezno zabraniti finansiranje izborne kampanje iz budžeta.
Kanpanja se ne finansira. Finansiraji se parlamentarne grupe ako si na to mislio.
stranke se finansiraju iz drzavnog budzeta...odnosno iz naseg dzepa
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#477 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

Neviđena krađa ljudi na centralnim predizbornim skupovima stranaka u Sarajevu!

U sedmici prije održavanja Općih izbora 7. Oktobra, u Sarajevu, ali i drugim gradovima, zabilježena je neviđena krađa ljudi! Hiljade ljudi koji su trebali biti na skupovima SDP-a, Naroda i pravde i SBB-a su ukradeni i odvedeni na skupove Stranke demokratske akcije. SDA je preko svojih biračkih odbora, izbornih komisija, bezočno pokrala ljude i odvela ih na svoje predizborne skupove, podijelila im svoje zastave kojim su mahali, obukla im zelene majice. Postoje indicije da su ovi ljudi koji su ukradeni na izborima glasali za SDA!

SDP, SBB i Narod i pravda traže ponavljanje centralnih predizbornih skupova koje oni po općinama u Kantonu Sarajevo uglavnom nisu ni održali jer su im ukradeni svi ljudi koji su na te skupove trebali doći. Čak su morali otkazivati već rezervisano i uplaćeno korištenje dvorana, kao npr. otkazivanje skupa koji je stranka Narod i pravda trebala održati 5. oktobra u dvorani Ramiz Salčin, jer su im skoro svi ljudi koji su trebali doći na taj skup ukradeni od strane SDA, a ono malo što ih je ostalo, pozvani su na centralni skup za općine Stari Grad i Centar, koji je održan na Kovačima, a i to zbog toga što su ukradeni ljudi Naroda i pravde koji su trebali biti na odvojenim skupovima u ove dvije općine, ali ono što ih je ostalo, morali su na jedan zajednički skup za te dvije općine, kako sale ne bi bile skroz prazne. Na centralnom skupu SBB-a u dvorani Mirza Delibašić lider ove stranke Radončić nije se htio ni obratiti kada je vidio da je 90% ljudi koji su trebali doći na taj skup ukradeno i odvedeno na skupove SDA.

Sram vas bilo!

:lol: :lol: :lol: :lol: dobra fora moram priznat....sve je popraceno slikama punih SDA skupova vidijeh negdje na fb :lol: :lol: :lol: :lol:
toska
Posts: 2923
Joined: 26/09/2016 14:08

#478 Re: Izborna kradja?

Post by toska »

Control panel wrote:
Obavezno glasanje, u protivnom novcana ili neka druga kazna (pasos, vozacka...)
ovo ponavljaš i trebao bi zaboraviti na to.
postoji samo pravo izbora, ali ne postoji dužnost i tako treba ostati.

ovo pišem više zbog onih koji misle, a nije ih malo u RL, da se mora izaći na izbore.
Last edited by toska on 12/10/2018 15:24, edited 2 times in total.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#479 Re: Izborna kradja?

Post by HAVANA »

Logicnije mi je da je duznost al hajd...U mnogo zemalja i kaznjivo...
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#481 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

toska wrote:
Control panel wrote:
Obavezno glasanje, u protivnom novcana ili neka druga kazna (pasos, vozacka...)
ovo ponavljaš i trebao bi zaboraviti na to.
postoji samo pravo izbora, ali ne postoji dužnost i tako treba ostati.

ovo pišem više zbog onih koji misle, a nije ih malo u RL, da se mora izaći na izbore.
Sve se moze kad se hoce.

U demokratskijim zemljama postoji novcana kazna za neglasanje.
toska
Posts: 2923
Joined: 26/09/2016 14:08

#482 Re: Izborna kradja?

Post by toska »

HAVANA wrote:Logicnije mi je da je duznost al hajd...U mnogo zemalja i kaznjivo...
ok, ali onda namiriti ljudima sve troškove tog izlaska,
ljudi smo, dogovoriti ćemo se.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#483 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

spreca wrote:
Control panel wrote:
Naslovnica wrote: Pod obavezno zabraniti finansiranje izborne kampanje iz budžeta.
Kanpanja se ne finansira. Finansiraji se parlamentarne grupe ako si na to mislio.
stranke se finansiraju iz drzavnog budzeta...odnosno iz naseg dzepa
Sto se tice para, defakto je tako, pravno nisi u pravu.
Finansiraju se parlamentarne grupe. Recimo klub SDA ke parlamentarna grupa i dobija pare iz budzeta koje prebacuje na racun stranke. Svi tako rade. Osim glupog radeljasa koji je pare stavljao u svoj dzep, pa sad lezi u zatvoru zbog toga.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#484 Re: Izborna kradja?

Post by spreca »

Control panel wrote:
Sto se tice para, defakto je tako, pravno nisi u pravu.
Finansiraju se parlamentarne grupe. Recimo klub SDA ke parlamentarna grupa i dobija pare iz budzeta koje prebacuje na racun stranke. Svi tako rade. Osim glupog radeljasa koji je pare stavljao u svoj dzep, pa sad lezi u zatvoru zbog toga.
Koji put lova prodje do njihva dzepa je nevazan...vazno je da ih narod finansira bez da je na to dao saglasnost...Svi su oni Radeljas....samo sto je u Radeljasa guzica previse inula
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#485 Re: Izborna kradja?

Post by GandalfSivi »

Jesi li i ti sada s nama na istoj strani da se ponovi brojanje?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#486 Re: Izborna kradja?

Post by kmirsad »

Control panel wrote:
megaman4 wrote:
Leverage wrote:Od prije 4 godine. Obojica Srbi, tako se izjasnili da bi se ugurali u federalni Dom naroda.

Ali im je CIK poništio kandidaturu jer su se ranije izjašnjavali na drugi način.

Tako da je Mirnesu prop'o fol.
Ovakvi su unistili demokratiju u BiH, uz sutnju CiK-a, koji je nijem na sve ovo.

Mogu zasigurno reci i ovo da nakon ovih izbora ce sigurno jos 30% ljudi odustati od glasanja i da ce izlaznost na narednim izborima biti jedva 35%.
Pa i Sabina Cudic iz Nase stranke je promijenila iz bosnjakinje u ostali da bi se prosnjirala u Dom naroda na vecu platu pa joj nije uspjelo.
Ali evo sad ce joj se otvariti ta zelja. Uci ce u federalni parlament. Eto sto je Sabina bolja od rasima bizona.
Jesi li baš siguran i znaš 100 % da je Sabina prešla u Bosanke iz niskih pobuga ili iz ideoloških.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#487 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

GandalfSivi wrote:
Jesi li i ti sada s nama na istoj strani da se ponovi brojanje?
Nikad ja nisam bio protiv toga, sto se mene tice nek nadju sve osobe koje su izasle na izbore pa nek one licno potpisu za koga su glasale,,,,ali ono sto sam trvdio pri tome i ostaje. Daleko od toga da je SDA jedina koja se bavi malverzacijama i sta god da se desi rezultat ce ostati isti ...mozda koja poslanicka klupa manje za nekoga negdje.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#488 Re: Izborna kradja?

Post by GandalfSivi »

invincible1921 wrote:
GandalfSivi wrote:
Jesi li i ti sada s nama na istoj strani da se ponovi brojanje?
Nikad ja nisam bio protiv toga, sto se mene tice nek nadju sve osobe koje su izasle na izbore pa nek one licno potpisu za koga su glasale,,,,ali ono sto sam trvdio pri tome i ostaje. Daleko od toga da je SDA jedina koja se bavi malverzacijama i sta god da se desi rezultat ce ostati isti ...mozda koja poslanicka klupa manje za nekoga negdje.
Clan Predsjednistva vise manje...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#489 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

Gndalfe kad predoce neki dokaz da je 80 000 denisovih glasova ja cu vjerovat ...do tada podrzavam ponovno brojanje ali ne i optuzbe bez dokaza.

Napisacu jos jednom i zadnji put.

Bila su tri bosnjacka kandidata od kojih je svaki svakog pokuso zaj.ebe odnosno njihove stranke.

Bila su dva hrvatska gdje je jedan od njih u ovom slucaju Komsic pokraden. Sad to sto ne postoji mogucnost da ga toliko pokradu da izgubi izbore to je druga atvar
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#490 Re: Izborna kradja?

Post by Control panel »

kmirsad wrote:
Control panel wrote:
Pa i Sabina Cudic iz Nase stranke je promijenila iz bosnjakinje u ostali da bi se prosnjirala u Dom naroda na vecu platu pa joj nije uspjelo.
Ali evo sad ce joj se otvariti ta zelja. Uci ce u federalni parlament. Eto sto je Sabina bolja od rasima bizona.
Jesi li baš siguran i znaš 100 % da je Sabina prešla u Bosanke iz niskih pobuga ili iz ideoloških.
E pa onda su i ovi srbi iz ideoloskih razloga presli.

Plata u skupstini 2000 a u domu 4500. Ideoloski malo morgen.
Mirsade ziv bio nemoj stalno braniti clanove NS-a nisu oni 100% bezgresni. Forto podnosi inicijativu za ukidanje pausala a sam je primao dva pausala dok ga nisu otkrili.
Jedan u skupstini a drugi u domu naroda.

A baros, a denis graz i glasanje za zakon o radu. Raspitaj se koje je poslove negova advokataka kancelarija dobila.
Last edited by Control panel on 12/10/2018 16:07, edited 1 time in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#491 Re: Izborna kradja?

Post by GandalfSivi »

invincible1921 wrote:Gndalfe kad predoce neki dokaz da je 80 000 denisovih glasova ja cu vjerovat ...do tada podrzavam ponovno brojanje ali ne i optuzbe bez dokaza.

Napisacu jos jednom i zadnji put.

Bila su tri bosnjacka kandidata od kojih je svaki svakog pokuso zaj.ebe odnosno njihove stranke.

Bila su dva hrvatska gdje je jedan od njih u ovom slucaju Komsic pokraden. Sad to sto ne postoji mogucnost da ga toliko pokradu da izgubi izbore to je druga atvar
Jesam li ja igdje optuzio, samo kazem da se treba prebrojati opet. A kad smo kod brojanja, SBB-ove izlazne ankete su govorile da ce Denis ubjedljivo pobjediti, ali to su oni, ne ja...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#492 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

GandalfSivi wrote:
invincible1921 wrote:Gndalfe kad predoce neki dokaz da je 80 000 denisovih glasova ja cu vjerovat ...do tada podrzavam ponovno brojanje ali ne i optuzbe bez dokaza.

Napisacu jos jednom i zadnji put.

Bila su tri bosnjacka kandidata od kojih je svaki svakog pokuso zaj.ebe odnosno njihove stranke.

Bila su dva hrvatska gdje je jedan od njih u ovom slucaju Komsic pokraden. Sad to sto ne postoji mogucnost da ga toliko pokradu da izgubi izbore to je druga atvar
Jesam li ja igdje optuzio, samo kazem da se treba prebrojati opet. A kad smo kod brojanja, SBB-ove izlazne ankete su govorile da ce Denis ubjedljivo pobjediti, ali to su oni, ne ja...
Opet pogresna prepostavka...

Kao sto sam rekao na druoj stranici ove teme. Ankete obradjuju samo one koji se izjasne to znam jer sam radio ankete za neke druge stvari.

Evo jos jednom i zadnji put i ovo

Pitas 50 ljudi , njih 15 kaze denis 10 sefik 5 fafro a 20 ih je neodlicno jer je takvih uvijek najvise. U anketi Denis je pobjedi u stvarnom zivotu od 20 je 18 za sefika jer im je bilo ofirno rec da ce za SDA a kamol sefika podrzat jer ni ja ne mogu svariti da je neko izaso i svjesno zaokruzio Sefika jer on njje ni Bakir ni Zvizdic ni Sebija...

Da ti odma objasnim i ovo "ofirno". Podrska prema SDA u urbanim sredinama gdje i zivi najvise ljudi nosi stigmu i nije druatveno prihvatljiva pa zato glasaci sute i zaokruze.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#493 Re: Izborna kradja?

Post by GandalfSivi »

invincible1921 wrote:
Opet pogresna prepostavka...

Kao sto sam rekao na druoj stranici ove teme. Ankete obradjuju samo one koji se izjasne to znam jer sam radio ankete za neke druge stvari.

Evo jos jednom i zadnji put i ovo

Pitas 50 ljudi , njih 15 kaze denis 10 sefik 5 fafro a 20 ih je neodlicno jer je takvih uvijek najvise. U anketi Denis je pobjedi u stvarnom zivotu od 20 je 18 za sefika jer im je bilo ofirno rec da ce za SDA a kamol sefika podrzat jer ni ja ne mogu svariti da je neko izaso i svjesno zaokruzio Sefika jer on njje ni Bakir ni Zvizdic ni Sebija...

Da ti odma objasnim i ovo "ofirno". Podrska prema SDA u urbanim sredinama gdje i zivi najvise ljudi nosi stigmu i nije druatveno prihvatljiva pa zato glasaci sute i zaokruze.
Pa nije da ih je 5% nego 25% (po sluzbenim rezultatima), pa da moraju sutiti. Ali da ne ulazimo u daljnju debatu, koja jeste besmislena bez dokaza, hajmo se dogovoriti da smo obojica za ponovljeno brojanje, pa neka bude kako bude...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#494 Re: Izborna kradja?

Post by General War »

Dr. Kuca wrote:
madner wrote:
Dr. Kuca wrote:Vala ova prica omo kradje na hiljade glasova je nidje veze. Moze cvaknuti 100njak, ali 200 hiljada ne moze.
Kako si dosao do ovog zakljucka? :D
Pa raja i stranke lupaju o ogromnom broju pokradenih glasova.
Pa kako objasniti da je naeko samo dosao da ubaci prazan lisitc ?

Sipa istražuje izbornu krađu
Navode da su to radili i prije samog glasanja i da su te informacije proslijedili i tužilaštvu BiH, od kojih su očekivali da će već reagovati po njihovim informacijama.

"Mi radimo na osnovu prijava koje su nama dostavljene a tiču se zloupotrebe tokom izborog procesa", rečeno je kratko BN TV u toj agenciji.

Sarajevski mediji tvrde da Sipa vrše provjere na osnovu prijava političkih subjekta i građana koji smatraju da su izbori u BiH namješteni putem određenih biračkih odbora.

Posebno je sumnjiv broj nevežećih listića, gdje je oko 250 hiljada praznih.

Sve ukazuje da je na izborima u nedelju "pokradena" volja glasača i da se izbornim inžinjeringom došlo do rezultata ovih izbora, koje stranke SzP ne priznaju, kao ni pojeidne stranke u Federaciji BiH.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#495 Re: Izborna kradja?

Post by insomnia78 »

Rekoh vec. U Fr i na masini imas opciju ostaviti prazan listic. Inace jedan od poznatijih nacina za izrazavanje neslaganja
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#496 Re: Izborna kradja?

Post by invincible1921 »

GandalfSivi wrote:
invincible1921 wrote:
Opet pogresna prepostavka...

Kao sto sam rekao na druoj stranici ove teme. Ankete obradjuju samo one koji se izjasne to znam jer sam radio ankete za neke druge stvari.

Evo jos jednom i zadnji put i ovo

Pitas 50 ljudi , njih 15 kaze denis 10 sefik 5 fafro a 20 ih je neodlicno jer je takvih uvijek najvise. U anketi Denis je pobjedi u stvarnom zivotu od 20 je 18 za sefika jer im je bilo ofirno rec da ce za SDA a kamol sefika podrzat jer ni ja ne mogu svariti da je neko izaso i svjesno zaokruzio Sefika jer on njje ni Bakir ni Zvizdic ni Sebija...

Da ti odma objasnim i ovo "ofirno". Podrska prema SDA u urbanim sredinama gdje i zivi najvise ljudi nosi stigmu i nije druatveno prihvatljiva pa zato glasaci sute i zaokruze.
Pa nije da ih je 5% nego 25% (po sluzbenim rezultatima), pa da moraju sutiti. Ali da ne ulazimo u daljnju debatu, koja jeste besmislena bez dokaza, hajmo se dogovoriti da smo obojica za ponovljeno brojanje, pa neka bude kako bude...
Sto posto sve nanovo i vise outa ako treba. Sta je sa zetrom jel se tamo ponovo broji inace ili ?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#497 Re: Izborna kradja?

Post by dječak sa šibicama »

Ma sve je regularno, raja prezadovoljna vladajucom oligarhijom, svi glasali za SDA, 100.000 radnih mjesta ispunjeno obecanje, svi vide da BiH krupnim koracima grabi naprijed, niko vise ne bjezi iz zemlje nego se vracaju cak su zabiljezeni slucajevi nezaposlenih Norvezana koji se raspituju oko radne vize u BiH.

Iz vizure prosjecnog sda glasaca.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#498 Re: Izborna kradja?

Post by GandalfSivi »

invincible1921 wrote: Sto posto sve nanovo i vise outa ako treba. Sta je sa zetrom jel se tamo ponovo broji inace ili ?
Iz odsustva samo, ne broje se svi glasovi...
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#499 Re: Izborna kradja?

Post by Nero Histrion »

insomnia78 wrote:Rekoh vec. U Fr i na masini imas opciju ostaviti prazan listic. Inace jedan od poznatijih nacina za izrazavanje neslaganja
dok se u BiH ne uvede elektronsko glasanja i prazni listicu glasuju, uredno, kao i mrtvi :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#500 Re: Izborna kradja?

Post by dječak sa šibicama »

Zapravo kod elektronskog glasanja i nemas drugu opciju da izrazis nezadovoljstvo osim da ostavis prazan listic.

Sa olovkom obicno nacrtaju penis, ili prekrize sve, ili dopisu nesto kao "Cak Noris". Ne ostavljaju prazan listic. A takvih je puno previse.
Locked