Izbori u Francuskoj

basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#51

Post by basta sljezove boje »

kicky wrote:Mene živciraju ovi voditelji i novinari na france 24, favoriziraju Sarkozya, ova novinarka glupača je maloprije ''našla simboliku'' u tome da je na Palace d' Concorde (tamo se okupljaju UMP-ovci) pogubljen Louis 16., a sad je ''pogubljena'' i još jedan Royal (kralj na eng.) (misleći na Segolene). Strašno!!!!
a mene zivciraju ovi Muslimani po forumu sto pljescu Sarkou. Ne mogu vjerovati da nemaju pojma ko je on.
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#52

Post by Svemirski_Jebach »

nas ne interesuje ko je pobjednik... ;) ionako, oni nisu ni bitni..

francuska je jos jednom pokazala pravo lice, lice rasizma, ksenofobije i netrpeljivosti...prvo manjine gurnu u najgore moguce cetvrti gdje nemaju nikakvu priliku, a onda kad se ljudi pobune onda bi jos vojsku na njih tjerali umesto da im pomognu da se integrisu...

ja qrca i demokratije...

:roll: :roll: :roll:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#53

Post by pitt »

sta fali.....na ameriku se ugledali :D:D
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#54

Post by Šandor »

Svemirski_Jebach wrote:nas ne interesuje ko je pobjednik... ;) ionako, oni nisu ni bitni..

francuska je jos jednom pokazala pravo lice, lice rasizma, ksenofobije i netrpeljivosti...prvo manjine gurnu u najgore moguce cetvrti gdje nemaju nikakvu priliku, a onda kad se ljudi pobune onda bi jos vojsku na njih tjerali umesto da im pomognu da se integrisu...

ja qrca i demokratije...

:roll: :roll: :roll:
A Ameri su bolji?

Nisam bio u Americi ali ljudi s kojima sam razgovarao tvrde da geto za "nigere" postoji u mnogim velikim gradovima u Americi. Tvrde da su crni Ameri rođeni u getu predodređeni da postanu banditi i robijaši.

Amerika ima čitavu anamnezu (historiju bolesti) rasizma. Pogledaj šta ste uradili Indijancima i Japancima u prošlosti.

I u Francuskoj baš kao i u Americi pripadnici drugih rasa mogu predstavljati zemlju. Ali to je samo šminka. Ni po čemu se vi ne razlikujete.

Nevjerovatno je kako si se brzo uklopio. Baš kao što sam već rekao. Podržavao bi ti i Njemačku da su oni pobijedili u drugom svjetskom. A mogli su dobit, mnogo lakše nego što misliš. :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#55

Post by pitt »

kamenko....drugacije je puno u americi nego u francuskoj. biliv mi. jedina slicnost je sto su budale izabrali i jedni i drugi al eto. Nek zive svoju gresku kao sto i ameri prezivljavaju svoju.
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#56

Post by zlata »

Šandor wrote:
Svemirski_Jebach wrote:nas ne interesuje ko je pobjednik... ;) ionako, oni nisu ni bitni..

francuska je jos jednom pokazala pravo lice, lice rasizma, ksenofobije i netrpeljivosti...prvo manjine gurnu u najgore moguce cetvrti gdje nemaju nikakvu priliku, a onda kad se ljudi pobune onda bi jos vojsku na njih tjerali umesto da im pomognu da se integrisu...

ja qrca i demokratije...

:roll: :roll: :roll:
A Ameri su bolji?

Nisam bio u Americi ali ljudi s kojima sam razgovarao tvrde da geto za "nigere" postoji u mnogim velikim gradovima u Americi. Tvrde da su crni Ameri rođeni u getu predodređeni da postanu banditi i robijaši.

Amerika ima čitavu anamnezu (historiju bolesti) rasizma. Pogledaj šta ste uradili Indijancima i Japancima u prošlosti.

I u Francuskoj baš kao i u Americi pripadnici drugih rasa mogu predstavljati zemlju. Ali to je samo šminka. Ni po čemu se vi ne razlikujete.

Nevjerovatno je kako si se brzo uklopio. Baš kao što sam već rekao. Podržavao bi ti i Njemačku da su oni pobijedili u drugom svjetskom. A mogli su dobit, mnogo lakše nego što misliš. :D
Ama Handzar Divizija presel'la u New York City! :lol: :lol:

Samo moram dodati...ogromna je razlika izmedju Sj.Americkog i Zap.Europskog drustva vis-a-vis imigracije. Mi ovdje stvarno imamo otvorena vrata...sto se tice skolstva, zaposljavanja, poslovanja..itd. Ne postoji nikakav "stakleni zid" ili nevidljiv drustveni aparthajd koji nam onemogucava napredak....u poslovnom zivotu.
Docim u politickom zivotu...sve mozes...ali NE i nikako lajati protiv surovosti kapitalizma i aparthajda u Izraelu. Znaci...ako ih mozes uvjer'ti da si a priori prijatelj Izraela...sva su ti vrata otvorena...cak i u politickom zivotu...pa taman da ti je ime Muhammed.

Ovdje da bi dokaz'o da si "human"...moras vol'ti macke i cuke...a da bi dokaz'o da NISI anti-Semita...moras slijepo presutkivati sve sracke i nepravde u Izraelu...i isticati kako je najgori problem na Bliskom Istoku "nedostatak demokracije"!
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#57

Post by basta sljezove boje »

Šandor wrote:
Svemirski_Jebach wrote:nas ne interesuje ko je pobjednik... ;) ionako, oni nisu ni bitni..

francuska je jos jednom pokazala pravo lice, lice rasizma, ksenofobije i netrpeljivosti...prvo manjine gurnu u najgore moguce cetvrti gdje nemaju nikakvu priliku, a onda kad se ljudi pobune onda bi jos vojsku na njih tjerali umesto da im pomognu da se integrisu...

ja qrca i demokratije...

:roll: :roll: :roll:
A Ameri su bolji?

Nisam bio u Americi ali ljudi s kojima sam razgovarao tvrde da geto za "nigere" postoji u mnogim velikim gradovima u Americi. Tvrde da su crni Ameri rođeni u getu predodređeni da postanu banditi i robijaši.

Amerika ima čitavu anamnezu (historiju bolesti) rasizma. Pogledaj šta ste uradili Indijancima i Japancima u prošlosti.

I u Francuskoj baš kao i u Americi pripadnici drugih rasa mogu predstavljati zemlju. Ali to je samo šminka. Ni po čemu se vi ne razlikujete.

Nevjerovatno je kako si se brzo uklopio. Baš kao što sam već rekao. Podržavao bi ti i Njemačku da su oni pobijedili u drugom svjetskom. A mogli su dobit, mnogo lakše nego što misliš. :D
Sarko ima od pocetka akcent na poboljsanju odnosa sa USA, mlatio je prije nesto o tome da su Francuzi trebali u Irak, ali u zadnje vrijeme je ohladio. Sto se tice bajke o ravnopravnosti u Francuskoj, nije svaki stranac isti, drugacije sanse ima potomak madjarske aristokracije od onih doseljenika iz Alzira. Ima i Le Pen kod sebe dezurnog crnca, sto bi u Njemackoj rekli "Alija za pokazivanje" (Vorzeige-Ali), a poentira na ksenofobiju. Mislim da ce Sarko pokvariti odnose sa kolonijama i islamskim svijetom
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#58

Post by amrino »

Bojim se da nam se laganini priblizava TRECI SV. RAT... :( :oops:
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#59

Post by Celicna_saka »

cyprus wrote:
Maksim wrote:
in33sa wrote: Madjarski Zidov.
On je zapravo francuski Madjar. Otac mu je Madjar a majka grcko-zidovskog podrijetla.
Grk?
Mason?
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#60

Post by Celicna_saka »

basta sljezove boje wrote:
kicky wrote:Mene živciraju ovi voditelji i novinari na france 24, favoriziraju Sarkozya, ova novinarka glupača je maloprije ''našla simboliku'' u tome da je na Palace d' Concorde (tamo se okupljaju UMP-ovci) pogubljen Louis 16., a sad je ''pogubljena'' i još jedan Royal (kralj na eng.) (misleći na Segolene). Strašno!!!!
a mene zivciraju ovi Muslimani po forumu sto pljescu Sarkou. Ne mogu vjerovati da nemaju pojma ko je on.
Po nas ne moze biti losiji od Miteranove pulenice, a za sve ostalo tu je azel france :D, tj. njihovo unutrasnje pitanje.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#61

Post by _BosanaC »

Objavljeno prije 8 minuta 32 sekunde
Protesti u Parizu nakon pobjede Nicolasa Sarkozyja

Policija u Francuskoj rastjerala je sudionike prosvjeda u Parizu i Lyonu koji su izražavali neslaganje s pobjedom konzervativnog kandidata Nicolasa Sakorzyja na predsjedničkim izborima.

Policija je upotrijebila vodene topove i suzavac protiv demonstranata koji su bacali kamenje na policiju u Parizu. U incidentima nije bilo ozlijeđenih, a ne zna se je li bilo uhapšenih.

Prema službenim rezultatima Nicolas Sarkozy osvojio je 53, a njegova suparnica Segolene Royal 47 posto glasova. Sakorzy je izjavio da će biti predsjednik svih Francuza.

Brojne pristaše Sarkozya očekuju od njega da poboljša ekonomske prilike dok ga pristaše Segolene Royal smatraju preoštrim po pitanjima imigracije i manjina. Sarkozy je rekao da Sjedinjene Države mogu računati na prijateljstvo s Francuskom, ali je i dodao da to ne znači da se dvije zemlje moraju slagati u svemu. On je pozvao Washington da preuzme čelnu ulogu u borbi protiv globalnog zatopljavanja što će biti – kako je obećao – njegov prioritet, javio je Glas Amerike.

Američki predsjednik George Bush čestitao je Nicolasu Sarkozyu na izbornoj pobjedi. Glasnogovornik Bijele kuće opisao je Sjedinjene Države i Francusku kao povijesne partnere i saveznike. Prema njegovim riječima, predsjednik Bush raduje se suradnji s Nicolasom Sarkozyem dok nastavljaju snažni savez. Sarkozyu su među prvima čestitali britanski premijer Tony Blair i predsjednik Evropske komisije Jose Manuel Barroso. Njemačka kancelarka Angela Merkel rekla je kako je važno da Njemačka i Francuska nastave blisku suradnju kao temelj za mir i sigurnost u Europi.

Pobjedom na francuskim predsjedničkim izborima Nicolas Sarkozy ostvario je cilj za kojim je – kako kažu članovi njegove obitelji – čeznuo od djetinstva. Sarkozy je rođen prije 52 godine, od mađarskog useljenika i majke Francuskinje koja je porijeklom židovka iz Grčke. Još kao mladić prihvatio je konzervativizam te se uključio u stranku koju je predvodio današnji francuski predsjednik Jacques Chirac.

Sarkozy je diplomirao pravo, a s 28 godina postao je gradonačelnik grada Neuilly, ujedno najmlađi gradonačelnik u Francuskoj. Na nacionalnoj razini postao je poznat nakon što je jedan muškarac uzeo djecu za taoce u njegovom gradu , a Sarkozy se pregovorima uspio izboriti za oslobađanje djece. Obnašao je niz državnih dužnosti uključujući i položaj ministra unutarnjih poslova.

(FENA)
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#62

Post by rashomon »

Super, poslije Busha dođe Bush!!!
User avatar
Zavatoni
Posts: 1641
Joined: 06/07/2005 07:44
Location: Sarajevo

#63

Post by Zavatoni »

Misljenje koje oslikava g.Sarkozyja:


Profil Nicolasa Sarkozyja, neo-konzervativnog predsjednika Francuske

...

Na velikom političkom skupu u Parizu 29. aprila, Sarkozy je objavio svoju omiljenu neo-konzervativnu ideju: veliku štetu koju su društvu donijeli događanja iz 1960-tih, i potrebu da se izbriše taj generacijski utjecaj. U tom govoru Sarkozy je optužio generaciju francuskih studenata i radnika koji su učestvovali u protestima iz maja 1968. godine za uništavanje morala i autoriteta Francuske. "Oni koji su protestirali maja 1968. godine su uveli ideju da sve može proći, da ne postoji razlika između dobrog i lošeg, da nema razlike između istine i laži, između lijepog i ružnog... Da žrtva vrijedi manje od kriminalca".

Kao i američki neo-konzervativci Sarkozy je veliki simpatizer Izraela, što je u suprotnosti sa dosadašnjom francuskom politikom, uključujući Chiraca koji je često kritizirao Jerusalem i podržavao palestinske interese.

...

(Sarajevo-x.com)
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#64

Post by tempora »

Apsolutno me nije zacudila ( ako nije zabrinula), Sarkozijeva pobjeda, jer dovoljno je pogledati evropsku politicku scenu u samo zadnjih pet godina i shvatiti da je ovo neminovnost.Na zalost. :( Nije mi samo jasno, zasto su stranci u Francuskoj ikada i pomislili da ce im Rojalova donijeti bolju buducnost? :oops:
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#65

Post by basta sljezove boje »

tempora wrote:Apsolutno me nije zacudila ( ako nije zabrinula), Sarkozijeva pobjeda, jer dovoljno je pogledati evropsku politicku scenu u samo zadnjih pet godina i shvatiti da je ovo neminovnost.Na zalost. :( Nije mi samo jasno, zasto su stranci u Francuskoj ikada i pomislili da ce im Rojalova donijeti bolju buducnost? :oops:
kad tako gledas skreni malo pogled i na Spaniju :D
neki tvrde da Segolene Francuzima izgleda previse smotana i da su se odlucili za jacu licnost ili: da je bilo ko drugi bio kandidat PS-a osvojio bi izbore ... sto se tice Rojalove, ne moze donijeti vise batina od Sarkozyja
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#66

Post by zmijaIzmaj »

sta li radi sad urbangerila :D bas je naso da emigrira u francusku :D :D
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#67

Post by kicky »

basta sljezove boje wrote:
tempora wrote:Apsolutno me nije zacudila ( ako nije zabrinula), Sarkozijeva pobjeda, jer dovoljno je pogledati evropsku politicku scenu u samo zadnjih pet godina i shvatiti da je ovo neminovnost.Na zalost. :( Nije mi samo jasno, zasto su stranci u Francuskoj ikada i pomislili da ce im Rojalova donijeti bolju buducnost? :oops:
kad tako gledas skreni malo pogled i na Spaniju :D
neki tvrde da Segolene Francuzima izgleda previse smotana i da su se odlucili za jacu licnost ili: da je bilo ko drugi bio kandidat PS-a osvojio bi izbore ... sto se tice Rojalove, ne moze donijeti vise batina od Sarkozyja
Ja se ne slažem. Mislim da PS nije mogao izabrati drugog kandidata osim Royal. Ne kažem da nije bilo boljih kandidata. To se možda sad najbolje vidi, ali u PS-u je u zadnjih 3 godine Royalova slovila kao kandidat, a niko joj se nije ni pokušao suprostaviti. Ona svoju kampanju vodi dugo, što unutar stranke, što u zadnjih pola godine i na nacionalnom nivou. U PS niko drugi se nije usudio poći u kampanju protiv Royalove. Bilo je njih nekoliko koji su se kandidirali na izbornoj konvenciji, ali znali su da ne mogu dobiti. U UMP-u je situacija još očitija, samo što je stranka puno homogenija i jedinstvenija pogotovo sad kad je Chirac otšo. S druge strane PS je melting pot različitih shvaćanja ''europskog socijalizma'' ili ''socijaldemokracije'', velike su razlike u političkim pogledima npr Straussa Khana i Fabiusa. Velika je razlika između desne i lijeve frakcije. O nejedinstvu PS-a govori i sinoćnje ponašanje Royalove koja nije izborne razultate čekala sa partijskim kolegama nego sa svojim simaptizerima (koji nisu svi iz PS-a) u Maison de l’Amérique Latine, a vođe PS-a bili su u stranačkom štabu u rue de Solferino. Sve u svemu. Dvije su mogućnosti. Jedna je opstanak PS-a kao ''lijevo od centra'' prootuteže UMP-u i Sarkozyu, ili dekonstrukcija partijskog biračkog tijela koji bi se okrenuo ili lijevom PCF-u koji nije dovoljno jak da bi nosio lijevu ideju, a i preradikalan je, dok će se desni dio partije preseliti Bayrou i njegovom novom projektu centrističe unije koja će se zvati Demokrati, Demokratska stranka ili tomu slično!
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#68

Post by zlata »

Meni su "politicki" francuzi omrzli jos za rata. Mislim...Mitterand..i njegov politicki kurvaluk...pa ono je nenadmasiv'o. Kakva Mata Hari.

Jos kako su uspjeli "prepisati" svoju fasisticku historiju...sve k'o fol' oni i Srbi ratni "saveznici" a i jedni i drugi imali (i jos imaju) svoje lojalne fasiste: Ljotica, Drazu i Petain-a...i sad te iste "kurve" tvrde kako (one nisu..nego) su Bosanci i Hrvati...Ustase!

'Vamo k'o fol podrzavaju La Francophonie..koja ima treba (k'o golom caru odjeca) da odrzavaju bar privid nekadasnje slave. Stalno zele dokazati koliko su "une societe laicque"...tj. "gradjansko drustvo" a istodobno podrzavaju krscanske desnicare u Libanu, u BiH, i stalno trabunjaju nekakvu anti-muslimansku propagandu. Ta njihova politicka dvolicnost...nema kraja.

Nikad im prije nisu tol'ko smetali krizevi...od jedan'put se sad preporod'li k'o golemi zastupnici "gradjanske" drzave....dok su se suocili sa rubcima..na glavama muslimanski. (Sta bi tek' rad'li da su zadrzali Alzir u sastavu Francuske). Pa to se isto radi u Turskoj...a onamo svi Turke napadaju...za isto *ranje.

Prije 50 godina su ginuli za Alzir..(bili su i kolonizirali Alzir...i naseljavali su tamo svoje autohtone Francuze) kao za integralni dio Francuske....a sad da mogu...sagrad'li bi kineski zid...na pola Sredozemnog Mora...i glume k'o da nikad nisu bili kolonijalna sila.

Totalno su neodredjeni...i men's'cini da u citavoj Europi nema vecih "Suncokreta".
K'o fol...distanciraju se od Amerike...a evo sad su izglasali pro-Amerikanca.

Re: Sarkozy....Evo glava ako mu nisu onog dida Zidova proganjali prije 60+ godina...da i njega odvedu u Auschwitz...il' predaju Svabama...k'o sto su ogroman broj svojih Zidova...a sad'su njega izglasali da ON drzi Arape i Crnce.. "pod kontrolom"!
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#69

Post by urbanagerila »

zmijaIzmaj wrote:sta li radi sad urbangerila :D bas je naso da emigrira u francusku :D :D
Djeco draga osjecam se prozvanim situacija nimalo naivna generalno ali za mene nema zime vec sam se vstelil ... ova firma ce da radi i za gazdu iz madjarske ako treba ... imate puno pozdrava... btw ja vec imam iskustva sa ovim kontejnerima i barikadama ima da budem JUka ako se nastavi ... :D
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#70

Post by spongebob »

nista se nije promijenilo niti ce: pobijedio je mladji Chirac, tek mu je 50, tako da cemo u biti morat sacekat narednih 20 godina na novog francuskog predsjednika ili 50 na predsjednicu
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#71

Post by _BosanaC »

Objavljeno prije 26 minuta 32 sekunde
U neredima u Francuskoj zapaljeno 367 automobila

U Francuskoj je u noći s nedjelje na ponedjeljak zapaljeno 367 automobila i uhapšeno 270 osoba, nakon nereda u Parizu i drugim gradovima koje je izazvala pobjeda desničarskog kandidata za predsjednika Nicolasa Sarkozyja.

Ali, općenito, "drugi krug predsjedničkih izbora nije doveo do velikih nereda u osjetljivim kvartovima gradova i samo su neke male grupe podmetnule vatru u kantama za smeće i u atomobilima", saopćila je glavna policijska uprava, javio je AFP.

Postojala je bojazan prije drugog kruga predsjedničkih izbora da će se ponoviti sukobi kao što su bili oni koji su zahvatili zemlju ujesen 2005. godine, pa su pojačane policijske snage.

Socijalistička kandidatkinja Segolene Royal je upozorila u petak da bi moglo doći do nereda ako pobijedi njen desničarski protivnik, bivši ministar unutarnjih poslova kojeg mnogi mladi ljudi u siromašnim predgrađima smatraju neprijateljem.

U noći s nedjelje na ponedjeljak, "u Lyonu, Nantesu (Nant), Parizu, Toulouseu (Tuluz) i Rennesu (Ren) grupice koje su inicirali ljevičarski, nezavisni i anarhistični pokreti sukobile su se sa snagama reda i tom prilikom je ranjeno 28 policajaca".

(FENA)
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#72

Post by basta sljezove boje »

kicky wrote:jO nejedinstvu PS-a govori i sinoćnje ponašanje Royalove koja nije izborne razultate čekala sa partijskim kolegama nego sa svojim simaptizerima (koji nisu svi iz PS-a) u Maison de l’Amérique Latine, a vođe PS-a bili su u stranačkom štabu u rue de Solferino. Sve u svemu. Dvije su mogućnosti. Jedna je opstanak PS-a kao ''lijevo od centra'' prootuteže UMP-u i Sarkozyu, ili dekonstrukcija partijskog biračkog tijela koji bi se okrenuo ili lijevom PCF-u koji nije dovoljno jak da bi nosio lijevu ideju, a i preradikalan je, dok će se desni dio partije preseliti Bayrou i njegovom novom projektu centrističe unije koja će se zvati Demokrati, Demokratska stranka ili tomu slično!
moja teorija je da ce Sarko jurisati na tekovine nove francuske revolucije (35-osatna sedmica, zastita radnika) i da ce to ponovno ujediniti PS :-)
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#73

Post by kicky »

A Gauche Plurielle. Je li moguće opet?
SijuksA
Posts: 202
Joined: 21/03/2007 15:31

#74

Post by SijuksA »

Tipicna prica: nasi ljudi sve znaju o svima. Ma to je milina jedna.

Sarkozy je posjetio USA u predizbornoj kampanji i odmah bio proglasen 'Bushovcem'. Pa da li je trebao posjetiti mozda Oprah, je li ona predstavnik te drzave? Prva tacka totalno promasena.

Sarkozy je protiv EU sirenja. Netacno, samo je opravdano protiv ulaska Turske (koja se nalazi u maloj Aziji) u Evropu. U zemlji ljigavaca jedan je od rijetkih koji smije reci sve ono sto drugi misle, a ne smiju zucnuti, npr. to da EU zamajava Tursku jos od 1963. god obecavajuci joj ulazak u EU, iako se to nikad desiti nece. Samo sto to niko drugi nema petlju da kaze. Ovaj im barem nudi partnerstvo sto je trebalo davno napraviti, a ne pustiti da Turci izvise i da se opravdano osjete 'povucenim za nos'.

Nemam snage da demantujem sve ostale gluposti i nesuvisle izjave, previse ih je. . . A vrijeme leti i imam preca posla! Ne rade svi 35 h sedmicno, a pametuju po forumima ostalih 133 sata.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#75

Post by basta sljezove boje »

SijuksA wrote:Tipicna prica: nasi ljudi sve znaju o svima. Ma to je milina jedna.

Sarkozy je posjetio USA u predizbornoj kampanji i odmah bio proglasen 'Bushovcem'. Pa da li je trebao posjetiti mozda Oprah, je li ona predstavnik te drzave? Prva tacka totalno promasena.

Sarkozy je protiv EU sirenja. Netacno, samo je opravdano protiv ulaska Turske (koja se nalazi u maloj Aziji) u Evropu. U zemlji ljigavaca jedan je od rijetkih koji smije reci sve ono sto drugi misle, a ne smiju zucnuti, npr. to da EU zamajava Tursku jos od 1963. god obecavajuci joj ulazak u EU, iako se to nikad desiti nece. Samo sto to niko drugi nema petlju da kaze. Ovaj im barem nudi partnerstvo sto je trebalo davno napraviti, a ne pustiti da Turci izvise i da se opravdano osjete 'povucenim za nos'.

Nemam snage da demantujem sve ostale gluposti i nesuvisle izjave, previse ih je. . . A vrijeme leti i imam preca posla! Ne rade svi 35 h sedmicno, a pametuju po forumima ostalih 133 sata.
content analysis je legitimna metoda politologije pri kojoj se analiziraju govori i izjave politicara. Sarkozy jeste izjavio da zeli poboljsati odnose sa USA, da se ne slaze sa francuskom vanjskom politikom, prvo je izjavljivao kako je Francuska trebala ici u Irak, a u zadnje vrijeme je zahladio. Politogija se bavi i nesuvislim izjama i glupostima, pod uslovom da su ih izrekli oni koji donose politicke odluke
Post Reply