Izbori - glasati u inostranstvu/odsustvu?

mrak
Posts: 373
Joined: 25/06/2002 00:00
Location: Sarajevo-Vienna
Contact:

#1 Izbori - glasati u inostranstvu/odsustvu?

Post by mrak »

Pozdrav,

Interesuje me da li je sada prekasno, da li sam propustio neku prijavu, obrazac ili slicno za glasanje u inozemstvu. Prijavljen sam u Sarajevu, ali studiram u Austriji pa me interesuje mogu li glasati ovdje negdje, ili sam se prekasno sjetio?

Zna li neko nesto vise?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#2 Re: Izbori - glasati u inostranstvu/odsustvu?

Post by danas »

mrak wrote:Pozdrav,

Interesuje me da li je sada prekasno, da li sam propustio neku prijavu, obrazac ili slicno za glasanje u inozemstvu. Prijavljen sam u Sarajevu, ali studiram u Austriji pa me interesuje mogu li glasati ovdje negdje, ili sam se prekasno sjetio?

Zna li neko nesto vise?
prekasno si se sjetio.. :-)
morao si prebaciti prijavu iz SA u inostranstvo, i glasati tako iz inostranstva putem poste. za ovu prijavu ti je prosao rok odavno. jedino da odes u SA za izbore i glasas dole.

mislim da sam u pravu... :roll:
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#3

Post by Dado dijasporitus »

Kao sto danas rece samo mozes otici u SA ili odakle si vec i glasati na licu mjesta. Ime ce ti najvjerovatnije biti na birackom spisku ali se nemoze nista vise putem poste. Ja sam vec glasao.
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#4

Post by Grom iz vedra neba »

Dado dijasporitus wrote:Kao sto danas rece samo mozes otici u SA ili odakle si vec i glasati na licu mjesta. Ime ce ti najvjerovatnije biti na birackom spisku ali se nemoze nista vise putem poste. Ja sam vec glasao.
Ako nije tajna, za koga? Mislim, kakvo je raspolozenje dijaspore, ko su favoriti, imas li nekih podataka?
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#5

Post by lindjo »

posto ovdje ima podosta dijaspore...bilo bi zanimljivo cuti da li cete uopste glasati(nebitno za koga :oops: )...il cete i dalje palamudit,podjebavat sa sigurne distance,iz toplog doma i punog stomaka

:zzzz:
adka
Posts: 10
Joined: 11/08/2006 09:17

#6

Post by adka »

lindjo wrote:posto ovdje ima podosta dijaspore...bilo bi zanimljivo cuti da li cete uopste glasati(nebitno za koga :oops: )...il cete i dalje palamudit,podjebavat sa sigurne distance,iz toplog doma i punog stomaka

:zzzz:
Ovaj tip je stvarno nevjerovatan. Naravno uvijek mu smeta da neko od bosanaca ima i pun stomak.
Zaboli tebe hocemo li mi iz dijaspore glasati.
Da Bogdo hocemo u vecem broju. Ali na zalost moram te obradovati da je veliki broj ljudi u dijaspori razocaran, jer je u praksi Karadiceva politika pobjedila i nemaju za koga glasati. To se odnosi najprije na one koji su iz gradova iz tako zvane RS.
Tamo najcesce imaju mogucnost glasati za SDA, ali su ti kadrovi veoma cesto korumpirani i vise ganjaju svoj interes nego tog prognanog naroda. Zato ti ljudi ne zele da glasaju ni za SDA i ostaje to sto ostaje. Da su stranke sa srpskim predznakom dominantne u RS-u do te mjere da nemaju nikakve potrebe da se obaziru na druge narode.

Ali naravno to tebe nije briga. Jer za sve je kriva dijaspora. Oni su sami sebe protjerali. Ko im je kriv sto se ne vrate, sto biraju da im djeca ne budu diskriminirana i da im djeca imaju pune stomake, kad imaju mogucnost da budu gradani drugog reda.
Ko im je kriv sto se nisu bolje goloruki branili 92, pa sad nebi morali vikati i braniti Bosnu iz inostranstva, gdje im je tako ljepo da stalno misle o Bosni.
Kriva je dijaspora sto postoji, kriva je za situaciju u Bosni, jer oni biraju vlast. Jer vole domovinu i "PALAMUDE" tebi koji si tako pametan da ih odmah sve procitas.
I ono malo sto glasa. Treba im oduzeti pravo glasa, jer su ponajvise iz takozvanog RS-a, pa da se izgubi i onih par glasova sto dobiju probosanske stranke.
Tako da vise nemamo politicare birane iz dijaspore pa da napokon ljudi koji zive u BiH mogu krenuti naprijed.
Jer kad bi se sve ovo sto ti zelis ostvarilo sigurno bi se svi problemi u Bosni rijesili, pa bi i srbi sigurno prestali vuci na svoju stranu i zavoljeli bi Bosnu kao drzavu. Jer sad je mrze samo zato sto ima puno ovih u dijaspori. A i hrvati bi je zavolili iz istog razloga kao i srbi. Te bi je prestali sistematski razgradivati.
Uh izvini lapsus. Sta ja to pricam. Pa ne razgraduju je srbi i hrvati. Oni je vole i rade na njenom jacanju. To su naravno ovi prokleti "DIJASPORCI" sto je razgraduju.

E svaka ti cast stvarno si promucuran i bistar. Nasao si pravog dezurnog krivca. Nek ti je na dusu tvoje razmisljanje.
Ne znam da li da se smijem, jer tvoje djecije razmisljanje je smijesno ili da placem, jer nazalost nisi jedini sa ovakim ili slicnim razmisljanjem.
Iskreno se nadam da se ne smatras za bosnjaka, jer bih onda zaista plakao.
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#7

Post by furlan »

Hajde da ti zadovoljim znatizelju, mada se ne smatram dijasporom.Rok za prijavu za glasanje iz inostranstva je bio ako se ne varam 18.7.2006.Promasio sam za mjesec dana tako da pakujem kofere i u petak za Bosnu da ispunim "gradjansko"pravo i obavezu.Nadam se da cu jednog dana "gradjansko" moci pisati bez navodnika.
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#8

Post by Grom iz vedra neba »

furlan wrote:Hajde da ti zadovoljim znatizelju, mada se ne smatram dijasporom.Rok za prijavu za glasanje iz inostranstva je bio ako se ne varam 18.7.2006.Promasio sam za mjesec dana tako da pakujem kofere i u petak za Bosnu da ispunim "gradjansko"pravo i obavezu.Nadam se da cu jednog dana "gradjansko" moci pisati bez navodnika.
Svaka cast 8-)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#9

Post by Vodenjak »

lindjo wrote:posto ovdje ima podosta dijaspore...bilo bi zanimljivo cuti da li cete uopste glasati(nebitno za koga :oops: )...il cete i dalje palamudit,podjebavat sa sigurne distance,iz toplog doma i punog stomaka

:zzzz:
@Jekane, ja vec glas´o...
Na zalost, moj glas isto vrijedi koliko i tvoj pa ce vjerovatno biti "isti suci na Banjaluci"
Znaci, mozes se opsuhcati i nastaviti i dalje po starom...

S guza na guz! :oops:
mrak
Posts: 373
Joined: 25/06/2002 00:00
Location: Sarajevo-Vienna
Contact:

#10

Post by mrak »

Jel postoji negdje glasacki listic u PDF-u ili u nekom drugom obliku, da vidim koje sve stranke ucestvuju i koja se imena pojavljuju?
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#11

Post by lindjo »

Vodenjak wrote:
lindjo wrote:posto ovdje ima podosta dijaspore...bilo bi zanimljivo cuti da li cete uopste glasati(nebitno za koga :oops: )...il cete i dalje palamudit,podjebavat sa sigurne distance,iz toplog doma i punog stomaka

:zzzz:
@Jekane, ja vec glas´o...
Na zalost, moj glas isto vrijedi koliko i tvoj pa ce vjerovatno biti "isti suci na Banjaluci"
Znaci, mozes se opsuhcati i nastaviti i dalje po starom...

S guza na guz! :oops:
za sulejemana velicanstvenog...? :oops: ....to ti je presutni dil ... 8) ...ne znam imas li haber

p.s. nisam ja jeko

@adka
Ovaj tip je stvarno nevjerovatan
kazu curice..Image
...kakofonija
:oops:


recimo...kad bi sva podrinjska dijaspora glasala...SDA ( jal neka druga*nasa* stranka :D ). bi glat dobila.....ali ...:( (ovo govorim prema predratnoj demografskoj strukturi,ali i inormacijama o broju dijaspore iz tih krajeva)

prosle izbore se svega 2781 glasac iz USA-a registrovao...odnosno obavio svu potrebnu proceduru


a 'vamo sve barjaktari... :zzzz:
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#12

Post by Šandor »

lindjo wrote:p.s. nisam ja jeko
U pravu si. Al jebo mater, ličite ko jaje jajetu. :) :D

Ti si onaj Ramo Ramirez, Baklava. Ah da, mislim da je prvi nick bio SD-6. :wink: :D

Jedina razlika je što Ramo Ramirez navija za Želju. Tad su mi se upalile lampice. :oops:
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#13

Post by lindjo »

si sandore,listu,vuce,covjece ,kame :D


nije ni tebe skoro cijelo ljeto bilo.,bas sam se pitao gdje si..ali neka...dobro je vidjeti te u sedlu :wink:

mada sam se i ja bio penzioniso od politike :o ali nedam se jos..u ime starih vremena..slobode...:oops:


dok mod. ne zagalami :shock:


:D
dashing
Posts: 256
Joined: 30/05/2006 07:10

#14

Post by dashing »

Glasala vec davno ,stiglo postom iako su mi tolike probleme pravili, faksirala par put za registriranje ... kazu nema me .Zvala direktno dok me nisu nasli. I glasala za Silajdica i stranku za BiH... Za njega jer jedini ima petlje i covijek jos uvijek koliko toliko markantan za razliku od ostalih . Stranka za BiH ,kontam ako vec podrzavam njega trebam i politiku gospodinove stranke mada sam se dvoumila i oko stranke za boljitak ,prevagnulo za BiH ...
Sad cekam u toplini doma svog i okoline i mirne zemlje...
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#15

Post by lindjo »

gospodo iz dijaspore...ovo vam je uljez.. :D


cuj haris...treba tebe kamenovat ....:lol:




:(
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#16

Post by Shoba »

Izbore uopste ne treba odrzati. Treba napraviti vojni puc, proglasiti vanredno stanje, napraviti vladu nacionalnog spasa, ukinuti RS i Federaciju, izbaciti visokog predstavnika, i konacno proglasiti Republiku Bosnu i Hercegovinu.
Jednostavno, zar ne?

E tek onda se moze glasati.......za koga bilo......(poslije ukidanja nacionalnih stranaka)
dashing
Posts: 256
Joined: 30/05/2006 07:10

#17

Post by dashing »

Lindjo ti si ocito degenerik jer od svog malog prostora u kom gnjijes nisi u stanju da skontas da ja danas imam mogucnost da dam svoj glas bez da me neko "kamenuje"
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#18

Post by Vozdra_123 »

Shoba wrote:Izbore uopste ne treba odrzati. Treba napraviti vojni puc, proglasiti vanredno stanje, napraviti vladu nacionalnog spasa, ukinuti RS i Federaciju, izbaciti visokog predstavnika, i konacno proglasiti Republiku Bosnu i Hercegovinu.
Jednostavno, zar ne?

E tek onda se moze glasati.......za koga bilo......(poslije ukidanja nacionalnih stranaka)
slazem se ja sa tobom da treba vojni udar
ali koja vojska to da izvrsi
je li ona sto kaze da ce braniti RS?
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#19

Post by Dado dijasporitus »

Grom iz vedra neba wrote:
Dado dijasporitus wrote:Kao sto danas rece samo mozes otici u SA ili odakle si vec i glasati na licu mjesta. Ime ce ti najvjerovatnije biti na birackom spisku ali se nemoze nista vise putem poste. Ja sam vec glasao.
Ako nije tajna, za koga? Mislim, kakvo je raspolozenje dijaspore, ko su favoriti, imas li nekih podataka?
Kako glasam u RS-u slabo imam i za koga pa igram na kombinaciju SDP, SzBiH (lutrija :-) ).

Nezna se kakva je situacija sasvim u dijaspori ali imam utisak da su SzBiH i SDA naprijed. Prvi zato sto su radikalniji a drugi zato sto su za neke dijasporce vijesti iz BiH prestale stizati od '92. SDP nema ni na radaru.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#20

Post by danas »

Shoba wrote:Izbore uopste ne treba odrzati. Treba napraviti vojni puc, proglasiti vanredno stanje, napraviti vladu nacionalnog spasa, ukinuti RS i Federaciju, izbaciti visokog predstavnika, i konacno proglasiti Republiku Bosnu i Hercegovinu.
Jednostavno, zar ne?

E tek onda se moze glasati.......za koga bilo......(poslije ukidanja nacionalnih stranaka)
najpametniji post koji ikad procitah na ovom forumu... :kravata: svaka cast :)
samo, zaboravio si reci da treba izvuc i kakvu giljotinu iz muzeja i zaredati po 'zasluznima' :D

samo -- sad ce se sljegnut kuka i motika da ti kaze da iz mrske dijaspore (gdje 'ladis muda naravno :D ) ti huskas na rat... :roll:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#21

Post by horns&drums »

Shoba wrote:Izbore uopste ne treba odrzati. Treba napraviti vojni puc, proglasiti vanredno stanje, napraviti vladu nacionalnog spasa, ukinuti RS i Federaciju, izbaciti visokog predstavnika, i konacno proglasiti Republiku Bosnu i Hercegovinu.
Jednostavno, zar ne?

E tek onda se moze glasati.......za koga bilo......(poslije ukidanja nacionalnih stranaka)
Image
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#22

Post by danas »

poenta? :shock:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#23

Post by horns&drums »

Poenta je da bi vojni udar bio protuzakonit odredbama Ustava za koji je vec izginulo dosta ljudi i samim tim je besmislen.

Jos krvoprolica, je l' to u redu?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#24

Post by danas »

horns&drums wrote:Poenta je da bi vojni udar bio protuzakonit odredbama Ustava za koji je vec izginulo dosta ljudi i samim tim je besmislen.

Jos krvoprolica, je l' to u redu?
stari ustav Republike BiH je smaknut silom, krvoprolicem i genocidom, sto je -- gle cuda -- takodje protuzakonito. silom i protiv zakona je takodje nametnuto ovo sadasnje sranje od ustava -- po kojem postoje konstitutivni narodi, entieti, i ko zna sta sve ne -- jer ovaj ustav nikad nije ratifikovan u parlamentu nego je nametnut u ratu. ja eto smatram da to nije u redu.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#25

Post by horns&drums »

Ustav nije nametnut, Ustav je potpisan .

Znaci po tebi, ako je Ustav nastao na genocidu onda je i BiH nastala na genocidu. Ja, Boga mi milog a i mnoge moje kolege nismo radili genocid nego smo se upravo borili protiv istog. Da ne bude jos gori nego sto je bio.

I sada se poziva na vojni puc, jos malo krvoprolica da se posere na sve one koji su ti omogucili da zivis ovdje u miru i po ovom Ustavu.


Zato sto zivis u miru nema mijenjanja Ustava, nema srbima i hrvatima otcjepljenja, nema islamske drzave. Jasno?
Post Reply