IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11037
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#301 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Prpa.ba »

Fasade su najlosiji primjer rada ili nerada vlasti, s obzirom da je u pitanju privatno vlasnistvo za cije odrzavanje su odgovorni etazni vlasnici i niko drugi. :thumbup:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#302 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Control panel »

Samo ne treba glasati za stranke koje uvijek bidu uz onog ko formira vlast. Na primjer BOSS, BPS, SDU pecanac mira juric i co. Oni razni nezavisni. Tteba glasati za SDA, sbb, sdp, df, ns i eventualno gs. Sve oszalo je isto kao fa ste dali glas za SDA.mislim da je krajnje vrijeme da se napravi jasna granica ko je sa SDA a ko protiv.

A ne ko ona bleja iz Bps semir halilovic. Fol stalno napada i ruzi SDA a on im cini vecinu u skupstini KS.
A narod glup nista ne konta i po FB ga hvale i govore joj jes im rek’o, on ke pravi, najbolji,...
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#303 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by homar »

EMIR SULJAGIĆ za člana Predsjedništva BiH.

Građanski savez BiH na svim nivoima, ili koalicija lijevih stranaka ako je bude.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#304 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

Za koga glasati zavisi od Entiteta Kantona pa čak i Općine
U KS(Gradski dio) zna se za NS a periferija vjerovatno nekakav SDP
U ostalim zna se
-SDP
-Ove dvije nezavisne liste
-Možda neka od manjih partija
Svaki SDA glasač izađe na izbore uvjek dok oni koji nevole SDA balansiraju
Činjenica da je 2016 SDA napravila najbolji rezultat za OV u zadnjih 10 godina govori mnogi a pritom izgubili ,ne 10 kako kaže Bakir već, 15 Načelnika govori mnogo
Narod ne voli SDA ali ni Opoziciju,pronalaze se u Ličnosti koji su kontra SDA
Ova podjela glasača na
-Nezavisnog Amerokanca Mirsada
-Željka Komšića
-Fahru
-Jerlagića
-Sefera
-Šepića
-Emira
++++
Ne miriše na dobro ustvari miriše na ZVIZDIĆA
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#305 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by malakh »

kratko jasno, ž.k.

a na ostalim nivoima je dosta diskutabilno. to ću odličiti na bazi impresija u onih zadnjih mjesec dana pred izbore.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#306 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

malakh wrote:kratko jasno, ž.k.

a na ostalim nivoima je dosta diskutabilno. to ću odličiti na bazi impresija u onih zadnjih mjesec dana pred izbore.
Znači za Zvizdića glasaš,ok,Pošteno SDA Zauvjek
Ja kritikujem a i ja ću za ZVIZDIĆA
Jer ovih 10 protiv kandidata plus Komšića svi rade za njega
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#307 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Thorgerson »

Prpa.ba wrote:Fasade su najlosiji primjer rada ili nerada vlasti, s obzirom da je u pitanju privatno vlasnistvo za cije odrzavanje su odgovorni etazni vlasnici i niko drugi. :thumbup:
Fakat. Ljudi jos ne kontaju da su ONI sada vlasnici te zgrade. To im pise u zakonu. Opstina, a pogotovo kanton, nema nista s tim. Znaci dobra je volja opstine ili kantona hoce li uraditi ili ne fasadu.

Al ne, kod nas je glavno ulupaj 20-30.000 km u renoviranje unutrsnjosti, a fasadu...pa eto neka je pravi neko treci. A upravitelj je najmrzi neprijatelj.

Npr. ja sam siguran da sa ove prethodne slike jedno min 60% stanara ne placa odrzavanje. Ja im nikad ne bih uradio fasadu. Ako opstina vec bude radila, onda prioriteti trebaju biti redovne platise. A ne ovi koji nikad u zivotu nisu platili odrzavanje, a hoce najnoviju fasadu, hoce moderan lift, ovo, ono.

E sad zamisli da se svi stanari okupe, pa da zajedno sa upraviteljem skontaju, aha evo placamo svi, ajde i ovi koji duguju neka izmire sve, koliko imamo love, toliko i toliko, fali nam 200.000 ajmo u opstinu i zamolit. Evo mi smo skupili toliko, ne mozemo vise. Ali ne... ono ceka da mu neko treci to zavrsi.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#308 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by malakh »

putokaz1 wrote:
malakh wrote:kratko jasno, ž.k.

a na ostalim nivoima je dosta diskutabilno. to ću odličiti na bazi impresija u onih zadnjih mjesec dana pred izbore.
Znači za Zvizdića glasaš,ok,Pošteno SDA Zauvjek
Ja kritikujem a i ja ću za ZVIZDIĆA
Jer ovih 10 protiv kandidata plus Komšića svi rade za njega
a kojom logikom si to zaključio?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#309 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

a kojom logikom si to zaključio?[/quote]
Nekako mi se čini da svi rade za Zvizdića i za koga god da se glasa on pobjeđuje
Ljevica ima Komšića,Suljagića možda još kojeg
Neki će Fahru,neki za Jerlagića,ovi za Šepića,pa ima i Mirsad i svi će na kraju biti ispod SDA kandidazta
NPR
Zvizdić 25%
Šepić 24,5%
Fahro 22,5%
Sefer 15%
itd
Zbog Više kandidata SDA kandidat ima Prednost,može ga samo pobjediti Denis ali Bećirević
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#310 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Roccohljup »

evo novih starih igrača ....kao jedan :)
Hadžibajrić i Pećanac ujedinili stranke: Na izborima nastupamo zajedno
Objavljeno: 14.02.18 u 11:41 Autor: M. A. 11
Nezavisna bosanskohercegovačka lista NBL i Socijaldemokratska unija BiH SDU na predstojećim općim izborima nastupit će zajedno.

FOTO: J. BRUTUS










Rečeno je to na današnjoj pres-konferenciji na kojoj su predsjednici Nezavisne bosanskohercegovačke liste NBL i Socijaldemokratske unije BiH SDU Ibrahim Hadžibajrić i Nermin Pećanac potpisali Sporazum o procesu ujedinjenja ovih političkih partija.

Predsjednik NBL-a Ibrahim Hadžibajrić kazao je da je ovo prvi put u FBiH da se ovako nešto dešava od 1996. godine.

- Pokazujemo da se i na drugačiji način može organizovati politički život bez sujeta i bez riječi "ja pa ja". Prvi put od 1996. godine došlo je do ujedinjavanja političkih partija koje će na izborima biti oponenti aktuelnoj vlasti – rekao je Hadžibajrić.

Kazao je da je u razgovoru sa Nerminom Pećancem prije nekoliko mjeseci došao do zaključka da se objedinjavanjem SDU-a i NDL-a može pokazati i ostalim političkim partijama kojima je stvarni interes Bosna i Hercegovina da nema nikakvih sujeta, te da se neke stvari moraju "prelomiti preko koljena".

- Na predstojećim izborima nastupit ćemo jedinstveno pod nazivom Nezavisne bosanskohercegovačke liste. Možda ovo bude i jedna inicijalna kapisla i za ostale da malo dođemo pameti i da pokušamo neke stvari ujediniti, jer se nalazimo u poprilično teškoj situaciji pogotovo kada se radi o politikama i interesima određenih političkih partija koje godinama egzistiraju na području BiH i spriječavaju da zdrave, nove snage dođu do izražaja. Predstoji težak period do izbora svim političkim subjektima koji ovu državu osjećaju u svom srcu – rekao je Hadžibajrić.

Nermin Pećanac je kazao da liste i imena ljudi na listama nisu bitne, već da je bitno ujedinjenje.

- Najveći moj uspjeh u politici je taj kada mi je Nijaz Duraković rekao da sam njegov najbolji učenik, to mi jako puno znači. To govorim iz razloga što je on na kongresu SDU 2009. godine kazao da je jedini način da se suprotstavimo nacionalizmu objedinjavanjemi to ne samo ljevice nego svih onih koji drugačije misle. Svi mnogo pričaju o tome, puna su im usta objedinjavanja, ali ovo je prvi put da dođe do toga. Da nam liste nisu bitne, da nam nije bitno ko će biti predsjednik, osim ciljeva za koje se borimo a to su borba protiv korupcije, kriminala, socijalna pravda, ravnopravnost, demokratija...Pozivamo sve druge da nam se pridruže, sve probosanske stranke pozivamo da zajedno nastupimo, bez ikakve sujete. Samo jaka alternativa može suzbiti ovo što se dešava – izjavio je Pećanac.

Na pitanje da li to znači da će se SDU u potpunosti ugasiti, Pećanac je pojasnio da će SDU ostati u životu formalno-pravno, samo dok ova stranka ne završi svoje započete obaveze.

- Ovo nije koalicija već objedinjavanje. Kada SDU završi svoj proces neće je više biti, a sada moramo završiti neke svoje obaveze i stvari. Nećemo stati zato što prijave protiv komunalnih preduzeća još nisu procesuirane. Ovu državu neće srušiti ništa osim institucionalnog kriminala, nažalost po tome smo na prvom mjestu. Mi ćemo se boriti protiv toga i zajedno smo u tome jači. Ako iskreno mislimo onda imamo šansu – naglasio je Pećanac.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#311 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by malakh »

putokaz1 wrote: Nekako mi se čini da svi rade za Zvizdića i za koga god da se glasa on pobjeđuje
Ljevica ima Komšića,Suljagića možda još kojeg
Neki će Fahru,neki za Jerlagića,ovi za Šepića,pa ima i Mirsad i svi će na kraju biti ispod SDA kandidazta
NPR
Zvizdić 25%
Šepić 24,5%
Fahro 22,5%
Sefer 15%
itd
Zbog Više kandidata SDA kandidat ima Prednost,može ga samo pobjediti Denis ali Bećirević
u svakoj demokratskoj državi svako ima pravo da se kandidira, a budući da su u bosni i hercegovini bošnjaci najmnogobrojniji narod, onda je i logično da imaju najviše kandidata na izborima.

drugi je par cipela naš nakaradni izborni sistem u kojem nema drugog kruga na predsjedničkim izborima i sve dok je tako, svako će raditi za svakoga.

ali da budem iskren i realan, najveću podršku treba dati denisu bećiroviću, naravno ako se kandidira mada je daleko od toga, zatim šepiću, pa ona zvizdiću. a ako izbor padne samo na zvizdića i radončića, onda mislim da se ne treba pretjerano razmišljati koga od te dvojice podržati. ali obojica će biti u drugom planu zbog komšića i baš i ne bi garantirao da će zvizdić baš tako lahko pobijediti, čak šta više, veće su šanse da izgubi od radončića.

kažem ti, ne razumijem na bazi čega ti sklapaš te prognoze i analize. možda si vidovit. ko zna.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#312 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

u svakoj demokratskoj državi svako ima pravo da se kandidira, a budući da su u bosni i hercegovini bošnjaci najmnogobrojniji narod, onda je i logično da imaju najviše kandidata na izborima.

drugi je par cipela naš nakaradni izborni sistem u kojem nema drugog kruga na predsjedničkim izborima i sve dok je tako, svako će raditi za svakoga.

ali da budem iskren i realan, najveću podršku treba dati denisu bećiroviću, naravno ako se kandidira mada je daleko od toga, zatim šepiću, pa ona zvizdiću. a ako izbor padne samo na zvizdića i radončića, onda mislim da se ne treba pretjerano razmišljati koga od te dvojice podržati. ali obojica će biti u drugom planu zbog komšića i baš i ne bi garantirao da će zvizdić baš tako lahko pobijediti, čak šta više, veće su šanse da izgubi od radončića.

kažem ti, ne razumijem na bazi čega ti sklapaš te prognoze i analize. možda si vidovit. ko zna.[/quote]
Nisu prognoze poenta je da Kandidat SDA pobjeđuje
-Minimalnom razlikom
-Mnogo protivkandidata
-Mnogo ali nijedna dobar
Lukavac
SDA svi će glasati za Zvizdića,pojedinačno će možda biti najači i Zvizdić takođe će biti Pojedinačno najjači
SDP su podijeljeni na Komšića i Ostale
NZBLOK će za Šepića
SBB za Radončića
itd
Ako bi SDP imao samo Denisa Bećirevića kandidata bez Komšića,vjerovatno bi pobjedio i u Lukavcu ali i Kod Bošnjaka
Radončić neznam koliko ih pojačava CCI ali oni su Propast kao i DF kao i SBIH
Da postoji drugi krug Bakir bi izgubio oba puta
Sada čekamo SDP,potez NIkšičćaje najbitniji
-Ako bude Denis Bećirević trebao bi da pobjedi
-Ako bude Nermin Nikšić-nema pobjede
-Ako bude neki zajednički kandidat Ljevice 4 i više stranaka opet pobjeđuje
Problem predstavljaju 2 Kandidata ili 3 s Emirom Suljagićem,u takvim varijanta nema Pobjede SDP-a
Ja lično zasad navijam za Šepića ali Zbog Infrastrukture,kontrole biračkih odbora,tradicije Zvizdić ima prednost
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#313 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by malakh »

putokaz1 wrote: Nisu prognoze poenta je da Kandidat SDA pobjeđuje

-Minimalnom razlikom
-Mnogo protivkandidata
-Mnogo ali nijedna dobar
Lukavac
SDA svi će glasati za Zvizdića,pojedinačno će možda biti najači i Zvizdić takođe će biti Pojedinačno najjači
SDP su podijeljeni na Komšića i Ostale
NZBLOK će za Šepića
SBB za Radončića
itd
Ako bi SDP imao samo Denisa Bećirevića kandidata bez Komšića,vjerovatno bi pobjedio i u Lukavcu ali i Kod Bošnjaka
Radončić neznam koliko ih pojačava CCI ali oni su Propast kao i DF kao i SBIH
Da postoji drugi krug Bakir bi izgubio oba puta
Sada čekamo SDP,potez NIkšičćaje najbitniji
-Ako bude Denis Bećirević trebao bi da pobjedi
-Ako bude Nermin Nikšić-nema pobjede
-Ako bude neki zajednički kandidat Ljevice 4 i više stranaka opet pobjeđuje
Problem predstavljaju 2 Kandidata ili 3 s Emirom Suljagićem,u takvim varijanta nema Pobjede SDP-a
Ja lično zasad navijam za Šepića ali Zbog Infrastrukture,kontrole biračkih odbora,tradicije Zvizdić ima prednost
a šta ako ne bude zvizdić kandidat, ako to kojim slučajem bude sebija ili šefik ili softić. i previše zaključaka si donio, a pojma nemaš ni ko će biti kandidat.

ima par imena za koja se zna. možeš licitirati imenima i pretpostavljati šta bi bilo, kada bi bilo, ali tvrditi nešto, a ni zvaničnih kandidatura nema, je i više nego neozbiljno.

ps nauči quotati postove, neće ljudi bacati grah i pogađati kome šta pišeš.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#314 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

SDA da stavi Drvo ima oko 25-30% glasova
Pitanje je da li iko može to preskočiti
Infrastruktura SDA je na Selu predominantna dok su gradovi podijeljeni
Nevidim nijednu kompaktnu snagu iz ''Opozicije''
osim možda Bećirevića ali bez Komšića da se glasovi ne dijele
Slika je jasna Historija 2006 i 2010 i 2014 se ponavlja
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#315 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by SmokingMan »

Ja sam izgubio vjeru u čovjeka. :thumbup:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#316 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Roccohljup »

SmokingMan wrote:Ja sam izgubio vjeru u čovjeka. :thumbup:

generalno ili samo sa ovih prostora :D ?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#317 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by SmokingMan »

Roccohljup wrote:
SmokingMan wrote:Ja sam izgubio vjeru u čovjeka. :thumbup:

generalno ili samo sa ovih prostora :D ?
Narodi balkanske regije su mnogo specifični,i imam veoma ružno mišljenje o njima. :thumbup:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#318 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

Za koga Glasati Kako stvari stoje Lukavacće glasati za
-Gradska sredina za
SDP
NZBLOK
SDA
-Seoska sredina
SDA
SDP
NZBLOK
Te ti stranke bi trebali biti velike na Općini a Ostalo je zasad tanko tipa SBB.....pa DF SBIH....... BPS NS
Ko Zna možda se neko novi pojavi
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#319 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by Vidal89 »

putokaz1 wrote:Za koga Glasati Kako stvari stoje Lukavacće glasati za
-Gradska sredina za
SDP
NZBLOK
SDA
-Seoska sredina
SDA
SDP
NZBLOK
Te ti stranke bi trebali biti velike na Općini a Ostalo je zasad tanko tipa SBB.....pa DF SBIH....... BPS NS
Ko Zna možda se neko novi pojavi
Jos uvijek je rano ali se slazem a tvojom konstatacijom. Samo treba oprezno sda znamo kakva je, ali nas je nasukao i sdp u mandatu prije njih. DF je raspad sistema totalni dozivio, nema kadra. NB Sepica suvise mlad i nepoznat, NS samo u Sa gura, van je nula. BPS I SBIH su isto sto i SDA, sateliti njihovi.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#320 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

Jeste rano moguće da neko napusti SDP ili DF i formira neku lijevu stranku
-Slavo
-Bogić
-Bećirević
Pa nastane novi DF
Ili
Kuko formira Novu SDA
Jedno je sigurno od propasti SDA mogu profitira NEZAVISNI,koji mijenjaju SBB na BH političkoj sceni,ali i oni su podijeljeni na nekoliko frakcija
-Šepić
-Hadžibajrić
-Most 21
-Kifla ako ne doe u ASDA
-Kukić iz Banovića
-Možda ih ima još
Bez HDZ nema Vlade FBIH kako god okreneš
El_comadante
Posts: 7949
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#321 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by El_comadante »

netreba otpisivati SDA. npr. u KS ode Konaković reklo bi se raspada se SDA. bili su izbori za MZ u NG. šta se desilo? SDA je pomela ti čak je uzela i one u kojoj je SDP bio dominatan....
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#322 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

Da SDA je pojedinačno najača + Preletači nakon izbora i To je To
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#323 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by kiligonzales »

House wrote:željko komšić
narandzasti pa kako god... :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#324 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by putokaz1 »

Nema toga više
Samo Zeleno
Crveno
Novo Zeleno
i
Bivše Zeleno
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#325 Re: IZBORI 2018 (za koga glasati?)

Post by kiligonzales »

El_comadante wrote:netreba otpisivati SDA. npr. u KS ode Konaković reklo bi se raspada se SDA. bili su izbori za MZ u NG. šta se desilo? SDA je pomela ti čak je uzela i one u kojoj je SDP bio dominatan....
izlaznost u kantonu porazavajuca, stalno glasacko tijelo presudilo. dobili izbore a u nekim opstinama izlaznost nije bila ni 45%. :D
Locked