Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...

Da li cete glasati na izborima 2018. godine!?

Da, hocu!
48
67%
Ne, necu!
6
8%
Da, ako me neko zaposli!
3
4%
Ne, i da mi da sve novce ovog svijeta!
2
3%
Da, ako mi plati 20, 50,100 KM!
6
8%
Ne, odlazim iz ove drzave!
7
10%
 
Total votes: 72

User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#1 Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Kaligrafija »

Interesuje me, da li je moguce i uz veliku izlaznost birackog tijela na oktobarske izbore 2018.g., bilo sta promijeniti na bolje, kad znamo da sve vladajuce stranke imaju profesionalno glasacko tijelo, koje su sami pozaposljavali po drzavnim institucijama, privatnim, tajkunskim porodicama dali poslove kroz tendere itd.!?!

Hrvati u Hercegovini ce tradicionalno glasati za HDZ, ostale stranke sa hrvatskim predznakom ce dobiti minoran broj glasova i tu se nece nista promijeniti...!

Kod bosnjackog korpusa ce vjerovatno dio glasova izgubiti SDA, ali ce te glasove pokupiti njihovi sateliti koji se toboze sad odvajaju od njih, a poslije ce biti u koaliciji...!
SBB ce isto izgubiti dio glasova, i isto imaju profesionalno biracko tijelo koje su u ovo godina od osnivanja pozaposljavali ko zna sve gdje, ali njih zaboli dupe, jer ce uci u koaliciju sa crnim djavolom ako treba, oni su najpozeljnija udavaca koja ce birati izmedju koalicije sa SDA i SDPa nakon izbora...
SDP ce sigurno povecati broj glasova na ovim izborima, a isto kao i prethodno navedeni imaju profesionalno biracko tijelo, koje je u njihovom mandatu zaposljavano svuda, da kazes da su se opametili nakon proslog puta, nebi rekao, oni ce ako budu vlast opet obnovit gradnju autoputeva jer to je njihov fah, kroz koji peru novac...Vratice im se i mnogi preletaci iz DFa, pa ce krenuti masovno zaposljavanje i reketiranje neposlusnih "biznismena" i onih kojima nesto treba, pa ce sami dati tal...! Usko ce saradjivati sa koalicionim partnerima, a u javost ce slati gradjanske pamflete, mi to necemo dozvoliti, mi se protivimo, napad na drzavu i slicne floskule...!
U RSu kod srpskog korpusa stanje ce ostati nepromijenjeno, SNSD i Dodik, isto imaju profesionalno glasacko tijelo, koje su jos i povecali u proteklim godinama, onda imaju ono zadrto glasacko tijelo, koje je jos u boju protiv turaka, a ako vec ne mogu dobiti regularno izbore, oni ce ih kupiti, pokrast ce glasove, kupiti par preletaca poslije izbora i nastaviti harat i pljackat i jebavat sve sto se zove Bosna...!
SDS i da dodje nekim cudom na vlast, u narednim godinama nakon sto bi satro SNSDov kadar sa svih funkcija, onda bi krenuo u REzaposljavanje svog profesionalnog tijela i nastavio jos zesce sa populistickom politikom koju primjenjuje sad Dodik i saga jebavanja svega sto se zove Bosna bi bila nastavljena...
Bice pokoji i uletac/preletac u vidu Komsica, Sukala, Konakovica, Lijanovica, PDA i ko ce im vise popamtit imena i stranke kojih ima ko govana...!

Svi gore pobrojani ce imati i polu/profesionalno glasacko tijelo koje ce prodati svoj glas za 20, 50, 100 maraka, mozda neko i motokultivator usicari ili kakvu ovcu ili kravu ako bude imao srece...!!!

Pitanje je, koji kurac da prostite izaci na izbore, kad znamo da mi koji nismo profesionalno glasacko tijelo, koji se nadamo boljoj buducnosti i promjenama smo u manjini i nasi se glasovi razaspu na neke sitne gradjanske opcije, dosta raje koji se vode na birackim spiskovima su vec odavno u zemljama zapadne Evrope, te nece glasati, mlade od 18 do 25 koji nisu pripadnici neke stranke to ne interesuje, a penzioneri ce glasati za reko onaj ono, e on je dobar...?!! Zasto stvarno izaci na izbore, kad se nista, ali bas nista ne mijenja vec decenijama...!?! Ovo,nije floskula svi su oni isti, vec je stvarnost, jedan zacarani krug iz kojeg mi ne znamo i ne mozemo izaci...!!
Moze li umjesto izbora, da skupimo dva-tri milona potpisa da budemo protektorat Njemacke, Velike Britanije i Austrije, mislim da je to nesto u cemu bi se svi slozili i narodi i profesionalno glasacko tijelo i mi amateri, pa neka nam neko drugi komanduje kako cemo izgraditi drzavu, makar nekih stotinjak godina...!!
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#2 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by fosna2014 »

Da sam Sarajlija glasao bih za NS. Ta stranka treba da vodi i grad i kanton. To bi bila zaista promjena.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#3 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Kaligrafija »

fosna2014 wrote:Da sam Sarajlija glasao bih za NS. Ta stranka treba da vodi i grad i kanton. To bi bila zaista promjena.
Nije stvar za koga bi ti ili ja glasao, nego da li se moze bilo sta promijeniti pored njihovog profesionalnog, placenog, uhljebljenog birackog tijela...!?! Kako razbiti taj zacarani krug...!?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by JThomas »

vrlo teško. sda ne treba uzeti 50 ili 60% od izlaznosti da ima vlast. dosta je i 30ak posto u federaciji (što je manje od 15 posto svih birača), a ostalo će kupiti sa nagomilanim plodovima frtalj vijeka na vlasti. naravno, i hdz bez kojeg se neće moći napraviti vlast će gurati za njih, jer njima još manje treba da neko krene razmišljati, preispitivati, roviti...pa makar i da namakne sebi. ustaljene šeme su zakon za "biznis".
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#5 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by fosna2014 »

Kaligrafija wrote:
fosna2014 wrote:Da sam Sarajlija glasao bih za NS. Ta stranka treba da vodi i grad i kanton. To bi bila zaista promjena.
Nije stvar za koga bi ti ili ja glasao, nego da li se moze bilo sta promijeniti pored njihovog profesionalnog, placenog, uhljebljenog birackog tijela...!?! Kako razbiti taj zacarani krug...!?
Pa moze. Mi se nalazimo trenutno u fazi nalazenja pravog tima za promjene. Sarajevo kao glavni grad treba da prednjaci u tome i da izbaci SDA filharmoniju iz grada. Zaista su porazavajuci rezultati SDA u Sarajevu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by JThomas »

ali su i logični, jer sve administracije i javnih preduzeća je najviše u sarajevu.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#7 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Tempo »

stvar je vrlo jednostavna. samo protiv nacionalista. sad u oktobru ili u nekom drugom oktobru cemo ih pobjediti a kad ti novi, ali novi, ne ovi sto su presvukli dres da bi bili dio velike metamorfoze nacionalisticke partije, jednog dana zaseru i njih promjeniti za jos novije, a ne vracati se na staro ohrndalo nacionalisticko kljuse, to leglo sljama, lopova, ubica i stostrukih izdajnika.

u protivnom cemo nestati. ali stvarno nestati. istorija je puna takvih primjera.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#8 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by putokaz1 »

U BH društvu promjena nema jedina moguća promjena je Umjesto zadnjeg ''A'' u zadnje ''P'',tj umjesto Riđobradog dolazi Rumenko
Glasanjem onih koji ne glasaju ne može se mnogo promjeniti
Ustvari oni i neće glasati
Evo šta se promjenilo u Lukavcu
Da li je dolaskom ''SDP'' načelnika krenulo na bolje,da li je zaustavljen odlazak mladih,da li se brže razvije privreda....Velika pitanja,malo odgovora
Sada načelnik radi transparetnije većinu ugovora javno objavi s cijenom i načinom rada itd
Ne uzima sebi,ne gradi samo u svom selu,ne radi samo pred izbore(Ali u Lukavcu su izbori i bili vanredno opozivski)...ali opet ima BUDALAŠTINA
(Ne) poznata osoba državni službenik,ranije stranački primjen od strane SDA još uvjek ucjenjuje privrednike na Općini,ne može dobiti otkaz
Mladi još uvjek odlaze bez obzira ko je načelnik,mladi uče Njemački,zanat,kupuje diplome medicinske,Jedino su stariji sretniji jer imaju normalnog načelnika,dok je dio Uprave još uvjek kriminalan
Poreska još uvjek otima od siromašnih,štiti tajkune,Lokalne inspekcije su još podmitljive,Sud još odugovlači predmete...
U Lukavcu se Pozitivno promjenio šef uprave ali OV još uvjek kontroliše SDA koja vuče nazad
Eventualna promjena-Dolazak Bećirevića-neće donijeti ništa novo,samo ćemo mi ''Ljevičari'' tako se ''samozovemo'' biti sretniji
Ako Ljevica pobjedi,Nećemo čuti više ''borba protiv antifašista'',Mustafa Busaldžić će biti Fašista a ne kao sad Heroj za Vladu,Ali još uvjek nećemo imati vodu u kući,Djeca će odlaziti,Fabrike propadati,Poreska umjesto da uzme od bogatih na vrijeme upisivat će hipoteke siromašnim,Sudovi će biti zatrpani,radnici raditi nacrno...itd...
Kako stvari stoje SDA može zamjeniti samo šira koalicija predvođena SDP om,a znamo da je SDP 2000 i 2010 bio ISTI KAO SDA
Ne vidim da izbori mogu nešto promjeniti osim da budemo sretniji jer nećemo gledati Riđobradog,Borce protiv Antifašista,Busaldžića Heroja,...
Ali opet ćemo biti siromašni ekonomski,bez plana za napredak,bez novih radnih mjesta,bez SUŠTINSKIH promjena
Široka koalicija 4 lijeve stranke plus 7/8 stranaka nastalih iz SDA ne može popraviti stanje u Bošnjačkom dijelu FBIH.
Vjerovatno ću glasat za SDP-da ne bude SDA,ali ne nadam se ničemu
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#9 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Tempo »

nemas se cemu nadat. ti procesi traju godinama. a bilo bi super. promjenis partiju za koju glasas, probudis se ujutru i odmah bude bolje. jes al u rcuku.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#10 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by studiorum_tuzlaensis »

prvi put izlazim na izbore da poništim listić, samo da mi ga ne mogu ukrast.


Od izbora nema nikakve fajde, skonto konačno na prošlim Općinskim.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11053
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#11 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Prpa.ba »

Ako ce biti kao promjene 2010., neka hvala. :-D
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#12 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Tempo »

Prpa.ba wrote:Ako ce biti kao promjene 2010., neka hvala. :-D
a kakve bi ti promjene?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11053
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#13 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Prpa.ba »

Pozitivne, kakve druge. Uhljebljivanje alkosa iz SDP-a, kradje na autocestama i nadjebavanje sa politicki nadmocnim HDZ-om mi nisu na visokom nivou prioriteta u zivotu. Ah, i da ne zaboravim da mi se ne placa veci PDV i doprinose u ime socijalisticke vukojebine koju SDP zagovara svojim "Planom 0". :mrgreen:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#14 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by sabina1 »

Ma kakve promjene kakvi bakrači.....
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#15 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Tempo »

Prpa.ba wrote:Pozitivne, kakve druge. Uhljebljivanje alkosa iz SDP-a, kradje na autocestama i nadjebavanje sa politicki nadmocnim HDZ-om mi nisu na visokom nivou prioriteta u zivotu. Ah, i da ne zaboravim da mi se ne placa veci PDV i doprinose u ime socijalisticke vukojebine koju SDP zagovara svojim "Planom 0". :mrgreen:

cuj pozetivne... ja mislio negativne. nista jaro. glasaj za sda. i ja cu. da stvar kolapsira sto prije.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#16 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by vivaldi »

Prpa.ba wrote:Ako ce biti kao promjene 2010., neka hvala. :-D
jel ono 2010. ili 2014. bilo cuvenih "5 politika"? ove godine su izasli sa "Plan 10".

Ko Ariel su - duplo bolje pranje (para) za iste glasove :D
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#17 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Kejn »

Sve dok samo jedan narod izražava politički pluralizam napretka u ovoj državi neće biti. Ono što će ostati konstanta je "rahat patnja". Nadam se samo da će makar biti malo više "rahat", nego što će biti "patnja"...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#18 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by vivaldi »

Kejn wrote:Sve dok samo jedan narod izražava politički pluralizam napretka u ovoj državi neće biti
pluralizam je sviranje kurcu. pupa hava. napretka ce biti kad neko bude imao konkretan plan i taj isti plan bude izvrsao.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#19 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Kejn »

vivaldi wrote:
Kejn wrote:Sve dok samo jedan narod izražava politički pluralizam napretka u ovoj državi neće biti
pluralizam je sviranje kurcu. pupa hava. napretka ce biti kad neko bude imao konkretan plan i taj isti plan bude izvrsao.
Nemaš napretka sa ovakvim ustavom i mogućnostima blokada. Kakav god da imaš plan... svaka šuša može blokirati čitav politički i ekonomski život u FBIH a naročito na nivou države.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#20 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by vivaldi »

Kejn wrote:Nemaš napretka sa ovakvim ustavom i mogućnostima blokada. Kakav god da imaš plan... svaka šuša može blokirati čitav politički i ekonomski život u FBIH a naročito na nivou države.
ne druze, nego su te ubijedili da je tako.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#21 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by KatarinaKosaca »

Uvijek glasam, uvijek se nadam i uvijek se zahebem. Iako, ako je promjena SDP ili SBB to nije sustinski nikakva promjena. Glasacu neku oporbu. Koju, ne znam stvarno
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#22 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by karanana »

jel vec neka slicna tema bila?
nebitno.....bice ih sada puno vjerovatno.

necu glasovati, mislim po prvi put otkako imam pravo da glasujem. razlog je manje-vise recen u prvom postu. nema nade, nema fajde. treba dici ruke i ici pa nek se jednog dana udave u svojim govnima. jebe mi se vise.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#23 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Alfons Kauders »

karanana wrote:jel vec neka slicna tema bila?
nebitno.....bice ih sada puno vjerovatno.

necu glasovati, mislim po prvi put otkako imam pravo da glasujem. razlog je manje-vise recen u prvom postu. nema nade, nema fajde. treba dici ruke i ici pa nek se jednog dana udave u svojim govnima. jebe mi se vise.
:thumbup:

Ni ja. Nema vise smisla gubiti vrijeme.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#24 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Qler »

A zašto bi išta mijenjali? Evo vec 20 godina isti se vrte na valsti i očigledno nam je super. Da ne valja, valjda bi ih neko promijenio do sad.

P.S.

Prosle izbore jedan iz SBB-a me pitao bi li glasao za njih, da mi plate. Naravno, rekao sam da bi, 500.000KM i imaju moj glas. Naljuti se čovjek :) reko jebi ga, vi toliko ukradete za prvih 7 dana vlasti, mislim da moj glas toliko vrijedi. Ne bi mu pravo...
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#25 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by bluesjunior »

zar nećeš za SDA da što prije propadnemo:)
Locked