Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked

Na izborima 2018 za skupštinu Kantona Sarajevo glasat ću za:

Poll ended at 06/10/2018 23:59

BPS
2
1%
DF
13
6%
GS
8
4%
NBL
4
2%
NiP
15
7%
NS
85
39%
SBB
5
2%
SDA
30
14%
SDP
45
21%
Neka druga
10
5%
 
Total votes: 217

last mohicans
Posts: 11690
Joined: 09/08/2012 23:19

#3251 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by last mohicans »

malakh wrote:
last mohicans wrote:
malakh wrote:opa, hadzibajrić nije baš siguran da će njegova stranka podržati ovu većinu.

https://faktor.ba/vijest/hadzibajric-po ... cija/15011

otprilike, kifla ga je zahebao tri puta.

računica je jasna. na konto sda se dodaju još dva zastupnika, a također je upitno hoće li damir nikšić podržati imenovanje vlade.
Netačno, faktor po običaju laze. Iz prve ruke znam da je odbio. Utrto se obaveze, odgovornosti, strajkova prosvjetara i prodao to zarad par pozicija u nekim preduzecima. Stranka s poljem djelovanja od čarsije do vječne.
kolega, to je samo moje promišljanje i doista bi volio da si u pravu, jer su i te dvije ruke bitne zbog mira u kući i zbog stabilnosti vlade. :thumbup:

ako je tačno, hvala na informacijama.
Sve najbolje kolega. :thumbup:
A_A_AKCIJA
Posts: 5819
Joined: 16/11/2009 02:54

#3252 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by A_A_AKCIJA »

criticos wrote:Interesira me, koliko je od ovih 12 kandidata onih koji su trenutno bez posla (nezaposleno), a sutra će postati ministri? Zna li tko tačno brojčano informaciju?
Ne znam za svih 12, ali od 4 iz NiP, Kovačević i Katica su bili zaposleni, i kao ministri bi trebali imati značajno manji platu od dosadašnje.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#3253 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by jefff »

Kifla nastavio da sere tamo gdje je stao.
DINO ŠUP(LJ)AK: Konaković je budžet Kantona Sarajevo isporučio Bukviću, Čengiću i Al Shiddiju
Elmedin Konaković je za ministra finansija postavio nekredibilnu osobu koja je imala posla sa offshore kompanijama i spomenut je u globalnoj aferi „Panama papers“
15. Decembra 2018.

Predsjednik skupštine Kantona Sarajevo Elmedin Konaković i mandatar za sastav nove vlade KS Edin Forto saopćili su u petak da će 26. decembra biti održana sjednica imenovanja ministara u novoj vladi Kantona Sarajevo.

Potom su slijedili hvalospjevi tipični za samohvalisavca Elmedina Konakovića kako će ovo biti najbolja vlada u historiji itd.

Vrlo brzo je na ovu informaciju reagirao proesdeaovski portal Faktor koji je s pravom ukazao kako je „zvijezda“ afere „Panama pappers“ Amel Kovačević jedan od ministara u Konakovićevoj vladi.



Kovačević je povezan i sa aferom BAM Cards u kojoj su ga mediji prozivali da je ostao dužan jednoj banci 700 hiljada KM. BAM cards kontrolira preko supruge Tarik Kurbegović, koji je inače šef sarajevske berze.

Ako se ove informacije stave u kontekst špekulacija da je Konaković igrač Hasana Čengića, te da mu je izbornu kampanju finansirao izravno Sulejman Al Shiddi, vlasnik SCC centra, kao i nekih luksuznih vila i hotela u Sarajevu, onda je jasno zbog čega se DF distancirao od Konakovićeve stranke nazvavši je „SDA-ovim derivatom“.

Ako se Konakoviću moglo progledati kroz prste zbog prijateljstva s nekim sarajevskim mafiozama, umreženost vlade Kantona Sarajevo u finansijske tokove BBI lobija veoma je opasna politička rabota i to mu se ne smije tolerirati. Sve ove finansijske tokove do sada je kontrolirala SDA, ali je to radila diskretno. Konaković se toliko osilio da se usudio budžet Kantona Sarajevo ustupiti izravno Ameru Bukviću postavivši njegovog pulena Kovačevića za ministra finansija.

(TBT)


User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#3254 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by malakh »

jefff wrote:Kifla nastavio da sere tamo gdje je stao.
DINO ŠUP(LJ)AK: Konaković je budžet Kantona Sarajevo isporučio Bukviću, Čengiću i Al Shiddiju
Elmedin Konaković je za ministra finansija postavio nekredibilnu osobu koja je imala posla sa offshore kompanijama i spomenut je u globalnoj aferi „Panama papers“
15. Decembra 2018.

Predsjednik skupštine Kantona Sarajevo Elmedin Konaković i mandatar za sastav nove vlade KS Edin Forto saopćili su u petak da će 26. decembra biti održana sjednica imenovanja ministara u novoj vladi Kantona Sarajevo.

Potom su slijedili hvalospjevi tipični za samohvalisavca Elmedina Konakovića kako će ovo biti najbolja vlada u historiji itd.

Vrlo brzo je na ovu informaciju reagirao proesdeaovski portal Faktor koji je s pravom ukazao kako je „zvijezda“ afere „Panama pappers“ Amel Kovačević jedan od ministara u Konakovićevoj vladi.



Kovačević je povezan i sa aferom BAM Cards u kojoj su ga mediji prozivali da je ostao dužan jednoj banci 700 hiljada KM. BAM cards kontrolira preko supruge Tarik Kurbegović, koji je inače šef sarajevske berze.

Ako se ove informacije stave u kontekst špekulacija da je Konaković igrač Hasana Čengića, te da mu je izbornu kampanju finansirao izravno Sulejman Al Shiddi, vlasnik SCC centra, kao i nekih luksuznih vila i hotela u Sarajevu, onda je jasno zbog čega se DF distancirao od Konakovićeve stranke nazvavši je „SDA-ovim derivatom“.

Ako se Konakoviću moglo progledati kroz prste zbog prijateljstva s nekim sarajevskim mafiozama, umreženost vlade Kantona Sarajevo u finansijske tokove BBI lobija veoma je opasna politička rabota i to mu se ne smije tolerirati. Sve ove finansijske tokove do sada je kontrolirala SDA, ali je to radila diskretno. Konaković se toliko osilio da se usudio budžet Kantona Sarajevo ustupiti izravno Ameru Bukviću postavivši njegovog pulena Kovačevića za ministra finansija.

(TBT)


ima i druga strana. radončić indirektno udara po kifli, a čine taj drugi blok stranaka.

mislim da će sbb i nbl zasrati u ovoj koaliciji i da će oni biti ti koji će prvi potegnuti pitanje raspada skupštinske većine.

jer ako se ovako udaraju između sebe, a tek je na dnevnom redu imenovanje vlade, kako će onda biti kada se budu dijelila javna preduzeća, ili ne daj bože kada se budu usvajali izvještaji javnih preduzeća.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3255 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

Ovo varničenje može biti posljedica dogovaranja izglasavanja Zakona o ispitivanju porijekla imovine imenovanih dužnosnika... :roll:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#3256 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by jefff »

Tja, kao sto vidimo, nije toliko borba za vladst i budjet jer toga ima dovoljno. 144 ministarstva pa jos toliko nacelnika a koliko tek poslanickih klupa. To je dovoljno da stanu sve stranke u vlast i jos da ostane. Narod jaka kobila pa sve iznese pa tako nosi na grbaci toliku garnituru i tek pomalo stenje kroz nakve - proteste.
Politicari znaju da kobilu zvanu narod mogu jasit i jebavati koliko god hoce pa se nece oko toga ni zamarati.
Stvar postaje ozbiljnija kod poslovnih interesa novopecenih oligarha i tajkuna. Evidentno da im se interesi nimalo ne poklapaju.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#3257 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by putokaz1 »

SDA10
BOSS 1
Nikšić 1
Peco 2
Još malo pa će do 18 stići.... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3258 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by GandalfSivi »

putokaz1 wrote:SDA10
BOSS 1
Nikšić 1
Peco 2
Još malo pa će do 18 stići.... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Uozbilji se, pogledaj interview Niksica na N1, evo ti cak i link...

putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#3259 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by putokaz1 »

Oprosti Kolega malo se nadovezujem na predhodnike
Vrlo lako može da bude
SDA-SBB-BOSS+1(Npr Preletač Mekić)
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3261 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

Šta je to ovdje bilo :? ... nema ni jednog posta od 18.12 :? . do večeras... ovdje izgleda bila neka šorka... :?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3262 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by GandalfSivi »

kmirsad wrote:Šta je to ovdje bilo :? ... nema ni jednog posta od 18.12 :? . do večeras... ovdje izgleda bila neka šorka... :?
Prosli izbori, uspostavljena vlada, prebacili smo se na drugu temu...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3263 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

GandalfSivi wrote:
kmirsad wrote:Šta je to ovdje bilo :? ... nema ni jednog posta od 18.12 :? . do večeras... ovdje izgleda bila neka šorka... :?
Prosli izbori, uspostavljena vlada, prebacili smo se na drugu temu...
E dobro je ako je to... a vala neka su je formirali...Nek im bude sa srečom... čeka ih golem posao, murat ćr radiditi 24h... velika su očekivanja birača...Nekako, šuhva mi govori da će biti odlični, primjer drugim kantonima i opčinama koga trebaju izabradi na sljedečim lokalnim i opštim izborima... Je da Bog da... da ovo bude promjena kursa kojim ovaj naš nesretni brod plovi...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3264 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by GandalfSivi »

kmirsad wrote:
GandalfSivi wrote:
kmirsad wrote:Šta je to ovdje bilo :? ... nema ni jednog posta od 18.12 :? . do večeras... ovdje izgleda bila neka šorka... :?
Prosli izbori, uspostavljena vlada, prebacili smo se na drugu temu...
E dobro je ako je to... a vala neka su je formirali...Nek im bude sa srečom... čeka ih golem posao, murat ćr radiditi 24h... velika su očekivanja birača...Nekako, šuhva mi govori da će biti odlični, primjer drugim kantonima i opčinama koga trebaju izabradi na sljedečim lokalnim i opštim izborima... Je da Bog da... da ovo bude promjena kursa kojim ovaj naš nesretni brod plovi...
Tamo na drugoj temi ih kritikuju, a ja opet kontam kako SDA u 25 godina nije imala 300 stavki programa kad se sve sabere...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3265 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

GandalfSivi wrote:
kmirsad wrote:
GandalfSivi wrote:
Prosli izbori, uspostavljena vlada, prebacili smo se na drugu temu...
E dobro je ako je to... a vala neka su je formirali...Nek im bude sa srečom... čeka ih golem posao, murat ćr radiditi 24h... velika su očekivanja birača...Nekako, šuhva mi govori da će biti odlični, primjer drugim kantonima i opčinama koga trebaju izabradi na sljedečim lokalnim i opštim izborima... Je da Bog da... da ovo bude promjena kursa kojim ovaj naš nesretni brod plovi...
Tamo na drugoj temi ih kritikuju, a ja opet kontam kako SDA u 25 godina nije imala 300 stavki programa kad se sve sabere...
Moj Gandalfe... 300 mjera... ni jedne jedine oni nisu imali... osim onih koje su ih dovodili u poziciju da nešto pokradu...svaka njihova mjera je vukla sto repova krađe...
Mogu samo zamisliti, očaj, tugu i strah u njihovim porodicama... svu noč, glava u šakama... kad će kožni mantili zakucati na vrata...
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#3266 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by putokaz1 »

putokaz1 wrote: 17/12/2018 20:56 Oprosti Kolega malo se nadovezujem na predhodnike
Vrlo lako može da bude
SDA-SBB-BOSS+1(Npr Preletač Mekić)
Pogodio sam
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#3267 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by shbc »

putokaz1 wrote: 30/01/2020 18:21
putokaz1 wrote: 17/12/2018 20:56 Oprosti Kolega malo se nadovezujem na predhodnike
Vrlo lako može da bude
SDA-SBB-BOSS+1(Npr Preletač Mekić)
Pogodio sam
Zato terapiju redovno fulas, meni se cini
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#3268 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by putokaz1 »

shbc wrote: 30/01/2020 22:36 Zato terapiju redovno fulas, meni se cini
Mašio DF
Locked