Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked

Na izborima 2018 za skupštinu Kantona Sarajevo glasat ću za:

Poll ended at 06/10/2018 23:59

BPS
2
1%
DF
13
6%
GS
8
4%
NBL
4
2%
NiP
15
7%
NS
85
39%
SBB
5
2%
SDA
30
14%
SDP
45
21%
Neka druga
10
5%
 
Total votes: 217

User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#3201 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by malakh »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zastupn ... /181128088
Skupština je sa 22 glasa za, osam suzdržanih i jednim glasom protiv prihvatila na klubovima naroda predložene kandidate. Zanimljivo je, također, da su zastupnici DF-a prilikom izbora rukovodstva glasali za predsjedavajućeg Elmedina Konakovića i njegove zamjenike.
ovaj naslov je podmetanje sda i ništa više od toga. u budućnosti će ih biti još.

u klubovima naroda se biraju kandidati za predsjedavajućeg skupštine i tri zamjenika, a ne bira se direktno predsjedavajući, niti zamjenici. samim time, ljudi su bili suzdržani kada se glasalo unutar kluba naroda. već su ranije pokazali da ne mirišu konakovića i tako ni sada nisu bili za njega. da je bilo stani pani, pretpostavljam da bi zastupnici dfa glasali za njega, ali samo pretpostavljam.

već na sjednici kada se biralo rukovodstvo, zastupnici dfa su glasali za konakovića i za kompletno rukovodstvo što su svi i dogovorili.

i ponavljam, ovakvih podvala će biti i u budućnosti, a klix će jako dobro inkasirati to i sve treba posmatrati kao dječije bolesti koje se brzo prebrode, a imunitet ojača.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3202 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by high_volume »

malakh wrote:...ovaj naslov je podmetanje sda i ništa više od toga. u budućnosti će ih biti još...
:thumbup: :thumbup:

SDA konstantno rovari postizborne rezultate u Kantonu Sarajevo, a i šire. Imaju moć, imaju resurse, imaju ljude, obučene i stručne obavještajce (KOS i SBB), imaju opremu za prisluškivanje i praćenje, imaju sve što im je potrebno da mogu znati sve i svašta o svakome i da mogu ucjenom pritiskivati suparnike u svoju korist. SDA je perfidna i zla politička organizacija u nas :(
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3203 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

Već sam to napisao, ali nije grede da ponovim... na temu o našoj stranci, ali i na mnoge druge na Forumu, SDA (ali i druge druge stranke) je ubacio veliki broj, za specijalni sajber rat obučenih forumaša. Očigledna namjera im je da unose nemir, nesigurnost i razočarenje među pristalice Naše Stranke, da vrše zavađanje, unose nepovjerenje mešu njima, mešu rukovodstvom stranke, znajuči da temu sigurno prati Pedja Kojovič, a vjerovatno i mnogi iz rukovodsva stranke iz raznih gradova gdje NS ima odbore. kao i veliko broj kandidata NS koji su prošli na izborima, ali su im posebna ciljana kategorija nezadovoljni kandidati koji nisu prošli, koji su izuzetno plodno tlo za ubacivanje zlog sjemena. To se međusobno nepovjerenje pokušava unijeti i među predstavnike stranaka koji su ušli u ovaj probosanski blok i time izazvati strah jednih od onih drugih, da će izdati, da rade iza leđa, da su neiskreni, i da su tu samo da uzmu pozicije ...
Svi do jednog počinju svoje postove... ja sam vjerni glasač NS, ali... razočarali su me, igraju podlo, prevarili su me, pokajao sam se, e neče nikada više.
Oprez dragi moji , ne budite somovi, ne grizite njihove mamce, razmislite svojom glavom, ne donosite prerani sud i presude. znaju da je koalicija labava, ida je to slaba tačka i otvorena rana... u nju udaraji, rovare po ćivom mesu, svjesni da tu mogu počiniti največu štetu za blok, akoja je svakako največa korist za nacionaliste. Toga će biti jopš mnogo, i bit će još perfidniji.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#3204 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by malakh »

kmirsad wrote:Već sam to napisao, ali nije grede da ponovim... na temu o našoj stranci, ali i na mnoge druge na Forumu, SDA (ali i druge druge stranke) je ubacio veliki broj, za specijalni sajber rat obučenih forumaša. Očigledna namjera im je da unose nemir, nesigurnost i razočarenje među pristalice Naše Stranke, da vrše zavađanje, unose nepovjerenje mešu njima, mešu rukovodstvom stranke, znajuči da temu sigurno prati Pedja Kojovič, a vjerovatno i mnogi iz rukovodsva stranke iz raznih gradova gdje NS ima odbore. kao i veliko broj kandidata NS koji su prošli na izborima, ali su im posebna ciljana kategorija nezadovoljni kandidati koji nisu prošli, koji su izuzetno plodno tlo za ubacivanje zlog sjemena. To se međusobno nepovjerenje pokušava unijeti i među predstavnike stranaka koji su ušli u ovaj probosanski blok i time izazvati strah jednih od onih drugih, da će izdati, da rade iza leđa, da su neiskreni, i da su tu samo da uzmu pozicije ...
Svi do jednog počinju svoje postove... ja sam vjerni glasač NS, ali... razočarali su me, igraju podlo, prevarili su me, pokajao sam se, e neče nikada više.
Oprez dragi moji , ne budite somovi, ne grizite njihove mamce, razmislite svojom glavom, ne donosite prerani sud i presude. znaju da je koalicija labava, ida je to slaba tačka i otvorena rana... u nju udaraji, rovare po ćivom mesu, svjesni da tu mogu počiniti največu štetu za blok, akoja je svakako največa korist za nacionaliste. Toga će biti jopš mnogo, i bit će još perfidniji.
druže, hajmo pričati realno. oni na koje ti tzv sda ciber ratnici mogu utjecati svakako i nisu glasači naše stranke i za iste je naša stranka, da izvineš na izrazu, pederska. to je profil ljudi kao što je haris zahiragić, za kojeg je kultura i demokratija samo mrtvo slovo na papiru.

glasači naše stranke su velikom većinom visoko obrazovani ljudi, koji znaju promišljati svojom glavom i znaju prepoznati negativnu propagandu.

jedini razlog zašto bi većina glasača okrenula leđa našoj stranci su nerad i kleptomanija dok su u vlasti.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3205 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by palermo »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Zato znas sta bi pisao na temi o KS :D a ne znas sta bi pisao o bratskim odnosima ovih tvojih i kockastih na Federaciji.

Sad mi nista nije jasno :D jer su ti usta puna drzave i patriotizma, ne bavis se Federacijom nego KS, a ti navodno iz Mostara :D

Cudna jada od Mostara grada :ljulja:
A to bi ti k'o biva drug, maltu opet stavio, sa jedne strane građani,. ssa druge strane seljaci.......

Jebi ga, ja sam ratovao i svašta pretrpio zato da bi mi Sarajevo bilo glavni grad......prema tome ne možeš mi odreći pravo da o tome pišem.....

A o federaciji će da pišem, kad budem imao šta reći......
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7246
Joined: 12/03/2012 18:04

#3206 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

palermo wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Zato znas sta bi pisao na temi o KS :D a ne znas sta bi pisao o bratskim odnosima ovih tvojih i kockastih na Federaciji.

Sad mi nista nije jasno :D jer su ti usta puna drzave i patriotizma, ne bavis se Federacijom nego KS, a ti navodno iz Mostara :D

Cudna jada od Mostara grada :ljulja:
A to bi ti k'o biva drug, maltu opet stavio, sa jedne strane građani,. ssa druge strane seljaci.......

Jebi ga, ja sam ratovao i svašta pretrpio zato da bi mi Sarajevo bilo glavni grad......prema tome ne možeš mi odreći pravo da o tome pišem.....

A o federaciji će da pišem, kad budem imao šta reći......
Samo ukazujem na nelogicnosti, ako ih ti ne vidis tu sam ja da te napomemem.

Ps. Nema na cemu :D
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#3207 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by tvojkomsija »

Zanimljivo kako se prije pisalo hoce li Konakovic izdat ili ne, a sad mi se svi cine izgledniji da odu sa SDA od njega :-D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3208 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

Ovima iz SDA, HDZ, SNSD je gotovo svedno koga će navratiti da izda, bitno je skinut bilo koga od njih iz večine... svi im dobri... ostaju na vlasti...ipak bi im bilo najslađe da sjebu NS... najbrže rastuča stranka u BiH, največa su im opasnost za sljedeče izbore...
User avatar
meme_machine
Posts: 283
Joined: 03/11/2018 08:30
Location: Mehmeda Spahe 14

#3209 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by meme_machine »

kmirsad wrote:Ovima iz SDA, HDZ, SNSD je gotovo svedno koga će navratiti da izda, bitno je skinut bilo koga od njih iz večine... svi im dobri... ostaju na vlasti...ipak bi im bilo najslađe da sjebu NS... najbrže rastuča stranka u BiH, največa su im opasnost za sljedeče izbore...
Prije bi se reklo da je SDP-u i DF-u NS najveca opasnost, jer imaju glasace sa slicnim ideologijama. Sumnjam da ima puno desnicara koji bi za NS glasali.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#3210 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by jefff »

PIŠE: SVETOZAR PUDARIĆ PRATI AUTORA
Još je jedna propuštena prilika za povratak ZAVNOBiH-u.

Kažu da, ako želiš napraviti pravi iskorak u bilo čemu čime se u životu baviš, moraš istupiti iz rutine, osloboditi se navika, iskoračiti iz poznatog ograničenog prostora i pokušati sve prvo osmotriti iz potpuno nove perspektive. Kad se okreneš oko sebe, u tom novom okruženju, sa pogledom na netom napuštenu jednoličnost, vidjećeš da postoje i druge opcije, drugačiji putevi da dođeš do cilja, putevi koje, onako zarobljen u žabokrečinu svakodnevnice, ranije nisi ni vidio da postoje. Ne moraš, pri tome, da mijenjaš pravila, da razbijaš zakone macolom i pogaziš etičke norme. Moraš samo da ih se pridržavaš tako da krajnji ishod bude i pravilniji, zakonit i potpuno moralan.

Kako ovo sve povezati sa politikom, kad nema čovjeka koji u igri asocijacija neće na pomen riječi političar prvo pomisliti: lopov, korumpiran, lažov, prevarant... Možda ne ovim redom, ali to ne mijenja opšti doživljaj politike i političara, koji imaju ljudi kojima se ona bavi. Bavi na poprilično surov i nehuman način - ne vodeći računa o njihovim stvarnim potrebama. Ipak, može se uspostaviti veza politike i političara i sa zakonitošću i ispravnošću i moralnošću. Ona se počinje stvarati time da se promijeni ponašanje, da se djeluje onako kako se i govori, a možda, i nekako drugačije govori. Više ono: uradili smo. Manje, ili nikako: uradićemo. Do tada treba da prođe puno vode ispod svih mostova bosanskohercegovačkih i nekoliko vreća soli da se pojede zajedno.

Nakon ovih izbora vrijeme nekima teče prebrzo, drugima presporo, i nikako da se usklade. Svi su u FBiH pobjednici i niko ne priznaje da je gubitnik. Tako se u ovom bosanskom kara-kazanu kuhaju razne čorbe i čorbuljci. Sleže se prašina podignuta onim prvim gromoglasnim izjavama i jenjavaju odjeci krupnih riječi. Pripremaju se kampanje za dalje nasrtanje na one koji budu vlast. Uspostavljeni su okviri u kojim su grupisane postizborno prestrojene (interesne?, programske?, ideološke?) političke grupacije. Sada na sceni, kad je u pitanju moguća vlast u Federaciji, imamo mnogo jasniju sliku nego prije mjesec: SDA, HDZ i HDZ ‘90, “građanski blok” ljevlje od centra (SDP, DF, NS) i blok desnog centra (SBB, PDA, NB, NiP i A SDA). Samo Abdićevi Laburisti, ko trinaesto prase, lutaju sami po političkoj sceni. Ovakav raspored na jednoj strani ostavlja “prirodne partnere” iz dosadašnje vlasti (HDZ i SDA) nasuprot svima ostalima, odnosno, ako se pažljivo čita, dvojcu “Građani + Narodnjaci”.

Sad bi trebalo početi graditi vlast. Kako to naši propisi nalažu (od Ustava do Poslovnika o radu Parlamenta), prvo se formira zakonodavno tijelo za koje su na banderama i visili oni što ih je narod izbrao - Parlament FBiH, i to njegov Predstavnički dom. Počelo je juče poprilično burno. Međutim, ono što je bitno i iz čega se može iščitati vjerovatni konačni ishod borbe na brvnu - građansko/narodnjački jarac čvrsto stoji na brvnu i priječi nastavak “prirodnog partnerstva”. Sve i jedna od 52 ruke su se digle i izglasale dnevni red konstituirajuće sjednice kakav SDA i HDZ nisu željeli. Kakvog su pokušali spriječiti. Sve i jedan od 52 poslanika su ostali nakon što su HDZ i SDA napustili sjednicu.

Onaj ko gubi kreće sa opstrukcijama, kako bi odgodio ono što neumitno dolazi, ako sjednica istog dana završi. Rezonuju da, ako se prekine, možda bi neko i preletio, pokolebao se. Računaju možda da dignu dovoljno jaku buku, pa i ovaj dom, u koji su birani predstavnici stranaka, odjednom postane mjesto predstavljanja naroda. U izvitoperenoj svijesti gubitnika i to je slamka za koju se mogu pokušati uhvatiti. Možda im neko i povjeruje? Sigurno ima voljnih među predstavnicima zemalja “međunarodne zajednice”. Sigurno da ima, jer oni vole diktatore i jednostavne šeme u ovakvim banana zemljama u koje i nas ubrajaju. Oni vole da imaju korumpiranu glavu koju drže tamo gdje baš boli kad se stisne i koja ima snagu da izvrši ono što se od nje traži naredbom koja se sluša od vrha do dna. Imperijalizam je u načinu razmišljanja i djelovanja “velikih” utisnut duboko, viševjekovnom tradicijom nekadašnjih kolonijalnih carstava ili iskustvom novovjekih svjetskih policajaca. Demokratija u kojoj svako ima riječ i sve mora teći po propisanim zakučastim procedurama i nije za zemlje kao što je naša. Belgija je ok, ali BiH - nipošto.

Većina koja nije HDZ/SDA, ona koji hoće da dokaže da je moguća nova politika, da se može formirati vlast koja je poštena, odgovorna i zasnovana na zakonu, ne smije stati. Ona ne smije ni u svojim prvim koracima biti ista kao ova dosadašnja za koju vlada opšte mišljenje da je korumpirana, sama sebi dovoljna i na ratnoj nozi sa zakonitošću. Nova većina istovremeno mora pokazati da je odlučna da povede ovaj dio Bosne i Hercegovine putem kojim će se FBiH, a time i BiH, oslobađati izmaštanih, nepostojećih, dejtonskih okova i, primjenjujući Ustav i zakone, kretati ka evropskoj BiH. Ja bih, najradije, da se vratimo onoj ZAVNOBiH-ovskoj.

Evo kako bi mogli početi dokazivati da dio ove zemlje koji se par decenija unatrag naziva Federacijom BiH, jeste entitet u kome svako vrijedi jednako i u kome se zakon poštuje pa čak i onda kad se time ruše navike i istjeruju svemogući “duhovi”. Moraju to uraditi da bi mogli reći da ide drugo i drugačije vrijeme za sve njene stanovnike, bez obzira na njihovu vjersku, političku, nacionalnu, navijačku, etničku, socijalnu ili bilo koju drugu pripadnost. Ako ostanu zarobljeni u kolotečini koju su napravila zaprežna kola koja su vukli volovi “nacionalnih” stranaka, zaglavit će u istom blatu iz kojeg treba izaći. Nego, čini mi se da ipak nema ni vizije ni hrabrosti da se počne drugačije. Prijedlog koji slijedi matricu 2 Bošnjaka + 2 Hrvata na četiri najviše funkcije u zakonodavnoj i izvršnoj vlasti, i to preslikom dosadašnjeg rasporeda ne ohrabruje. Nameće zaključak da sve ostaje isto, samo se imena mijenjaju.

Umjesto prijedloga Bošnjaka za predsjedavajućeg Predstavničkog doma, kako je to bilo od Daytona do danas, treba izaći sa prijedlogom nekog drugog. Po ovoj mojoj glavi najbolji bi bio neko ko se ne izjašnjava kao pripadnik niti jednog od tri tzv. konstitutivna naroda. Samo tu nastaje problem identifikacije, one javne, ne lične. Pitanje lične identifikacije ostaje na nivou opsenica, ali javnost bi sve tzv. Ostale preusmjerila u Bošnjake. Zato umjesto Bošnjaka za predsjedavajućeg ovog parlamentarnog doma treba predložiti Hrvata. Time bi se otvorio prostor da na čelo Doma naroda bude izabran Srbin, a onda je manje bitno koje će nacije biti premijer i predsjednik Federacije. Ovakvim izborom političari i stranke bi pokazale da su predane poštivanju Ustava čak i tamo gdje to dira u njihove parcijalne interese, a pokazale bi i da nisu jednonacionalne stranke po postupcima. Da nisu svima pripadajuće samo na riječima, ukrašene fikusima.

U vrijeme kad sam, kao potpredsjednik te iste Federacije, tražio rješenje koje bi prisililo one koji odlučuju o raspodjeli šest ključnih funkcija u ovom entitetu, na način na koji to njen ustav propisuje, jedan uvaženi umirovljeni profesor ustavnog prava i dugogodišnji sudija Ustavnog suda, otpisa mi u svom mišljenju: “Poštivanje Ustava, u ovom slučaju, ne zavisi od zakona već od političke volje. Ako stranke koje formiraju većinu odluče da poštuju Ustav, a ne običaje, ovo se i ne postavlja kao problem - jednostavno se rješava izborom i imenovanjem.”

Ovaj jučerašnji izbor predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamenta Federacije BiH je pobjeda koncepta kojim su se vodili oni koji su potpisali ozakonjenu diskriminaciju i segregaciju i njihovih nasljednika nad onima koji se bore za uključujuće jedinstveno bosanskohercegovačko društvo sa svim njegovim različitostima. Nažalost, ovo nije Rodos i hrabri na riječima nisu skočili, sad, kad su to mogli.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3211 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by perfect_guy »

transfer iz kluba srba u klub bošnjaka
Image
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#3212 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by walk_M-A-N »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vecina- ... /181214002
Kandidat za premijera Edin Forto iz Naše stranke na izborima 2014. godine izabran je za zastupnika u Skupštini Kantona Sarajevo te je postao i delegat u Domu naroda Parlamenta Federacije. Na ovim izborima opet je izabran u Skupštinu KS-a.
Kandidati Naše stranke za ministre komunalne privrede i infrastrukture Srđan Mandić te pravde i uprave Lejla Brčić nisu poznati široj javnosti. Mandić je član Regionalnog odbora Sarajevo Naše Stranke, radio je kao marketinški konsultant, te kao direktor Oslobođenje d.o.o., Sprinda d.d., a ranije i kao marketinški menadžer u Klasu d.d.
Brčić je 2016. bila kandidatkinja ove stranke za načelnicu Općine Novi Grad. Rođena je 1981. godine u Tuzli, a u Sarajevu 2005. završila je Pravni fakultet. Sa 11 godina u struci, u sektoru predškolskog obrazovanja, finansija, a ministarsku funkciju preuzela je nakon dugogodišnjeg rada u Zavodu zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo.
Za ministricu obrazovanja, nauke i sporta stranka Narod i pravda predložila je Zinetu Bogunić, dugogodišnju direktoricu Osnove škole "Čengić Vila I" u Sarajevu, a za ministra privrede Harisa Bašića, bivšeg ambasadora Bosne i Hercegovine u Kraljevini Danskoj. Bašić je, također, bio i šef kabineta tadašnjeg člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića u period od 2014. do 2015. godine.
Admir Katica, kojeg je NiP predložio za ministra unutrašnjih poslova, bio je dugogodišnji šef kabineta Predsjedništva Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH.
Amel Kovačević, koji je u ime NiP-a predložen za ministra finansija, vodio je nekoliko finansijskih institucija u BiH, a bio je i ambasador BiH u Kini u periodu od 2010. do 2013. godine. Drugi je čovjek BBI banke, a zanimljivo je da se njegovo ime spominjalo u aferi "Panama Papers". On je, pak, ove navode negirao.
Ministarstvo prostornog uređenja bi prema prijedlogu SDP-a trebao voditi Damir Filipović, aktuelni predsjednik Foruma mladih SDP-a i vijećnik u Općinskom vijeću Ilijaša. Filipović je završio pravni fakultet u Travniku, a bavio se i aktivno sportom - karateom te ima crni pojas.
Malik Garibija je predsjednik Općinskog odbora SDP-a Stari Grad, a prema prijedlogu bit će na čelu Ministarstva rada i socijalne politike, dok će Adnan Šteta, dugogodišnji izvršni direktor Konzuma u BiH i bivši direktor Velpro BiH, biti ministar saobraćaja.
Savez za bolju budućnost BiH (SBB) iznjedrio je dva poznata imena u politici. Tako će prema prijedlozima novi ministar za boračka pitanja biti Ismir Jusko, aktuelni ministar prometa i komunikacija BiH, dok će Mirvad Kurić ostati na funkciji ministra kulture i sporta. Zanimljivo je da je, kada je riječ o Jusku, ovo njegov treći resor u vrlo kratkom periodu. Naime, on je osim funkcije ministra prometa i komunikacija BiH prethodno bio i ministar unutrašnjih poslova KS.
Amela Sofić iz Demokratske fronte, koja bi trebala biti nova ministrica zdravstva, radiolog je po struci te je do sada radila kao ljekar u privatnoj praksi..
Imam povjerenje u Edina Fortu. Davno sam napisao da je on najbolji izbor u lošoj situaciji stranačke trgovine.
Kako će marketing menadžer upravljati komunalnom privredom, vidjećemo. Nije tu bitna struka koliko da nije baš bagerista, kao prethodni.
Ova doktorica iz Poliklinike Dr. Nabil će vjerovatno nastaviti dalju privatizaciju zdravstva koju je uveliko radila Zilha Ademaj.
Ministar privrede Haris Bašić nikada izgleda nije radio u privredi. Logično.
kako to je to u BiH već odavno ustaljeni običaj i praksa, za sve one koji nemaju šta ponuditi na tržištu rada i stvoriti karijeru u realnom sektoru postoji sigurno utočište - politika!
gidra wrote:
tutku wrote:Kadrovi koje je SDP predložio za ministre su apsolutno ogledalo stanja i beznađa u kojem se SDP nalazi. Među trojicom kandidata imamo mladog Garibiju koji ništa u životu nije ostvario, a niti je u svom dosadašnjem radu i obrazovanju pokazao se kao iznadprosječan (da ne kažem i prosječan), dakle klasični partijski pijunčić. Koliko vidim i ova ostala dvojica su na istom tragu, skandalozno loša imena. I onda nek neko postavi pitanje zašto SDP propada, i treba da propadne. Jadno i razočaravajuće.
Kako nije ostavario?? kum od sektrara SDP, zar to nije odlična referenca za ministra :D
Redovno kandidat na izborima koji nikada nije prošao, o radnom iskustvu da i ne pričamo.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/10 ... istra.html
To je slika SDP-a danas. A isto i ovaj Filipović, Travničanin. Kao i Juski, jedina mu referenca za ministra da ima crni pojas. I Šteta saobraćaja. Jadno.
addem wrote:Sto su isčekivanja veca to je i razocarenje na kraju vece. Treba shvatiti da ce ova vlada biti propast, da nece moci nista spektakularno da napravi i da ce se bajka zavrsiti vrlo brzo. Dovoljno je samo da Rile i Jusko sjede u njoj da kazes da je katastrofa da ne idemo dalje sa ostalim kadrovima. Ocekivali ste mozda doktore nauka ljude sa referencama. Pametni ne idu u blato imaju svoje zivote i zive ih.
Bez ikakve sumnje i čekanja, ova dva su najgora u ovoj Vladi. SBB je gori nego što je bio BOSS. A uzeli su ministarstva gdje se dijele pare, naravno.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4857
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#3213 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by oldtajmer »

skeptican sam totalno da ce ova vlada imati muda da se uhvati u kostac sa problemima u kantonu,glasao sam za ns na ovim izborima ,ali mi ovo danas izgleda sve nekako jeftino,ublehaski, samo da se ubije mandat bez ikakvih sustinskih promjena u javnom zdravstvu,gradskom saobracaju i svim drugim segmentima kako bi se poboljsao zivot gradjana,mada veoma bi volio da se varam
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#3214 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by tutku »

Sve u svemu, nakon nekog optimizma jer se odlucilo ici u vlast bez SDA, sto je i dalje jedini nacin da se uspjesno vodi KS, imenovanjem odnosno predlaganjem ovih ljudi na ministarska mjesta, moze se reci kako je taj pozitivni efekat narusen. Naravno da svi iz sestorke, koji su par zadnjih sastanaka pricali o konkretnim imenima, snose odgovornost za ovakvu konacnu listu, no ja sam i dalje u soku kakva imena i kadrove predlaze SDP. Pa zar je realno da nekada najveca gradjanska stranka u BiH daje ministarsku poziciju pravniku s travnickog univerziteta koji nije uspio svoj studij okoncati na PFSA ni uz pomoc kojekakvih bubica kojima se koristio, i ciji je jedina kvalifikacija bavljenje karateom. Nekada takvi ljudi nisu mogli voditi MZ, tuzno. Ista su i ostala dvojica ministara koju je ova politicka organizacija predlozila, apsolutno nekompetentni i nedokazani da bi im se neki resor dao u ruke. Ako to nije bio sporan momenat za podvlacenje crte na ovim pregovorima, ja onda ne znam o cemu ovdje govorimo.
Kakogod, da ne budem totalno pesimistican - nadam se da ce me vrijeme demantovat i pokazati kako ova vlada ipak ima snagu da izdrzi i posteno radi naredne 4 godine.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3215 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

Rekoh vež, da nemam pojma ko su ovi ljudi... to je privilegija vas iz Sarajeva...
Moje osnovno pitanje je... Jesu li ovi ljudi pošteni, mislim jesu li lopovi, jesu li se nakrali para...
Nije problem ovih prethopdnih nestručnost i nekompetentnost... problem je bio što se krali đe su stigli i što ih nije zanimao opšti interes...
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#3216 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by malakh »

kmirsad wrote:Rekoh vež, da nemam pojma ko su ovi ljudi... to je privilegija vas iz Sarajeva...
Moje osnovno pitanje je... Jesu li ovi ljudi pošteni, mislim jesu li lopovi, jesu li se nakrali para...
Nije problem ovih prethopdnih nestručnost i nekompetentnost... problem je bio što se krali đe su stigli i što ih nije zanimao opšti interes...
kolega mirso, bolje pitanje je da li su ovi ljudi gladni moći i para?
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#3217 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by mrgreen »

Pita li iko znaju li šta raditi? :mrgreen:
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#3218 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by Capsicum »

mrgreen wrote:Pita li iko znaju li šta raditi? :mrgreen:
Jok, nekulturno je to pitat :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3219 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

malakh wrote:
kmirsad wrote:Rekoh vež, da nemam pojma ko su ovi ljudi... to je privilegija vas iz Sarajeva...
Moje osnovno pitanje je... Jesu li ovi ljudi pošteni, mislim jesu li lopovi, jesu li se nakrali para...
Nije problem ovih prethopdnih nestručnost i nekompetentnost... problem je bio što se krali đe su stigli i što ih nije zanimao opšti interes...
kolega mirso, bolje pitanje je da li su ovi ljudi gladni moći i para?
mrgreen wrote:Pita li iko znaju li šta raditi? :mrgreen:
To je manje bitno... crnački posao i onako odrađuju stručne službe u svakom ministarstvu... za ministra je bitno da je pošten i častan i da zna među svojim službenicima procijeniti ko ima slične osobine i te postaviti za šefove sektora i službi, pomočnike i slično. Vrijediš onoliko koliko ti vrijedi ekipa oko tebe... Predsjednik i svi predsjednikovi ljudi.... Obično su najbolji oni koje su prethodnici i pored stručnosti i kompetentnosti čušnuli u marginalne čoškove ministarstva, mobingovani, ismijavani, poniženi... Kad otkriju takve i postave ih đe treba, ti ginu za njih...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#3220 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by jefff »

Argumenti za ovu vladu bi bili: sve dosadasnje vlade kantona su bile nekompetentne, od stapa i kanapa bez obzira koja stranka je davala kadrove.
Zadnja dva premijera - Konakovic i Zolj, nidje veze.
Tesko je naci kadrove ako u drzavi imate 144. Ministra, toliko i toliko vlada, parlamentarnih klupa, nacelnika.
Nema niko toliko kadrova.
Ipak, mi smo se od ove koalicije nadali necemu originalnijem. Koliko osnovano pitanje je sada.
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#3221 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by tutku »

kmirsad wrote:Rekoh vež, da nemam pojma ko su ovi ljudi... to je privilegija vas iz Sarajeva...
Moje osnovno pitanje je... Jesu li ovi ljudi pošteni, mislim jesu li lopovi, jesu li se nakrali para...
Nije problem ovih prethopdnih nestručnost i nekompetentnost... problem je bio što se krali đe su stigli i što ih nije zanimao opšti interes...
Prioritet moze biti postenje i cestitost, ali apsolutno da jeste problem nestrucnost. To i jeste nas problem jer se zadovoljavamo bilo cime sto zadovoljava neke proizvoljne minimume. Ono sto je ova sestorka najavljivala je nemoguce rijesiti bez izrazite strucnosti, nazalost znacajan broj predlozenih ministara je upravo nekompetentan za tu poziciju.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3222 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

tutku wrote:
kmirsad wrote:Rekoh vež, da nemam pojma ko su ovi ljudi... to je privilegija vas iz Sarajeva...
Moje osnovno pitanje je... Jesu li ovi ljudi pošteni, mislim jesu li lopovi, jesu li se nakrali para...
Nije problem ovih prethopdnih nestručnost i nekompetentnost... problem je bio što se krali đe su stigli i što ih nije zanimao opšti interes...
Prioritet moze biti postenje i cestitost, ali apsolutno da jeste problem nestrucnost. To i jeste nas problem jer se zadovoljavamo bilo cime sto zadovoljava neke proizvoljne minimume. Ono sto je ova sestorka najavljivala je nemoguce rijesiti bez izrazite strucnosti, nazalost znacajan broj predlozenih ministara je upravo nekompetentan za tu poziciju.
E to ja ne znam ko su i kakvi su ti ljudi. U TK ću znati kad vidi, tu znam ljude.
Ali mislim da su, imajuči u vidu da su uskoro maturski lokalni izbori/ispiti, vjerujem da su o tome vodili računa. Uostalom imaji programski koalicioni dokument kao Bukvar za dalji rad. kad ne znaš šta ćeš, pogledaj u Svetu Knjigu...
edit
Drago mi je da do sada, niko od kritizera ministara, nije argumentovano udario na njihovu čestitost i poštenje.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3223 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by Dr. Kuca »

Kifla najvise ministarstava dobio, ali nije on zbog toga tu :D .

Par zanimljivih ministarskih imena.
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#3224 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by tutku »

kmirsad wrote: Drago mi je da do sada, niko od kritizera ministara, nije argumentovano udario na njihovu čestitost i poštenje.
Nadam se da razlog ovome nije sto se radi o anonimusima koji do sad siroj javnosti nisu ni imali prilike kompromitovati se, vec da se radi o cestitim radnicima.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3225 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

tutku wrote:
kmirsad wrote: Drago mi je da do sada, niko od kritizera ministara, nije argumentovano udario na njihovu čestitost i poštenje.
Nadam se da razlog ovome nije sto se radi o anonimusima koji do sad siroj javnosti nisu ni imali prilike kompromitovati se, vec da se radi o cestitim radnicima.
Ako su nečestiti... ni za 4 godine ne mogu naučiti ni 5% metoda krađe ovih prethodnika... ni Forto nije vesla siso... ni Dino... sve vas gledamo,... ministra se lako smijenjuje, a i hapsi ako imaš MUP...opet smo profitirali...
Locked