Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...

Na izborima 2018 za skupštinu Kantona Sarajevo glasat ću za:

Poll ended at 06/10/2018 23:59

BPS
2
1%
DF
13
6%
GS
8
4%
NBL
4
2%
NiP
15
7%
NS
85
39%
SBB
5
2%
SDA
30
14%
SDP
45
21%
Neka druga
10
5%
 
Total votes: 217

User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3176 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by pici »

SARAJEVO - Iz press centra SDA javnost je danas obaviještena o sastanku delegacije ove stranke sa delegacijom Demokratske fronte u Sarajevu.

Sastanak će biti održan u Predsjedništvu BiH, gdje će biti održana i konferencija za medije u 15.00 sati.

Ovaj sastanak trebao je biti održan prošlog tjedna, ali je prolongiran.
krece kupovina :izet:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3177 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

To bi trebalo transparentno... preko berze... kad je mogao Bosnalijek... ovo ima veču vrijednost...
baxus
Posts: 1198
Joined: 29/10/2005 16:31

#3178 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by baxus »

palermo wrote:
baxus wrote:Kad će Mostarcima biti jasno da je SDA ispod stola prodala Mostar HDZ-u prije 15 godina.
A ljudima prodaju priču u javnosti mrski Hrvati, vidi sta nam rade.
A niko drugi do SDA nije getoizirao Bošnjake dole.
Klasično prepuštanje zone uticaja svojim partnerima.

Sad im slijedi zajednička borba protiv “gradjana”
4. Komponenta hoće svoj dio tala :D
4. Komponenta je jedina državotvorna.
4. Komponenta je odbranila BiH 1992. da bi je poslije izigrali i pokušali odvesti u nestanak :)
Ali vraća se.
:bih:
hajde, čuj našao mi da priča o prodaji Mostara. Pa bolan mi živimo ( al srećom i preživljavamo) evo već sad decenijama sa prodajom Mostara od strane političkog Sarajeva. Od Ismeta Hadžiosmanovića (SDA), preko Safe (opet SDA) koji je pozivao na povratak a prvio prodao svije nekretnine na zapadnoj obali, preko Lagumdžijinog pristanka da glas heregovačkih Hrvata više vrijedi od glasa Bošnjaka, pa SDP-ovog glasa za Hrvata gradonačelnika.........duga je bolan historija tih prodaja da bi ti mogao reći, kako mostarci nisu svjesni. Al nije tema.

Ne vidim šta ti smeta što ja nisam u ovom navijačkom kopu nego sam se premjestio na, u nas u Mostzaru se zove dedarska, tribinu. I odatle roncam, psujem, navijam. Kad je Alijansa 2000 skupljala političke partije da formira vlast, bio sam za to, kad je SDP pravio vlast od HSP-a i raznih priljepaka, bio sam za to...........ali oba ta puta si imao pobjednika izbora (u vidu SDP-a) koji je samo trebao taj svoj izborni legitimite nekako pretoči u praksu.

U ovo sada ne vejrujem, odjednom su izborni gubitnici postali pobjednici, odjednom su oni koji su hametice poraženi na izborima postali slavljenici, i sve to zahvaljujući nekakvim matematičkim kolacijama pri čemu je jedino njihovo vezivno tkivo antisdaizam. Ali haj, i to bih shvatio (vlast je slast), pod uslovom da se ovdje ne prodaje priča o promjeni vrijednosti, kojoj promjeni, koji to sistem vrijednosti veže Našu stranku i SBB, ili SDP i A-SDA, za koji će se sistem vrijednosti oni boriti. Za šta se oni zajedno bore ?

Više puta sam pisao, posebno kada su bili protesti ( abilo ih je) nema uspješnih ni protesta ni rezultata tih protesta, niti mobilizacije ljudi ove zemlje dok im ne kažeš za šta se boriš i u kakvu ih borbu pozivaš

Nije dovoljno biti protiv nečeg, da bi uspio trebaš biti za nešto i usput znati šta je to nešto. A ja ne vidim da ovi to znaju. I shodno tome ne vidim ni rzalog da se ljutiš što neki od nas nisu u navijačkom kopu. Svakako je na forumu navijački kop brojan.
Drug moj,
Ja ako sam za gradjansku BiH po automatizmu moram biti, jebiga moram, protiv ovoga sto je sad na snazi.
Ja sam protiv izbacivanja jedne ustavne kategorija iz svih opcija.
To sto su na terenu oni za ovih 20 godina napravili situaciju u kojoj u BiH ima mjesta samo za troje, ne znaci da je to ispravno. Sta vise to je apartheid.
Jebote Ostali postadoše ko Muslimani u Jugi, tek se poslije 25 godina izborise za svoj koliko toliko ravnopravan status.
Zar nije ponižavajuće nazvat jednu ustavnu kategoriji Ostali.
Ostali su druže moj prolili krv za ovu zemlju, a onda su ih napravili gradjanima drugog reda.
E pa mora se neko sad malo pomjerit da udje i 4. Komponenta.
Jedina koja je državotvorna i jedina koja ne odgovara “legitimnim” Hrvatima, “legitimnim” Bošnjacima i “legitimnim” Srbima.

Ostali su najbolja kategorija stanovništa (prije svega su Bosanci, svih vjera i nevjera, i Etničkih pripadnosti)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40572
Joined: 21/05/2012 22:46

#3179 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by AmiĐa_Idriz »

E sad ide all in, ne štedi se ni fening :izet:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3180 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by pici »

kmirsad wrote:To bi trebalo transparentno... preko berze... kad je mogao Bosnalijek... ovo ima veču vrijednost...
i FDS su prodali nisu se ni pocesali, eno sad i jedna i druga firma na nivou granapa a bile zlatne koke i zaradjivale ogromne pare al valja to rastaliti izmedjuse, vidis kaku piČku efendiĆ guzi, valja to podmirivat...
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#3181 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by madner »

Nisam za SDA, ali smatram da ovi gubitnici ne bi trebali da se igraju sabiranja. :D
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3182 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by palermo »

baxus wrote:
Sad im slijedi zajednička borba protiv “gradjana”
4. Komponenta hoće svoj dio tala :D
4. Komponenta je jedina državotvorna.
4. Komponenta je odbranila BiH 1992. da bi je poslije izigrali i pokušali odvesti u nestanak :)
Al

Drug moj,
Ja ako sam za gradjansku BiH po automatizmu moram biti, jebiga moram, protiv ovoga sto je sad na snazi.
Ja sam protiv izbacivanja jedne ustavne kategorija iz svih opcija.
To sto su na terenu oni za ovih 20 godina napravili situaciju u kojoj u BiH ima mjesta samo za troje, ne znaci da je to ispravno. Sta vise to je apartheid.
Jebote Ostali postadoše ko Muslimani u Jugi, tek se poslije 25 godina izborise za svoj koliko toliko ravnopravan status.
Zar nije ponižavajuće nazvat jednu ustavnu kategoriji Ostali.
Ostali su druže moj prolili krv za ovu zemlju, a onda su ih napravili gradjanima drugog reda.
E pa mora se neko sad malo pomjerit da udje i 4. Komponenta.
Jedina koja je državotvorna i jedina koja ne odgovara “legitimnim” Hrvatima, “legitimnim” Bošnjacima i “legitimnim” Srbima.

Ostali su najbolja kategorija stanovništa (prije svega su Bosanci, svih vjera i nevjera, i Etničkih pripadnosti)
Sve pet :thumbup: nemam zamjerki.

Jedino mi nije jasno kakve veze Fahro ili Hadžibajrić pa i KOnaković imaju veze sa ovim. Sa njima misliš ovo gore ostvariti ??
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#3183 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by madner »

Kifla i Hadzibajric svakako, SBB jeste malo problematican po tom pitanju.
baxus
Posts: 1198
Joined: 29/10/2005 16:31

#3184 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by baxus »

Sta treba da budem ko one nenormalne trebe pa cekam nekog frajera za kojeg ću se udat koji ispunjava sve kriterije moguće i ne moguće, a ne znaju da takav me postoji.
Prodje život njima niko ne valja.

Spustili smo kriterije druže, naučili da nema idealnog.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3185 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by palermo »

baxus wrote:Sta treba da budem ko one nenormalne trebe pa cekam nekog frajera za kojeg ću se udat koji ispunjava sve kriterije moguće i ne moguće, a ne znaju da takav me postoji.
Prodje život njima niko ne valja.

Spustili smo kriterije druže, naučili da nema idealnog.
kažeš, pritisle godine, daj šta daš :D ......

ma ok je to, al nemoj onda prodavati (ne ti, nego općenito) da je ljubav u pitanju i da očekuješ da ti neko s neba skida zvijezde........
udaješ se da ne bi ostala vječna usidjelica, iliti u prevodu, prihvatam svakoga samo da je konačno malo vlasti......vrlo legitiman i ok razlog
baxus
Posts: 1198
Joined: 29/10/2005 16:31

#3186 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by baxus »

palermo wrote:
baxus wrote:Sta treba da budem ko one nenormalne trebe pa cekam nekog frajera za kojeg ću se udat koji ispunjava sve kriterije moguće i ne moguće, a ne znaju da takav me postoji.
Prodje život njima niko ne valja.

Spustili smo kriterije druže, naučili da nema idealnog.
kažeš, pritisle godine, daj šta daš :D ......

ma ok je to, al nemoj onda prodavati (ne ti, nego općenito) da je ljubav u pitanju i da očekuješ da ti neko s neba skida zvijezde........
udaješ se da ne bi ostala vječna usidjelica, iliti u prevodu, prihvatam svakoga samo da je konačno malo vlasti......vrlo legitiman i ok razlog
Ona moja analogija nije do kraja primjeniva.
A to da ljubavi nema u ovakvom apartheidu to si upravu.

Udajemo za funkcionera da bi nam djeci bolje bilo :D
Naše je prošlo.
SSemir
Posts: 4560
Joined: 26/02/2009 08:42

#3187 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by SSemir »

A otkud ova iz sda da bude izabrana. Jel to sda ima vecinu u srpskom klubu bgt
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7252
Joined: 12/03/2012 18:04

#3188 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

palermo wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Poenta je da lik uopšte ne komentariše bratsko ponašanje SDA/HDZ u Parlamentu Federacije, al zato komentariše Kanton Sarajevo, a navodno je iz Mostara.

SDA trabant iz priče

@palermo, ode ti raja sa HDZ-om u Federaciji, baci koji kometar, napiši ono tvoje standardno "ne razmijem" :lol: Što SDA opstruira formiranje vlasti u Federaciji zajedno sa neprijateljima BiH. Sad meni ništa nije jasno, il je to legitmna politička borba :D

Dobro neko reče, prodali bi pola države za pola Telecoma :stidljiv:
đes bolan cvrle, niđe te na fudbalu.......

e, čuj, navodno iz MOstara :D
Djes bolan Palermo, nidje te na Federalnom parlamentu 2018-2022, sad gledam, izvini, hafis je tamo, dobro, isto je to, ko da jesi, zanemari :D
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3189 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by palermo »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Djes bolan Palermo, nidje te na Federalnom parlamentu 2018-2022, sad gledam, izvini, hafis je tamo, dobro, isto je to, ko da jesi, zanemari :D
dobar je hafizaga, moj zemo, jes da smo na suprotnim stranama al zemo.......

vego, kad već pitaš za federalni parlament...da me ubiješ, ne znam šta bi sad tamo napisao.......ma ono ko i znao bih, al opet se ne svidjelo forumskoj eliti........pa haj pusti vraga.........

al, može biti da sam ja u krivu, ako budem u krivu posut ću se pepelom, ne bi mi bilo prvi put u životu.....ovaj put mi ne bi bilo ni krivo......al .....

nego, stvarno te nema na fudbalu....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3190 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by Chmoljo »



:mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3191 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

pici wrote:
kmirsad wrote:To bi trebalo transparentno... preko berze... kad je mogao Bosnalijek... ovo ima veču vrijednost...
i FDS su prodali nisu se ni pocesali, eno sad i jedna i druga firma na nivou granapa a bile zlatne koke i zaradjivale ogromne pare al valja to rastaliti izmedjuse, vidis kaku piČku efendiĆ guzi, valja to podmirivat...
Bojim se da je prevelik zalogaj zagrizao... oči gladne... :twisted:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#3192 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by Cherry-Cherry »

kmirsad wrote:
pici wrote:
kmirsad wrote:To bi trebalo transparentno... preko berze... kad je mogao Bosnalijek... ovo ima veču vrijednost...
i FDS su prodali nisu se ni pocesali, eno sad i jedna i druga firma na nivou granapa a bile zlatne koke i zaradjivale ogromne pare al valja to rastaliti izmedjuse, vidis kaku piČku efendiĆ guzi, valja to podmirivat...
Bojim se da je prevelik zalogaj zagrizao... oči gladne... :twisted:
Ko je zagrizao? Efendić?
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3193 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by Dr. Kuca »

Eh hajde da vas vidimo.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#3194 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by madner »

Jos jedan neutralni koji se sad smatra opozicijom :D
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3195 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by japin_mutapi »

sa bandom banditski

valjda murat nece izdat
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#3196 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by sabina1 »

palermo wrote:da je konačno malo vlasti......vrlo legitiman i ok razlog
Nimalo legitiman razlog ako se zeli bilo kakva promjena.
A to nije sustina ove fantomske koalicije.
Samo je bitan plijen.

Svima nama je jasno da je SDA najgora politicka nocna mora i pošast koja je ikada u historiji zadesila ovaj grad i zemlju i da je vise pitanje casti (vrijeme je davno proslo) konacno je legitimno unistiti.
Svima nama je jasno da je SDA izuzetno ozbiljna i organizovana organizacija sa lojalnim i odanim clanstvom koja ce boriti do zadnje kapi krvi.

Ali pred sobom oni nemaju nikakvu grupu ljudi koji imaju ikakav cilj.
Oni pred sobom imaju ljude koji koaliraju sa ekstremnom desnicom (Konakovic) sa opskurnim , futavim SBB-om u ime"promjena" a to je skupina sarlatana bez ikakve vizije , cilja ili plana rada , sarlatana koji u najskupljim odijelima i cipelama iz audija i helikoptera na twitteru podrzavaju "prava radnika" koji zakonski primaju recimo 430,00 KM netto i toj skupini je samo bitan - plijen.
Svi su zestoki neradnici , svi (osim Konakovica) izbjegavaju odgovornost i svi su konvertiti - i ljudski i politicki kojima je ideologija sredstvo zajebancije.

E zato ce SDA imati izuzetno lagan posao a sve dosada napravljeno iz opozicije ce se rasprhnuti poput balona od sapunice.
Nazalost.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3197 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by japin_mutapi »

e, u tom slucaju cemo zestoko najebati
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#3198 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by madner »

Da u najgorem slucaju SDA ce pobjediti 2022 i biti vlast u kantonu.

:D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#3199 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by kmirsad »

Cherry-Cherry wrote:
kmirsad wrote:
pici wrote:
i FDS su prodali nisu se ni pocesali, eno sad i jedna i druga firma na nivou granapa a bile zlatne koke i zaradjivale ogromne pare al valja to rastaliti izmedjuse, vidis kaku piČku efendiĆ guzi, valja to podmirivat...
Bojim se da je prevelik zalogaj zagrizao... oči gladne... :twisted:
Ko je zagrizao? Efendić?
ja taj... što je zajajahao vako žensko... zna se neče čuna briga...
Doduše, mnogim funkcionerima SDA u Sarajevu, ovih dana bit će od strane partnerica zamjereno neispunjavanje krevetskih obaveza...
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7252
Joined: 12/03/2012 18:04

#3200 Re: Izbori 2018 - Kanton Sarajevo - Anketa

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

palermo wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Djes bolan Palermo, nidje te na Federalnom parlamentu 2018-2022, sad gledam, izvini, hafis je tamo, dobro, isto je to, ko da jesi, zanemari :D
dobar je hafizaga, moj zemo, jes da smo na suprotnim stranama al zemo.......

vego, kad već pitaš za federalni parlament...da me ubiješ, ne znam šta bi sad tamo napisao.......ma ono ko i znao bih, al opet se ne svidjelo forumskoj eliti........pa haj pusti vraga.........

al, može biti da sam ja u krivu, ako budem u krivu posut ću se pepelom, ne bi mi bilo prvi put u životu.....ovaj put mi ne bi bilo ni krivo......al .....

nego, stvarno te nema na fudbalu....
Zato znas sta bi pisao na temi o KS :D a ne znas sta bi pisao o bratskim odnosima ovih tvojih i kockastih na Federaciji.

Sad mi nista nije jasno :D jer su ti usta puna drzave i patriotizma, ne bavis se Federacijom nego KS, a ti navodno iz Mostara :D

Cudna jada od Mostara grada :ljulja:
Locked