Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
DonieBrasco
Posts: 15557
Joined: 31/08/2016 16:09

#1 Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by DonieBrasco »

Za mjesto bošnjačkog člana Predsjedništva BiH:
  • Mirsad Hadžikadić ... (Platforma za progres)
    Fahrudin Radončić ... (Savez za bolju budućnost - SBB)
    Senad Šepić ... (Nezavisni blok)
    Šefik Džaferović ... (Stranka demokratske akcije - SDA)
    Denis Bećirović ... (Socijaldemokratska partija - SDP)
    Amer Jerlagić ... (Stranka za BiH)
Za mjesto hrvatskog člana Predsjedništva BiH:
  • Jerko Ivanković - Lijanović ... (Narodna stranka Radom za boljitak)
    Dragan Čović ... (Hrvatska demokratska zajednica - HDZ BiH)
    Boriša Falatar ... (Naša straka)
    Diana Zelenika ... (HDZ 1990)
    Željko Komšić ... (Demokratska fronta - DF)
Za mjesto srpskog člana Predsjedništva BiH:
  • Mirjana Popović ... (Srpska napredna stranka - SNS)
    Mladen Ivanić ... (Savez za pobjedu)
    Milorad Dodik ... (Savez nezavisnih socijal demokrata - SNSD)
    Gojko Kličković ... (Prva srpska demokratska stranka - Prva SDS)
ANKETE:

Bošnjacki kandidati: kandidati-iz-reda-bosnjackog-naroda-za- ... 51530.html

Hrvatski kandidati: kandidati-iz-reda-hrvatskog-naroda-za-p ... 51531.html

Srpski kandidati: kandidati-iz-reda-srpskog-naroda-za-pre ... 51532.html
Last edited by DonieBrasco on 09/09/2018 23:34, edited 1 time in total.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by Smrcak15 »

Najbolja moguca opcija

Hadzikadic-Falatar-Ivanic

od ovoga nemoze bolje.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#3 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by megaman4 »

Hadzikadic - Komsic - Ivanic najblizi su ulasku u predsjednistvo BiH.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#4 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by malakh »

najbolja opcija je bećirović-komšić-ivanić, ali nažalost biće džaferović-komšić-dodik.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#5 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by cyprus »

Slažem se sa smrletom ( :shock: )... Najbolja opcija su Hadžikadić - Falatar - Ivanić...

Nažalost, nerealna je...

Najgora opcija: Jerlagić - Komšić - Dodik (cirkuzanje do besvjesti i skretanje pažnje sa bitnih pitanja)... Btw, ne znadoh da se i Jerlagić kandidovao... Hajd, sreća je da bar on nema realnih šansi...

Najizglednija po meni: Džaferović - Čović - Dodik... I to je sranje na kub...
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#6 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by Novak20 »

cyprus wrote:Slažem se sa smrletom ( :shock: )... Najbolja opcija su Hadžikadić - Falatar - Ivanić...

Nažalost, nerealna je...

Najgora opcija: Jerlagić - Komšić - Dodik (cirkuzanje do besvjesti i skretanje pažnje sa bitnih pitanja)... Btw, ne znadoh da se i Jerlagić kandidovao... Hajd, sreća je da bar on nema realnih šansi...

Najizglednija po meni: Džaferović - Čović - Dodik... I to je sranje na kub...
Sr.nje je kako god okreneš. :D
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#7 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by Nero Histrion »

Ne znam hocu li glasati, ako budem ovdje mozda i hocu, a za koga? E to ne znam, nisam jos odlucio. :? .

Prateci razvoj situacije na terenu, cini mi se da ce biti ovaj ishod: Covic- Radoncic- Dodik.
DonieBrasco
Posts: 15557
Joined: 31/08/2016 16:09

#8 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by DonieBrasco »

Ja samo ne mogu da shvati kako neko zeli dobro BiH a glasat ce na nacin da predsjednistvo bude: Dzaferovic - Covic - Dodik, (SDA, HDZ, SNSD).
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40854
Joined: 21/05/2012 22:46

#9 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by AmiĐa_Idriz »

Nadam se Hadžikadiću ili Bećiroviću. A ukoliko se izabere zelena pudlica, onda ovu državu i definitivno treba zaključati i ključ baciti negdje u septičku jamu.

Mada, sada je veći problem ko će pobjediti iz ostala dva reda - Dodik i Čović u kombinaciji donose svašta nešto, uglavnom nimalo dobro po sve nas.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by spreca »

malakh wrote:najbolja opcija je bećirović-komšić-ivanić, ali nažalost biće džaferović-komšić-dodik.
:thumbup: ja se nadam da ce tako i ostati......nebih nikad glasao za nekoga iza koga ne stoji neka stranka(hadzikadic ) jer taj nemoze nista ucini bez neke poderske bez obzira koliko bio dobar i posten taj kandidat
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by spreca »

cyprus wrote:Slažem se sa smrletom ( :shock: )... Najbolja opcija su Hadžikadić - Falatar - Ivanić...

Nažalost, nerealna je...

Najgora opcija: Jerlagić - Komšić - Dodik (cirkuzanje do besvjesti i skretanje pažnje sa bitnih pitanja)... Btw, ne znadoh da se i Jerlagić kandidovao... Hajd, sreća je da bar on nema realnih šansi...

Najizglednija po meni: Džaferović - Čović - Dodik... I to je sranje na kub...
ova poslednja kombinacija je najgora...gore nemozes zamisliti.....Jerlagic Komsic mogla bi proci(kod mene)....ali sa Rudonjom bilo ko da bude toce biti cirkus a i opsna igra velikosrba da se zakuha u BiH...Rudonja ako udje predsjednistvo i ako mu stranci ne skresu rogove odmah u pocetku onda budite spremni na sve pa cak i na rov pred kucom...jer Rudonja je dotako dno i sad ide borba za vlastitu guzicu
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by spreca »

DonieBrasco wrote:Ja samo ne mogu da shvati kako neko zeli dobro BiH a glasat ce na nacin da predsjednistvo bude: Dzaferovic - Covic - Dodik, (SDA, HDZ, SNSD).
ili Covic Radoncic Dodik.....tri najveca lopova u istoriji BiH
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15647
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#13 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by problemnatravunu »

Iskreno hebe mi se za ovom trojicom poglavica u tzv.predsjednistvu ,
moja je želja i daleko je važnije za ovu državu poraz lopovskih kleronacionalista i prikrivenih fašista od strane lijevo orijentiranih i građanskih opcija u Parlamentu BiH , a i u entiteskim!
To je jedini recept za istinsko kretanje naprijed


Dakle, analogno tome i članovi predsjedništva
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by mayab »

Takođe smatram da je važnije imati pravu progresivnu i prodržavnu parlamentarnu većinu, bez izdajica i stranih plaćenika, samo tako će ova zemlja ići naprijed, za razliku od ovog gušenja i zatiranja :bih:

Naravno, ne mogu zamisliti mostarskog i banjalučkog lopova zajedno , i uz to još kakvog bošnjačkog biznismena.... :run:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#15 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by kmirsad »

DonieBrasco wrote:Za mjesto bošnjačkog člana Predsjedništva BiH:
  • Mirsad Hadžikadić ... (Platforma za progres)
    Fahrudin Radončić ... (Savez za bolju budućnost - SBB)
    Senad Šepić ... (Nezavisni blok)
    Šefik Džaferović ... (Stranka demokratske akcije - SDA)
    Denis Bećirović ... (Socijaldemokratska partija - SDP)
    Amer Jerlagić ... (Stranka za BiH)
Za mjesto hrvatskog člana Predsjedništva BiH:
  • Jerko Ivanković - Lijanović ... (Narodna stranka Radom za boljitak)
    Dragan Čović ... (Hrvatska demokratska zajednica - HDZ BiH)
    Boriša Falatar ... (Naša straka)
    Diana Zelenika ... (HDZ 1990)
    Željko Komšić ... (Demokratska fronta - DF)
Za mjesto srpskog člana Predsjedništva BiH:
  • Mirjana Popović ... (Srpska napredna stranka - SNS)
    Mladen Ivanić ... (Savez za pobjedu)
    Milorad Dodik ... (Savez nezavisnih socijal demokrata - SNSD)
    Gojko Kličković ... (Prva srpska demokratska stranka - Prva SDS)
- ANKETA -

Postavio bi anketu, ali posto je ista limitirna na 10. opcija ne bi svi kandidati stali, jedino ako admin moze da odobri 15. pa cu staviti.
Postavi ti anketu... izostavi kandidate iz RS,a... odnosno kandidate iz reda srpskog naroda... za koje mogu glasati samo građani RS-a... a takvih je na ovom forumu zanemarljivo mali broj... a i od tog broja velika večina je bošnjaka
To će biti 11 opcija, pa možeš izostaviti i Jerlagiča... ako i postoje forumaši koji bi za njega glasali, mogu svoj glas slobodno staviti Đaferoviću, Šepiču, Radončiću... to ti je sve isto
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#16 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by Acid25 »

Samo se nadam da nismo toliko mutavi da izaberemo Radončića. Sve ostalo bi čini mi se lakše podnio.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#17 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by Nero Histrion »

spreca wrote:
cyprus wrote:Slažem se sa smrletom ( :shock: )... Najbolja opcija su Hadžikadić - Falatar - Ivanić...

Nažalost, nerealna je...

Najgora opcija: Jerlagić - Komšić - Dodik (cirkuzanje do besvjesti i skretanje pažnje sa bitnih pitanja)... Btw, ne znadoh da se i Jerlagić kandidovao... Hajd, sreća je da bar on nema realnih šansi...

Najizglednija po meni: Džaferović - Čović - Dodik... I to je sranje na kub...
ova poslednja kombinacija je najgora...gore nemozes zamisliti.....Jerlagic Komsic mogla bi proci(kod mene)....ali sa Rudonjom bilo ko da bude toce biti cirkus a i opsna igra velikosrba da se zakuha u BiH...Rudonja ako udje predsjednistvo i ako mu stranci ne skresu rogove odmah u pocetku onda budite spremni na sve pa cak i na rov pred kucom...jer Rudonja je dotako dno i sad ide borba za vlastitu guzicu
Laktasenko ce uci, sve ide ka tome, a stranci nece ni prstom mrdnuti, samo ce slati dopise kako to ne moze tako i kako bi djeca morala lijepo da se ponasaju. I kakav je to fol da se za srpskog clana moze samo glasati u RS? Po svemu su dobili i previse, isti ti stranci su omogucili, Dejton je postavio temelje. Ruski uticaj je ogroman, nisu ljudi ni svjesni koliki, zato Laktasenko ubada gdje stigne. :oops: :twisted:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#18 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by Control panel »

Aaaa koliko ljudi nepoznaju politicke prilike u bih , da ne kazem koliko je neznalica. U politici nema zelim zelis nego ono sto je realno. A realno je sljedece.
Clana predsjednistva treba traziti u ovim kandidstima ostali nemaju nilakve sanse i stranke su ih kandidive iz samo njima jasnim razlozima i interesima.

Od B:

Dzaferovic ne zato sto je on neka gaca nego sto je SDA.
Radoncic jer SBB ima stabilno glasacko tijelo i on vec dva puta dobija ogromnu podrsku, na sta pojma nemam.
Becirovic, jedini SDP ovac koji je prohvstljiv glasacima van SDP glasscke baze.

Od H:

Covic, svi glupi hrvati ce glasati za njega da opet zivi ko bubreg u loju dok ti koji su glasali za njega gledaju kako ce otici vani.
Komsic, zato sto ga ljudi vole, sto opet me nemojte pitati.

Od S:

Dodik i Ivanic. Ne treba posebno obrazlagati.

I zao mi je sto jos uvijek nema nikog iz O :(

A ljubitelji falatara, hadzikadica i ostalih vise srece drugi put. Moj vam je savjet da ukoliko necete da bude dzaferovic u predsjednistvu glasate za radoncica ili becirovica. Ili ako necete da bude dzafer ili radoncic onda za becirovica i obratno. Morate glasati i iskoristi glas pametno i mudro a ne srcem.

Ukoliko necete covica tj UZP u predsjednistvu birajte komsica i obratno.

A glasaci u RS ce izabrati onog koji ce nas vise handriti u predsjednistvu.

Eto tako vam stoje stvari. Zelim i ja ferarija,ali kupim ono sto sebi mogu priustiti. Zelim i ja Bogicevica u predsjednistvu, slavu kukica... ali.
Ako falatar ili bilo koji drugi kandidat je vasa opcija glasanjem za takve kandidate povecavate sanse da prodje kandidat kojeg najmanje zelite u predsjednistvu. Svidjalo se to vama ili ne to je tako.
Ako ne zelite radoncica jer po meni ima najvise sansi zbog situacije u sda, a becirovic je nepoznanica bez obzira na snagu SDP-a, onda glasajte za hadzikadica, sepica, jerlagica...
Ako ne zelite covica, onda glasajte za falatara, lijanovica i zeleniku.

Eto. E bas me interesuju komentari na moj komentar. Samo bez onoga eto ti navijas za ovog ili onog.
Last edited by Control panel on 08/09/2018 10:29, edited 1 time in total.
User avatar
Ludzak
Posts: 5507
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#19 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by Ludzak »

Duomim se između Bečirovića i Hadžikadića. Mislim da će ovaj prvi prevagnuti.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#20 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by mO k3 »

malakh wrote:najbolja opcija je bećirović-komšić-ivanić, ali nažalost biće džaferović-komšić-dodik.
nece biti Dodik ...

boldirano :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#21 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by mO k3 »

Image
iz ovoga razloga nece biti dodik
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by insomnia78 »

Jes. Ovi iz genocidne su osjetljivi na ubistva
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#24 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by Nero Histrion »

mO k3 wrote:
malakh wrote:najbolja opcija je bećirović-komšić-ivanić, ali nažalost biće džaferović-komšić-dodik.
nece biti Dodik ...

boldirano :thumbup:
Bojim se da ce biti, nema nista gore od neukog naroda, njima se manipulise najbolje, a to Laktasenko vjesto koristi. Dzaba i Pravda za Davida. Eto znat cemo uskoro.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#25 Re: Izbori 2018 - Kandidati za Predsjedništvo BiH (svi kandidati iz reda svih naroda)

Post by Novak20 »

DonieBrasco wrote:Za mjesto bošnjačkog člana Predsjedništva BiH:
  • Mirsad Hadžikadić ... (Platforma za progres) 10.000
    Fahrudin Radončić ... (Savez za bolju budućnost - SBB) 180.000
    Senad Šepić ... (Nezavisni blok) - 30.000
    Šefik Džaferović ... (Stranka demokratske akcije - SDA) 160.000
    Denis Bećirović ... (Socijaldemokratska partija - SDP) - 165.000
    Amer Jerlagić ... (Stranka za BiH)-10.000

    Za mjesto hrvatskog člana Predsjedništva BiH:
    • Jerko Ivanković - Lijanović ... (Narodna stranka Radom za boljitak)
      Dragan Čović ... (Hrvatska demokratska zajednica - HDZ BiH)
      Boriša Falatar ... (Naša straka)
      Diana Zelenika ... (HDZ 1990)
      Željko Komšić ... (Demokratska fronta - DF) - 260.000
Kratka analiza, Predsjedništvo, procjena ugrubo.

2010. Bošnjaci su dali cca 466.000 glasova bošnjačkim kandidatima i cca 350.000 hrvatskom kandidatu Ž.K. Ukupno 816.000 glasova
2014. Bošnjaci su dali cca 751.000 glasova bošnjačkim kandidatima i cca 60.000 hrvatskim kandidatima, Ragužu, Lijanu i Popoviću iz DF. Ukupno 811.000 glasova.

2010. Izetbegović je imao 163.000, Radončić 142.000 glasova, 2014. Izetbegović 247.000 naspram Radončićevih 201.000.
2018. Ž.K. uzima minimum 260.000 bošnjačkih glasova, za raspodjelu među Bošnjacima ima 555.000 glasova. Situacija slična 2010. samo nema Bakira nego ima onih koji su izletili iz SDA kao nezavisni i imaju svog kandidata i koji će umanjiti broj glasova za SDA. Osim toga, tu je, za razliku od 2010. i SDP koji je 2014. sa DF imao oko 190.000 glasova
Locked