izbjeljivanje zuba?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#176 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

MedenoSrce wrote:Ne znam koliko efekta ima to hladno svjetlo meni je bilo bitno da caklinu ne oštetim, a cijena je bila 600,00KM.
zeno imas divne zube :-D to su sve gluposti,pisem ono sto mi je raja ,zubari,rekla,cka i oni kazu da je bacanje novca :-D medeno,sto ti koristis,da pocnem i ja :lol:
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#177 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by alica.k »

Michun wrote:ja sam koristila nekoliko verzija crest pa mozda da pojasnim...
prvo ne mogu trakice izbjeliti zube na neku boju koju nisi imao odn. vec nemas ali je ispod naslaga. znaci, crest skida naslage vina, nikotina, kafe, hrane i sl. ukoliko je neko pusac ne preporucuje se da koristi trakice ukoliko ce pusiti jer su zubi tada podlozni da vise kupe pa onda se nalijepi vise nikotina.
razne vrste imaju razlicitu jacinu hidrogena, u tome je razlika. iskreno, meni su puno puno bile one koje se drze pola sata od ovih novih petominutnih. mislim da se i stare mogu jos na ebay kupiti.
i da, zubi mogu biti malo osjetljivi ali nista strasno.

osim ovoga, soda bikarbona je dobra jednom sedmicno. a negdje sam citala (nisam probala) da mozete i 3% hidrogen kupiti pa promuckati u ustima ponekad.
ma ja mislim da ako nemas prirodno bijele zube koji su vremenom pozutili onda ih je tesko bilo cim izbijelit. nemaju svi bijele zube, i to je tako.

a ovo sa hidrogenom radim inace zbog onih afti u ustima :( to odmalena imam.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#178 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Michun »

alica.k wrote:
Michun wrote:ja sam koristila nekoliko verzija crest pa mozda da pojasnim...
prvo ne mogu trakice izbjeliti zube na neku boju koju nisi imao odn. vec nemas ali je ispod naslaga. znaci, crest skida naslage vina, nikotina, kafe, hrane i sl. ukoliko je neko pusac ne preporucuje se da koristi trakice ukoliko ce pusiti jer su zubi tada podlozni da vise kupe pa onda se nalijepi vise nikotina.
razne vrste imaju razlicitu jacinu hidrogena, u tome je razlika. iskreno, meni su puno puno bile one koje se drze pola sata od ovih novih petominutnih. mislim da se i stare mogu jos na ebay kupiti.
i da, zubi mogu biti malo osjetljivi ali nista strasno.

osim ovoga, soda bikarbona je dobra jednom sedmicno. a negdje sam citala (nisam probala) da mozete i 3% hidrogen kupiti pa promuckati u ustima ponekad.
ma ja mislim da ako nemas prirodno bijele zube koji su vremenom pozutili onda ih je tesko bilo cim izbijelit. nemaju svi bijele zube, i to je tako.

a ovo sa hidrogenom radim inace zbog onih afti u ustima :( to odmalena imam.
da, da. ne mozes dobiti koju nisi imao kad su zubi izrasli.
znaci ko hoce da dobije neku boju bjelju od svoje, nek se ne nada
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#179 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

Michun wrote:
alica.k wrote:
Michun wrote:ja sam koristila nekoliko verzija crest pa mozda da pojasnim...
prvo ne mogu trakice izbjeliti zube na neku boju koju nisi imao odn. vec nemas ali je ispod naslaga. znaci, crest skida naslage vina, nikotina, kafe, hrane i sl. ukoliko je neko pusac ne preporucuje se da koristi trakice ukoliko ce pusiti jer su zubi tada podlozni da vise kupe pa onda se nalijepi vise nikotina.
razne vrste imaju razlicitu jacinu hidrogena, u tome je razlika. iskreno, meni su puno puno bile one koje se drze pola sata od ovih novih petominutnih. mislim da se i stare mogu jos na ebay kupiti.
i da, zubi mogu biti malo osjetljivi ali nista strasno.

osim ovoga, soda bikarbona je dobra jednom sedmicno. a negdje sam citala (nisam probala) da mozete i 3% hidrogen kupiti pa promuckati u ustima ponekad.
ma ja mislim da ako nemas prirodno bijele zube koji su vremenom pozutili onda ih je tesko bilo cim izbijelit. nemaju svi bijele zube, i to je tako.

a ovo sa hidrogenom radim inace zbog onih afti u ustima :( to odmalena imam.
da, da. ne mozes dobiti koju nisi imao kad su zubi izrasli.
znaci ko hoce da dobije neku boju bjelju od svoje, nek se ne nada
trakice imaju jedn relativno mali ucinak...klinicka istrazivanja kazu do maximalno tri nijanse...dakle moguce je postici bijelji ton od onoga kojeg si zaduzio...
nasuprot tome klinicki bleaching koncentrovanim peroxidom moze dati efekt do cak 13 nijansi(toliko sam jednom postigao)...ali postoji mali problem,,,snijezno bijeli zubi znace i puno uocljivije zute mrlje od kahve,nikotina i svega ostalog obojenog a to opet znaci ponovne tretmane i enormno bogacenje moje struke :D
btw lampa se nekad koristila jer se smatralo da ona potice izbjeljivanje...danas se zna da je isto moguce i bez lampe samo malo ide sporije...dakle,lampa je danas samo marketinski trik
BABILONKA
Posts: 1
Joined: 06/12/2010 21:49

#180 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by BABILONKA »

Moram i ja podijeliti iskustvo i reći da Crest Whitestrips trakice zaista djeluju, a preuzela sam ih od momka spomenutog iz prethodnog posta (Sarajevo). Pratila sam uputstva i željenu boju zuba sam dobila već sedmom trakicom. Sada su zaista prirodno bijeli.
Ovo je velika beneficija (taman da je i skuplja), obzirom da ničim drugim, sredstvima, pastama itd. nije moguće ovako brzo postići bjelinu, a da nije profesionalno u stomatološkoj ordinaciji odrađeno. Negativnih posljedica nisam imala, 'sem sasvim blagu osjetljivost zuba dan-dva. Ništa strašno. Konačno, bijeli zubi! Nadam se da će i kod mene trajati barem godinu dana. :-D

http://www.pik.ba/artikal/4267708/crest ... l-effects/
ili
http://www.pik.ba/artikal/3967924/crest ... fessional/
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#181 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by senainter »

Imam super iskustva sa trakicama, nakon pete trakice zubi su mi postali bas bijeli al ne krec bijeli nego neka prirodna bjelina, svo zutilo sa zuba fleke sve bas skida. To je moje iskustvo postavit cu sliku
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#182 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by senainter »

Image
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#183 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by senainter »

To je posle 5 trakica , nista ne boli :-) Malo mi zubi nisu bas najravniji al su bijeli :D
Lilyen
Posts: 217
Joined: 12/11/2012 12:50

#184 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Lilyen »

Gdje nabavljate ove trakice!?
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#185 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by senainter »

sa pika :D
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#186 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by The Realist »

Jesu li bolje trakice, ili onaj gel? Za gel kažu da na istom principu radi, dosta je jeftiniji.
maverick_tz
Posts: 3
Joined: 30/12/2012 15:14

#187 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by maverick_tz »

ja sam saznao za još jedno sredstvo iz prirode koje je dobro za izbjeljivanje i mislim da ću ga primjeniti a radi se o unutrašnjem djelu kore od banane (onaj dio što se u trakicama razvlaći) i sve što treba je da te trakice utrljamo na zube

vrijedi pokušat ;)
smileee
Posts: 20
Joined: 13/02/2013 18:41

#188 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by smileee »

.
Last edited by smileee on 31/01/2015 20:51, edited 1 time in total.
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#189 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Quaresma »

kakvo je to iskustvo s tim trakicama, zar se ne oštecuje zubna caklina?
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#190 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by senainter »

Nista se ne ostecuje, stvarno su dobre, posvijetle zube pravo. Nema veze ako imate bijele mrljice na zubima, imam ih i ja na jedinici, nema to veze i one izbijele :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#191 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by seoBIH »

,

Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#192 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by P308 »

senainter wrote:Nista se ne ostecuje, stvarno su dobre, posvijetle zube pravo. Nema veze ako imate bijele mrljice na zubima, imam ih i ja na jedinici, nema to veze i one izbijele :D
Citao sam dosta o tim trakicama, da lose utjecu na desni i da vecinu ljudi jako boli. Mozda si ti samo imao/la srece.
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#193 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by senainter »

Bilo kako bilo, to je najbezbolniji i najneskodljiviji nacin da se posvijetle zubi. Ja sam imala osjetljivost na toplo hladno dok sam ih koristila, al kad sam zavrsila sa svim trakicama, onda je to i nestalo. Tako da nema bas neke frke s tim. Ako cete izbjeljivati, ovo je pravi nacin, tj. ima i kod zubara, al kako to tek boli da poludis ..... Trakice ne bole, a citala sam i ja o reakcijama ljudi, sve zavisi moras probati. Al ne moze nastati nikakva nepovratna steta.
Uglavnom, ja sam bila jako zadovoljna s njima, preporucujem svima da probaju. :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#194 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Quaresma »

koliko dugo drzis trakice na zubima?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#195 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by respo »

probajte s varikinom :D
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#196 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by senainter »

Ako se dobro sjecam pola sata, uputstva mi je dao frajer koji mi je prodao , koji je BTW zubar i ciji zubi su ultra bijeli. Nemojte se bojati trakica, NE MOGU napraviti nepovratnu stetu, ja imam navlake (na koje nisam stavljala trakice - kutnji zubi) i milion plombi i imala sam i jedan karijes. One ne uticu na to ...
Dakle potrosila sam 5 trakica, al bolje bi bilo za ful efekat njih 10, tj cijelu onu kutiju, i ja nisam imala nikakvih ozbiljnih reakcija i cim primjetim da su mi zubi pozutili opet cu ih staviti.
Stavljala sam ih prije 6-7 mjeseci, zubi su mi jos uvijek bez mrljice, a pijem tone kafe....
User avatar
Legollas
Posts: 636
Joined: 30/07/2013 15:11
Location: I come in peace.

#197 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Legollas »

Probajte sodom bikarbonom jednom do dva puta sedmično prati zube, izbjeljuje garantujem vam iz iskustva. Samo treba paziti na desni (njih ne trljati sodom).
Također jagode izbjeljuju zube. Probajte izdrobiti jagode i sa njima očisiti zube.
Tu je još i unutarnji dio kore od narandže. Njime protrljajte zube a zatim operite.
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#198 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by senainter »

Soda bikarbona ozbiljno ostecuje caklinu i ne moze ih izbijeliti kao ova trakice NIKAD! Soda skida naslage sa zuba od hrane i to, al zutilo, e to NE MOZE skinuti. Sodu ne treba pretjerano koristi, radije napravite prirodne paste za zube skinite recept sa neta, u kojima je soda jedan sastojak samo.
To je moje iskustvo bar ...
loler86
Posts: 1
Joined: 06/03/2014 11:10

#199 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by loler86 »

Hoce li mi bilo ko ostavit kontakt telefon ovog korisnika " kamen spoticanja " ? Vidim da je stomatolog pa da mu se javim :) ..slao sam mu PP ali ne odgovara?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#200 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

loler86 wrote:Hoce li mi bilo ko ostavit kontakt telefon ovog korisnika " kamen spoticanja " ? Vidim da je stomatolog pa da mu se javim :) ..slao sam mu PP ali ne odgovara?
Kamen se više ne bavi izbjeljivanjem zuba,zato ti nisam odgovorio
Imaš na ovim stomatoloskim temama dosta finih preporuka za stomatooge u sarajevu siguran sam da ćeš sebi naći nešto
Post Reply