izbjeljivanje zuba?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#151 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by malosutra81 »

prvi put koristim trakice, nisam nesto previse vjerovala u ucinak, al vec je primjetan nakon 2-3 "terapije" :D
prije sam koristila one gumene kalupe i bili su vrlo vrlo ucinkoviti, zubi su mi bili izrazito bijeli 5-6 godina (i sad mi svi kazu da imam bijele zube iako sam odlucila da ih malo "dotjeram" ovim trakicama :D )

o stetnosti ne bih, samo znam da mi caklinu unistilo nije i nisam imala bilo kakvih drugih problema. e da, dok imam ovo nesto na zubima zna se desiti da me presijece jaka bol koja traje svega 3-4 sekunde, mislim da se radi ili o nekom nevidljivom karijesu ili o osjetljivosti zuba, fakat ne znam sta je, al bitno je da kratko traje i ne boli poslije :D

izvinjavam se struci unaprijed, al ja mislim da je besmisleno ici u detalje stetnosti one materije koja se koristi za ovo, na kraju krajeva sve je stetno u cemu se pretjeruje...
Pennycillyn
Posts: 18
Joined: 27/11/2010 20:19

#152 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Pennycillyn »

Da ne listam sad ovolike strane na ovu temu, moze li mi neko reci da li je koristio Crest whitestripes trakice i kako su odradile posao? Cuo sam i za neki Whitener sistem za kucnu upotrebu sa nekim gelovima i lampom... neko ima iskustva? unaprijed zahvalan, jer ne bacaju mi se pare bezze... ;-)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#153 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

Pennycillyn wrote:Da ne listam sad ovolike strane na ovu temu, moze li mi neko reci da li je koristio Crest whitestripes trakice i kako su odradile posao? Cuo sam i za neki Whitener sistem za kucnu upotrebu sa nekim gelovima i lampom... neko ima iskustva? unaprijed zahvalan, jer ne bacaju mi se pare bezze... ;-)
sve je OK,ali mogu iziritirati zubne desni/meso ,plus povecana osjetljivost na toplo/hladno
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#154 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by MedenoSrce »

Image

Evo mojih nakon izbjeljivanja. Bili su mi malo više osjetljivi dva - tri dana, pogotovo jer je hladno vani pa kada udahnem imam nekakav grozan osjecaj utrnulosti ali sada je proslo i to.
Desni me nista nisu boljele, doduse ja sam u ordinaciji radila pa necim plavim oni zastite meso.
*mima*

#155 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by *mima* »

svaka cast na osmijehu i zubima.... :thumbup:
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#156 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Morales »

MedenoSrce wrote:Image

Evo mojih nakon izbjeljivanja. Bili su mi malo više osjetljivi dva - tri dana, pogotovo jer je hladno vani pa kada udahnem imam nekakav grozan osjecaj utrnulosti ali sada je proslo i to.
Desni me nista nisu boljele, doduse ja sam u ordinaciji radila pa necim plavim oni zastite meso.
Ko u Hanke Paldum ocam :D
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#157 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by MedenoSrce »

@mima Hvala :oops:

nego nije mi ovo osmjeh, ovo sam ja da vi bolje vidite i donju vilicu.
Morales wrote: Ko u Hanke Paldum ocam :D
zbog ovakvog komentara kada sam imala jedno 12 godina nisam se smijala do 17te godine
seko3
Posts: 11
Joined: 22/01/2012 23:59

#158 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by seko3 »

Dali boli?
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#159 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Morales »

MedenoSrce wrote:@mima Hvala :oops:

nego nije mi ovo osmjeh, ovo sam ja da vi bolje vidite i donju vilicu.
Morales wrote: Ko u Hanke Paldum ocam :D
zbog ovakvog komentara kada sam imala jedno 12 godina nisam se smijala do 17te godine
Šala naravno :) ...imas fakat predivne zube, zavidim ti ;-)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#160 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Eborg »

@MedenoSrce: Koji je to tretman i cijena? Nudi se najmanje 4-5 različitih metoda koliko sam upratio pa čovjek nikad ne zna na šta da ide.
Dado34
Posts: 425
Joined: 29/11/2010 17:58

#161 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Dado34 »

Dobrinja 2, Hamdije Kapidzica br 21 ili 23 preko puta okretaljke, pored kafica Acapulco, zubar se zove Zoran radi odlicno izbjeljivanje.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#162 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by MedenoSrce »

Eborg wrote:@MedenoSrce: Koji je to tretman i cijena? Nudi se najmanje 4-5 različitih metoda koliko sam upratio pa čovjek nikad ne zna na šta da ide.
Tretman sa hladnim svjetlom, nanosi se u tri etape gel koji se osvjetljava.
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#163 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by weltschmertz »

Ja sam koristio Opalesence gel za izbjeljivanje zubi.. Prvo sam koristio 20%, a onda 2x 35% gel.. Malo je reci da sam zadovoljan.. http://www.opalescence.com/takehome.php

Cijeli tretman sam uradio kod kuce, bilo je malo bolno, ali nista strasno.. :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#164 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

MedenoSrce wrote:Image

Evo mojih nakon izbjeljivanja. Bili su mi malo više osjetljivi dva - tri dana, pogotovo jer je hladno vani pa kada udahnem imam nekakav grozan osjecaj utrnulosti ali sada je proslo i to.
Desni me nista nisu boljele, doduse ja sam u ordinaciji radila pa necim plavim oni zastite meso.

odlican kez :-D :thumbup:

medeno srce,imas zrdavu zubnu caklinu,nije ostecena :-D ovdje osobe bijele zube doslovno postanu flouroscentni :lol:

znas sto je takodjer dobro: svaki dan jednaka kombinacija peroksida i vode ,jer peroksid takodjer podrzava zdravlje desni :-D
Allure
Posts: 6
Joined: 10/02/2012 19:04

#165 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Allure »

Može li mi neko reći koje Crest trakice je koristio? Pošto vidim ima više vrsta... naručila bih preko pik-a, pa svaki savjet dobrodošao :)
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#166 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Loulou »

Ja sam koristila neke njihove prije nekoliko godina, ali nisam primijetila da "rade posao".
Ovi noviji bi trebalo da su dobri (mislim da upravo njih nude na pik.ba):

boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#167 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by boracha »

jel moze link na te trakice ko je narucivao...na ebay-u ima razlicitih pakovanja i razlicitih cijena, pa cisto da se malo lakse snadjemo :)
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#168 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by alica.k »

hm, nisu puno skupe ove whitestrips. samo me zanima mogu li "izjednacit", tako da kazem boju, il....
ma narucicu pa cemo vidjet. ove s videa sam buy it now :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#169 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

raja,u prodaji su paste za zube sa ideticnim hemijskim sastavom trakica,samo kupite peroksid i pomjesate sa istom kolicinom vode ,omjer fifti fifit :-D
Fauja Singh
Posts: 2468
Joined: 07/12/2011 12:40

#170 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Fauja Singh »

Ja sam cuo da je ova lampa ubleha i da u stvari hidrogen izbljeljuje zube, a lampa tu dodje samo fola radi.

@MedenoSrce krasni zubi :thumbup:
Zmajček
Posts: 15
Joined: 10/11/2011 21:47

#171 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Zmajček »

MedenoSrce wrote:
Eborg wrote:@MedenoSrce: Koji je to tretman i cijena? Nudi se najmanje 4-5 različitih metoda koliko sam upratio pa čovjek nikad ne zna na šta da ide.
Tretman sa hladnim svjetlom, nanosi se u tri etape gel koji se osvjetljava.

Ako nije tajna koliko košta to zadovoljstvo?
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#172 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by boracha »

ova zenska na videu koristi neke od dva sata, a na piku su vecinom neke sto se trze 5 minuta, i treba ih stavljat svaki dan
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#173 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Michun »

ja sam koristila nekoliko verzija crest pa mozda da pojasnim...
prvo ne mogu trakice izbjeliti zube na neku boju koju nisi imao odn. vec nemas ali je ispod naslaga. znaci, crest skida naslage vina, nikotina, kafe, hrane i sl. ukoliko je neko pusac ne preporucuje se da koristi trakice ukoliko ce pusiti jer su zubi tada podlozni da vise kupe pa onda se nalijepi vise nikotina.
razne vrste imaju razlicitu jacinu hidrogena, u tome je razlika. iskreno, meni su puno puno bile one koje se drze pola sata od ovih novih petominutnih. mislim da se i stare mogu jos na ebay kupiti.
i da, zubi mogu biti malo osjetljivi ali nista strasno.

osim ovoga, soda bikarbona je dobra jednom sedmicno. a negdje sam citala (nisam probala) da mozete i 3% hidrogen kupiti pa promuckati u ustima ponekad.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#174 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

eh tako je Michun :-D imaju paste za zube sa sodom bikarbonom takodjer :-D
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#175 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by MedenoSrce »

Ne znam koliko efekta ima to hladno svjetlo meni je bilo bitno da caklinu ne oštetim, a cijena je bila 600,00KM.
Post Reply