izbjeljivanje zuba?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#126 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by zvrzgana »

Imam jedno pitanje:
Da li karbamid peroksidu, kojeg koriste stomatolozi u ordinacijama, moze isteci rok nakon,recimo godinu-dvije stajanja???
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#127 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Rauber »

zvrzgana wrote:Imam jedno pitanje:
Da li karbamid peroksidu, kojeg koriste stomatolozi u ordinacijama, moze isteci rok nakon,recimo godinu-dvije stajanja???
Ovo i mene zanima, ja 2 inekcije cuvam u frizideru godinu i pol - dvije , ne pise koji mu je rok trajanja :-?
I jos nesto, ko u Sarajevu pravi kvalitetan od GUME onaj hepek u koji se stavlja peroxide, onaj stomatolog s mejtasa Softic mi je uradio od plastike i uzasno je grub, na pojedinim mjestima mi reze desne, kaze mi fol tako treba i to je cijena koju covjek placa kad hoce da izbjeli zube, i onda sam vidio kako se to radi u Svedskoj i uvjerio se da Sofic bar sto se toga tice pojma nema.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#128 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

Rauber wrote:
zvrzgana wrote:Imam jedno pitanje:
Da li karbamid peroksidu, kojeg koriste stomatolozi u ordinacijama, moze isteci rok nakon,recimo godinu-dvije stajanja???
Ovo i mene zanima, ja 2 inekcije cuvam u frizideru godinu i pol - dvije , ne pise koji mu je rok trajanja :-?
I jos nesto, ko u Sarajevu pravi kvalitetan od GUME onaj hepek u koji se stavlja peroxide, onaj stomatolog s mejtasa Softic mi je uradio od plastike i uzasno je grub, na pojedinim mjestima mi reze desne, kaze mi fol tako treba i to je cijena koju covjek placa kad hoce da izbjeli zube, i onda sam vidio kako se to radi u Svedskoj i uvjerio se da Sofic bar sto se toga tice pojma nema.
naravno da moze...cak sta vise jako je nepostojan...posebno ako se otvoren...frizider je dobra opcija...ali ni to predugo...
kalup tj nightguard mozes napraviti i od mehke gume...tvoj je vjerovatno od one tvrde...i naravno potrebno mu je korigovat rubove da ne pravi stetu gingivi...
svako dobro zelim :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#129 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Eborg »

Ja danas bio na pregledu kod zubarke a ona i dalje neće ni da čuje za neko izbjeljivanje. Mijenjala mi je plombu (stavila bijelu umjesto stare crne) i kaže da je koristila nekakav A1, navodno najbjelja nijansa, to joj je argument. Hebo to, haman ću ipak stući lovu na Whitestrips pa šta Bog da. :lol:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#130 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

Eborg wrote:Ja danas bio na pregledu kod zubarke a ona i dalje neće ni da čuje za neko izbjeljivanje. Mijenjala mi je plombu (stavila bijelu umjesto stare crne) i kaže da je koristila nekakav A1, navodno najbjelja nijansa, to joj je argument. Hebo to, haman ću ipak stući lovu na Whitestrips pa šta Bog da. :lol:
hajd ziv bio vise iz izbjeli...inace cu ti ja doci kuci da ih svojerucno izbjelim sve do B1 nijanse :D
nikad te brate pubertet proci :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#131 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Eborg »

Ma kakav crni pubertet zemo moj, mene odavno tjeraju da se ženim a ja neću! :lol:

Ja nisam pristalica hemije i to još na amaterski način ali vala kada je to jedina opcija - a man's gotta do, what a man's gotta do. :) Imam osjetljive zube i desni pa ću krenuti sa onom Gentle verzijom. :-)
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#132 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Rauber »

Eborg wrote:Ja danas bio na pregledu kod zubarke a ona i dalje neće ni da čuje za neko izbjeljivanje. Mijenjala mi je plombu (stavila bijelu umjesto stare crne) i kaže da je koristila nekakav A1, navodno najbjelja nijansa, to joj je argument. Hebo to, haman ću ipak stući lovu na Whitestrips pa šta Bog da. :lol:
Slicno se i meni govorilo, mada mi je jedna zubarka rekla da nije to nista strasno ako se po pravilima uradi, poslije sam otisao vani kod neke rodbine u posjetu, jedan clan rodbine je tamo stomatoloska sestra, i kad sam isao da vidim gdje to u stvari radi i kako joj je na poslu, razgovarao sam s doktorom bas o izbjeljivanju s peroxidom, to je kod njih normala i svega mi svi ovi malo mladji doktori i sestre su radili izbjeljivanje peroxidom.
Tako da sam izbjelio zube, sve normala, proslo ako se ne varam 2 godine od prvog izbjeljivanja i svi zubi zdravi,bjeli, kontam ih opet sad nekad malo izbjeliti, ono pred more :) samo sad ne znam jel mi se ovaj peroxid pokvario, stoji mi u frizideru godinu i pol sigurno, vidjet cu jos... :roll:

@kamen spoticanja
znas li gdje se radi od gume i koja je cijena, ovaj moj plasticni je grub, rubovi su bili pravo ostri dok ih ja nisam malo upaljacem istupio :D ali opet mi je nekakav los pa bih htio uraditi od gume.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#133 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Eborg »

Pa da, i ja računam na to da daje fine rezultate a da nije odviše invazivno. :thumbup:
hardcoreh
Posts: 83
Joined: 09/05/2010 20:59

#134 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by hardcoreh »

Neda mi es fakat citat komentare, pa mozel ko da mi odgovori, gdje da izbjelim zube u Kantonu Sarajevu ?? (gdje je najbolje i koliko novca) ??
I takodjer, imam 1 pokvaren zub, (supalj, ebem ti zubarku) pa kojem privatnom da odem ?

Hvala
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#135 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Michun »

Eborg dragi...pa ja bi do sad 4 X to odradila :D
Kupovala ja, sve OK. Procitaj upuTstva i uradi kako je napisano. Rezultat zagarontovan. gud lak.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#136 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Eborg »

Michun wrote:Eborg dragi...pa ja bi do sad 4 X to odradila :D
Kupovala ja, sve OK. Procitaj upuTstva i uradi kako je napisano. Rezultat zagarontovan. gud lak.
Tnx! :thumbup:

Ma ovih zadnjih par sedmica je bila frka, trka, Hamo, Pipa i ostala ekipa, vjerovatno ću to ubrzo preko Ebaya zbaviti. :thumbup:
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#137 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by motachjointa »

slucajno naletih http://www.pik.ba/artikal/83272/set-za- ... anje-zuba/
moze li neko pojasniti, dobro,? nije dobro? :-D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#138 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Michun »

Sve ove djidje rade na istom principu - ja bi rekla. :D
Imas gel koji bjeli zube, sad jel na gumi koju montiras na zube i nacijedis gel ili bude na folijama jednokratnim - to je nevazno.
E sad ova marka ne znam koja je. Ja sam korstila samo CREST. Proguglaj pa vidi da li je OK.
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#139 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by motachjointa »

ok to, zanima me da li je stetno, ima li kakvih nepozeljnih posljedica?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#140 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Michun »

Pa eto strucnjaci kazu da nema - to je u principu hidrogen koji ti izbjeli zube. Ne kazu da je stetno. Ja sam to radila 3 X do sad i OK sam, ziFa i zdraFa. MiSim, svaka hemija je stetna al' koliko. Mislim da vise udahnemo stetnih tvari dnevno.
Mogu ti malo osjetljivi zubi biti u tom periodu.
hanumica82
Posts: 108
Joined: 25/03/2010 18:05

#141 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by hanumica82 »

Moze li mi neko reci koliko kosta taj postupak izbjeljivanja zubi?

Ono sto me jos interesuje je ovo: Naime na prednjem zubu imam jednu blombu koja je iste boje kao i zub, pa me zanima sta ce se desiti sa tom blombom kada budem izbijelila zube, da li cu je morati mjenjati?
Hvala
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#142 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Michun »

Kod zubara ili ove trakice "uradi sam" o kojima pricamo?
hanumica82
Posts: 108
Joined: 25/03/2010 18:05

#143 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by hanumica82 »

kod zubara
User avatar
Bosanka551
Posts: 17
Joined: 21/11/2009 20:04
Location: Sarajevo

#144 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Bosanka551 »

Sto se tice "uradi sam" izbjeljivanja zuba imam odlicna iskustva. Sestra mi je iz SAD-a donjela trakice ("White stripes"), prije dvije godine. Koriste se cetrnaest dana ujutru i navecer ih drzite po pola sata. Nakon samo par dana zubi su mi postali znatno bjelji. Prestala sam sa koristenjem negdje oko desetog dana jer su mi zubi tada bili zaista prave boje, i nisam zeljela da dobiju onaj neprirodni bijeli odsjaj :D. Uglavnom, evo i sada nakon skoro dvije godine zubi su mi jos uvijek bijeli :). Mozda sada kad budem kod nje preko ljeta ponovim postupak na par dana. Mislim da se ovaj postupak izbjeljivanja sa trakicama moze ponavljati svakih sest mjeseci, naravno ukoliko imate potrebu za tim. Nadam se da sam bila od pomoci :).

I da mislim da se ove trakice imaju kupiti i kod nas posto sam nekada nasla na pakovanje sa ambalazom na b/h/s jeziku :D.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#145 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Michun »

hanumica82 wrote:kod zubara
Ne znam tacno, ali nije ispod 200-300 KM po slobodnoj procjeni.
Trakice su na ebay oko 40ak USD.
dzenita_sarajevo
Posts: 1
Joined: 20/07/2010 11:03

#146 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by dzenita_sarajevo »

Prijavila sam se samo da ostavim koment. Bila sam na izbjeljuvanju zuba u cetvrtak. Tretman je bolan, traje 1,5 sat a cijena je 350 KM ali mogu reci da sam jako zadovoljna jer se rezultati vide odmah.
Oduvijek sam imala zute zube i nisam se previse nadala zato sam najprije otisla na pregled jer sam htjela garanciju da ce djelovati. Koga zanima neka sam ode na pregled (besplatno), nalaze s na Otoci- Stomatoloska ordinacija Medico.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Incub
Posts: 706
Joined: 16/04/2007 15:44

#147 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Incub »

LJudi vas samo dzaba uzimaju.
Na amazonu crest trakice oko 40$,i imaju odlican efekat.
Jos date 350KM a bolna metoda.
Stvarno zar je tako tesko nesto naruciti preko interneta?
Dok je budala pametni ce fino zivjeti.
User avatar
innovision
Posts: 729
Joined: 04/08/2009 19:06

#148 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by innovision »

kakvo djelovanje ova sredstva imaju na plombe ??
ja imam cetri one crne na sesticama i peticama :roll:
Incub
Posts: 706
Joined: 16/04/2007 15:44

#149 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Incub »

Trakice djeluju samo na prirodne zube,nista socijala,plombe...
Pokrivaju prednji gornji i donji dio vilice,tako da ti nece ni doci do 5,6.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#150 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Skyfox »

ja sam nasao zubara koji naplacuje 500KM... Tvrdi da je bezbolno, radi se s onim cudima kad ti daju naocale i on ima jedne... s tim sto prvo ide skidanje kamenca i poliranje sto je ukljuceno u cijenu...

Image
Post Reply