Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#3851 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Connaisseur Karlin »

animals wrote:Jel to zbog svinjske glavuse... :D
ne kuzim pitanje :lol:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#3852 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by animals »

Connaisseur Karlin wrote:
animals wrote:Jel to zbog svinjske glavuse... :D
ne kuzim pitanje :lol:
Pa si za one koji su protiv mene :mrgreen:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#3853 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Connaisseur Karlin »

animals wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
animals wrote:Jel to zbog svinjske glavuse... :D
ne kuzim pitanje :lol:
Pa si za one koji su protiv mene :mrgreen:
ja nisam nikad protiv tebe, ali sam cesto protiv tvog misljenja :-D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3854 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by pirmin »

Kriminal u Austriji, godina poslije izbjeglicke krize:

https://www.google.com/amp/s/kurier.at/ ... 06.228.767

Brojevi ne lazu.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#3855 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by ioannes »

kakve su gadosti sredinom 90-tih godina
radile izbjeglice iz bivše yu je odvratno bilo....
ja sam svjedok.
da su tada bili socijalni mediji, koja bi to hajka bila.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#3856 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Svi smo mi potomci migranata ili migranti na neki nacin.
Migrirali su pojedinci, porodice, plemena, narodi...tokom cijele ljudske istorije i iz raznih razloga.
Mnoge od tih migracija jednih bile su sumrak za druge. Nisu se izdavale vize i udarali pecati...koristila se sila i oruzje. Nazalost, toga jos uvjek ima.
Ne svi, ali velika vecina danasnjih migranata koji traze utociste u razvijenim zemljama nema drugu ili bolju alternativu.
Velika vecina migranata krece na put jer nemaju sta izgubiti osim zivota, koji je i onako tamo, odakle odlaze, bezvrijedan.

Cijeli svijet, a pogotovo onaj najbogatiji dio, treba da radi puno vise na rijesavanju problema migranata. Nazalost, cini mi se da je taj nabogatiji dio i najveci uzrocnik danasnjih migracija.

Molim vas, pogledajte australijski dokumentarni shou "Go Back to Where You Came From" od dr. David Carlett i Colin Friels.

Mnogi koji pisu na ovoj temi bi se posramili svojih uvjerenja i svoga pisanja nakon odgledane serije.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3857 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by AleksoMKD »

http://www.bbc.com/news/world-middle-ea ... w_facebook

Izrael ce deportirati 16000 africkih migranata. U Evropu i Kanadu.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3858 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by pirmin »

Da je kosmicke pravde doslo bi ih 16 miliona, sta je sve ta Evropa od njihovih domova uradila.

https://i.imgur.com/WxJKcvu.jpg

(preneseno sa teme slicica dana, ovdje pase ko salivena i govori sve na ovu temu :) )
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#3859 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Challenger_ »

AleksoMKD wrote:http://www.bbc.com/news/world-middle-ea ... w_facebook

Izrael ce deportirati 16000 africkih migranata. U Evropu i Kanadu.
Njemačku i Italiju, a što preostane u Kanadu, ako ih prime.

Eto u šta su evropski političari pretvorili naš kontinent: u deponiju za izraelsku i američku politiku.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3860 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Nisrin »

"Ističe da izbjeglice najčešće dolaze iz Pakistana, Libije, Sirije, Egipta, Alžira, Maroka i Tunisa, da slabo govore engleski jezik i da žele otići u zemlje zapadne Evrope."

Ok, nas merhamtluk, i mi smo bili izbjeglice i nama su pomogli blabla ali koji klinac bez dokumenata dolazi iz Maroka, Tunisa, Alzira, Libije, Pakistana. to i tamo rat? Za Siriju ne treba ni komentarisati, isto kao sto je nama bilo, ali zar nisu mogli negdje blize? Grcka? Turska? Azija cijela? Nije svugdje lose..ali jbg socijale u Njemackoj nema vise nigdje na svijetu...ko je od njih spreman da radi?
Iznenadila sam se da su se nasle i neke porodice sa djecom, obicno su to momci i ljudi srednjih godina, a porodice- zene i djecu ostavili u paklu rata?!

I sta im imaju nasi sugradjani pomagati,kad je Ministarstvo skrenulo paznju na to, to je obaveza drzave i oni ce ih adekvatno zbrinuti, pitanje koliko je medju njima i potencijalnih terorista, silovatelja i cega sve ne...cuj bez dokumenata! Pa mi nismo mogli preci granicu 92-95. bez pasosa i garantnih pisama!
Podrzavam migracije, to je neki normalan prirodni proces, ali kad migriras i RADIS, trazis posao, a ne socijalu..ili kao sto je bila ona grupa iz Sirije koja se zalila u Norveskoj da nece na sjever jer je hladno i pustopoljina im...wtf!

Prije nego neko kaze da sam fasista, nedavno emisija na njemackoj TV, cini mi se KABEL1 ili RTL, i policija na biciklima koja nocu obilazi Keln i tako dodje do lika koji lose govori i njemacki i engleski, migrant je iz sjeverne Arfike i naravno nadju kod njega drogu...ne kazem da i domace stanovnistvo ne dila drogu, ali ti ako bjezis iz loseg sistema, zelis da dobijes bolju priliku u zivotu, onda radi posteno i dokazuj se, a ne dolazis da budes kriminalac! :run:
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3861 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

on je kriminalac zbog kolonijalne povijesti njegove zemlje
i nacifašističkog belog kolonizatora koji je maltretirao njegove pradjedove i crpio bogatstvo iz pustinje

kao pripadnik nebeskog naroda ima pravo raditi što želi u europi i ti ni ja ni europljani ne smijemo ništa o tome govoriti
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3862 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Novak20 »

Gdje će Hrvatska protjerivati izbjeglice i migrante ?

http://www.dnevnik.ba/vijesti/austrija- ... u-hrvatsku
Austrijska vlada donijela je novi pooštreni zakon o podnositeljima zahtjeva za azilom koji je naišao na brojne kritike a njegova primjena bi mogla sa sobom donijeti i velike troškove, javljaju austrijski mediji u četvrtak, prenosi Večernji.hr.

„Dodatno osoblje i uređaji potrebni pri primjeni novog zakona donose sa sobom troškove koji premašuju iznos od dva milijuna eura godišnje“, javlja bečki dnevnik Der Standard pozivajući se na ministarstvo unutarnjih poslova.

Novi zakon o strancima, odnosno dio koji se odnosi na podnositelje zahtjeva za azilom predviđa oduzimanje novca budućim izbjeglicama i podnositeljima zahtjeva i to u iznosu od 840 eura koji bi trebali biti upotrijebljeni u djelomičnom pokrivanju troškova postupka obrade zahtjeva za azilom.

Istodobno bi se njihovi mobiteli analizirali kako bi se pomoću geo podataka ustanovila točna ruta dolaska u Austriju. Tako će, ako se ustvrdi da je izbjeglica u Austriju stigao preko neke zemlje Europske unije, u nju biti i vraćen shodno dublinskom pravilu. Mnoge izbjeglice su dosad do Austrije stizale preko Hrvatske.

Analize pokazuju da je ova vrsta intenzivne provjere, kako nadalje javlja Der Standard, povezana s visokim troškovima.

Novi zakon predviđa lakše protjerivanje podnositelja zahtjeva za azilom koji se ogriješe o zakon. I stjecanje austrijskog državljanstva za izbjeglice će biti moguće tek nakon deset godina boravka u Austriji umjesto dosadašnjih šest.

„Strog i učinkovit zakon bi trebao spriječiti zlouporabu austrijskog prava na azil“, rekao je austrijski ministar Herbert Kickl iz desno populističke Slobodnjačke stranke Austrije (FPOe).

„Novi zakon će imati i preventivni karakter. Kada se pročuje da provjeravamo imaju li izbjeglice novac možda se mnogi odluče odustati od ovog puta“, rekao je austrijski vicekancelar Christian Strache (FPOe).

Humanitarne organizacije su kritizirale novi pooštreni zakon ocjenjujući ga nehumanim.

„Nova pravila prodiru u privatnu sferu izbjeglica i tako otežavaju njihovu integraciju“, priopćila je organizacija „SOS Mensch“.
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#3863 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Šunj »

ioannes wrote:kakve su gadosti sredinom 90-tih godina
radile izbjeglice iz bivše yu je odvratno bilo....
ja sam svjedok.
da su tada bili socijalni mediji, koja bi to hajka bila.
reci nam kakve gadosti, da znamo.....

Image
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3864 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

u mom selu je bio cijeli razred mostaraca izbjeglica
legende zakopale dnevnik ispred škole :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3865 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote:on je kriminalac zbog kolonijalne povijesti njegove zemlje
i nacifašističkog belog kolonizatora koji je maltretirao njegove pradjedove i crpio bogatstvo iz pustinje

kao pripadnik nebeskog naroda ima pravo raditi što želi u europi i ti ni ja ni europljani ne smijemo ništa o tome govoriti
Pa dolaze mu sve sami inzinjeri i doktori, pitaj pirmina ako meni ne vjerujes.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3866 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by pirmin »

_BataZiv_0809 wrote:
Pa dolaze mu sve sami inzinjeri i doktori, pitaj pirmina ako meni ne vjerujes.
Indijanac, jel to i ti glumis nacistu a nisi makeo iz mahale? :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3867 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by _BataZiv_0809 »

pirmin wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Pa dolaze mu sve sami inzinjeri i doktori, pitaj pirmina ako meni ne vjerujes.
Indijanac, jel to i ti glumis nacistu a nisi makeo iz mahale? :)
Naravno. Haj posalji mi dvajes ojra da imam za kafe i tiket.
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#3868 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Tipicoti »

Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Svakog gosta 5 minuta dosta ...
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3869 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by pirmin »

Vjerujem da je bilo turbulentno ali tekst je pisan vrlo tendenciozno, u stilu njemackog "Bilda" ili engleskog "The Sun", za siroke narodne mase.
Za prosti puk, nalozi fukaru na fukaru.

A Erdovanov zuti suti i muti. :zoka:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3870 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Sanjarko »

Ja sam Bato rekao, ali nisi procitao. Nisu oni Europi interesantni nego njihova djeca. Kupuju se djeca njihova fakticki na ovaj nacin. Njih ce odtrpiti radi djece. Jer Europa nema bas djece. TFR mislim da je prosjecan oko 1,5 i to sa svim onim migracijama stanovnistva nakon II svjetskog rata do danas. Sto znaci da je TFR i losiji bez toga.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#3871 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Ramzess Veliki »

Uvalice se prije nas u njemacku ... a mi k'o nesta cekamo ... :sad:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3872 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Sanjarko »

Image

demografija-t134627s525.html#p14605590

Navratite na temu demografija ponekad. Evo pise tu svasta, procjene itd. A evo GIF TFR-a. Sve plavo.

Image

Evo slika gore, 2014 godina i TFR iz te godine.
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#3873 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Tipicoti »

Vizionar 1985 wrote:Ja sam Bato rekao, ali nisi procitao. Nisu oni Europi interesantni nego njihova djeca. Kupuju se djeca njihova fakticki na ovaj nacin. Njih ce odtrpiti radi djece. Jer Europa nema bas djece. TFR mislim da je prosjecan oko 1,5 i to sa svim onim migracijama stanovnistva nakon II svjetskog rata do danas. Sto znaci da je TFR i losiji bez toga.
Moze biti da je zbog djece, ali zasto onda nisu otvorili Balkan (ex-Yu), doslo bi citavo Kosovo i Albanija a oni imaju po 4-5 djece, a svi vole da rade. U Njemackoj postoje 3.generacije Turaka koji se nisu integrisali (ali su radnici).
Arapi se nece integrisati ni za 10 generacija, a posto nemaju radne navike (jer nikada nisu placali kiriju, struju,vodu,osiguranja u Siriji - bilo dzaba) nece ni u Germaniji raditi. Njemci ce im placati socijalu jos generacijama...dok ne promijene ustav.Po ovom ustavu GER je (a)socijalna drzava a to znaju i advokati koji brane izbjeglice i time se obogatise.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3874 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Sanjarko »

Tipicoti wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ja sam Bato rekao, ali nisi procitao. Nisu oni Europi interesantni nego njihova djeca. Kupuju se djeca njihova fakticki na ovaj nacin. Njih ce odtrpiti radi djece. Jer Europa nema bas djece. TFR mislim da je prosjecan oko 1,5 i to sa svim onim migracijama stanovnistva nakon II svjetskog rata do danas. Sto znaci da je TFR i losiji bez toga.
Moze biti da je zbog djece, ali zasto onda nisu otvorili Balkan (ex-Yu), doslo bi citavo Kosovo i Albanija a oni imaju po 4-5 djece, a svi vole da rade. U Njemackoj postoje 3.generacije Turaka koji se nisu integrisali (ali su radnici).
Arapi se nece integrisati ni za 10 generacija, a posto nemaju radne navike (jer nikada nisu placali kiriju, struju,vodu,osiguranja u Siriji - bilo dzaba) nece ni u Germaniji raditi. Njemci ce im placati socijalu jos generacijama...dok ne promijene ustav.Po ovom ustavu GER je (a)socijalna drzava a to znaju i advokati koji brane izbjeglice i time se obogatise.
Pa idealni za 4 industriju mozda. Samo potrosaci vecina, ostatak malo da radi i to je to. Znaci socijala ili neki onaj zagarantovani prihod a masine rade vecinu poslova i nesto ljudi visoko obrazovanih. Ostalo konzumenti 4 industrije.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3875 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by insomnia78 »

:lol:
Post Reply