Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

moke33-sa
Posts: 120
Joined: 23/06/2013 21:14

#26 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by moke33-sa »

Bleach wrote:Molim vas pomozite!

E ovako drzavljanin sam Hrvatske a prije nekih godinu dana sam pocinio kazneno dijelo u BIH, to mi je prvo kazneno dijelo ikad i sada sam dobio kaznu zatvora od pola godine ili zamjenu za novcanu kaznu od cca 10 000 eura tj 18 000 maraka.

Novce za platit jos nemam, mislim da cu imat kroz mjesec dana ali sudac me zvao i rekao ako ne platim za 3 dana da idem u zatvor.

Sada me zanima sto bi bilo da se ne pojavljujem u BIH uopce, dali bi me trazili u Hrvatskoj i ako bi me trazili kad bi me nasli sta bi se desilo?

Molim vas za brzi odgovor.Hvala!

posto druze ti ne mozes da lezis tu kaznu a kako vidim trenutno nemas da platis onda ljepo nadjes jakog advokata i odes i trazis narukvicu i rjesis problem.e sada za mene je smijesno 6 metara zatvora za 10000eura ali eto svako ima svoje mozda ti za tih 6 metara zatvora mozes vani napraviti milion pa ti se ne lezi ili vec sta,zato najbolje ti je da uzmes narukvicu.a ako to nije ubistvo ili teze krvicno djelo nece sigurno da postave odma potjernicu jer je to procedura .prvo ce da ti salju par puta pozive na kucnu adrecu ako se neodazoves tek tada sudija moze da naredi prisilno dovodjenje ..sve zavisi od djela mada nam ti nisi rekao koje je djelo(ja te razumijem to se neprica)mislim da nemas razloga da se brines cim si dobio 6 metara nije to opasno..pozz i cuvaj se
User avatar
sioux113
Posts: 92
Joined: 15/09/2013 11:07

#27 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by sioux113 »

JThomas wrote:da si ukrao milione, organizovao progon i streljanje stotina ili bio upravnik konc logora, mogao bi se pozvati na vitalni nacionalni interes, bili bi organizovani protesti sa parolom "bleach heroj a ne zločinac!", a poslije smrti bi najvjerovatnije dobio i ulicu ponegdje. ali pošto nije riječ ni o čemu ozbiljnom moraćeš u zatvor :D

Jbt, al me nasmija :lol: , svaka čast. Pokušao sam šta da pišem, nakon ovoga sam ostao bez tinte. :D
Bleach
Posts: 17
Joined: 30/01/2014 15:27

#28 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by Bleach »

Peryton_ wrote:Koje je kazneno djelo ?

Vjerovatno nesto oko poreza :izet:
Ma nije oko poreza tek mi je 21 god.
Radi se o razbojstvu gdje je propisana kazna od 1-10 god.
Na prvostupanjskom sudu sam dobio uvjetnu od pola godine radi toga sto mi je prvo kazneno dijelo, ali se onda tuziteljica zalila (dabogda joj djeca unatraske hodala) pa sam na drugostupanjskom dobio pola god zatvora.
Bleach
Posts: 17
Joined: 30/01/2014 15:27

#29 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by Bleach »

moke33-sa wrote:
Bleach wrote:Molim vas pomozite!

E ovako drzavljanin sam Hrvatske a prije nekih godinu dana sam pocinio kazneno dijelo u BIH, to mi je prvo kazneno dijelo ikad i sada sam dobio kaznu zatvora od pola godine ili zamjenu za novcanu kaznu od cca 10 000 eura tj 18 000 maraka.

Novce za platit jos nemam, mislim da cu imat kroz mjesec dana ali sudac me zvao i rekao ako ne platim za 3 dana da idem u zatvor.

Sada me zanima sto bi bilo da se ne pojavljujem u BIH uopce, dali bi me trazili u Hrvatskoj i ako bi me trazili kad bi me nasli sta bi se desilo?

Molim vas za brzi odgovor.Hvala!

posto druze ti ne mozes da lezis tu kaznu a kako vidim trenutno nemas da platis onda ljepo nadjes jakog advokata i odes i trazis narukvicu i rjesis problem.e sada za mene je smijesno 6 metara zatvora za 10000eura ali eto svako ima svoje mozda ti za tih 6 metara zatvora mozes vani napraviti milion pa ti se ne lezi ili vec sta,zato najbolje ti je da uzmes narukvicu.a ako to nije ubistvo ili teze krvicno djelo nece sigurno da postave odma potjernicu jer je to procedura .prvo ce da ti salju par puta pozive na kucnu adrecu ako se neodazoves tek tada sudija moze da naredi prisilno dovodjenje ..sve zavisi od djela mada nam ti nisi rekao koje je djelo(ja te razumijem to se neprica)mislim da nemas razloga da se brines cim si dobio 6 metara nije to opasno..pozz i cuvaj se

Narukvice su ukinute 3 dana nego su me osudili.
Bog postoji, tako sam barem cuo....
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#30 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by colt »

Bleach wrote:
Peryton_ wrote:Koje je kazneno djelo ?

Vjerovatno nesto oko poreza :izet:
Ma nije oko poreza tek mi je 21 god.
Radi se o razbojstvu gdje je propisana kazna od 1-10 god.
Na prvostupanjskom sudu sam dobio uvjetnu od pola godine radi toga sto mi je prvo kazneno dijelo, ali se onda tuziteljica zalila (dabogda joj djeca unatraske hodala) pa sam na drugostupanjskom dobio pola god zatvora.
Razbojnik, sam si kriv za kaznu, a ne njena djeca. Pretjerao si.
Bleach
Posts: 17
Joined: 30/01/2014 15:27

#31 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by Bleach »

Mislim da nisam pretjerao jer svako zasluzuje drugu priliku prije toga dijela i poslje njega mi nije palo na pamet napravit tako nesto, jednostavno sam bio na krivom mjestu u krivo vrijeme.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#32 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by JThomas »

i ako odležiš udaraj se nogama u guzicu za tu kaznu za to djelo.

al' nisi ti kriv, tužiteljica je kriva, i njena djeca... :lol:
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#33 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by hzsa22 »

E nek sam i ovo vidio. Cuj zasluzuje drugu sansu. Zasluzujes druze nakon sto pola godine budes posluzivao guzom nekoga u Zenici. Kriminalac je uvijek kriminalac. Old habbits die hard.
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#34 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by mefistofilis »

ja ne mogu da vjerujem kakvih likova ima na forumu

jbt svima se desi.

mozda se napio,izgubio kontrolu, i ponasao se debilski, jbg, svima se moze desiti.
a i ovi nasi to razbojnistvo bas siroko interpretiraju
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#35 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by hzsa22 »

atorniji putnik wrote:ja ne mogu da vjerujem kakvih likova ima na forumu

jbt svima se desi.

mozda se napio,izgubio kontrolu, i ponasao se debilski, jbg, svima se moze desiti.
a i ovi nasi to razbojnistvo bas siroko interpretiraju
Cuj svima se desi. Eto se meni to ne desi? Ja ne mogu da vjerujem da neko ovdje staje u odbranu OSUDJENOG kriminalca. Ovo je ekvivalentno tome da ja uletim sa kalasem u radnju roknem nekoga i kazem sorry jebi ga , svakom se desi.Dajte mi drugu sansu.
Peryton_
Posts: 1011
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#36 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by Peryton_ »

jos samo nam kazi jel' hladno ili vatreno oruzje?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#37 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by JThomas »

kad se napiješ u kafani pa te "pjesma pogodi" možeš počiniti lake, teške tjelesne povrede, na mah ili ne, nasilničko ponašanje, oštećenje tuđe stvari, ne znam eventualno izazivanje opšte opasnosti (pucanje u zrak na svadbama)...a razbojništvo malo teže.
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#38 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by mefistofilis »

JThomas wrote:kad se napiješ u kafani pa te "pjesma pogodi" možeš počiniti lake, teške tjelesne povrede, na mah ili ne, nasilničko ponašanje, oštećenje tuđe stvari, ne znam eventualno izazivanje opšte opasnosti (pucanje u zrak na svadbama)...a razbojništvo malo teže.
jbg, zavisi kolko se napijes. hajde boga ti, sta fali malo. mladost, ludost. nije on to namjerno :lol:
a evo i pokajao se izgleda
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by JThomas »

pa šta fali i pola godine u ćelovini, da se utisci i razmišljanja u potpunosti slegnu? :D

to će proći dok dlanom o dlan, uveli su im i erotski kanal četvrtkom :D
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#40 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by mefistofilis »

mozda mu zafalilo za pive i fino zamolio nekog lika a ovaj ispao sh..ak pa rekao ne dam, bjezi tamo
i tu se ovaj prvi naljutio i ... haj sad daj i taj rolex i kljuceve od mercedesa..
Bleach
Posts: 17
Joined: 30/01/2014 15:27

#41 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by Bleach »

Svi oni koji su bez grijeha nek bace kamen ajde ljudi bogati ne ser... kao nitko od vas nije napravio nista u zivotu zbog cega se kajao, kada gledam ovakve komentare I stavim u uvid takvo razmisljanje shvatim da sam ja jedna veoma inteligentna osoba
Ugl svima koji su mi pokusali pomoc se veoma zahvaljujem a svim onim bezgrjesnicima isusima novog doba zelim da nikad ne dobiju drugu priliku u zivotu.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#42 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by Hercegoviina »

Bleach wrote:
Peryton_ wrote:Koje je kazneno djelo ?

Vjerovatno nesto oko poreza :izet:
Ma nije oko poreza tek mi je 21 god.
Radi se o razbojstvu gdje je propisana kazna od 1-10 god.
Na prvostupanjskom sudu sam dobio uvjetnu od pola godine radi toga sto mi je prvo kazneno dijelo, ali se onda tuziteljica zalila (dabogda joj djeca unatraske hodala) pa sam na drugostupanjskom dobio pola god zatvora.
ja bih ti dao 5 godina jer si teska budaletina.
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#43 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by Picajzla »

Bleach wrote:Svi oni koji su bez grijeha nek bace kamen ajde ljudi bogati ne ser... kao nitko od vas nije napravio nista u zivotu zbog cega se kajao, kada gledam ovakve komentare I stavim u uvid takvo razmisljanje shvatim da sam ja jedna veoma inteligentna osoba
Ugl svima koji su mi pokusali pomoc se veoma zahvaljujem a svim onim bezgrjesnicima isusima novog doba zelim da nikad ne dobiju drugu priliku u zivotu.
Koja bahatost. Osudjen si, sve po zakonu, ne znam sta se zalis. U zatvor i ponesi tecni sapun za svaki slucaj :D
Sta bi ti, da ti ovdje podrsku pruzamo. Znas sta si napravio, suoci se sa tim, odlezi svoj dio i onda nastavi dalje... :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#44 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by muha_sa »

Bleach wrote:Svi oni koji su bez grijeha nek bace kamen ajde ljudi bogati ne ser... kao nitko od vas nije napravio nista u zivotu zbog cega se kajao, kada gledam ovakve komentare I stavim u uvid takvo razmisljanje shvatim da sam ja jedna veoma inteligentna osoba
Ugl svima koji su mi pokusali pomoc se veoma zahvaljujem a svim onim bezgrjesnicima isusima novog doba zelim da nikad ne dobiju drugu priliku u zivotu.
da si u normalnoj državi pocinio razbojništvo dobio bi 10 godina, ovako budi zadovoljan kaznicom i libo te racku--odmardeljaš od 6 mjeseci 4 i vanka si.
ako se nalaziš u HR. ne dolazi ovamo i ne mrdaj iz HR. jer tamo i ratni zlocinci nalaze utocište a i osudjenik na 10 kuka (Jelavic) živi ko slobodan gradjanin.
Bleach
Posts: 17
Joined: 30/01/2014 15:27

#45 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by Bleach »

Ti ocito nisi upoznan na koji nacin ovaj svijet funkcionira zivimo u zatocenistvu kradu nas istrijebljuju igraju se sa nama I sad sam ja po tebi najveci kriminalac pa vidis ti covjece kakvih ljufi ima na ovoj planeti I upravo zbog ovakvok razmisljanja vecine idemo u ovakvom smijeru.
Moje misljenje je da takvi ljudi poput.tebe nisu ljudi nego manipulirani roboti, lutke sa kojima se lako upravlja.
Nemoj meni osudivat prije nego sebi, niko ne trazi tvoju podrsku ako nisi imo sta za rec zasuti a ne zbog ega se ic pravit pametan
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#46 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by Picajzla »

Bleach wrote:Ti ocito nisi upoznan na koji nacin ovaj svijet funkcionira zivimo u zatocenistvu kradu nas istrijebljuju igraju se sa nama I sad sam ja po tebi najveci kriminalac pa vidis ti covjece kakvih ljufi ima na ovoj planeti I upravo zbog ovakvok razmisljanja vecine idemo u ovakvom smijeru.
Moje misljenje je da takvi ljudi poput.tebe nisu ljudi nego manipulirani roboti, lutke sa kojima se lako upravlja.
Nemoj meni osudivat prije nego sebi, niko ne trazi tvoju podrsku ako nisi imo sta za rec zasuti a ne zbog ega se ic pravit pametan
:lol: :lol: :lol:

Prekrsio zakon. Osudjen i dobio kaznu koja je ispod svakog minimuma i jos se pravi pametan. U tvorza pa filozofiraj.
Bleach
Posts: 17
Joined: 30/01/2014 15:27

#47 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by Bleach »

Samo naprijed sa takvim razmisljanjem pa ako postanes malo pametniji bit ces retardiran
moke33-sa
Posts: 120
Joined: 23/06/2013 21:14

#48 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by moke33-sa »

Bleach wrote:Mislim da nisam pretjerao jer svako zasluzuje drugu priliku prije toga dijela i poslje njega mi nije palo na pamet napravit tako nesto, jednostavno sam bio na krivom mjestu u krivo vrijeme.

Naravno buraz da zasluzujes drugu sansu,pusti ove primitivce kojima je jedini problem u zivotu koga pljuvati po forumu i glumiti postenjacine.gledaj ti sebe buraz i vidi kako da se izvuces iz tog problema a ako vec ne mozes onda ljepo opucas tih 6 metara i zavrsis pricu..vjeruj da zasluzujes ne jednu nego 5 sansi,ko su oni da ti sude i govore sta i kako ces u zivotu..nije vazno koliko puta padnes nego koliko se puta dignes ako si naucio iz tog djela nesto super ako nisi naucices nekada vjeruj mi..sad nemoj tim da se opterecujes moj ti je savjet da ako vec nema narukvica ili drugog rjesenja odlezis to dok je zima jer je lakse nego kad dodje ljeto.ako udjes sada vec si pocetkom augusta vani a posto ti je to prvo djelo mozda te i puste nakon 3-4 metra ..nadji sebi jakog advokata i zavrsi to druze cim su ti dali prvi put uvjetnu smanjice oni tebi to na 3 metra..cuvaj se i znaj da trebas samo na sebe gledati pusti ove sto dalje od mamine suknje ne vide a zelili bi oni samo nemaju cuku za to..pozzz i sretno..
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#49 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by Picajzla »

Bleach wrote:Samo naprijed sa takvim razmisljanjem pa ako postanes malo pametniji bit ces retardiran
:lol: :lol: :lol:

Ne znas nista bolje smisliti. Hajde mozda u zatvoru naucis. Puni su pametnih, bas takvi kao ti, bas taj stil i bahatost.
Vidim ti si pravo pametan, ono kabadahijski pametan, pa na kraju zavrsi u tvorza. Hajde kad izadjes javi kako je bilo.


PS.

Tecni sapun obavezan :oops:
evilbaby
Posts: 52
Joined: 07/03/2011 16:58

#50 Re: Izbjegavanje zatvorske kazne-Molim pomoc!

Post by evilbaby »

jedini savjet koji ti moze biti od koristi, je da poneses vazeljin.
Post Reply