Izbirljiva policija: Od dva Passata nastradao stariji

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#1 Izbirljiva policija: Od dva Passata nastradao stariji

Post by Troll_Happens »

Krajem prošlog mjeseca, ekipa RTV Visokog zabilježila je ono što nije iznimka ni u drugim bh gradovima. Naime, nerijetko policija kažnjava vozače lošijih automobila, što se može vidjeti i na fotografijima.
Dok su se u glavnoj visočkoj ulici parkirala dva Passata na nedozvoljenom mjestu, iz nepoznatih razloga 'stradao' je samo onaj stariji. Valjda u policiji misle kako siromašniji ne izbjegavaju plaćanje...
Image

Image
Image

Jos jednom dokaz da sirotinja i normalni gradjani stradaju od ruke ili ti olovke kretena koji nesmiju nazovi ovima sa bjesnijim kolima naplatiti kaznu
Ko neki dan na ciglani sjedim dosao pauk razgleda i neku trulu golf dvojku podigao pored parkiranih audija i mercedesa fuuuj gade mi se nikogovici jedni
:x
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2

Post by Fair Life »

Gdje ce udariti na guzonjino auto ili auto guzonjinog sina ??

Siromasak ce platiti, a ovima guzonjama ce se morati izvinjavati.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3

Post by Neelix »

ova pojava me godinama nervira...jos NIKAD nisam vidio neko luksuzno auto na pauku...a svjedoci smo da se upravo oni najvise trpaju po trotoarima i travnjacima :x
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#4

Post by Troll_Happens »

Neelix wrote:ova pojava me godinama nervira...jos NIKAD nisam vidio neko luksuzno auto na pauku...a svjedoci smo da se upravo oni najvise trpaju po trotoarima i travnjacima :x
Znas u cemu je tu finta razmislja ako dignem od nekog guzonje auto, prvo sto cu ga dzabe nositi kad ce ga on vratiti opet na isto mjesto prije nego sto se ja vratim, a druga stvar sto pri dizanju auta mi prijeti opasnost da ce on izletiti u tom trenutku kad mu ga ja budem dizao i onda mu ga moram spustati bespotreban posao i umaranje a postoji vjerovatnoca da ce mi prijetiti i da ce me zapamtiti pa necu imati nikad mira od njega. Ovako neku trulju dignem garant nema nikakvu stelu a i nije neki opasan typ tako da nepostoji opasnost od prijetnje a sigurne su 2-3 ljoje posto ga nece bez placanja moci podici.
:oops:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#5 Re: Izbirljiva policija: Od dva Passata nastradao stariji

Post by Alfons Kauders »

Jedan001 wrote:Krajem prošlog mjeseca, ekipa RTV Visokog zabilježila je ono što nije iznimka ni u drugim bh gradovima. Naime, nerijetko policija kažnjava vozače lošijih automobila, što se može vidjeti i na fotografijima.
Dok su se u glavnoj visočkoj ulici parkirala dva Passata na nedozvoljenom mjestu, iz nepoznatih razloga 'stradao' je samo onaj stariji. Valjda u policiji misle kako siromašniji ne izbjegavaju plaćanje...
Image

Image
Image

Jos jednom dokaz da sirotinja i normalni gradjani stradaju od ruke ili ti olovke kretena koji nesmiju nazovi ovima sa bjesnijim kolima naplatiti kaznu
Ko neki dan na ciglani sjedim dosao pauk razgleda i neku trulu golf dvojku podigao pored parkiranih audija i mercedesa fuuuj gade mi se nikogovici jedni
:x
a je l' se vidi na tom snimku da drot prolazi i lijepi kazne ? po ovim slikama se bas i ne da skontat, mozda je stavio kaznu onom krshu prije no sto je novi auto i bio parkiran tu ?...
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#6

Post by alphonse kauders »

Ovaj noviji ima neki đavo nalijepljen na šajbi, možda je kakva dozvola od vlade ili sl..;)
Skunk
Posts: 94
Joined: 06/07/2007 14:34

#7

Post by Skunk »

Novi ima vinjetu za austriju tako da je moguce da je guzonja cim putuje vani
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#8 Re: Izbirljiva policija: Od dva Passata nastradao stariji

Post by Troll_Happens »

Alfons Kauders wrote:
Jedan001 wrote:Krajem prošlog mjeseca, ekipa RTV Visokog zabilježila je ono što nije iznimka ni u drugim bh gradovima. Naime, nerijetko policija kažnjava vozače lošijih automobila, što se može vidjeti i na fotografijima.
Dok su se u glavnoj visočkoj ulici parkirala dva Passata na nedozvoljenom mjestu, iz nepoznatih razloga 'stradao' je samo onaj stariji. Valjda u policiji misle kako siromašniji ne izbjegavaju plaćanje...
Image

Image
Image

Jos jednom dokaz da sirotinja i normalni gradjani stradaju od ruke ili ti olovke kretena koji nesmiju nazovi ovima sa bjesnijim kolima naplatiti kaznu
Ko neki dan na ciglani sjedim dosao pauk razgleda i neku trulu golf dvojku podigao pored parkiranih audija i mercedesa fuuuj gade mi se nikogovici jedni
:x
a je l' se vidi na tom snimku da drot prolazi i lijepi kazne ? po ovim slikama se bas i ne da skontat, mozda je stavio kaznu onom krshu prije no sto je novi auto i bio parkiran tu ?...
Moguce da je bilo tako kao sto kazes da je to auto bez kazne doslo poslije kada je drot otisao. Ali pricamo o principu i diskriminaciji boljih i starijih kola. Znaci fukara koja nema para za novi bolji auto treba da bude kaznjena zbog toga sto parkira na nedozvoljenom mjestu. A ove guzonje se ponasaju ko da je grad njihov i ko da policija dize auta "obichnih smrtnika" da bi ustupila slobodno mjesto za parking njima. A da li je vigneta austrijska ili necija druga nebitno je bitno je da je on ima a drugi nemaju ali nemora znacit da kaznu nije stavio zbog toga. Sem toga vigneta se obicno stavlja na sredinu ili u gornji lijevi ugao tako da sumnjam da je to po srijedi. :oops:
iznogud
Posts: 44
Joined: 14/12/2002 00:00

#9

Post by iznogud »

isti je to kuac - ja sam na vilsonovom, išavši ujutru na posao, vidio novog pasata kako izlazi od fakulteta i prema mostu bratstva jedinstva (dakle suprotan smjer), ali ni mrvu nije izgledalo da će ga zaustaviti drot koji je na ulazu u vils peglao nekog majstora u golfu dvojci (čovjek izašao iz auta u radnom kombinezonu, valjda da se raspravlja sa drotom)..

dakle ovaj jado je možda zaboravio upalit farove il neki hurac i drot mu izbija lovu za doručak za cijelu heftu tom jednom kaznom, ali isto tako žmiri kad vidi novog pasata kako prolazi pored njega u kontra smjeru...

bio sam očevidac, tako da nema ovde "moždova" ko je prvi došao, prošao, ko je koga vidio i nije vidio, gdje je zažmirio...

udri raju po novčaniku
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#10

Post by Svemirski_Jebach »

prvo...bezveze mi je tema jer pojma niko nema sta se stvarno desilo.

Mozda je lik dosao poslije, a mozda i nije.

Svako treba da plati - i fukara i guzonja - dakle, necemo fukaru osloboditi placanja samo jer je fukara, kao sto ni guzonju ne treba osloboditi zato jer je guzonja.

Ali, ponavljam, ne znamo sta se desilo pa mi bezze pricati o ovome.
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#11

Post by Mislilac »

Kod Merkura, Otoka, sjedim pijem kafu, dva debela masna drota zaustavljaju automobile ovim redom. Vrije ranje je 10 minuta.

1. Buba
2. Renault 4
3. Merceces - stari onaj.. cigoški. :D

I odoše dalje.

A prošlo je sigurno 100 automobila. Većinom "dobrih"...

Koga zajebaju?
Edoxxx
Posts: 289
Joined: 25/06/2007 22:25

#12

Post by Edoxxx »

Obicni drotovi nisu krivi ... samo cuvaju posao ... jer ako zaustavi nekog guzonju ili ga digne paukom ... samo rizikuje da ostane bez posla ... jer guzonji to nije problem srediti ... sistem je otisao citav u 100 000 persuna ... jeb ga ne mozes im nista ...

oni koji piju kafu u centralu cesto puta su mogli vidjeti prizor ... Celo ili neki drugi sarajevski klosar svoje luksuzne mezimce parkiraju odmah do baste tako da grasovi autobusi nekad ne mogu ni skrenuti ... policajac ondje uvijek stoji ... ali naravno pravi se da ne vidi da je tu parkirano auto ...
bauhaus
Posts: 109
Joined: 11/04/2007 15:17
Location: sarajevo

#13

Post by bauhaus »

i meni se cini da je policija puno popustljivija prema vlasnicima skupljih kola.
moje zapazanje: kad sam u svojoj 13 godina staroj astri policija me pegla za svaku sitnicu i obavezno naplacuje kaznu ili se "dogovorimo".
kad vozim novi audi nema problema,nema zaustavljanja niti svadje...

to je jednostavno kompleks bijede.
Post Reply