Iz pozicije kvalitetnog servisa u BiH koji usisavač preporučiti?

Post Reply
markecb
Posts: 25
Joined: 29/07/2004 02:34

#1 Iz pozicije kvalitetnog servisa u BiH koji usisavač preporučiti?

Post by markecb »

Baš smo neki dan pričali i svi zaključili kako je lutrija danas kupiti usisivač da je kvalitetan za neke normalne novce ali još više pronaći kvalitetan servis za istoga u slučaju problema.
Kakva je situacija ako se kupi Xiaomi štapni usisavač ili Dyson za servis u BiH - Sarajevu?
Je li tko ima iskustva za njih (ili neki drugi proizvođač) iz prve ruke?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15647
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2 Re: Iz pozicije kvalitetnog servisa u BiH koji usisavač preporučiti?

Post by problemnatravunu »

Po nekom mom iskustvu , hajmo reći zadnjih 10- 15 godina, kao prvo , treba naći model za koji ćeš dobiti 5 godina garanciju, dalje , mislim da mi nikad u životu nije crkao motor na usisivaču ,
a garancija je uglavnom i bazirana na tome,
ne znam šta je sa baterijama na ovim novim baterijskim!
Glavni problemi su mi bili ( a to svakako nije u garancijama!) oštećenja papučice za usisavanje ,
ponešto sa crijevom ,
i naravno filteri koji se kad tad moraju promijeniti (pranje je predviđeno, ali i to ima svoj rok ), a ispadnu prilično skupi !
Zadnjih 5-6 godina , ne znam više tačno koliko , koristimo Elektroluxov sa posudom, i kako gore napisah , sve je super , uz povremen probleme sa navedenim
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#3 Re: Iz pozicije kvalitetnog servisa u BiH koji usisavač preporučiti?

Post by kuli1961 »

I mene su dugo mučile iste mušice. Prije dobrih 15tak godina sam kupio neki Electrolux-ov, tada cudo od usisivaca,a skup do bola. Iimao je i neku elektro-papučicu, vise se i ne sjecam. Vrecice skupe, fitri jos skuplji, silnu lovu sam na to istresao.
Kada je crknuo, tj, sve se raspalo osim motora, naravno, presao sam na klasiku, Samsung,snazan motor, vrecica/posuda, (2 usisivaca), ali je trpio samo orginalne a preskupe vrecice. Hepa filtri perivi, ali ne dovijeka. U medjuvremenu je postalo nemoguce naci te filtre, niti oridjidji vrecice. Drugi, sa posudom, mi bio nesto nepodesan.
Poludio sam i presao na "vodeni", jednostavan, neki Kinez. Dugo je sluzio, a kada vise nisam mogao naci Hepa filtar i ujedno se posuda raspala, prije cca 2 godine, kupio sam drugi, opet jeftinjak VIVAX na vodu. Nema HEPA filter, nego neke spuzve.
Odlicno radi, jedino ima malo posla oko ciscenja i susenja tih filter spuzvi. Kad crkne/pukne, nece mi biti krivo jer je placen zaista bezveznih 110 KM.
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#4 Re: Iz pozicije kvalitetnog servisa u BiH koji usisavač preporučiti?

Post by nivla »

xiaomi je roba koja kad se pokvari treba biti bacena, servis svakog xiaomi uredjaja je zasnovan na poltici da u garanciji u slucaju kvara dobijes novi
dyson svi hvale ali meni je glupavo dati tolike pare za usisivac kad ces za 200-300km kupit obicni koji ti nece crknut ali nakon istrka garancije pa cak i u toku za bilo koje crijevo neces moci kupit novo
od profesionalnih imas karcher ali moje misljenje da ona t7/t10/t12 nije za kuce nego neke poluprofesionalne upotrebe jer po zavrsetku trebas smotat kabl,oko kucista i nije bas zgodan za svaki tip povrsine koja se usisava, sto se tice dijelova bukvalno mozes sve kupiti da zamijenis ali npr stopa 100km, crijevo 80 itd

ja bih od jeftinih nasao beko sa sto vise watt-a, pa dokle traje,a trajace 7-10godina sigurno
ne preporucujem one sa onim posudama nijedne marke to je smece, ne znam nikog da je kupio one samsunge a da ih nije kudio kako se moraju odmah cistiti inace ne valjaju vec nakon dva usisavanja
Post Reply