Italijani hoce Dalmaciju

Mirsad_ZE
Posts: 33
Joined: 23/05/2005 07:19
Location: Zenica

#1 Italijani hoce Dalmaciju

Post by Mirsad_ZE »

Historija je stvarno uciteljica vremena, kada se raspane jedna drzava onda je pocne svako da cerupa sa strane, ko kako i gdje stigne. Sada citam novosti kako Italijani traze ostetu, i zele Dalmaciju ako Hrvatska udje u EU. Znaci ako su Hrvati imali pomoci od Italijana u bliskoj proslosti to je samo bio interes sve se vraca sve se placa. Nakraju kako ovo sve ide jos ce mo mi svi zaliti za YU.
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#2

Post by zlata »

Nek'probaju Zabari! :x Namah vodim nase "Mudzahedine"...da nam brane bracu Hrvate! :bih:
Konacno! Bit'ce sve Vel'ka Hrvatska! :-) Al'po Serijatu! :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3 Re: Italijani hoce Dalmaciju

Post by Fair Life »

Mirsad_ZE wrote:Historija je stvarno uciteljica vremena...
Valjda... uciteljica zivota. (Historia est magistra vitae.)
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#4

Post by manijak1 »

:oops: Globalna rokačina :oops: :D :D pa šta ?
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#5 Re: Italijani hoce Dalmaciju

Post by dalmatinka »

Mirsad_ZE wrote:Historija je stvarno uciteljica vremena, kada se raspane jedna drzava onda je pocne svako da cerupa sa strane, ko kako i gdje stigne. Sada citam novosti kako Italijani traze ostetu, i zele Dalmaciju ako Hrvatska udje u EU. Znaci ako su Hrvati imali pomoci od Italijana u bliskoj proslosti to je samo bio interes sve se vraca sve se placa. Nakraju kako ovo sve ide jos ce mo mi svi zaliti za YU.
Talijani me uopće ne brinu, mogu ja tražiti i aneksiju Grenlanda ali želje su želje, a stvarnost je stvarnost. Na kraju krajeva, granice za koju godinu i neće igrati nikakvu godinu, svi oštećeni u proteklim ratovima se pokušavaju barem djelomićno obeštetiti, kod nas je dozvoljeno da stranci posjeduju nekretnine (za razliku od Slovenije) i uopće ne vidim razlog za paniku.
Tomo82
Posts: 204
Joined: 15/09/2005 23:59

#6

Post by Tomo82 »

Talijani hoce dalmaciju jos od Mletaka, a ti sad tu nasao da pises....
Svasta :-)
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#7

Post by stella_k »

Ma neka u Bosnu ne diraju...
Tomo82
Posts: 204
Joined: 15/09/2005 23:59

#8

Post by Tomo82 »

A sad ozbiljno, ta ti se tema poteze prije svakih talijanskih izbora. Psi laju, karavane prolaze...
Talijani su mijenjali imovinu za ratnu ostetu, ljudi su tu, kao i obicno, ostali kratkih rukava...
Edna21
Posts: 146
Joined: 02/10/2005 19:20

#9

Post by Edna21 »

Bas mi je drago ako je dobiju :-D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#10

Post by gavrilo »

stella_k wrote:Ma neka u Bosnu ne diraju...
pa dalmacija je stara bosanska zemlja ... :D
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#11

Post by rei »

gavrilo wrote:
stella_k wrote:Ma neka u Bosnu ne diraju...
pa dalmacija je stara bosanska zemlja ... :D

vidis kako to BOSANAC gavrilo zna :-D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#12

Post by gavrilo »

rei wrote:vidis kako to BOSANAC gavrilo zna :-D
to ti je ono srpsko u meni ... samo bi nesto da osvajam ... stvarno ne znam zasto ... :D
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#13

Post by rei »

gavrilo wrote:
rei wrote:vidis kako to BOSANAC gavrilo zna :-D
to ti je ono srpsko u meni ... samo bi nesto da osvajam ... stvarno ne znam zasto ... :D

vidis kako komsije srbi prolaze sa "osvajanjem" ejjj budi pravi Bosanac
"necu tudje nedam svoje" :-)
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#14

Post by gavrilo »

rei wrote:ejjj budi pravi Bosanac
"necu tudje nedam svoje" :-)
samo da osiguramo veci izlaz na more ... i onda cemo "necu tudje... " :D
Tomo82
Posts: 204
Joined: 15/09/2005 23:59

#15

Post by Tomo82 »

Edna21 wrote:Bas mi je drago ako je dobiju :-D
Da nisi ti Edna12?

Kaj ti mislis, da se zemlje dobivaju.
Dodje Silvio: Ivo, ja bi Dalmaciju, cuo sam da se tamo ne treba previse radit, par mjeseci preko ljeta i to je to...
Ivo: Ma dobro Silvio, evo tebi Dalmacije, al nejdi u Cavoglave jer nisi ni prije...
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#16

Post by rei »

gavrilo wrote:
rei wrote:ejjj budi pravi Bosanac
"necu tudje nedam svoje" :-)
samo da osiguramo veci izlaz na more ... i onda cemo "necu tudje... " :D
ma ako je za Bosance i Hercegovce ja sam ZA :)
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#17 Re: Italijani hoce Dalmaciju

Post by mr__bosnjak »

Mirsad_ZE wrote:Historija je stvarno uciteljica vremena, kada se raspane jedna drzava onda je pocne svako da cerupa sa strane, ko kako i gdje stigne. Sada citam novosti kako Italijani traze ostetu, i zele Dalmaciju ako Hrvatska udje u EU. Znaci ako su Hrvati imali pomoci od Italijana u bliskoj proslosti to je samo bio interes sve se vraca sve se placa. Nakraju kako ovo sve ide jos ce mo mi svi zaliti za YU.
Sto manje komsijama.
Klon
Posts: 268
Joined: 09/01/2005 14:09

#18 Re: Italijani hoce Dalmaciju

Post by Klon »

Mirsad_ZE wrote:Historija je stvarno uciteljica vremena, kada se raspane jedna drzava onda je pocne svako da cerupa sa strane, ko kako i gdje stigne. Sada citam novosti kako Italijani traze ostetu, i zele Dalmaciju ako Hrvatska udje u EU. Znaci ako su Hrvati imali pomoci od Italijana u bliskoj proslosti to je samo bio interes sve se vraca sve se placa. Nakraju kako ovo sve ide jos ce mo mi svi zaliti za YU.
Zato sto je istocna Evropa sada isto u EU, Njemci su izjavili da njima treba vratiti teritoriju koju su drzali oko 1942.
Oni kazu to je njihovo.


Vise stvarno treba vavke gluposti na forumu ukinuti, izgleda da nemate nista da radite pa samo lupate budalastine.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2939
Joined: 24/08/2003 00:00

#19

Post by Novi_Nick »

Ja mislim da talijani nemaju nikakvo pravo na Dalmaciju i hrvatske teritorije. Ako iko osim Hrvatske ima pravo na Dalmaciju to su jedino Bosanci i Hercegovci i drzava BiH. Razlog je taj sto je nekad Dalmacija bila uvezana u cjelinu stare zemlje Bosne. Tako da Hrvati mogu komotno izvjestiti Italiju da oni pored Hrvatske i BiH nemaju sansi da dobiju m2 Dalmacije. :-)
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#20

Post by dalmatinka »

Novi_Nick wrote:Ja mislim da talijani nemaju nikakvo pravo na Dalmaciju i hrvatske teritorije. Ako iko osim Hrvatske ima pravo na Dalmaciju to su jedino Bosanci i Hercegovci i drzava BiH. Razlog je taj sto je nekad Dalmacija bila uvezana u cjelinu stare zemlje Bosne. Tako da Hrvati mogu komotno izvjestiti Italiju da oni pored Hrvatske i BiH nemaju sansi da dobiju m2 Dalmacije. :-)
A da vi ljudi stanete u red? Mislim oko su u skoroj prošlosti bacili Srbi, sada Talijani ( i ne samo sada ), onda slovenski desničari traže cijelu Istru, vi biste malo veći izlaz na more, Austrija i Mađarska bi vjerojatno obnovile staru državu..... Što uopće vidite u toj Dalmaciji? :D :D :D :D
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#21

Post by Qwert »

dalmatinka wrote:
Novi_Nick wrote:Ja mislim da talijani nemaju nikakvo pravo na Dalmaciju i hrvatske teritorije. Ako iko osim Hrvatske ima pravo na Dalmaciju to su jedino Bosanci i Hercegovci i drzava BiH. Razlog je taj sto je nekad Dalmacija bila uvezana u cjelinu stare zemlje Bosne. Tako da Hrvati mogu komotno izvjestiti Italiju da oni pored Hrvatske i BiH nemaju sansi da dobiju m2 Dalmacije. :-)
A da vi ljudi stanete u red? Mislim oko su u skoroj prošlosti bacili Srbi, sada Talijani ( i ne samo sada ), onda slovenski desničari traže cijelu Istru, vi biste malo veći izlaz na more, Austrija i Mađarska bi vjerojatno obnovile staru državu..... Što uopće vidite u toj Dalmaciji? :D :D :D :D
Smokve.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2939
Joined: 24/08/2003 00:00

#22

Post by Novi_Nick »

dalmatinka wrote:
Novi_Nick wrote:Ja mislim da talijani nemaju nikakvo pravo na Dalmaciju i hrvatske teritorije. Ako iko osim Hrvatske ima pravo na Dalmaciju to su jedino Bosanci i Hercegovci i drzava BiH. Razlog je taj sto je nekad Dalmacija bila uvezana u cjelinu stare zemlje Bosne. Tako da Hrvati mogu komotno izvjestiti Italiju da oni pored Hrvatske i BiH nemaju sansi da dobiju m2 Dalmacije. :-)
A da vi ljudi stanete u red? Mislim oko su u skoroj prošlosti bacili Srbi, sada Talijani ( i ne samo sada ), onda slovenski desničari traže cijelu Istru, vi biste malo veći izlaz na more, Austrija i Mađarska bi vjerojatno obnovile staru državu..... Što uopće vidite u toj Dalmaciji? :D :D :D :D
Draga @ Dalmatinka :-)
ja nesto kontam vako. Ako bi nedaj boze Hrvatska propala kao drzava i otisla pod stecaj onda bi se vjerovatno pojavili neki jastrebovi kao tzv duznici da naplate svako svoje. Eh sad, kako ti rece, morali bi stati u red te drzave koji vole da otimaju tudje teritorije pa kako ih ti nabroja: Italija, Slovenija, SiCG, Austrija, Madjarska itd.

Sad posto smo mi Bosanci i Hercegovci prirodni prijatelji Hrvata i Hrvatskoj mi to nebi mogli gledati a da se ne umjesamo i stanemo u taj red na poziciju 1 i izbacimo iz tog nekog reda sve ostale drzave koje bi htjele uzeti Hrvatskoj Dalmaciju. Nadam se da smo se shvatili. :)

Sad mozes zamisliti kako je nama Bosancima i Hercegovcima u BiH, svi bi da je djele i prisvajaju njene djelove teritorija i Srbija i Hrvatska i Austrija i Madjarska, sve nekako sl. kao kod vas u Hrvatskoj. :-D
User avatar
Poglavica
Posts: 222
Joined: 04/05/2005 13:04
Location: Glavesina

#23

Post by Poglavica »

Sad posto smo mi Bosanci i Hercegovci prirodni prijatelji Hrvata i Hrvatskoj mi to nebi mogli gledati a da se ne umjesamo i stanemo u taj red na poziciju 1 i izbacimo iz tog nekog reda sve ostale drzave koje bi htjele uzeti Hrvatskoj Dalmaciju. Nadam se da smo se shvatili.

Sad mozes zamisliti kako je nama Bosancima i Hercegovcima u BiH, svi bi da je djele i prisvajaju njene djelove teritorija i Srbija i Hrvatska i Austrija i Madjarska, sve nekako sl. kao kod vas u Hrvatskoj.
jeste, mnogo je tesko. samo "plakanje" nece nam mnogo pomoci. stvarnost pise cinjenice i tokove. a i za mejunarodno pravo imamo u bih tako puno strucnjaka "svjetskog" dometa.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#24 Re: Italijani hoce Dalmaciju

Post by Vodenjak »

Mirsad_ZE wrote:Historija je stvarno uciteljica vremena, kada se raspane jedna drzava onda je pocne svako da cerupa sa strane, ko kako i gdje stigne. Sada citam novosti kako Italijani traze ostetu, i zele Dalmaciju ako Hrvatska udje u EU. Znaci ako su Hrvati imali pomoci od Italijana u bliskoj proslosti to je samo bio interes sve se vraca sve se placa. Nakraju kako ovo sve ide jos ce mo mi svi zaliti za YU.
A sto tek na kraju? :roll:

:D
-=DoMaGoJ=-
Posts: 91
Joined: 11/12/2004 02:45

#25

Post by -=DoMaGoJ=- »

Nema nama Hrvatima niš drugo, nego, opet dignuti revoluciju i ujediniti sve radnike, te obnoviti Jugoslaviju! Ipak je to naše čedo. :D
Last edited by -=DoMaGoJ=- on 22/10/2005 00:59, edited 1 time in total.
Post Reply