Italija zemlja smrti

Moderator: O'zone

aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#1 Italija zemlja smrti

Post by aerodinamika »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ital ... /200323071
Dok čitav svijet strepi pred zastrašujućim brojkama o hiljadama preminulih od koronavirusa u Italiji, važno je podsjetiti na nekoliko važnih podataka koji se mogu dovesti u vezu s velikom smrtnošću od bolesti Covid-19 u ovoj evropskoj zemlji.
Na samom vrhu ističemo demografske statistike prema kojima su Italijani druga najstarija nacija na svijetu, odmah iza Japana. Italija je jedina država u Evropi u kojoj ima više stanovnika starijih od 80 godina nego novorođenih.
pa kaze
Na osnovu medicinske dokumentacije Rimski institut nedavno je otkrio da samo 0,8 posto zaraženih koronavirusom u Italiji nije imalo prethodnu patologiju. Skoro polovina žrtava je patila od najmanje tri prethodna oboljenja, a otprilike četvrtina njih je imala jedan ili dva prethodna zdravstvena problema. Nije na odmet spomenuti i da nema jasnih zvaničnih podataka o tome koliko je ljudi u Italiji umrlo od posljedica koronavirusa. Drugi podaci pak kažu da je u Italiji, bez pandemije koronavirusa, umiralo 50.000 ljudi mjesečno, što je u prosjeku 1.600 smrtnih slučajeva svaki dan.
dakle italijai imaju sustinski problem stare populacije, kojoj je svake yime biti ili ne biti, u prosjeku su prije korone imali 1600 smrtnih slucajeva dnevno
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2 Re: Italija zemlja smrti

Post by Nadzorna_ploca »

R.I.P. Italia

Nije to toliko ni strasno na kraju za njih.
Last edited by Nadzorna_ploca on 23/03/2020 14:04, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#3 Re: Italija zemlja smrti

Post by dječak sa šibicama »

To je vec apsolvirano na forumu, radili su stgudije zbog velike smrtnosti od gripe. Uglavnom imaju previse staraca.

Ruzno reci ali kad pogledas prosjek godina umrlih i broj umrlih od obicne gripe + njihov prosjek godina, sve vodi ka odgovoru da je starost i sukladno sa tim bolest starih ljudi glavni razlog tolikog umiranja.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4 Re: Italija zemlja smrti

Post by Maraschino »

Naslov kao iz horora.
Kao da su druge zemlje ovih dana drugacije. U Italiji se umiralo i prosle godine, i prosli mjesec a ovaj virus je ubrzao neke procese.
Kada sve ovo prodje niko se vise nece baviti statistikom umiranja osim za potrebe same statistike a narod ce umirati.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#5 Re: Italija zemlja smrti

Post by azurna_obala »

Koliko god oni imali starije stanovništvo u odnosu na ostale evropske/svjetske države, sve je ovo toliko tužno i užasno, da ne znam šta drugo da kažem

Ja sam jako tužna i zabrinuta.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#6 Re: Italija zemlja smrti

Post by babanovac »

Da li svake godine vojni konvoji odvoze mrtve? Ovo je relativizacija ozbiljnosti situacije. Kako vi volio da grijesim.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7 Re: Italija zemlja smrti

Post by Maraschino »

Zasto vojni konvoji odvoze mrtve ima svoje zato.
Naravno da je to strasno jer postoji mogucnost da se i drugi zaraze pa da bude jos masovnije umiranje jer ce sistem kolabirati.

U Italiji nisu shvatali ozbiljnost situacije u vrijeme sirenja zaraze a to je rana faza i zato sada zanju svoj nemar.

Iskreno se nadam da ce to brzo da stane.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#8 Re: Italija zemlja smrti

Post by dječak sa šibicama »

A niste pomislili da je to sa vojnim kamionima fake news, kao one fotografije gomile mrtvackih kovcega koje je neko predstavio kao zrtve korone, samo sto je ubrzo otkriveno da je fotografija stara nekoliko godina i da je rijec o utopljenim migrantima.
User avatar
konektovan
Posts: 40641
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9 Re: Italija zemlja smrti

Post by konektovan »

dječak sa šibicama wrote: 23/03/2020 22:09 A niste pomislili da je to sa vojnim kamionima fake news, kao one fotografije gomile mrtvackih kovcega koje je neko predstavio kao zrtve korone, samo sto je ubrzo otkriveno da je fotografija stara nekoliko godina i da je rijec o utopljenim migrantima.
Puno fake vijesti se vrti konstantno po tv-u, internetu, stare slike, klipovi, ne treba svemu vjerovati...
NediM17
Posts: 21691
Joined: 05/11/2009 11:49

#10 Re: Italija zemlja smrti

Post by NediM17 »

Evo Titin doktor vo Makedonija objašnjava da je čak veća smrtnost sa respiratorom nego bez, Talijani kaže liječili preagresivno, kaže čovjek drka po mobitelu a vamo priključen na respirator, dakle nije ozbiljno ugrožen.
Pogledajte,biće vam bolje, može se razumjeti prilično.
https://www.youtube.com/watch?v=AT8Xf2jK4js
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#11 Re: Italija zemlja smrti

Post by high_volume »

NediM17 wrote: 23/03/2020 22:37 Evo Titin doktor vo Makedonija objašnjava da je čak veća smrtnost sa respiratorom nego bez, Talijani kaže liječili preagresivno, kaže čovjek drka po mobitelu a vamo priključen na respirator, dakle nije ozbiljno ugrožen.
Pogledajte,biće vam bolje, može se razumjeti prilično.
izvrsni direktor
Posts: 9352
Joined: 20/12/2018 16:11

#12 Re: Italija zemlja smrti

Post by izvrsni direktor »

NediM17 wrote: 23/03/2020 22:37 Evo Titin doktor vo Makedonija objašnjava da je čak veća smrtnost sa respiratorom nego bez, Talijani kaže liječili preagresivno, kaže čovjek drka po mobitelu a vamo priključen na respirator, dakle nije ozbiljno ugrožen.
Pogledajte,biće vam bolje, može se razumjeti
:lol:
Znaci respiratori povecavaju smrtnost
NediM17
Posts: 21691
Joined: 05/11/2009 11:49

#13 Re: Italija zemlja smrti

Post by NediM17 »

Od medicinske naobrazbe ima kurs prve pomoci, ako i to, ali spreman ismijati. :(
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#14 Re: Italija zemlja smrti

Post by Zox »

dječak sa šibicama wrote: 23/03/2020 22:09 A niste pomislili da je to sa vojnim kamionima fake news, kao one fotografije gomile mrtvackih kovcega koje je neko predstavio kao zrtve korone, samo sto je ubrzo otkriveno da je fotografija stara nekoliko godina i da je rijec o utopljenim migrantima.
Ne.
izvrsni direktor
Posts: 9352
Joined: 20/12/2018 16:11

#15 Re: Italija zemlja smrti

Post by izvrsni direktor »

NediM17 wrote: 23/03/2020 23:20 Od medicinske naobrazbe ima kurs prve pomoci, ako i to, ali spreman ismijati. :(
Pa de mi objasni nama glupim. Je li to ovaj tvoj hoce reci da respiratori povecavaju smrtnost?
Da bi bez respiratora imala italija vise prezivjelih?

Sad sam u dilemi, da li da podrzim ove fadilove u pravljenju ovih respiratora?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#16 Re: Italija zemlja smrti

Post by salik79 »

izvrsni direktor wrote: 23/03/2020 23:29
NediM17 wrote: 23/03/2020 23:20 Od medicinske naobrazbe ima kurs prve pomoci, ako i to, ali spreman ismijati. :(
Pa de mi objasni nama glupim. Je li to ovaj tvoj hoce reci da respiratori povecavaju smrtnost?
Da bi bez respiratora imala italija vise prezivjelih?

Sad sam u dilemi, da li da podrzim ove fadilove u pravljenju ovih respiratora?
Da, imas na profilu Kemala Dizdarevica s prijevodom. Postavljeno na drugoj temi:

Last edited by salik79 on 23/03/2020 23:39, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40641
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17 Re: Italija zemlja smrti

Post by konektovan »

izvrsni direktor wrote: 23/03/2020 23:29
NediM17 wrote: 23/03/2020 23:20 Od medicinske naobrazbe ima kurs prve pomoci, ako i to, ali spreman ismijati. :(
Pa de mi objasni nama glupim. Je li to ovaj tvoj hoce reci da respiratori povecavaju smrtnost?
Da bi bez respiratora imala italija vise prezivjelih?

Sad sam u dilemi, da li da podrzim ove fadilove u pravljenju ovih respiratora?
Kako je pocelo svo ovo sranje sa koronom u nasoj blizoj okolini, prvi put vidim kompetentnu osobu da prica o virusu, za razliku od mnogih kvazi strucnjaka koji svakodnevno gostuju po tv-u i hrane nas vecinom dezinformacijama i spekulacijama...
izvrsni direktor
Posts: 9352
Joined: 20/12/2018 16:11

#18 Re: Italija zemlja smrti

Post by izvrsni direktor »

Mozda covjek nije rekao kako je ovaj gore napisao, neda mi se gledati sad, ali ako je stvarno izjavio da respiratori povecavaju smrtnost, onda mi je njegova strucnost pod velikim pitanjem.
Gasi respiratore da spasimo ljudske zivote
User avatar
konektovan
Posts: 40641
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#19 Re: Italija zemlja smrti

Post by konektovan »

izvrsni direktor wrote: 23/03/2020 23:40 Mozda covjek nije rekao kako je ovaj gore napisao, neda mi se gledati sad, ali ako je stvarno izjavio da respiratori povecavaju smrtnost, onda mi je njegova strucnost pod velikim pitanjem.
Gasi respiratore da spasimo ljudske zivote
Pa pogledaj cijeli klio, najbolje je da ti sam protumacis...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#20 Re: Italija zemlja smrti

Post by salik79 »

Govori o preagresivnom, nepotrebnom, pristupu italijanskih ljekara (i po pitanju respiratora). Istu stvar pinavlja i njemacki ekspert u tom podrucju:



I jedan i drugi su vrhunski strucnjaci u ovom podrucju medicine. Dr. Dizdarevic nije slucajno postavio ovaj prilog, pri cemu se zahvalio dr. Markovskom ovim rijecima:

"Zahvaljujem dr Markovskom na ovim razjasnjenjima!! Neophodno je da oni koji manipuliraju ovim trenutkom, zbog razlicitih razloga, pazljivo poslusaju ovaj intervju i pomognu manipuliranim.".
User avatar
denimb
Posts: 2616
Joined: 27/03/2009 14:33

#21 Re: Italija zemlja smrti

Post by denimb »

Meni ovo u Italiji vise ne ide u glavu nikako, u poredjenju sa Njemackom, pa evo i kod nas koliko sam shvatio svi su slucajevi laksi, pustaju se ljudi na kucno lijecenje.
Ok starije stanovnisto, ali nije to izuzetak samo za Italiju jbg...ne znam, jbt od ovih vijesti svakodnevnih, informacija pun klinac raznoraznih, ne zna covjek sta vise da misli.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#22 Re: Italija zemlja smrti

Post by biglebovski »

konektovan wrote: 23/03/2020 23:42
izvrsni direktor wrote: 23/03/2020 23:40 Mozda covjek nije rekao kako je ovaj gore napisao, neda mi se gledati sad, ali ako je stvarno izjavio da respiratori povecavaju smrtnost, onda mi je njegova strucnost pod velikim pitanjem.
Gasi respiratore da spasimo ljudske zivote
Pa pogledaj cijeli klio, najbolje je da ti sam protumacis...
Ne da mu se gledati, šta koji k. zna i razumije jedan infektolog koji se ganja već 30-40 godina sa raznoraznim virusčinama. Šta on zna!
izvrsni direktor
Posts: 9352
Joined: 20/12/2018 16:11

#23 Re: Italija zemlja smrti

Post by izvrsni direktor »

konektovan wrote: 23/03/2020 23:42
izvrsni direktor wrote: 23/03/2020 23:40 Mozda covjek nije rekao kako je ovaj gore napisao, neda mi se gledati sad, ali ako je stvarno izjavio da respiratori povecavaju smrtnost, onda mi je njegova strucnost pod velikim pitanjem.
Gasi respiratore da spasimo ljudske zivote
Pa pogledaj cijeli klio, najbolje je da ti sam protumacis...
Evo pogledao sam, covjek spominje slucaj o stavljanju na respirator covjeka kod koga je periferna saturacija kisikom 93% i sa spontanom aspiracijom od 25 puta u minuta. Usljed panike od ovoliko umrlih i neznanja kako daxsd izbore sa virusom, vjerovatno da ljekari u italiji odmah stavljaju na respiratore ali covjek sa takvim karakteristika nije za respirator, pacijentima sa ovakim karakteristikama nije cak ni obicna inhalacija kisikom potrebna a kamoli respirator. Stavljanje covjeka sa ovakvim karakteristikama na respirator moze dovesti da covjek zauvijek izgubi spontane aspiracije, jer masina preuzima funkciju nervnih centara koji mjere razinu co2 u krvi te salju impulse plucima za aspiraciju, te zbog toga covjek ostane vjecno ovisan o respiratoru i skidanje sa respiratora znaci smrt.
Ne ubija ih respirator, dokle god respirator radi, ti ljudi dobijaju kisik u pluca!

Te zbog toga vas molim da izbijete sebi iz glave ideje da respirator povecava smrt.
A pogotovo vas molim da izbijete oz glave ideju respirator mogu da sklepaju zacas u gradaccu ljudi koji se time nisu nikad bavili. Mogu, ne kazem da ne mogu, ali neka niko ne dolazi na ideju da ljude prikljucuje na takve respiratore.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#24 Re: Italija zemlja smrti

Post by dječak sa šibicama »

ta ce infektolog sa 30 godina iskustva, bolje poslusati onog gastroentereologa i njegova predvidjanja o 100.000 mrtvih
Mister__No
Posts: 114
Joined: 23/03/2020 08:35

#25 Re: Italija zemlja smrti

Post by Mister__No »

Image
Locked