IT posao u Evropi

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
PeeJay
Posts: 204
Joined: 05/02/2018 21:52
Location: HH
Contact:

#351 Re: IT posao u Evropi

Post by PeeJay »

commendatore wrote:
PeeJay wrote:
commendatore wrote: 5000€ sam ih košto odmah u startu bez da sam išta im zaradio.... tako da - zahvalan sam ovoj kompaniji i drago mi je da su mi p ruzili priliku....
To je poprilicno normalno. Kad ja pomislim, koliko je mene kostao moj asistent,... Garancija za (privremeni - potpuno opremljen) smjestaj za 6 mjeseci negdje oko 3 i pol tisuce. Laptop, monitor, licencije... jos nekih 5 tisuca. Tecaj Njemackog jezika, troskovi prijevoza ovamo,... Mislim, da pod crtom, sve ukupno nekih 20 tisuca izadje novi zaposlenik nizeg platnog ranga prije no postane koliko toliko rentabilan. Ako uzmemo u obzir, da si kao poslodavac zadrzim nekih 5-10% njegove produktivne efektivnosti, treba oko 5 godina, da si covjek povrati investiciju. Tak da... dosta si u pravu.
opremu nisam ni racuno druze - dobio sam NB od 1000€ i Sphone od 500.....
Pa, da. I ja sam svome nabavio Laptop-Rücksack za nosenje, HP Envy x360, 15" FHD, i7, 16 GB, 256 SSD + 1 TB HDD, Samsung Galxy S9 + broj na moje troskove, dodatni monitor 26" sa nesto vecom resolucijom, mobilni dodatni monitor za rad na terenu, licencije:
- MS Office Pro Plus ca 580 EUR
- Visual Studio 2015 Pro ca. 640 EUR
- Embarcadero RAD Studio Delphi Pro ca. 1.700 EUR
- DevExpress VCL ca. 1.350 EUR
- DevExpress NET ca. 1.350 EUR
- TeamViewer (dodatni kanal) ca. 300 EUR
- VMWare Workstation Pro ca. 275 EUR
- Azure Account, itd.

Nekih 7, 8 tisuca je "u jednom rusaku", kad covjek malo zbroji. :D Malo ljudi shvata, da zaposljenje samo po sebi od poslodavca zahtijeva poprilican ulog u samom pocetku, prije no sto covjek uopste nastupi posao. A zatim traje jos tri do sest mjeseci, da bi uopste dostigao granicu rentabilnosti, sto ponovo znaci "ulaganje" ka onome, sto fali do dogovorene plate. Tu se radi o velikim novcima. Ako uzmemo jos firme, koje placaju izbornike... u vecim firmama se taj ulog zna popeti i na razinu jedne godisnje plate zaposlenog.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#352 Re: IT posao u Evropi

Post by commendatore »

ma dobro SW sam dobio automatski na klaudu.... tako da je to ok xD to se više i ne racuna.... :lol:

uglavnom.... nije bas nesto najsjajnije sto sam mogo fasovat - ali je beton zasad...
User avatar
512MB
Posts: 10515
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#353 Re: IT posao u Evropi

Post by 512MB »

commendatore wrote:povisica se jedino trazi kod kapitaliste kad imas spremnu i sigurnu alternativu.... jer otkazom direktno ugrozavas poslovanje i stavljas firmu u mat poziciju....

ovo baljezganje gore o pregovaranjima je samo baljezganje....firme gledaju da budu u plusu i samo kad su u plusu bice i povisenja plata...

onaj ko vrijedi zna koliko vrijedi i zna koliko moze da dobije negdje drugo...

no - sta ti vrijedi veca plata u minhenu od 30 % ako su tu kirije vece 50-100% i slicno....


no postoji tu i druga strana medalje - sta ako kompanija tebe izvadi iz govana "izvede" te na pravi put sredi papire ljubazno te primi - hoces li prvom prilikom joj rec zbogom? sve su to ili-ili situacije....

meni je postojeca kompanija regulisala stan od sebe prvi mjesec, sve troskove premjestaja uredno isplatila - nea sta megafer.... i jos ce mi platit edukaciju ukoliko je prodjem... i kad to sve zavrsim - trebam im rec aj zdravo.... nije u redu.....

5000€ sam ih košto odmah u startu bez da sam išta im zaradio.... tako da - zahvalan sam ovoj kompaniji i drago mi je da su mi p ruzili priliku....
Ne postoji zahvalnost u ovom biznisu. Kompanija te drzi i placa dok ima koristi od tebe, kad ne bude imala vise koristi ili nadje nekog jeftinijeg, letis prvom prilikom. Cisti proracun. Nisam jednom u svojih 20 godina iskustva u IT dozivio "reorganizaciju" personala...
User avatar
PeeJay
Posts: 204
Joined: 05/02/2018 21:52
Location: HH
Contact:

#354 Re: IT posao u Evropi

Post by PeeJay »

512MB wrote: Ne postoji zahvalnost u ovom biznisu. Kompanija te drzi i placa dok ima koristi od tebe, kad ne bude imala vise koristi ili nadje nekog jeftinijeg, letis prvom prilikom. Cisti proracun. Nisam jednom u svojih 20 godina iskustva u IT dozivio "reorganizaciju" personala...
Ima i tu mnogo varianti. Kako radim za vise firmi, a i prosao sam vise firmi, dozivijo sam razlicite stvari. Od toga, da su bitne samo brojke i nista drugo osim brojki, pa do toga, gdje se je biralo suradnike pretezno po referencijama i ljubavi do zanata. U dvije firme sam tako vec duge godine, obadvije su "familijarne a i internacionalne korporacije" i tu se mnogo radi na internom napredovanju i odrzavanju iskusnog kadra, te unutrasnjim prerasporedjivanjima. U jednoj od te dvije sam tako iz stalnog vanjskog saradnika prilikom odlaska vodje IT u mirovinu bio (za skraceno radno vrijeme) zaposlen na mjesto Application Manager-a prije tri godine, a stari Application Manager je postao vodja IT odjelenja. Tu su i povisice stvar unutrasnjih preraspodjela, ali vise od samih povisica igraju ulogu bonusi krajem godine, koji su vise manje redovni. Tak da... ima svega, a o iskustvima dosta ovisi, sta mozemo proslijediti dalje. Ipak smo na kraju svi mi samo ljudi. ;-)
Post Reply