IT posao u Evropi

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#251 Re: IT posao u Evropi

Post by mirsek »

512MB wrote: HR ne ocjenjuje skills i portfolio kandidata, za to i nisu skolovani. Ali imaju zadatak da "cudne" kandidate filtriraju, a za to se nudi facebook, instagram itd. Preostali kandidati se salju nama u RND odjel gdje se odlucimo za odgovarajuceg. Jednom sam vec pisao da svugdje social skills UVJEK idu ispred knowhow. Pa mi svi hodamo u carapama po firmi i imamo hrpu privatnih stvari u birou, nerijetko ljudi i djecu povedu sa sobom ako zaskripi. U tom okruzenju niko ne zeli trpiti manijake, bukvalno receno. O teamwork da ne pricamo.

Svako ko trazi novi posao mora imat uglancan xing/linkedin racun, i facebook barem zatvoren za javnost ako nista...
Pa znam da ih ima dosta koji nisu skolovani za to a rade te poslove, bar u BIH.
I kako ce neko nekome procijeniti social skills ako sa njim nije uzivo razgovarao ili bar razmijenio par mailova ??
User avatar
PeeJay
Posts: 204
Joined: 05/02/2018 21:52
Location: HH
Contact:

#252 Re: IT posao u Evropi

Post by PeeJay »

mirsek wrote:
512MB wrote:I kako ce neko nekome procijeniti social skills ako sa njim nije uzivo razgovarao ili bar razmijenio par mailova ??
A zasto bi tebe (samo kao primjer) interesovale vjestine kuhara u nekoj vegetarijanoj restavraciji, ako imas cevapdznicu?
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#253 Re: IT posao u Evropi

Post by mirsek »

PeeJay wrote:
mirsek wrote:
512MB wrote:I kako ce neko nekome procijeniti social skills ako sa njim nije uzivo razgovarao ili bar razmijenio par mailova ??
A zasto bi tebe (samo kao primjer) interesovale vjestine kuhara u nekoj vegetarijanoj restavraciji, ako imas cevapdznicu?
Ne razumijem analogiju i sta hoces da kazes sa ovim. Mozes li pojasniti ?
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#254 Re: IT posao u Evropi

Post by 512MB »

mirsek wrote:
512MB wrote: HR ne ocjenjuje skills i portfolio kandidata, za to i nisu skolovani. Ali imaju zadatak da "cudne" kandidate filtriraju, a za to se nudi facebook, instagram itd. Preostali kandidati se salju nama u RND odjel gdje se odlucimo za odgovarajuceg. Jednom sam vec pisao da svugdje social skills UVJEK idu ispred knowhow. Pa mi svi hodamo u carapama po firmi i imamo hrpu privatnih stvari u birou, nerijetko ljudi i djecu povedu sa sobom ako zaskripi. U tom okruzenju niko ne zeli trpiti manijake, bukvalno receno. O teamwork da ne pricamo.

Svako ko trazi novi posao mora imat uglancan xing/linkedin racun, i facebook barem zatvoren za javnost ako nista...
Pa znam da ih ima dosta koji nisu skolovani za to a rade te poslove, bar u BIH.
I kako ce neko nekome procijeniti social skills ako sa njim nije uzivo razgovarao ili bar razmijenio par mailova ??
Mislio sam reci da HR i ne mogu ocjenit tvoje skills jer jednostavno to im nije posao, niti su skolovani za to. A razgovarati sa sve i jednim kandidatom jednostavno nije moguce, jer previse kosta.
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#255 Re: IT posao u Evropi

Post by free_too »

512MB wrote:Znam kako rade regruteri, puno ljudii pravi greske u koracima. Sredio sam momku iz Buzima bio poslic kao QA inzinjer, dobar momak, pametan i miran, znam mu buraza povrsinski. Sve dok HR fufice ga nisu utipkale na facebook, gdje tona slika za javnost sa puskama, maskirnim uniformama, poziranje itd... paintbal ekipa sta li je. I naravno, samo proslijedile njegov CV u shreder :mrgreen:

Vjerovatno je AIRSOFT , jer paintball su markeri i jasno se vidi, dok AirSoft je bas ono replike i ludo izgleda. S tim da Buzim ima medju najjacim klubovima u BiH, mislim da se zovu crnja munja ili tako nesto. Sad i ja moram skloniti par slika sa facea s paintballa hahah ma da nisu javne ali haj jebaji ga :D

Cek da pogodim, imao je i dobru bradu :D

512 u kojem si ti mjestu ono?
User avatar
PeeJay
Posts: 204
Joined: 05/02/2018 21:52
Location: HH
Contact:

#256 Re: IT posao u Evropi

Post by PeeJay »

mirsek wrote: Ne razumijem analogiju i sta hoces da kazes sa ovim. Mozes li pojasniti ?
Nekako je za uspjeh organizacije najbitnije, da pojedinci gaje neka zajednicka uvjerenja (s tim ne mislim na religiju, nego na neke drustvene okolnosti, koje djeluju u timu kohezivno). Ako hoces rjesavati procesne probleme zrakoplovne industrije, a nemas interesa za zrakoplove,... mozes (u SW developmentu) nezavisno od izkustva radit samo kao "code monkey". Sa za taj posao (a ne nuzno i za tvoj skillset) primjernom platom.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#257 Re: IT posao u Evropi

Post by mirsek »

512MB wrote:
mirsek wrote:
512MB wrote: HR ne ocjenjuje skills i portfolio kandidata, za to i nisu skolovani. Ali imaju zadatak da "cudne" kandidate filtriraju, a za to se nudi facebook, instagram itd. Preostali kandidati se salju nama u RND odjel gdje se odlucimo za odgovarajuceg. Jednom sam vec pisao da svugdje social skills UVJEK idu ispred knowhow. Pa mi svi hodamo u carapama po firmi i imamo hrpu privatnih stvari u birou, nerijetko ljudi i djecu povedu sa sobom ako zaskripi. U tom okruzenju niko ne zeli trpiti manijake, bukvalno receno. O teamwork da ne pricamo.

Svako ko trazi novi posao mora imat uglancan xing/linkedin racun, i facebook barem zatvoren za javnost ako nista...
Pa znam da ih ima dosta koji nisu skolovani za to a rade te poslove, bar u BIH.
I kako ce neko nekome procijeniti social skills ako sa njim nije uzivo razgovarao ili bar razmijenio par mailova ??
Mislio sam reci da HR i ne mogu ocjenit tvoje skills jer jednostavno to im nije posao, niti su skolovani za to. A razgovarati sa sve i jednim kandidatom jednostavno nije moguce, jer previse kosta.
OK, koja je onda svrha HR-a prilikom procesa analize kandidata, da mi rove po facebooku i da me na osnovu toga odbiju a ja npr. imam odlican linkedin, xing i github ? Po mom saznanju HR uvijek gleda i tvoj tech skills samo naravno povrsno jer nema dublje znanje jer da ne gleda nikako onda bi opet puno posla ostalo za one u firmi koji moraju da gledaju te tech skills i opet bi neko imao puno posla. Neke jake firme u Sarajevu taj psiholoski intervjuu stave tek na zadnje mjesto. Prije toga bude neki skill task ,tehnicki intervjuu poslije tog taska ako si ga uspjesno obavio, pa tek onda ide intervjuu sa HR da vide da li se uklapas u kulturu firme.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#258 Re: IT posao u Evropi

Post by uglavnomja »

ti kad odes na intervju imas vec gomilu infomacija, pretvoris se u ono sto mislis da oni zele da ti budes, ... (naravno da i ti prerovis internet da nadjes sve o firmi i evt. o glavnim ljudima)

i tih pola sata ili sat se mozes prodati za sta gos hoces :D mislim svi smo u takvim situacija ugladjeni, ljubazni, pomisrljivi, pristoji, klimoglavi, ... vrijedni,ozbilji, odgovorni, uredni, ...spremni pomoci, ostati prekovremeno, .... nekonfliktne licnosti blabla

a stvarnost je nesto sasvim drugo :oops:

neko je dovoljno blesav da svoje budalastine tipa pun sto praznih klipaca i par pijanih budala stavi na fb, i to tako cesto
ili stavlja alternativne istine 8)
ili nake silikonske sise i gujice svaki drugi post
ili vjerske djidje
...
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#259 Re: IT posao u Evropi

Post by mirsek »

uglavnomja wrote:ti kad odes na intervju imas vec gomilu infomacija, pretvoris se u ono sto mislis da oni zele da ti budes, ... (naravno da i ti prerovis internet da nadjes sve o firmi i evt. o glavnim ljudima)

i tih pola sata ili sat se mozes prodati za sta gos hoces :D mislim svi smo u takvim situacija ugladjeni, ljubazni, pomisrljivi, pristoji, klimoglavi, ... vrijedni,ozbilji, odgovorni, uredni, ...spremni pomoci, ostati prekovremeno, .... nekonfliktne licnosti blabla

a stvarnost je nesto sasvim drugo :oops:

neko je dovoljno blesav da svoje budalastine tipa pun sto praznih klipaca i par pijanih budala stavi na fb, i to tako cesto
ili stavlja alternativne istine 8)
ili nake silikonske sise i gujice svaki drugi post
ili vjerske djidje
...
Pa svakako je to uzajamni proces, firme sebe reklamiraju i uljepsavaju da bi privukle kandidate a kandidati se pripremaju za razgovor da bi sto bolje sebe prodali. Ali zar i to nije neka vrsta social skilla. Meni je rovarenje po facebooku neprofesionalno i ulazak firme u moju privatnu zonu, imas brate xing, github, linkedin, cv i popratno ako te zanima moja poslovna strana. Necu ja sa klijentom pricati o svojim facebook postovima nego cu imati ugodnu poslovnu komunikaciju gdje cu prodavati svoje znanje i vrijeme.
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#260 Re: IT posao u Evropi

Post by free_too »

mirsek wrote:
uglavnomja wrote:ti kad odes na intervju imas vec gomilu infomacija, pretvoris se u ono sto mislis da oni zele da ti budes, ... (naravno da i ti prerovis internet da nadjes sve o firmi i evt. o glavnim ljudima)

i tih pola sata ili sat se mozes prodati za sta gos hoces :D mislim svi smo u takvim situacija ugladjeni, ljubazni, pomisrljivi, pristoji, klimoglavi, ... vrijedni,ozbilji, odgovorni, uredni, ...spremni pomoci, ostati prekovremeno, .... nekonfliktne licnosti blabla

a stvarnost je nesto sasvim drugo :oops:

neko je dovoljno blesav da svoje budalastine tipa pun sto praznih klipaca i par pijanih budala stavi na fb, i to tako cesto
ili stavlja alternativne istine 8)
ili nake silikonske sise i gujice svaki drugi post
ili vjerske djidje
...
Pa svakako je to uzajamni proces, firme sebe reklamiraju i uljepsavaju da bi privukle kandidate a kandidati se pripremaju za razgovor da bi sto bolje sebe prodali. Ali zar i to nije neka vrsta social skilla. Meni je rovarenje po facebooku neprofesionalno i ulazak firme u moju privatnu zonu, imas brate xing, github, linkedin, cv i popratno ako te zanima moja poslovna strana. Necu ja sa klijentom pricati o svojim facebook postovima nego cu imati ugodnu poslovnu komunikaciju gdje cu prodavati svoje znanje i vrijeme.
Ma sve to stoji Mirsek, ali los je HR koji ne pretrazi kandidata po drustvenim mrezama :) Mozes ti biti najjaci programer, ali brate ako po FB djelis da je zemlja ravna ploca , onda nemoj kod nas u firmu haha :D
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#261 Re: IT posao u Evropi

Post by 512MB »

mirsek wrote: OK, koja je onda svrha HR-a prilikom procesa analize kandidata, da mi rove po facebooku i da me na osnovu toga odbiju a ja npr. imam odlican linkedin, xing i github ? Po mom saznanju HR uvijek gleda i tvoj tech skills samo naravno povrsno jer nema dublje znanje jer da ne gleda nikako onda bi opet puno posla ostalo za one u firmi koji moraju da gledaju te tech skills i opet bi neko imao puno posla. Neke jake firme u Sarajevu taj psiholoski intervjuu stave tek na zadnje mjesto. Prije toga bude neki skill task ,tehnicki intervjuu poslije tog taska ako si ga uspjesno obavio, pa tek onda ide intervjuu sa HR da vide da li se uklapas u kulturu firme.
Kolega PeeJay je gore fino objasnio, HR ti dodje kao sito, koje u startu odvaja kukolj od psenice. I djaba ti odlican skillset/portfolio ako na fejsu likujes slike od banaliziram ISIL-a i slicno (imao sam i takvih). Naravno, kratki lookup na facebook il instagram ne kosta puno, a donosi vrijedne informacije. Dok tehnicki intervju, i slican Assessment jednostavno kosta love. Jedan sat takvog razgovora, gdje sjede barem 3 covjeka, kosta firmu oko 500€, i sad zamisli pedeset takvih razgovora, a necesto bude toliko kandidata.
Last edited by 512MB on 29/01/2019 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
PeeJay
Posts: 204
Joined: 05/02/2018 21:52
Location: HH
Contact:

#262 Re: IT posao u Evropi

Post by PeeJay »

Lako je postati dobar programer (strucnjak). Mnogo teze je postati dobar covjek. A ovo zadnje je cesto jedino sto vrijedi. I firme, koje imaju tradiciju, to dobro znaju. Inace ne bi imale tradiciju.
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#263 Re: IT posao u Evropi

Post by 512MB »

free_too wrote:
512MB wrote:Znam kako rade regruteri, puno ljudii pravi greske u koracima. Sredio sam momku iz Buzima bio poslic kao QA inzinjer, dobar momak, pametan i miran, znam mu buraza povrsinski. Sve dok HR fufice ga nisu utipkale na facebook, gdje tona slika za javnost sa puskama, maskirnim uniformama, poziranje itd... paintbal ekipa sta li je. I naravno, samo proslijedile njegov CV u shreder :mrgreen:

Vjerovatno je AIRSOFT , jer paintball su markeri i jasno se vidi, dok AirSoft je bas ono replike i ludo izgleda. S tim da Buzim ima medju najjacim klubovima u BiH, mislim da se zovu crnja munja ili tako nesto. Sad i ja moram skloniti par slika sa facea s paintballa hahah ma da nisu javne ali haj jebaji ga :D

Cek da pogodim, imao je i dobru bradu :D

512 u kojem si ti mjestu ono?
Nije imao bradu, al je bio celav :mrgreen:

Ja sam ti na privremenom radu tamo gdje je Goethe u svoje vrijeme pisao Fausta :)
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#264 Re: IT posao u Evropi

Post by mirsek »

512MB wrote:
mirsek wrote: OK, koja je onda svrha HR-a prilikom procesa analize kandidata, da mi rove po facebooku i da me na osnovu toga odbiju a ja npr. imam odlican linkedin, xing i github ? Po mom saznanju HR uvijek gleda i tvoj tech skills samo naravno povrsno jer nema dublje znanje jer da ne gleda nikako onda bi opet puno posla ostalo za one u firmi koji moraju da gledaju te tech skills i opet bi neko imao puno posla. Neke jake firme u Sarajevu taj psiholoski intervjuu stave tek na zadnje mjesto. Prije toga bude neki skill task ,tehnicki intervjuu poslije tog taska ako si ga uspjesno obavio, pa tek onda ide intervjuu sa HR da vide da li se uklapas u kulturu firme.
Kolega PeeJay je gore fino objasnio, HR ti dodje kao sito, koje u startu odvaja kukolj od psenice. I djaba ti odlican skillset/portfolio ako na fejsu likujes slike od banaliziram ISIL-a i slicno (imao sam i takvih). Naravno, kratki lookup na facebook il instagram ne kosta puno, a donosi vrijedne informacije. Dok tehnicki intervju, i slican Assessment jednostavno kosta love. Jedan sat takvog razgovora, gdje sjede barem 3 covjeka, kosta firmu oko 500€, i sad zamisli pedeset takvih razgovora, a necesto bude toliko kandidata.
Ma nije relevantno po mojoj logici pogotovo ako je deficit kadra, raja se na privatnom facebooku zajebava, slika smijesne ili glupe situacije, to sa ISIL-om je bas krajnost. Napisao sam, ima jakih firmi u Sarajevu koje taj proces rade obrnuto, mislim da Symphony i MOP tako rade.
Last edited by mirsek on 29/01/2019 15:24, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#265 Re: IT posao u Evropi

Post by mirsek »

PeeJay wrote:Lako je postati dobar programer (strucnjak). Mnogo teze je postati dobar covjek. A ovo zadnje je cesto jedino sto vrijedi. I firme, koje imaju tradiciju, to dobro znaju. Inace ne bi imale tradiciju.
Mislim da mijesas izmedju dobar covjek i dobar radnik sto se gledista firme tice. Boli firmu briga kakav si covjek ako dobro vodis tim i ako su svi zadovoljni. Ne kazem da nikako ne gledaju na to ali im sigurno nije pri vrhu prioriteta kod zaposljavanja i ocjenjivanja.
Core poslovanja je, firme su tu radi profita a mi radnici radi plate, ostalo su opcije koje mogu ali i ne moraju nuzno biti ukljucene.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#266 Re: IT posao u Evropi

Post by mirsek »

free_too wrote:
mirsek wrote:
uglavnomja wrote:ti kad odes na intervju imas vec gomilu infomacija, pretvoris se u ono sto mislis da oni zele da ti budes, ... (naravno da i ti prerovis internet da nadjes sve o firmi i evt. o glavnim ljudima)

i tih pola sata ili sat se mozes prodati za sta gos hoces :D mislim svi smo u takvim situacija ugladjeni, ljubazni, pomisrljivi, pristoji, klimoglavi, ... vrijedni,ozbilji, odgovorni, uredni, ...spremni pomoci, ostati prekovremeno, .... nekonfliktne licnosti blabla

a stvarnost je nesto sasvim drugo :oops:

neko je dovoljno blesav da svoje budalastine tipa pun sto praznih klipaca i par pijanih budala stavi na fb, i to tako cesto
ili stavlja alternativne istine 8)
ili nake silikonske sise i gujice svaki drugi post
ili vjerske djidje
...
Pa svakako je to uzajamni proces, firme sebe reklamiraju i uljepsavaju da bi privukle kandidate a kandidati se pripremaju za razgovor da bi sto bolje sebe prodali. Ali zar i to nije neka vrsta social skilla. Meni je rovarenje po facebooku neprofesionalno i ulazak firme u moju privatnu zonu, imas brate xing, github, linkedin, cv i popratno ako te zanima moja poslovna strana. Necu ja sa klijentom pricati o svojim facebook postovima nego cu imati ugodnu poslovnu komunikaciju gdje cu prodavati svoje znanje i vrijeme.
Ma sve to stoji Mirsek, ali los je HR koji ne pretrazi kandidata po drustvenim mrezama :) Mozes ti biti najjaci programer, ali brate ako po FB djelis da je zemlja ravna ploca , onda nemoj kod nas u firmu haha :D
Koliko firmi imaju geekove ili seniore koji su neuroticni ili socijalno nerazvijeni pa ljudi rade godinama jer imaju znanje a znaju i poslovno komunicirati kad treba.
User avatar
HB_BHF
Posts: 1798
Joined: 11/02/2010 20:18

#267 Re: IT posao u Evropi

Post by HB_BHF »

mirsek wrote: Koliko firmi imaju geekove ili seniore koji su neuroticni ili socijalno nerazvijeni pa ljudi rade godinama jer imaju znanje a znaju i poslovno komunicirati kad treba.
Ti kad su došli u firmu nije ni bilo FB :D.
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#268 Re: IT posao u Evropi

Post by 512MB »

Zbog njih se i prave assessments :mrgreen:
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#269 Re: IT posao u Evropi

Post by mirsek »

HB_BHF wrote:
mirsek wrote: Koliko firmi imaju geekove ili seniore koji su neuroticni ili socijalno nerazvijeni pa ljudi rade godinama jer imaju znanje a znaju i poslovno komunicirati kad treba.
Ti kad su došli u firmu nije ni bilo FB :D.
:D
Bilo je bilo je, ne govorim za one pred peMzijom.
Al vrijede pa se ne otpustaju, za biznis je to vaznije od toga sta radi u slobodno vrijeme, koju muziku slusa i koju stranku podrzava.
Koliko takvih ljudi radi remote pa sve funkcionise bez problema.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#270 Re: IT posao u Evropi

Post by mirsek »

512MB wrote:Zbog njih se i prave assessments :mrgreen:
Ja znam takvih koji bez problema rade full remote u BiH za plate od 3000+ KM.
Ali kad je posao u pitanju znaju poslovnu komunikaciju i to je dovoljno.
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#271 Re: IT posao u Evropi

Post by 512MB »

Ne kazem da nema takvih, ukazujem samo na to kako funkcionise proces sa HR kad se trazi kandidat X za poziciju Y.
free_too
Posts: 373
Joined: 02/07/2014 19:23

#272 Re: IT posao u Evropi

Post by free_too »

mirsek wrote:
512MB wrote:Zbog njih se i prave assessments :mrgreen:
Ja znam takvih koji bez problema rade full remote u BiH za plate od 3000+ KM.
Ali kad je posao u pitanju znaju poslovnu komunikaciju i to je dovoljno.
Da ali mijesas ovdje poslovno i privatno. Ako je osoba neuroticno privatno a na poslu se to ne vidi ili to ne pokazuje, onda je to druga stvar. Ali ne mozes mi reci da firma drzi radnika koji je kreten prema svima okolo i ima lude ispade neke svoje. Druga stvar je biti geek, geek je covjek za sebe, manje drustven ali ne pravi probleme :)
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#273 Re: IT posao u Evropi

Post by 512MB »

Uglavnom, dovedite svoj online zivot u red, jer ce te se ibretit sto nakon 500 aplikacija nema odgovora. Takva je realnost, barem u DACH.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#274 Re: IT posao u Evropi

Post by mirsek »

free_too wrote:
mirsek wrote:
512MB wrote:Zbog njih se i prave assessments :mrgreen:
Ja znam takvih koji bez problema rade full remote u BiH za plate od 3000+ KM.
Ali kad je posao u pitanju znaju poslovnu komunikaciju i to je dovoljno.
Da ali mijesas ovdje poslovno i privatno. Ako je osoba neuroticno privatno a na poslu se to ne vidi ili to ne pokazuje, onda je to druga stvar. Ali ne mozes mi reci da firma drzi radnika koji je kreten prema svima okolo i ima lude ispade neke svoje. Druga stvar je biti geek, geek je covjek za sebe, manje drustven ali ne pravi probleme :)
Imaju te osobe ispade i u firmi, ne toliko cesto ali par puta godisnje. To je ipak ispad, jbg neces zbog toga osobu koja ti zaradi preko 100000 godisnje odmah otpustiti. Stavise popricat ces s njom, vidjeti sta je problem, treba li odmora, na neki drugi projekat je prebacis, na drugu tehnologiju, pokusati 10 stvari prije otkaza.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#275 Re: IT posao u Evropi

Post by mirsek »

512MB wrote:Uglavnom, dovedite svoj online zivot u red, jer ce te se ibretit sto nakon 500 aplikacija nema odgovora. Takva je realnost, barem u DACH.
Znaci facebok na private i to je to :D . A sta ako ti neko hoce nauditi i namjerno pise lose protiv tebe i onda to google search izbaci, tu si bespomocan ?
Post Reply