IT Akademija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Minjo

IT Akademija

Post by Minjo » 27/08/2010 00:00

Zna li neko nešto više o ovim programima? Na sajtu je sve fino, ali ima li nešto iz prve ruke?

http://www.it-akademija.com/ITAkademija ... _398_2_76_

Dozer

Re: IT Akademija

Post by Dozer » 01/09/2010 11:40

Ja upis'o...reci cu ti vise za 2-3 mjeseca :D

Mr.Cici

Post by Mr.Cici » 01/09/2010 12:09

Dozer wrote:Ja upis'o...reci cu ti vise za 2-3 mjeseca :D

I ja sam razmišljao da upišem IT managment kod njih ali sam odustao zbog hroničnog nedostatka vremena.
Program mi se ne čini loš pa javi u svakom slučaju...

Da ne bude zabune Cambrigde nije onaj čuveni Cambrigde već je to Cambrigde regional university... isto ime, druga institucija tj firma. Nije loše nasloniti na tuđi brend. Naročito ako su ga stvarali koju stotinu godina... :D

P.S.
Ako kvalitetno obrade predložene teme, tih 1000 eura koliko je koštalo u aprilu, zaista vrijedi.

Dozer

Post by Dozer » 01/09/2010 12:38

Znam da to nije onaj Cambridge, ali je u svakom slucaju dobro imati i taj papiric ;)

Minjo

Post by Minjo » 02/09/2010 18:17

I ja planiram ovo da upišem, samo bih da čujem iskustva drugih :-)

fvelic

Post by fvelic » 28/10/2010 12:07

I ja sam upisao i to lično išao u Zemun i uplatio. htio sam da vidim sve to ibliza. Već sam neku literaturu dobio i čekam ostalo. U novembru 01.01.2010.godine počinje nastava. Javit ću kako je. Inače sam upisao u prvom semestru C# i sve oko SQL baza, a u drugom WEB. Rekli su mi da ću imati zvanje Microsoft Web Development Programer i to sa Kembridža.

Dozer

Post by Dozer » 28/10/2010 16:13

Dobar si...ja pojma nemam sta sam upisao...mislim da sam nekakvo programiranje...php cini mi se :)

freedom within

Post by freedom within » 28/10/2010 17:03

Ja sam upisao software development u okviru programiranja (distance learning). Možeš pogledati šta ćeš tačno učiti na njihovoj stranici.

Dozer

Post by Dozer » 28/10/2010 23:36

e toooo sam i ja :) Nisam se mogao sjetiti u momentu :)

Traktor`

Post by Traktor` » 29/10/2010 09:58

ja sam evo danas odradio upis za Microsoft Windows Development program... :D pa vidjet cemo kako ce to sve ici...ima li neko da je vec dobio cd za ovo?? :D meni tek treba da posalju...

hajd valjda cemo se moci organizovati medjusobno ako nekome nesto zapne, pa objasniti i to... :D

Dozer

Post by Dozer » 29/10/2010 21:13

Narafski, kome sta zapne - evo nas ovdje na PP, pa cemo dalje.
Fridom within...jesu li ti dosli ti neki materjali koji su trebali stici postom?

freedom within

Post by freedom within » 30/10/2010 21:22

Dozer wrote:Narafski, kome sta zapne - evo nas ovdje na PP, pa cemo dalje.
Fridom within...jesu li ti dosli ti neki materjali koji su trebali stici postom?

Nisu još stigli (materijali i kopija ugovora sa njihovim potpisom), iako sam poslao u četvrtak ugovore i prijavni obrazac brzom poštom, (u petak je to trebalo stići kod njih). Jesi li ti to već dobio?

Dozer

Post by Dozer » 31/10/2010 22:02

Ja sam taj dio zavrsio davno. Sada cekam da mi posalju ove nekakve materijale za ucenje, sto rekose u ovom emailu od prije neki dan da ce stici postom.

Dozer

Post by Dozer » 01/11/2010 11:14

Evo stig'o emajl - danas pocinje nastava, dodjeljivanje kurseva od 12:00-18:00.

fvelic

Post by fvelic » 11/11/2010 12:02

Kao štp rekoh, upisao sam davno (juli), išao lično u Zemun da sve to vidim izbliza. Nastava je počela 01.11.2010.godine i dodijeljena su mi dva kursa za sada. Ukupno imam po dobijenom rasporedu 7 kurseva. Za sada su počela dva napredne baze podataka i Core windows form. Uredno učim svaki dan po malo, redovno koristim testove napredovanja i 06.11.2010.godine sam polagao test za modul 1 i uradio ga sa 90%. Drugi test za modul 2 radim 15.11.2010.godine. Za Core windows form test za modul 1 je zakazan za 23.11.2010.godine. Sve ovo što sam nabrojao mi je jasno i ide me. Međutim, nije mi do kraja jasno šta kada tako pređem svih 7 kurseva i uradim sve module iz tih kurseva. Šta se dešava dalje. Negdje na internetu sam pročitao da na kraju sam odabereš projekat koji ćeš da uradiš. To radiš uz konsultacije sa profesorima i onda ideš u Beograd i braniš taj svoj projekat. Ako sam dobro shvatio to je taj "drugi semestar" i "završni ispit". Ako je tako sve mi je jasno i sve to mi se sviđa. Za sada sam zadovoljan ovim što sam vidio iako je proteklo nepune dvije sedmice. Ne vidim razloga da iskrsne nešto što mi se neće sviđati. Prezadovoljan sam ovim što sam upisao. Mislim da diskusije na temu da li se ovi certifikati mogu upisati u radnu knjižicu nisu bitni. Ni certifikat kojim potvrđuješ aktivno znanje engleskog jezika se ne upisuje u radnu knjižicu. Po meni to ovako izgleda: završio si srednju školu, završio si fakultet, imaš certifikat aktivnog znanja engleskog jezika (ali ga stvarno znaš), imaš certifikat (u mom slučaju Microsoft Web Development Program i stvarno znaš proramiranje u C# i ovladaš Web-om), napraviš neki projekat koji radi. Nije mi jasno što će mi certifikat u radnoj knjižici. Kome god prezentiraš svoj projekat koji radi kod korisnika biće mu jasno ko si i šta znaš i neće te ni pitati za radnu knjižicu. priča će se samo svesti na svotu kojom si zadovoljan da bi svoje znanje podijelio sa njima. Ja tako mislim, a vi izvolite.

chuups

Post by chuups » 11/11/2010 12:17

Pozzz eo i ja da se javim! ja sam upisao video designe i upravo eo zavrsio prvi ovaj test po modulu iz photoshopa 100% pa se obradovah! Sto se tice onog paketa s materijalom za ucenje i cd sa predavanjima juce sam ih zvao i rekli su da je neki problem s njihovom postom tako da dosta nas nije dobilo i da cemo ubrzo dobit tako da nema sekiracije :-D :-D :-D
Last edited by chuups on 11/11/2010 12:19, edited 1 time in total.

Dozer

Post by Dozer » 11/11/2010 12:19

A sto vas dvojica mozete prepisivat, Tita mi :)

Nema varanja ba :)

fvelic

Post by fvelic » 11/11/2010 14:39

Ako misliš na ono 90% (da je prepisivanje) nisi u pravu. Objašnjenje je vrlo prosto. Školu nisam upisao radi toga da imam samo diplomu. Upisao sam je jer već dugi niz godina radim aplikacije za knjigovodstvo. Pošto sam diplomirani ekonomista problematiku (projekat) znam jako dobro, ali aplikacija u kojoj sam to sve razvio je jednostavno zastarila tehnološki (COBOL). Imao sam prostu ideju ali i potrebu da istu osavremenim. Pokušao sam samostalno ali to je išlo kilavo i na kraju bih opet bio samouki programer. Redovno sam odustajao jer sam nailazio na probleme. Kada sam vidio ovu školu na internetu raspitao sam se , upisao i sada učim i polažem module. Nadam se da ću na kraju imatu svoju aplikaciju razvijenu u C# koju ću staviti na WEB i tako je plasirati i podržavati. Obzirom na sve navedeno ne radi se o prepisivanju, naprotiv ovi testovi napredovanja preko kojih se uči su vrlo pogodni za učenje. Iz tog razloga i jesam postavio pitanje šta dalje učim i polažem module, a šta me čeka kada ispolažem sve module iz svih 7 kurseva (7 ispita). Ako je ovo ovako sve do kraja po mojim kriterijima to jednostavno nije toliko teško da bi se iko morao zabrinuti pogotovo što meni nije bitno da li je to 100%, 90% ili puno manje sve dok se ne pojavi nivo ispod kojeg ne može dalje. Ali sam čuo da u tim slučajevima profesori pomažu i ponovo se testiraš dok ne zadovoljiš. Moraš priznati da je to O.K.

Dozer

Post by Dozer » 11/11/2010 15:20

Ma sta se lozis :D

Tu smo mi negdje...i ja radim sve i svasta u tom "svijetu" poodavno. I ja sam dobro pros'o, s tim da sam samo jednom preletio preko onih tekstova :D . Namjerno to uradih tako da bih vidio koliko znam o toj temi i bez strebanja. Ispade da znam poprilicno :)
Last edited by Dozer on 13/11/2010 19:58, edited 1 time in total.

freedom within

Post by freedom within » 11/11/2010 19:29

fvelic wrote:Kao štp rekoh, upisao sam davno (juli), išao lično u Zemun da sve to vidim izbliza. Nastava je počela 01.11.2010.godine i dodijeljena su mi dva kursa za sada. Ukupno imam po dobijenom rasporedu 7 kurseva. Za sada su počela dva napredne baze podataka i Core windows form. Uredno učim svaki dan po malo, redovno koristim testove napredovanja i 06.11.2010.godine sam polagao test za modul 1 i uradio ga sa 90%. Drugi test za modul 2 radim 15.11.2010.godine. Za Core windows form test za modul 1 je zakazan za 23.11.2010.godine. Sve ovo što sam nabrojao mi je jasno i ide me. Međutim, nije mi do kraja jasno šta kada tako pređem svih 7 kurseva i uradim sve module iz tih kurseva. Šta se dešava dalje. Negdje na internetu sam pročitao da na kraju sam odabereš projekat koji ćeš da uradiš. To radiš uz konsultacije sa profesorima i onda ideš u Beograd i braniš taj svoj projekat. Ako sam dobro shvatio to je taj "drugi semestar" i "završni ispit". Ako je tako sve mi je jasno i sve to mi se sviđa. Za sada sam zadovoljan ovim što sam vidio iako je proteklo nepune dvije sedmice. Ne vidim razloga da iskrsne nešto što mi se neće sviđati. Prezadovoljan sam ovim što sam upisao. Mislim da diskusije na temu da li se ovi certifikati mogu upisati u radnu knjižicu nisu bitni. Ni certifikat kojim potvrđuješ aktivno znanje engleskog jezika se ne upisuje u radnu knjižicu. Po meni to ovako izgleda: završio si srednju školu, završio si fakultet, imaš certifikat aktivnog znanja engleskog jezika (ali ga stvarno znaš), imaš certifikat (u mom slučaju Microsoft Web Development Program i stvarno znaš proramiranje u C# i ovladaš Web-om), napraviš neki projekat koji radi. Nije mi jasno što će mi certifikat u radnoj knjižici. Kome god prezentiraš svoj projekat koji radi kod korisnika biće mu jasno ko si i šta znaš i neće te ni pitati za radnu knjižicu. priča će se samo svesti na svotu kojom si zadovoljan da bi svoje znanje podijelio sa njima. Ja tako mislim, a vi izvolite.

Što se tiče prvog i drugog semestra, na njihovoj stranici (http://www.it-akademija.com/ITAkademija-PROGRAM_171_2__) možeš vidjeti koje predmete ćeš imati u prvom a koje u drugom semestru. Što se tiče tog projekta, mislim da si u pravu, jer ja sam jednom razgovarao sa njima u vezi toga ali se ne mogu sjetiti svakog detalja. Ako ipak hoćeš da budeš siguran, slobodno im pošalji email ([email protected]), i odgovoriće ti u roku od 24 sata.
Ja sam na odsjeku Programming, "smjeru" software development i mogu reći da ovi testovi dosada (uradio sam dva testa iz kursa ALGORITMI I STRUKTURE PODATAKA) po modulima nisu teški uopće, tako da nema potrebe da prepisuješ, a i ne može se i sve prepisati i da hoćeš, jer su većina pitanja (bar kod mene) koncipirana tako da logički povezuješ ono što si naučio, a ne samo da to reproduciraš kako tamo piše.

Dozer

Post by Dozer » 12/11/2010 14:42

Moj freedom...ovaj drugi kurs je poprilicno nabacan...evo tabirim ga, ali koliko god da su ga pokusali pojednostaviti, u stvari su ga podobro zakomplikovali... instance, atributi, klase, objekti, clanovi, parametri, reference...a sve strpano na jednu stranicu...
Tu i tamo fali i nekih bar malo detaljnijih pojasnjenja o kodiranju i znakovima, tipa - sta konkretno predstavlja *= ili <<= ... Vidim u testu napredovanja da se desavaju upotrebe ovih operatora, ali nema pojasnjenja sta koji operator tacno znaci i sta obavlja. Neki su logicni, ali neki...

freedom within

Post by freedom within » 12/11/2010 15:53

Dozer wrote:Moj freedom...ovaj drugi kurs je poprilicno nabacan...evo tabirim ga, ali koliko god da su ga pokusali pojednostaviti, u stvari su ga podobro zakomplikovali... instance, atributi, klase, objekti, clanovi, parametri, reference...a sve strpano na jednu stranicu...
Tu i tamo fali i nekih bar malo detaljnijih pojasnjenja o kodiranju i znakovima, tipa - sta konkretno predstavlja *= ili <<= ... Vidim u testu napredovanja da se desavaju upotrebe ovih operatora, ali nema pojasnjenja sta koji operator tacno znaci i sta obavlja. Neki su logicni, ali neki...

Ako misliš na kurs Core Windows Forms Technologies, i ja sam na brzinu pregledo onaj materijal i čini se prilično zbrkano. Ja ću vjerovatno za dva-tri početi ozbiljnije da se bavim tim kursom (ostao mi je još jedan test i dva assignmenta iz kursa Algoritmi I strukture podataka), i namjeravam, kako bih to bolje apsolvirao da koristim neke knjige o programiranju u programskom jeziku C (ako znaš engleski možeš skinuti sa Interneta one knjige o programiranju za početnike, tzv. "for dummies" u kojima je sve objašnjeno od samih osnova programiranja). Ako ne znaš engleski, moj ti je savjet da kupiš neku knjigu o programiranju na našem jeziku.

Dozer

Post by Dozer » 13/11/2010 20:04

Engleski spilam ko veliki, a daj sibni link na te knjige.
A od kud ti 2 assingmenta?! Ima samo onaj Bubble sort, koji sam vec uradio i prihvacen je. I testove sam vec zavrsio za taj prvi kurs. Pazi samo da assignment saljes po onom uputstvu za slanje radova. Meni nisu odgovorili na verziju koju poslah mimo te forme (imas uputstvo u dijelu "uputstva za koristenje"), a nisam ga ni skontao odmah. Pa prepravih i poslah opet, i dobih odgovor isti dan :). Malo je peglanje, ali dobro, nije nefer.

Ja sam vec ranije radio neke baze u Accessu, medjutim ovo sa direktnim kodiranjem je malo horor kada covjek nema previse vremena da se posveti. Sreca pa stosta znam od ranije sto se tice stringova, atributa, rasporeda koda i sl., tako da mislim da cu se uspjeti snaci i u ovome.

freedom within

Post by freedom within » 14/11/2010 00:51

Dozer wrote:Engleski spilam ko veliki, a daj sibni link na te knjige.
A od kud ti 2 assingmenta?! Ima samo onaj Bubble sort, koji sam vec uradio i prihvacen je. I testove sam vec zavrsio za taj prvi kurs. Pazi samo da assignment saljes po onom uputstvu za slanje radova. Meni nisu odgovorili na verziju koju poslah mimo te forme (imas uputstvo u dijelu "uputstva za koristenje"), a nisam ga ni skontao odmah. Pa prepravih i poslah opet, i dobih odgovor isti dan :). Malo je peglanje, ali dobro, nije nefer.

Ja sam vec ranije radio neke baze u Accessu, medjutim ovo sa direktnim kodiranjem je malo horor kada covjek nema previse vremena da se posveti. Sreca pa stosta znam od ranije sto se tice stringova, atributa, rasporeda koda i sl., tako da mislim da cu se uspjeti snaci i u ovome.

Na stranici (http://avaxhome.ws/ebooks/language/english) možeš naći dosta knjiga o programiranju (uključujući one za početnike, for dummies). Samo u search engine upišeš ključne riječi ("dummies" i naziv programskog jezika). Da te upozorim da mnogi linkovi tamo i ne rade, ali imaju repostovi. Ja sam skinuo neke knjige, pa ako hoćeš mogu ti poslati, ako imaš neki prijedlog kako.

Post Reply