IT-Academy u Sarajevu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Csharp
Posts: 4
Joined: 26/06/2011 23:43

#1 IT-Academy u Sarajevu

Post by Csharp »

Pozdrav,

Razmišljao sam da ove godine upišem pomenutu akademiju i izaberem smjer "php development". Moje pitanje je: šta vi mislite o akademiji i da li bi ju upisali? (bilo bi mi drago kada bi neko je završio akademiju da mi kaže svoje utiske)

O akademiji možete pročitati više http://www.it-akademija.com
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#2 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by Miro Spiro »

Previše love za to sto nudi. Ja sam bio gledao distance learning sistem i fino je zamisljen ali za novac koji oni traze jednostavnije je sam krenuti uciti po njihovom planu. Uzmes knjige i krenes laganini. Jedino ako zelis certifikat. Vrlo cesto lekcije su na stranici i po A4 formata ili u video obliku.Moje misljenje je jednostavnije uraditi ovako a ostace ti love bruka.

Inace na forumu elitesecurity.org imas bas temu o IT akademiji koja se proteze kroz vise godina.

Nadam se da sam pomogao.
Csharp
Posts: 4
Joined: 26/06/2011 23:43

#3 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by Csharp »

Miro Spiro wrote:Previše love za to sto nudi. Ja sam bio gledao distance learning sistem i fino je zamisljen ali za novac koji oni traze jednostavnije je sam krenuti uciti po njihovom planu. Uzmes knjige i krenes laganini. Jedino ako zelis certifikat. Vrlo cesto lekcije su na stranici i po A4 formata ili u video obliku.Moje misljenje je jednostavnije uraditi ovako a ostace ti love bruka.

Inace na forumu elitesecurity.org imas bas temu o IT akademiji koja se proteze kroz vise godina.

Nadam se da sam pomogao.
Znam da je puno love, al bih išao najviše zbog certifikata, ipak imaš nešto pokazati kada se prijavljuješ za posao. Što se tiče samostalnog učenja, to radim oko 2 godine i poprilično znam (radim web site-ove duže vrijeme). Treba mi ono samo da potvrdim ili još nešto novo da naučim. Čitao sam po forumima... ima i pozitivnih i negativnih kritika...
User avatar
fole13
Posts: 607
Joined: 05/09/2007 16:29
Location: Sarajevo

#4 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by fole13 »

Evo i mene ste zainteresovali, koliko kosta jedna ovakva obuka i koliko traje ?? Isto me zanima da li ima ova it akademija u Sarajevu posto je ovo sa izgleda u Srbiji.
Csharp
Posts: 4
Joined: 26/06/2011 23:43

#5 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by Csharp »

fole13 wrote:Evo i mene ste zainteresovali, koliko kosta jedna ovakva obuka i koliko traje ?? Isto me zanima da li ima ova it akademija u Sarajevu posto je ovo sa izgleda u Srbiji.
Obuka traje godinu dana, dva semestra. Cijenu ne znam, plaća se na 16 rata, imaju neki popusti ako si na birou i to...Postoji u Sarajevu, dole na Ali-pašinom polju. Bio sam ja pa ako te nešto više interesuje javi.
User avatar
isie
Posts: 130
Joined: 23/09/2010 22:42
Location: Sarajevo
Contact:

#6 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by isie »

Mislim da je ovo sasvim nepotrebno , jedino ako si baš laik pa ti ne ide . Sve o administaraciji mreže , php-u , i ostalom možeš naći na internetu i to free . Vjerovatno je ovo napravljeno za one koji su baš loši po tome pitanju , po meni je Microsoft certifikat najbolji od svih ostalih ako ga neko ima molio bih da napiše kako je došao do njega , cijene itd.
Csharp
Posts: 4
Joined: 26/06/2011 23:43

#7 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by Csharp »

isie wrote:Mislim da je ovo sasvim nepotrebno , jedino ako si baš laik pa ti ne ide . Sve o administaraciji mreže , php-u , i ostalom možeš naći na internetu i to free . Vjerovatno je ovo napravljeno za one koji su baš loši po tome pitanju , po meni je Microsoft certifikat najbolji od svih ostalih ako ga neko ima molio bih da napiše kako je došao do njega , cijene itd.
Mozes doci do Microsoft certifikata preko ove akademije. Hocu da idem, naučiću još nešto novo. I hoću certifikat :D
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#8 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by swatch »

Csharp wrote:
isie wrote:Mislim da je ovo sasvim nepotrebno , jedino ako si baš laik pa ti ne ide . Sve o administaraciji mreže , php-u , i ostalom možeš naći na internetu i to free . Vjerovatno je ovo napravljeno za one koji su baš loši po tome pitanju , po meni je Microsoft certifikat najbolji od svih ostalih ako ga neko ima molio bih da napiše kako je došao do njega , cijene itd.
Mozes doci do Microsoft certifikata preko ove akademije. Hocu da idem, naučiću još nešto novo. I hoću certifikat :D
mozes doci do Microsoft certifikata i preko Logosofta i preko x drugih ovlastenih ditributera.... odlazak u Srbiju za ovako nesto je totalna nebuloza.... i zadnje niko te danas ne pita kakvu diplomu imas iz te oblasti nego traze da vide sta znas da radis i sta si do sada radio.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#9 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by Quaresma »

bump


da osvjezim temu, ima li ko da je zavrsio ovu akademiju, kako prodje, da li se isplatilo, da li je naucio.

interesuje me misljenje onih koji su zavrsili to ili bar ako neko ima poznanike da mi prenese utiske.
User avatar
amaretto
Posts: 315
Joined: 28/11/2008 13:23
Location: Sarajevo

#10 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by amaretto »

Moje mišljenje da online učiti možete i sami ako imate volje i želje.
IT-Akademija je preskupa kad uzmemo da se radi o online materijalu.
Recimo Cisco CCNA se kod njih kao i sve ostalo radi isključivo online a na par akademija u Sarajevu (Energoinvest zgrada ili ETF) radite za istu cijenu sa pravim cisco routerima, dakle u realnom svijetu imate doticaj sa svom opremom. Davno završio CCNA i za mrežu mi je dovoljna i dan danas, malo se nadograđuješ sam i to je to.
Microsoft certifikati jesu jaki ali nema tu neke velike škole, za Microsoft certifikat morate poprilično dobro poznavati to što polažete, a skoro sve i jedan Microsoft certifikat po meni vas više priprema za ispit.
Davno sam kupio knjigu MCSE Windows XP System Engineer, prijavio ispit i položio bez plaćanja edukacije.
Moram spomenuti da mnogi tek kad plate(kao i ja) nešto i završe pa zato nije loše upisati jer ipak si platio pa se natjeraš i da završiš.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#11 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by skafiskafsnjak »

Ja stalno gledam, kontam cijena 1650KM.... Kad ono, cijene u evricima hahaha pu
User avatar
harisoni
Posts: 287
Joined: 31/05/2010 09:22

#12 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by harisoni »

Zdravo narode :-D Bajrambarećola svim vjernicima islamske vjeroispovijesti, prije svega :-D

Ovako, razmišljao sam o upisu na it akademiju u Sarajevu (php programiranje, tradicionalna nastava), pa me zanima da li je neko u skorije vrijeme to završavao, kakva su iskustva i sl?

Hvala :-D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#13 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by skafiskafsnjak »

harisoni wrote:Zdravo narode :-D Bajrambarećola svim vjernicima islamske vjeroispovijesti, prije svega :-D

Ovako, razmišljao sam o upisu na it akademiju u Sarajevu (php programiranje, tradicionalna nastava), pa me zanima da li je neko u skorije vrijeme to završavao, kakva su iskustva i sl?

Hvala :-D
Ja koliko znam, u nas mozes samo online. A tradicionalnu Beograd...jedino ako se nije sta promjenilo.

Druga stvar, ne bih ti ih preporucio nikako... Ne vrijedi tih para definitivno. Iz licnog iskustva govorim.

E sad, mozda je tradicionalno ucenje drugacije, ali mislim da kod nas ne mozes.
User avatar
harisoni
Posts: 287
Joined: 31/05/2010 09:22

#14 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by harisoni »

Ma otvorili su to sada i ovdje, pa zato pitam, ako neko ima lično iskustvo sa tim tradicionalnim učenjem.. Lično ne volim učenje preko neta pa zato i pitam.
User avatar
Gretta
Posts: 322
Joined: 08/12/2013 18:55

#15 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by Gretta »

Da ne otvaram novu temu :)


Ima li još neko provjerene informacije u vezi sa ovom akademijom, Sarajevo??

Zanimalo bi me AutoCAD i dizajn...

Ima li neko da je bio...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#16 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by dr_Evil »

Gretta wrote: 14/02/2023 13:39 Da ne otvaram novu temu :)


Ima li još neko provjerene informacije u vezi sa ovom akademijom, Sarajevo??

Zanimalo bi me AutoCAD i dizajn...

Ima li neko da je bio...
Clan uze familije je bio, zaobidji u sirokom luku IT Akademiju, i to upravo na tom smjeru, zalili smo se vise puta tokom skolovanja, i dobivali glupave odgovore od njih. To je samo uzimanje pare, neces nista nauciti vjeruj mi, nazalost.

Ja sam izgorio u tom poslu i mogao sam odlicno ocijeniti sta nude, zaboravi. Jedino ako ti treba samo papir iz nekog razloga.

P.S. kod nas je bila online opcija!
Last edited by dr_Evil on 14/02/2023 13:46, edited 1 time in total.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#17 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by Dope_Man »

Gretta wrote: 14/02/2023 13:39 Ima li neko da je bio...
Ja bio 2019te.. odustao na pola godine (zali boze para) jer sam vidio da je to sve na pocetnickom nivou i sve sto te oni uce, bar u mom slucaju, mozes sam zavrsiti uz Udemy ili cak youtube za 2 mjeseca malo aktivnijeg rada, a diploma je svakako smijesna mada kod neke manje firme moze proci. Bar u IT prolazi prvenstveno znanje i nekakav portfolio, a to mozes steci bez IT akademije i ozbiljnim pristupom ces za 6-10 mjeseci biti daleko ispred nekog ko samo zavrsi to bez dodatnog ucenja kuci, a vecina tako uradi jer misle da papir vrijedi i da je znanje koje steknu tu dovoljno.

I danas ne vjerujem da je ista drugacijer jer cesto se postavlja pitanje o njima na IT grupama po facebooku, i komentari su uglavnom isti kao moje iskustvo od prije par godina.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#18 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by skafiskafsnjak »

Dope_Man wrote: 14/02/2023 13:46
Gretta wrote: 14/02/2023 13:39 Ima li neko da je bio...
Ja bio 2019te.. odustao na pola godine (zali boze para) jer sam vidio da je to sve na pocetnickom nivou i sve sto te oni uce, bar u mom slucaju, mozes sam zavrsiti uz Udemy ili cak youtube za 2 mjeseca malo aktivnijeg rada, a diploma je svakako smijesna mada kod neke manje firme moze proci. Bar u IT prolazi prvenstveno znanje i nekakav portfolio, a to mozes steci bez IT akademije i ozbiljnim pristupom ces za 6-10 mjeseci biti daleko ispred nekog ko samo zavrsi to bez dodatnog ucenja kuci, a vecina tako uradi jer misle da papir vrijedi i da je znanje koje steknu tu dovoljno.

I danas ne vjerujem da je ista drugacijer jer cesto se postavlja pitanje o njima na IT grupama po facebooku, i komentari su uglavnom isti kao moje iskustvo od prije par godina.
Ma prevaranti teske kategorije :run:
Najjace stave da je certifikat priznat na Cambridge ovo ono .... a tamo neki zlj Cambridge :lol:

Bar su se prije qrcili tim .... prevaranti obicni
Trappist
Posts: 4295
Joined: 12/09/2020 08:52

#19 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by Trappist »

AKo se ne upali crveni alarm kad vidite reklamu "zelite programersku platu a ne zelite da programirate, upisite QA kurs u IT akademiji!" onda nema teorije da ste dovoljno bistri za IT svijeta
User avatar
xPaco1337
Posts: 1076
Joined: 30/09/2020 14:34

#20 Re: IT-Academy u Sarajevu

Post by xPaco1337 »

Ne padajte na gluposti đabe, IT posao ne zahtjeva fax,ako firma trazi to od vas bjezite od nje. Sami naucite sta vas zanima i onda trazite posao. Svi znamo kako ide potraga za poslom kod nas krv propisas ali ako financijski mozes izdrzati zapni godinu,dvije uci,pravi portfolio trazi u manjim startupima posao (ali nemoj biti rob tu za crkavicu duzi period),mjenjaj te firme i to je to. Uđi u communitye nase konektuj se sa ljudima,napravi dobar Linkedin itd itd.
Post Reply