Istočno Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#3501 Re: Istočno Sarajevo

Post by Manual »

strucnjakdemagog wrote: 19/11/2019 23:25
Manual wrote: 19/11/2019 23:23 Da se ne zaboravi Toplik, tamo raja iz sa pravi i svadbe

Gdje ćeš tamo svadbu pravit, harmonikaš u majici s Radovanom. :lol:
Ja ba
:lol: :lol: :lol:
User avatar
mikrozadatak
Posts: 1392
Joined: 27/07/2014 10:52

#3502 Re: Istočno Sarajevo

Post by mikrozadatak »

Bosanac sa dna kace wrote: 20/11/2019 08:59 Ehe, pazi nje :)
Pa da u Sarajevu većina naselja izgleda kao košnica, zato sam čak gled'o i neke kuće sa zemljom u okolini Kiseljaka...
Meni nakon svih dosadašnjih putevašstija po svijetu Lukavica nije uopšte daleko, za 11 min. na Marin Dvoru preko Vraca autom, 15ak min komercijalom do Skenderije sa doduše 10 min pjehe do komercijale. U svim svjetskim gradovima sa kojima bi Sarajevo da se takmiči od neke periferije do centra grada ide se najmanje po sata kroz užasnu gužvu, tako da je meni ovo super.
Nije Romanijski odred, ali je nešto militaristički, mislim da nema veze sa pampers ðeneralovom ekipom.
Generalno, neka izlazi ko gdje voli. Isto tako neka kupuju stanove gdje im je ljepše.
Ali ovo boldirano .... za 15 minuta si komercijalom u Nedžarićima. I što neko napisa, iz centra si brže na Palama nego u Lukavici.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3503 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

holowey wrote: 20/11/2019 10:16
strucnjakdemagog wrote: 20/11/2019 10:14
Haris.ba wrote: 20/11/2019 09:21 BIće zanimljivo kada se završi prva transferzala, poboljša javni prevoz, i neki projekti tipa južne i sjeverne nastave koliko će iko gledati stanove po Lukavici.

Jer, ni Pale nisu daleko od centra. Čak su bliže autom nego Lukavica. I niko iz Sarajeva ne gleda gore stanove. Samo Lukavica.
:shock:
Druže, zapitah se da li si ti ikad bio na Palama... Čuj Pale bliže od Lukavice. :lol:
Lukavica - Skenderija 6,5km
Pale - Skenderija 18km
u km se slazem s tobom, ali vremenski nisi upravu...
u minutama apsolutno brze sa pala do bbi, nego sa dobrinje... o jutarnjoj spici pricam...
E jbg sad, niko nije spominjao špicu. Ako ćeš tako, bliže su Pale i od Alipašina. Pa ima ljudi koji ujutru s Vojničkog idu u grad preko Lukavice odnosno Vraca.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3504 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

konektovan wrote: 20/11/2019 10:58 Problem istocnog, tj. veliki problem je gradski prevoz, pa skoro da ga i nema. Oni koji imaju auto, to lakse podnose, ali oni koji nemaju, onda je belaj. Sto se tice gradnje, bilo je to fino zamisljeno i realizacija je bila ok, medjutim situacija se i u isticnom polahko mjenja, i vrlo brzo ce pojedina naselja dobiti oblik ko i nesretne tibre.

Nema Tibre na dunjaluku. :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#3505 Re: Istočno Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

Na Palama bi mogao zivjeti, da su nekadasnje okolnosti, neka kucica na periferiji grada ili okolici kakvih tamo ima na stotine, uostalom i sam imam vikendicu gore ali rijetko je posjecujem.

Prelijepa priroda, miris planine, pogled na romanijske stijene, tesko je i opisati merak dok lezis uz otvoren prozor u neko kasno ljeto ili proljece, trepetljika susti na vjetru, negdje u daljini neki lola zaga drva za zimu, mirise trava i poljsko cvijece. To se ne moze platiti.

Ali nije mi vise to to, Pale su meni zauvijek asocijacija na jedno ruzno vrijeme. One zgrade u Palama, nista specijalno, grad kao grad se utrotstrucio, sad je i studentski centar. Nekad je to planinska kasabica sa pilanom i nekim kucicama okolo.

Istocno Sarajevo je ok, radio sam dole par mjeseci u Hilandarskoj, slicno kao i Sarajevo ako si sposoban isljuciti nacional detektor. Najvise je doslja iz Rogatice, Gorazda, Foce, sa Mokrog, Podromanije, Nadromanije, Sokoca, dobiju posao i kupe stan. Cini mi se da je tamo najmanje predratnih Sarajlija. Kao i u Sarajevu uostalom.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#3506 Re: Istočno Sarajevo

Post by _Scarlett_ »

dječak sa šibicama wrote: 20/11/2019 22:15

Istocno Sarajevo je ok, radio sam dole par mjeseci u Hilandarskoj, slicno kao i Sarajevo ako si sposoban isljuciti nacional detektor. Najvise je doslja iz Rogatice, Gorazda, Foce, sa Mokrog, Podromanije, Nadromanije, Sokoca, dobiju posao i kupe stan. Cini mi se da je tamo najmanje predratnih Sarajlija. Kao i u Sarajevu uostalom.
Ima nesto predratnih u Vojkovicima, Gornjem, Donjem Kotorcu itd., ali nisu bas isti "tip"Srba Sarajlija s kojima su Sarajlije odrasli u gradu. Zivjeli su ipak na periferiji grada, u puno jednonacionalnijim drustvima se kretali. Po vecini stvari su slicniji ovima iz Rogatice, Sokoca itd. nego gradski Srbi. Meni su recimo pricali kako su se iznenadili kad su im Srbi Sarajlije iz grada pricali da navijaju za Zelju, a i obrnuto, gradskim Srbima Sarajlijama je bilo cudno sto ovi navijaju za Zvezdu :) To jos tokom SFRJ naravno.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#3507 Re: Istočno Sarajevo

Post by Bosanac sa dna kace »

piupiu wrote: 20/11/2019 09:27
Bosanac sa dna kace wrote: 20/11/2019 08:59 Ehe, pazi nje :)
Pa da u Sarajevu većina naselja izgleda kao košnica, zato sam čak gled'o i neke kuće sa zemljom u okolini Kiseljaka...
Meni nakon svih dosadašnjih putevašstija po svijetu Lukavica nije uopšte daleko, za 11 min. na Marin Dvoru preko Vraca autom, 15ak min komercijalom do Skenderije sa doduše 10 min pjehe do komercijale. U svim svjetskim gradovima sa kojima bi Sarajevo da se takmiči od neke periferije do centra grada ide se najmanje po sata kroz užasnu gužvu, tako da je meni ovo super.
Nije Romanijski odred, ali je nešto militaristički, mislim da nema veze sa pampers ðeneralovom ekipom.
Ok kad nije špica, ne znam kako je kad je špica? Inbače se slažem se s tim gravitranjem periferiji, posebno malo u brdu.
u brdu nisam nista nas'o, nesto neki stan u Velesicima, ne bas tako u brdu, ali imaju nerijesene papire...
svugdje u svijetu zadnjih 50ak godina srednja i visa klasa gravitira ka periferiji...ali eto izgleda da to u Sarajevu nije slucaj, ne znam...
strucnjakdemagog wrote: 20/11/2019 10:08To neka turbo-komercijala? 😂
?
mikrozadatak wrote: 20/11/2019 11:55
Bosanac sa dna kace wrote: 20/11/2019 08:59 Ehe, pazi nje :)
Pa da u Sarajevu većina naselja izgleda kao košnica, zato sam čak gled'o i neke kuće sa zemljom u okolini Kiseljaka...
Meni nakon svih dosadašnjih putevašstija po svijetu Lukavica nije uopšte daleko, za 11 min. na Marin Dvoru preko Vraca autom, 15ak min komercijalom do Skenderije sa doduše 10 min pjehe do komercijale. U svim svjetskim gradovima sa kojima bi Sarajevo da se takmiči od neke periferije do centra grada ide se najmanje po sata kroz užasnu gužvu, tako da je meni ovo super.
Nije Romanijski odred, ali je nešto militaristički, mislim da nema veze sa pampers ðeneralovom ekipom.
Ali ovo boldirano .... za 15 minuta si komercijalom u Nedžarićima. I što neko napisa, iz centra si brže na Palama nego u Lukavici.
Ok, mozda je mene prenijelo jer sam par puta otisao na Dobrinju i vratio se komercijalom, meni je svaki put bilo ekspresno brzo, tokom spice sigurno ide i duze. Ali, i teren je ravan, ne vidim zasto bi bio problem koristiti bicikl kad to vremenske prilike dozvoljavaju?
Preko Vraca do tamo i od tamo do M. Dvora 11 min. taksijem, mjerio sam, nije me prenijelo, i taksi je bio iz Federacije..
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3508 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

rajvosaxo wrote: 20/11/2019 23:41 Kako god bilo, realna situacija je da se iz Dobrinje masovno ide na klopu u Al parco i Soho.
Dobra klopa, a cijene odlicne.
Ide se i u Majstor za pivo, iako on ne prati ovu pricu s cijenama.
Niko nama nije kriv sto onoliko naselje nema kafane, a ni restorana da valja ( birtije nase ne racunam ). Sendi bio super, al se ekskluzivirao :(
Ili sto mi se nekad ucini da se sistemski tjera piva sa Avenije…
A bio sam i na par svadbi sarajevskih parova u Bobu, vrhunski objekat i usluga, a vodilo se racuna i o muzici i o serviranju hrane ( mislim na svinjetinu ).
U Topliku sam isto gostovao redovno. Ni ono pogotovo nemamo u Dobrinji, nazalost.
Toplik je nula bodova sto se tice hrane.....ambijent ok, ali sa hranom veze nemaju....
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#3509 Re: Istočno Sarajevo

Post by okanomalo »

konektovan wrote: 21/11/2019 00:08
rajvosaxo wrote: 20/11/2019 23:41 Kako god bilo, realna situacija je da se iz Dobrinje masovno ide na klopu u Al parco i Soho.
Dobra klopa, a cijene odlicne.
Ide se i u Majstor za pivo, iako on ne prati ovu pricu s cijenama.
Niko nama nije kriv sto onoliko naselje nema kafane, a ni restorana da valja ( birtije nase ne racunam ). Sendi bio super, al se ekskluzivirao :(
Ili sto mi se nekad ucini da se sistemski tjera piva sa Avenije…
A bio sam i na par svadbi sarajevskih parova u Bobu, vrhunski objekat i usluga, a vodilo se racuna i o muzici i o serviranju hrane ( mislim na svinjetinu ).
U Topliku sam isto gostovao redovno. Ni ono pogotovo nemamo u Dobrinji, nazalost.
Toplik je nula bodova sto se tice hrane.....ambijent ok, ali sa hranom veze nemaju....
sto je stalno pun ako hrana ne valja? :roll:
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3510 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Slušaj, i Jelena Karleuša napuni dvorane, je li onadibra pjevacica????
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#3511 Re: Istočno Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

Solidan je Toplik, nije los.

Soho i Al Parco su glavne destinacije mada ima tamo kamara lokala, manje poznatih, a jeftino u odnosu na nase federalne precijenjene restorane.

Majstor je vise krema.

Ja licno ipak preferiram pecenjare i mesinu, konkretno.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3512 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

Ko voli dobro da jede moja preporuka je restoran "As" prekoputa novog zatvora u Vojkovićima.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3513 Re: Istočno Sarajevo

Post by Hajvan »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3514 Re: Istočno Sarajevo

Post by dobar osjecaj »

konektovan wrote: 21/11/2019 00:08 Toplik je nula bodova sto se tice hrane.....ambijent ok, ali sa hranom veze nemaju....
Potvrđujem iz nedavnog iskustva. Loš hljeb, riba ništa posebno. Ko još može uništiti obični pečeni krompir da ne možeš da ga žvaćeš zdravim, jakim zubima??? Kuham svakodnevno, nisam neki poseban ters ali ta hrana je jako loša.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15984
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3515 Re: Istočno Sarajevo

Post by sime_cipol »

dječak sa šibicama wrote: 21/11/2019 12:43 Solidan je Toplik, nije los.

Soho i Al Parco su glavne destinacije mada ima tamo kamara lokala, manje poznatih, a jeftino u odnosu na nase federalne precijenjene restorane.

Majstor je vise krema.

Ja licno ipak preferiram pecenjare i mesinu, konkretno.
Dok ne probam lava, za mene je jagnje kralj zivotinja. :D
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3516 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

rajvosaxo wrote: 21/11/2019 12:46 Lovac na jelene :)
Kakav ba lovac, pa ono je straćara obična...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3517 Re: Istočno Sarajevo

Post by JThomas »

zato su i cijene takve, a klopa je vala dobra. naročito za te pare. gravče tavče 3,5 km, a ja ne znam igdje da ima "kod nas" otkad je zatvorila čarda u šentadi.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3518 Re: Istočno Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

rajvosaxo wrote: 21/11/2019 12:46 Lovac na jelene :)
jeo sam tamo par puta,dobra karadjordjeva :thumbup:
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#3519 Re: Istočno Sarajevo

Post by elk »

Kakva dobrinja i kafici(sanersko-dilerske ne racunam)....samo sishe,bilderi,apoteke,granapi i more kladionica (penzioneri masovno igraju bingo unutra :roll: ).

Jedino cool mjesto je ona kuca caja :thumbup: ....restorani isto 0 bodova,malo je situaciju popravilo nedavno otvoreno slatko/slano. Za onoliko naselje apsolutno nedovoljno. U topliku sam bio par puta,nije bilo bas tako lose. Ovo ostalo ne bih znao.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#3520 Re: Istočno Sarajevo

Post by addy_sa »

Al parco, Soho, Apartman, pica Mozaik, dostava burgera BBQ su razlozi za izlazak u Istočno :D
i izbor piva u Majstoru dakako :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#3521 Re: Istočno Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

U Lovcu nisam bio ali koliko vidim na slikama, solidna hrana, bar na oko. Karadjordjeva ima 30 cm :D

Stankovic je meni vrh, jeste krkanski sve ali tako se i jede, krka se :D punjene pljeske, bifteci, pecenje ovako i onako, sve odlicno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3522 Re: Istočno Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

dječak sa šibicama wrote: 22/11/2019 16:11 Karadjordjeva ima 30 cm :D
meni je odlicna ,ima mala i velika ,tu veliku jedva pojedem i kad sam gladan :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3523 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Jesu li te karadjordjeve balija friendly ili jok??? :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3524 Re: Istočno Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

nemam pojma ,meni niko ne brani sta cu jest,pa se ne brinem za to :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#3525 Re: Istočno Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

Nisu, Karadjordjeva ili Djevojacki san (zato je duzina bitna :D ) se pravi iskljucivo od svinjskog filea.

Mada su to sve razne varijacije na temu, becki, zagrebacki, cordon bleu, tradicionalne snicle. Karadjordjeva je zarolana i punjena kajmakom, vecinom se dodaje jos sunka i kackavalj.

Mozda mozes od shefa traziti da ti zarola pileci ili teleci odrezak sa kajmakom, pretpostavljam.
Post Reply