Istočno Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#3276 Re: Istočno Sarajevo

Post by Radio Sarajevo »

Bodkin wrote:
Ne znam za to da li bih se slozio ali nisam mislio tako. Htio sam reci da je toplik dobar i dobro uredjen restoran. Trebala bi malo vise uloziti u konobare al eto.
I takav restoran bi bio vrhunski i u zagrebu jednom kao gradu koji je ispred sarajeva
A sa druge strane, ljudi ce i dalje srati po njemu jer je u is
Zagreb je po mnogo čemu ispred Sarajeva, ali po restoranima je daleko iza.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#3277 Re: Istočno Sarajevo

Post by addy_sa »

pica u Mozaiku :thumbup:
Dino79
Posts: 792
Joined: 05/02/2017 13:41

#3278 Re: Istočno Sarajevo

Post by Dino79 »

Riblji restoran Toplik zaiata lijepo mjesto ali to naselje brrrrrr ispred kuće kavez box kao za kerove samo unutra pravi međed.
Kakvi su to zakoni i kakav je to grad gdje je dozvoljeno imati medvjeda kao kućnog ljubimca ???
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3279 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Dino79 wrote:Riblji restoran Toplik zaiata lijepo mjesto ali to naselje brrrrrr ispred kuće kavez box kao za kerove samo unutra pravi međed.
Kakvi su to zakoni i kakav je to grad gdje je dozvoljeno imati medvjeda kao kućnog ljubimca ???
Taj medvjed je pitomiji i bolji od tih ljudi koji ga okruzuju...
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#3280 Re: Istočno Sarajevo

Post by zrakomlat »

konektovan wrote:
Dino79 wrote:Riblji restoran Toplik zaiata lijepo mjesto ali to naselje brrrrrr ispred kuće kavez box kao za kerove samo unutra pravi međed.
Kakvi su to zakoni i kakav je to grad gdje je dozvoljeno imati medvjeda kao kućnog ljubimca ???
Taj medvjed je pitomiji i bolji od tih ljudi koji ga okruzuju...
:lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#3281 Re: Istočno Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

Na Palama je prije rata lik pred kucom u kavezu imao vuka, pripitomio ga, poslije ga pustao po dvoristu. Vuk bio atrakcija, mi ko djeca na vikendicu pa odemo do te kuce, da gledamo vuka.

Gledamo mi njega, gleda on nas.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3282 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

dječak sa šibicama wrote:Na Palama je prije rata lik pred kucom u kavezu imao vuka, pripitomio ga, poslije ga pustao po dvoristu. Vuk bio atrakcija, mi ko djeca na vikendicu pa odemo do te kuce, da gledamo vuka.

Gledamo mi njega, gleda on nas.
pa je li to onaj srđan knezevic, beli vuk?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4335
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#3283 Re: Istočno Sarajevo

Post by Romeo 80 »

Je li bio ko u onom Majstoru za pivo u Lukavici? Kakvi su vam dojmovi? Ja se kanim otici vec jedno vrijeme, jer su mi ga nahvalili, ali nikako da odem.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#3284 Re: Istočno Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

strucnjakdemagog wrote:
dječak sa šibicama wrote:Na Palama je prije rata lik pred kucom u kavezu imao vuka, pripitomio ga, poslije ga pustao po dvoristu. Vuk bio atrakcija, mi ko djeca na vikendicu pa odemo do te kuce, da gledamo vuka.

Gledamo mi njega, gleda on nas.
pa je li to onaj srđan knezevic, beli vuk?
Nemam pojma, moze biti.
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#3285 Re: Istočno Sarajevo

Post by geralt »

Romeo 80 wrote:Je li bio ko u onom Majstoru za pivo u Lukavici? Kakvi su vam dojmovi? Ja se kanim otici vec jedno vrijeme, jer su mi ga nahvalili, ali nikako da odem.
Fino mjesto, dobra muzika, izbor piva nevjerovatan - mislim da imaju jedno 20 vrsta samo belgijskih. Jedino nemoj da vozis do tamo, posebno ako planiras degustirati neka egzoticna piva sa vecim procentom alkohola, lako prevare covjeka :) Najbolje trolom do zadnje i onda prosetaj.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#3286 Re: Istočno Sarajevo

Post by addy_sa »

u Majstoru piva i hamburgeri :thumbup:
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3287 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

Cuo sam da je to mjesto skupo, piva 5KM. Ne znam sta glume s tim cijenama ko da su na menhetnu, a ne u selendri.
united bosnae
Posts: 480
Joined: 23/07/2005 06:40
Location: Here&There

#3288 Re: Istočno Sarajevo

Post by united bosnae »

Nikad necu skontati naziv ISTOCNO Sarajevo za naselje koje se nalazi juzno od Sarajeva (ili juzno sarajevsko naselje).

I to ga jos zovu GRAD Istocno Sarajevo???? Ha, Ha, Ha.... Pa mogli su to naselje Lukavica nazvati i Istocno New York, ili Juzna Moskva. Koji kreteni i papani Allahu dragi :lol: :lol: :lol:
AlenK
Posts: 222
Joined: 19/04/2019 08:12

#3289 Re: Istočno Sarajevo

Post by AlenK »

united bosnae wrote:Nikad necu skontati naziv ISTOCNO Sarajevo za naselje koje se nalazi juzno od Sarajeva (ili juzno sarajevsko naselje).

I to ga jos zovu GRAD Istocno Sarajevo???? Ha, Ha, Ha.... Pa mogli su to naselje Lukavica nazvati i Istocno New York, ili Juzna Moskva. Koji kreteni i papani Allahu dragi :lol: :lol: :lol:
Istocni Beograd je logicnije nego Istocno Sarajevo :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#3290 Re: Istočno Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

S obzirom da toce belgijska, njemacka i ina (uglavnom) nedostupna piva koja nigdje drugo ne mozes popiti, bar ja nisam cuo, normalno je da imaju vece cijene.

Ko voli, neka izvoli.

Ja odem u Soho, Al Parco, cijene su nize nego u Sarajevu a kvalitet hrane jednak ako ne i bolji u lokalima slicnog ranga.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3291 Re: Istočno Sarajevo

Post by JThomas »

mislim da nigdje u lukavici ništa nije skuplje (pa ni iste cijene) od sličnog nivoa kod nas. što je i logično obzirom na manje plate, manje doprinose, kirije, ma sve. u suštini jedino da jedem i pijem i odem tamo :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3292 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Da su nize i nisu vala, i ta mjesta su odavno cihenom bliza Sarajevu.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4335
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#3293 Re: Istočno Sarajevo

Post by Romeo 80 »

geralt wrote:
Romeo 80 wrote:Je li bio ko u onom Majstoru za pivo u Lukavici? Kakvi su vam dojmovi? Ja se kanim otici vec jedno vrijeme, jer su mi ga nahvalili, ali nikako da odem.
Fino mjesto, dobra muzika, izbor piva nevjerovatan - mislim da imaju jedno 20 vrsta samo belgijskih. Jedino nemoj da vozis do tamo, posebno ako planiras degustirati neka egzoticna piva sa vecim procentom alkohola, lako prevare covjeka :) Najbolje trolom do zadnje i onda prosetaj.
Hvala ti na informacijama drug! Poslusam te :thumbup: :)
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#3294 Re: Istočno Sarajevo

Post by Sociolog »

Radio sam 2016,kao medicinar u Bolnici Kasindolo,ljubicasta zgrada,na neurologiji 6 mjeseci,super pozitivna iskustva imam,primjetio sam dosta raje po autima,kancelarijama ima grbove Zelje :wink: :D :shock: ,svaka cast za to..

Preporucujem kafu sad u ljwtnom periodu u Savana Baru,200 metara od Toma,ali eto s obzirom da sam tamo bio vezan poslom,znao sam pocesto poslije posla svratiti na kafu s kolegama,masa masa,ovih mladji studira kod nas na UNSI,cak ima par osoba koje studiraju informatiku na ovim Turskim Univerzitetima IUs i Burch,meni su pozitivna iskustva iako sam bio vjerovatno jedini Bosnjak(radi jos jedna zena kao laborant),ni najmanju neprijatnost nisam dozivio
User avatar
Thorgerson
Posts: 8483
Joined: 15/04/2015 11:26

#3295 Re: Istočno Sarajevo

Post by Thorgerson »

konektovan wrote:Da su nize i nisu vala, i ta mjesta su odavno cihenom bliza Sarajevu.
Zasto bi bile nize? Pa ima i tamo dobrih firmi + dosta ih radi po drzavnim, kantonalnim, opstinskim sluzbama u Sarajevu. Znam ih desetine.

Jedino sto jeste nize jeste cijena nekretnina, ali to i nije toliko zbog standarda, vec do lokacije i potraznje.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3296 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Thorgerson wrote:
konektovan wrote:Da su nize i nisu vala, i ta mjesta su odavno cihenom bliza Sarajevu.
Zasto bi bile nize? Pa ima i tamo dobrih firmi + dosta ih radi po drzavnim, kantonalnim, opstinskim sluzbama u Sarajevu. Znam ih desetine.

Jedino sto jeste nize jeste cijena nekretnina, ali to i nije toliko zbog standarda, vec do lokacije i potraznje.
Znam ja to dobro, ne trebas meni objasnjavati. Ja sam se vise dotakao cijena u par objekata tipa Soho, jer klijentela nije više samo iz vojkovica, dolazi raja iz Sarajeva..
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#3297 Re: Istočno Sarajevo

Post by addy_sa »

moji izbori u Istočnom :

pivo i hamburgeri - Majstor za pivo
kafa - Apartman
pica i pasta - Al parco
wok - Soho
pastrmka - Toplik
pečenje - Stanković
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#3298 Re: Istočno Sarajevo

Post by Sociolog »

addy_sa wrote:moji izbori u Istočnom :

pivo i hamburgeri - Majstor za pivo
kafa - Apartman
pica i pasta - Al parco
wok - Soho
pastrmka - Toplik
pečenje - Stanković
Pozz,gdje se nalazi ovaj ,,Apartman,,?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3299 Re: Istočno Sarajevo

Post by Banksy »

Pizza Mozaik, odlična.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3300 Re: Istočno Sarajevo

Post by Banksy »

addy_sa wrote:
pica i pasta - Al parco
Fala.

Al Parco Ristorante
Restaurant


Located in Srpsko Sarajevo...
Post Reply