Istočno Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
radostan dan
Posts: 27084
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3251 Re: Istočno Sarajevo

Post by radostan dan »

ja sam uzivao čitajući lucifera i njegova opazanja i dozivljaje...al sad nece da se javi kurva, da nam isprica kako se završi storija sa biljom. :zoka:
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3252 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

[quote="addy_sa"]zasto idem u Istocno, pecenjara Stankovic, pica u Knezu i Mozaiku. Riba u Topliku nema je bolje.
Nova naselja, nove zgrade prijatelji kupili stanove koje u Sa nikad nebi mogli kupiti za te pare jer iako su sarajlije nisu bili te sreće da imaju stanove nasljedjene kao vecina onih koji pljuju po svemu sto je dalje od M dvora[/quote]

Ocito nikad nisi probao bolje, pa su takvi standardi, al' hajde.....
Ono standardi baš poniski, cim si stankovica ubacio u favorite...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3253 Re: Istočno Sarajevo

Post by JThomas »

nismo svi gurmani, ima nas i žderonja.

koji su to standardi za prosti roštilj i pečenje koje stanković ne ispunjava boga ti...
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#3254 Re: Istočno Sarajevo

Post by Radio Sarajevo »

Ili riba u Topliku?

Ja volim otići i u Kulu, imaju lešo teletinu da prste poližeš i palačinke s pravim eurokremom, a ne jebenom nutellom, kao kod nas. A sve jeftinije, konobari ljubazni i fini... Šta ti više treba...
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#3255 Re: Istočno Sarajevo

Post by addy_sa »

konektovan wrote:
addy_sa wrote:zasto idem u Istocno, pecenjara Stankovic, pica u Knezu i Mozaiku. Riba u Topliku nema je bolje.
Nova naselja, nove zgrade prijatelji kupili stanove koje u Sa nikad nebi mogli kupiti za te pare jer iako su sarajlije nisu bili te sreće da imaju stanove nasljedjene kao vecina onih koji pljuju po svemu sto je dalje od M dvora
Ocito nikad nisi probao bolje, pa su takvi standardi, al' hajde.....
Ono standardi baš poniski, cim si stankovica ubacio u favorite...
A mozes li nas uputiti koji su to standardi i kriteriji za pecenje i da ima u Sarajevu ili blizoj okolini svaki dan ražanj i to po nekoliko komada, svježe, vruće?

Rečenica počinje sa "zašto idem u Istočno" a ne da je tamo najbolje, najljepše ili standardizovanije.
U pravu si, poniski mi standardi, jbg biće da nemam para i ne znam za bolje ;-) :-D
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3256 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Radio Sarajevo wrote:Ili riba u Topliku?

Ja volim otići i u Kulu, imaju lešo teletinu da prste poližeš i palačinke s pravim eurokremom, a ne jebenom nutellom, kao kod nas. A sve jeftinije, konobari ljubazni i fini... Šta ti više treba...
Cijene nisu ništa posebno nize, posebno u topliku, a da im je posebna riba i nije, k'o i svaka tovljena.
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3258 Re: Istočno Sarajevo

Post by muha_sa »

ništa novo što bi nas trebalo iznenadit :-)

valjda ce im nekad doc iz guzice u glavu da su bili samo kurton (izvinjavam se na izrazu--al jedini razumljiv termin) za Srbiju--iskoristi i baci
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#3259 Re: Istočno Sarajevo

Post by Radio Sarajevo »

Prpa.ba wrote:
Radio Sarajevo wrote:Naši zločini su prihvatljiviji od njihovih :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Iz tvog pisanja malo je tesko zakljuciti ko su "nasi" a ko "njihovi", lici to na dobro poznati multietnicarski zanos, ono kad te pripadnici pravoslavne pobune tolerisu pa budes ponosan na dosege bratstva i jedinstva.

Uz pretpostavku da pod "nasi" mislis na gradjane Republike BiH, tu "nasih zlocina" jednostavno nije bilo. Postoje zlocini rijetkih pojedinaca koji su krsili zakone RBiH. A "njihovi zlocini" naravno da postoje - pobunjena pravoslavna manjina je jasno i plebiscitarno odabrala politiku genocida i ratnih zlocina, te istu provodili tokom oruzane pobune.

To dvoje nece nikad biti isto. :thumbup:
Iskreno, drago mi je što me nisi uspio smjestiti u tor.

Naravno da to tvoje nije isto, ali lešo teletina je odlična u Kuli i tu se priča završava :bih: :D :D :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3260 Re: Istočno Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Simbolično otvaranje bolnice dan-dva pred izbore :mrgreen:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3261 Re: Istočno Sarajevo

Post by славянин »

Tomahawk11 wrote:
Simbolično otvaranje bolnice dan-dva pred izbore :mrgreen:
Cudi me samo naziv - ocekivao sam nesto kreativnije - nemanjica,jugovica,karadjordja,kosovke djevojke... :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3262 Re: Istočno Sarajevo

Post by muha_sa »

славянин wrote:
Tomahawk11 wrote:
Simbolično otvaranje bolnice dan-dva pred izbore :mrgreen:
Cudi me samo naziv - ocekivao sam nesto kreativnije - nemanjica,jugovica,karadjordja,kosovke djevojke... :D
:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3263 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Radio Sarajevo wrote:
Prpa.ba wrote:
Radio Sarajevo wrote:Naši zločini su prihvatljiviji od njihovih :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Iz tvog pisanja malo je tesko zakljuciti ko su "nasi" a ko "njihovi", lici to na dobro poznati multietnicarski zanos, ono kad te pripadnici pravoslavne pobune tolerisu pa budes ponosan na dosege bratstva i jedinstva.

Uz pretpostavku da pod "nasi" mislis na gradjane Republike BiH, tu "nasih zlocina" jednostavno nije bilo. Postoje zlocini rijetkih pojedinaca koji su krsili zakone RBiH. A "njihovi zlocini" naravno da postoje - pobunjena pravoslavna manjina je jasno i plebiscitarno odabrala politiku genocida i ratnih zlocina, te istu provodili tokom oruzane pobune.

To dvoje nece nikad biti isto. :thumbup:
Iskreno, drago mi je što me nisi uspio smjestiti u tor.

Naravno da to tvoje nije isto, ali lešo teletina je odlična u Kuli i tu se priča završava :bih: :D :D :D

Lešo teletina i lešo klempetina u istim kazanima se spremaju, hebo to.... :mrgreen:
Bodkin
Posts: 21490
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3264 Re: Istočno Sarajevo

Post by Bodkin »

Radio Sarajevo wrote:Ili riba u Topliku?

Ja volim otići i u Kulu, imaju lešo teletinu da prste poližeš i palačinke s pravim eurokremom, a ne jebenom nutellom, kao kod nas. A sve jeftinije, konobari ljubazni i fini... Šta ti više treba...
Toplik je vrhunsko mjesto i po zagrebackim, a ne sarajevskim standardima al imas ih uvijek kojima bi i pariski restoran sa 3 miselin zvjezdice bio smece jer je u IS
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#3265 Re: Istočno Sarajevo

Post by CSKA »

Ajde neka je otvorena bolnica,kakva god da je bolja je nego ono sto je bilo.

Sada jos samo naci i doktore za bolnicu.
radostan dan
Posts: 27084
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3266 Re: Istočno Sarajevo

Post by radostan dan »

jel taj toplik ima svoje bazene i ribu?
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3267 Re: Istočno Sarajevo

Post by Hajvan »

:D
radostan dan
Posts: 27084
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3268 Re: Istočno Sarajevo

Post by radostan dan »

ja sam čuo da iza tog ribljeg restorana imaju bazeni, i da ribu i mlađ hrane čvarcima, al ne znam jel istina,+ pa me interesuje je li ako neko zna da li je to ili nije?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3269 Re: Istočno Sarajevo

Post by славянин »

radostan dan wrote:ja sam čuo da iza tog ribljeg restorana imaju bazeni, i da ribu i mlađ hrane čvarcima, al ne znam jel istina,+ pa me interesuje je li ako neko zna da li je to ili nije?
Ako te to interesuje preskoci restoran :thumbup: :D , sta mislis sta je jeftinije - kukuruz ili cvarci ? Ili to oce dusmani da ti podvale ribu koja je jela svinjetinu :lol:
radostan dan
Posts: 27084
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3270 Re: Istočno Sarajevo

Post by radostan dan »

ma zajebavam se, a na forumu preko vikenda uvijek dosadno, pa rekoh da malo zakuvam. da imam šta čitati..
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3271 Re: Istočno Sarajevo

Post by mayab »

radostan dan wrote:ma zajebavam se, a na forumu preko vikenda uvijek dosadno, pa rekoh da malo zakuvam. da imam šta čitati..
:lol: :lol:
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#3272 Re: Istočno Sarajevo

Post by Radio Sarajevo »

Bodkin wrote:
Radio Sarajevo wrote:Ili riba u Topliku?

Ja volim otići i u Kulu, imaju lešo teletinu da prste poližeš i palačinke s pravim eurokremom, a ne jebenom nutellom, kao kod nas. A sve jeftinije, konobari ljubazni i fini... Šta ti više treba...
Toplik je vrhunsko mjesto i po zagrebackim, a ne sarajevskim standardima al imas ih uvijek kojima bi i pariski restoran sa 3 miselin zvjezdice bio smece jer je u IS
Ne znam jesam li dobro razumio, ali ti ovdje zagrebačke standarde navodiš kao nešto visoko? :-) :-) :-)

Pa Zagreb je poznat po lošim restoranima, bilo koji dio Bosne je svijet izmislio za taj grad kad je hrana u pitanju.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3273 Re: Istočno Sarajevo

Post by Banksy »

:-)
Bodkin
Posts: 21490
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3274 Re: Istočno Sarajevo

Post by Bodkin »

Radio Sarajevo wrote:
Bodkin wrote:
Radio Sarajevo wrote:Ili riba u Topliku?

Ja volim otići i u Kulu, imaju lešo teletinu da prste poližeš i palačinke s pravim eurokremom, a ne jebenom nutellom, kao kod nas. A sve jeftinije, konobari ljubazni i fini... Šta ti više treba...
Toplik je vrhunsko mjesto i po zagrebackim, a ne sarajevskim standardima al imas ih uvijek kojima bi i pariski restoran sa 3 miselin zvjezdice bio smece jer je u IS
Ne znam jesam li dobro razumio, ali ti ovdje zagrebačke standarde navodiš kao nešto visoko? :-) :-) :-)

Pa Zagreb je poznat po lošim restoranima, bilo koji dio Bosne je svijet izmislio za taj grad kad je hrana u pitanju.
Ne znam za to da li bih se slozio ali nisam mislio tako. Htio sam reci da je toplik dobar i dobro uredjen restoran. Trebala bi malo vise uloziti u konobare al eto.
I takav restoran bi bio vrhunski i u zagrebu jednom kao gradu koji je ispred sarajeva
A sa druge strane, ljudi ce i dalje srati po njemu jer je u is
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3275 Re: Istočno Sarajevo

Post by JThomas »

ma gdje nije dobar. ja donekle razumijem ko neće, ne odobravam i ne poistovjećujem se, ali do jedne mjere razumijem. ali je dobar.
Post Reply