Istočno Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40525
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3076 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Filter wrote:dokle se doslo sa kruznim u lukavici?
Jutros kolega prosao, kazu da pušten u promet nezvanicno, a zvanicno valjda Dodik pred izbore treba da otvori. :mrgreen:
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3077 Re: Istočno Sarajevo

Post by Filter »

konektovan wrote:
Filter wrote:dokle se doslo sa kruznim u lukavici?
Jutros kolega prosao, kazu da pušten u promet nezvanicno, a zvanicno valjda Dodik pred izbore treba da otvori. :mrgreen:
ok, hvala :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24797
Joined: 08/09/2005 20:08

#3078 Re: Istočno Sarajevo

Post by Haris.ba »

Sto ne produzise 4 trake do Dobrinje sa kruznog? :D
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#3079 Re: Istočno Sarajevo

Post by sabina1 »

Black swan wrote:
što im tito nije izgradio kanalizaciju imo je 45 godina :? :? :?
Tito im je izgradio FAMOS i to ne za 45 nego za pet godina.
Od tog FAMOS-a su živjeli svi - od djeteta u kolijevci do najstarije babe i do desetog rođaka u koljenu.

Dovoljno.

Vodovod nek im napravi Dodik u 21. vijeku.
User avatar
nepass1
Posts: 9665
Joined: 06/07/2017 07:35

#3080 Re: Istočno Sarajevo

Post by nepass1 »

bitanga_sa_otesa wrote:al ih opisa ,labude,svaka ti dala :lol:
Opisao bosnu citavu
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3081 Re: Istočno Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote:Ova me prica pocjeti na jednu poznanicu sa bivseg posla. Sve ona gleda sa visine jer zaboga ona je rodjena u Skerlicevoj, iza Holidej ina civilizacija prestaje za nju, doslje su vakve, doslje su nakve bla bla....upoznam joj se sa ćaćom jedne prilike i čovjek mi u priči spomene da je rodom iz Rogatice :lol:
Takve/takvi su najgori.
User avatar
nepass1
Posts: 9665
Joined: 06/07/2017 07:35

#3082 Re: Istočno Sarajevo

Post by nepass1 »

Tomahawk11 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ova me prica pocjeti na jednu poznanicu sa bivseg posla. Sve ona gleda sa visine jer zaboga ona je rodjena u Skerlicevoj, iza Holidej ina civilizacija prestaje za nju, doslje su vakve, doslje su nakve bla bla....upoznam joj se sa ćaćom jedne prilike i čovjek mi u priči spomene da je rodom iz Rogatice :lol:[/quóote]
Takve/takvi su najgori.
Toliko podataka o stanovnicima sarajeva u starom gradu sam presao, mjesta rodjenja itd. Nema ih 10 u sg da su 1930 do 1945g da su rodjeni u sarajevu. Opstina sg ima najveci % stanovnistva preko 65g, nema ih 10 da su rodjeni u sa.
Pa dovoljno da vidis prezimena ljudi koji su osudjeni na smrt od strane ndh u ww2. Par prezimena se jos moze naci u sa.
A realno biti sarajlija nije nista posebno, ne znam sta se fura raja.
Kaze ja sarajlija dedo mi tuco kafu, pa bog ti dao nije nuklearni fizicar.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3083 Re: Istočno Sarajevo

Post by Logovan »

konektovan wrote:
Filter wrote:dokle se doslo sa kruznim u lukavici?
Jutros kolega prosao, kazu da pušten u promet nezvanicno, a zvanicno valjda Dodik pred izbore treba da otvori. :mrgreen:
Aaa nemoguće da su završili. :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3084 Re: Istočno Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

nepass1 wrote: Toliko podataka o stanovnicima sarajeva u starom gradu sam presao, mjesta rodjenja itd. Nema ih 10 u sg da su 1930 do 1945g da su rodjeni u sarajevu. Opstina sg ima najveci % stanovnistva preko 65g, nema ih 10 da su rodjeni u sa.
Pa dovoljno da vidis prezimena ljudi koji su osudjeni na smrt od strane ndh u ww2. Par prezimena se jos moze naci u sa.
A realno biti sarajlija nije nista posebno, ne znam sta se fura raja.
Kaze ja sarajlija dedo mi tuco kafu, pa bog ti dao nije nuklearni fizicar.
Mislio sam u kontekstu tog dokazivanja ko je odakle i ko je pravi, ko krivi Sarajlija.
Ma, dobro je kad se ima šta mudrovati, ne dao Bog kakve teške bolesti, e to je belaj :roll:
User avatar
nepass1
Posts: 9665
Joined: 06/07/2017 07:35

#3085 Re: Istočno Sarajevo

Post by nepass1 »

Samo sam htio staviti potpis na tvoj post. Jbg vecina nesta dokazuje :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19469
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3086 Re: Istočno Sarajevo

Post by mk ultra »

_BataZiv_0809 wrote:Ova me prica pocjeti na jednu poznanicu sa bivseg posla. Sve ona gleda sa visine jer zaboga ona je rodjena u Skerlicevoj, iza Holidej ina civilizacija prestaje za nju, doslje su vakve, doslje su nakve bla bla....upoznam joj se sa ćaćom jedne prilike i čovjek mi u priči spomene da je rodom iz Rogatice :lol:
https://youtu.be/fdyQNoP_ml0?t=500

trans
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#3087 Re: Istočno Sarajevo

Post by Radio Sarajevo »

konektovan wrote:
Black swan wrote:dakle u vojkovićima žive i rade veći starosjedioci pod igmanom nego pola forumaša i "sarajlija" koji su šljegli s durmitora zlatibora grmeča ozrena i ostalih ljepotica

šta ima u vojkovićima?

pa npr ima novootvorena bautex firma kojoj sam očekivao direktora radovana ono šef NERMIN, a distribuiraju hrvatski beton iz kiseljaka... očito da za kapital nije bitno piskaranje forumaša i entitetske granice


budući da sam 15 mjeseci čekao s tim ljudima na autobuskoj stanici autobus jelte

ljudi rade po sarajevu
u vojsci
u državnoj službi
čiste strancima stanove
rade u firmama od toma do one benziske na vracama
tu je i NELT firma
tu je i državni zatvor

skoro čitav onaj zaseok pred vojkovićima lijevo je bošnjački a ulica kod ukrine je ulica miješanih brakova jer u istočnoj ilidži ima čak 146 hrvata uz 600 bošnjaka ako me sjećanje dobro služi

još ćete čuti o vojkovićima :evil:

Kakvi bolan starosjedioci?! Pa i ti što žive tu sad, sljegli sa oblih brda i drugih pripizdina oko Bjelasnice, tamo 60 ih i 70 ih.....

Hrvatski beton... Oj majko mila, bio nekad Komi, sad Staši...
User avatar
Truba
Posts: 81654
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3088 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

sabina1 wrote:
Black swan wrote:
što im tito nije izgradio kanalizaciju imo je 45 godina :? :? :?
Tito im je izgradio FAMOS i to ne za 45 nego za pet godina.
Od tog FAMOS-a su živjeli svi - od djeteta u kolijevci do najstarije babe i do desetog rođaka u koljenu.

Dovoljno.

Vodovod nek im napravi Dodik u 21. vijeku.
ne treba njima kanalizacija kao ni takvi ko ti :mrgreen: na vrijeme skontali
User avatar
konektovan
Posts: 40525
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3089 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Nisi ni ti neka sreca komi... :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81654
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3090 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

htio sam reć da njezina ideologija dobije ravno tri glasa... ima jedna ljevičarska obtielj u istočnoj ilidži znam gledao sam rezultate izbora :D
sve zbog vodovoda :D a famos je građen svima ljudi su se doseljavali zbog famosa, a vodovod i kanalizacija ostaju :D dakle promašaj... kanalizaciju ti niko ne može poharati niti želi :D a famos su oduvali



kada govorimo o velikom dijelu istočne ilidže tojest vojkovićima i donjem i gornjem kotorcu kao selima
što i jesu i ne pretenduju ni na šta drugo
bitno je napomenuti da je tuda trebao proći tramvaj... znači to je bila posljednja šansa da se nekako sve to UKLOPI... sumnjam da bi bili dovoljno ludi da se izoliraju i od tramvaja mada već vidim sliku kako režu šine :D


druga stvar da to selo ima pozitivan prirodni priraštaj usprkos relativno lošem ekonomskom položaju i činjenici da su slijepo crijevo RSa

činjenica je da faktički od vojkovića do foče nema ničega
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3091 Re: Istočno Sarajevo

Post by vješalica »

Tomahawk11 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ova me prica pocjeti na jednu poznanicu sa bivseg posla. Sve ona gleda sa visine jer zaboga ona je rodjena u Skerlicevoj, iza Holidej ina civilizacija prestaje za nju, doslje su vakve, doslje su nakve bla bla....upoznam joj se sa ćaćom jedne prilike i čovjek mi u priči spomene da je rodom iz Rogatice :lol:
Takve/takvi su najgori.
Pričamo o primitivizmu i seljakluku. Ne pričamo o nikakvim "sarajlijama".
Bezveze ubacuješ nekakav kontekst koji veze sa vezom nema.
Došljaci i jesu u 90℅ slučajeva problem
Jer ljudi koji su odrastali i bili podizani među 10 ljudi istog mentaliteta su čopor bijesnih životinja koji kad dođu u grad da žive drugačijim načinom i pravilima između barem 200.000 drugih ljudi,nisu ništa drugo nego bijesni i bezobrazni,i nameću svoja asocijalna pravila. Među došljacima se ističu u pomahnitali starosjedioci koji su isto tako odrastali isključivo u užem dijelu famElije, te jednako kao dosljaci zive skucenih poimanja kad je u pitanju drustveni zivot medju hiljadama drugacijih ljudi.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3092 Re: Istočno Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

vješalica wrote:
Tomahawk11 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ova me prica pocjeti na jednu poznanicu sa bivseg posla. Sve ona gleda sa visine jer zaboga ona je rodjena u Skerlicevoj, iza Holidej ina civilizacija prestaje za nju, doslje su vakve, doslje su nakve bla bla....upoznam joj se sa ćaćom jedne prilike i čovjek mi u priči spomene da je rodom iz Rogatice :lol:
Takve/takvi su najgori.
Pričamo o primitivizmu i seljakluku. Ne pričamo o nikakvim "sarajlijama".
Bezveze ubacuješ nekakav kontekst koji veze sa vezom nema.
Došljaci i jesu u 90℅ slučajeva problem
Jer ljudi koji su odrastali i bili podizani među 10 ljudi istog mentaliteta su čopor bijesnih životinja koji kad dođu u grad da žive drugačijim načinom i pravilima između barem 200.000 drugih ljudi,nisu ništa drugo nego bijesni i bezobrazni,i nameću svoja asocijalna pravila. Među došljacima se ističu u pomahnitali starosjedioci koji su isto tako odrastali isključivo u užem dijelu famElije, te jednako kao dosljaci zive skucenih poimanja kad je u pitanju drustveni zivot medju hiljadama drugacijih ljudi.
Ja sam replicirao na Batin post i ne bih se složio da moj komentar nema veze sa njegovim postom.
Prije će biti da ovo što si ti iza nadrobila nema veze sa njegovim postom.

Kad si već komentarisala, ja ljude dijelim na dvije vrste: ljude i neljude.
To odakle je ko, nema nikakve veze. To su stereotipi i malograđanska priča.
Zato i jesmo tu gdje smo.
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3093 Re: Istočno Sarajevo

Post by radostan dan »

jel ovo ista ona treba što je otvorila temu da se žali na crkvene pjesme tj liturgiju, koju je čula za vrijeme nekog vjerskog praznika? i to u federalnom sarajevu...prije godinu, dvije? :lol:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3094 Re: Istočno Sarajevo

Post by vješalica »

radostan dan wrote:jel ovo ista ona treba što je otvorila temu da se žali na crkvene pjesme tj liturgiju, koju je čula za vrijeme nekog vjerskog praznika? i to u federalnom sarajevu...prije godinu, dvije? :lol:
Nije
Procitaj moj komentar na temi ako ga ima
Pa ces vidjeti
Pljuvali su odavno stari obicaj okupljanja u Staroj crkvi na Pofalicima
Dajle,ne brabonjaj ;)
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3095 Re: Istočno Sarajevo

Post by radostan dan »

3 d...
dama je u deficitu, definitivno.... :mrgreen:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3096 Re: Istočno Sarajevo

Post by vješalica »

Tomahawk11 wrote:
Kad si već komentarisala, ja ljude dijelim na dvije vrste: ljude i neljude.
To odakle je ko, nema nikakve veze. To su stereotipi i malograđanska priča.
Zato i jesmo tu gdje smo.
Izvini,ali ta izvjestacena teorija o tome kako nema veze odakle je ko,je obicni pokusaj amortizovanja evidentnih problema sa prilagodjavanjem. Itekako je bitno,pogledaj danas i davno nekad.Nije ni priblizno isto.A nicim ne mozes dokazati da osoba koja je boravila u krugu cca 20 ljudi od momenta rodjenja se moze ponasati isto kao i ona koja je odrastala medju 200.000 ljudi.
Izgleda da je najveci problem sto su pojedinci umislili da se u velikom gradu moze sakriti sve ono sto je drustveno neprihvatljivo i svi se sa tim vode.Zato vidimo posljedice kako se to " ne primjeti". To je vec neka druga tema.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66027
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3097 Re: Istočno Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

radostan dan wrote:3 d...
dama je u deficitu, definitivno.... :mrgreen:
Hajde na f1 da brabonjas
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3098 Re: Istočno Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

vješalica wrote: Izvini,ali ta izvjestacena teorija o tome kako nema veze odakle je ko,je obicni pokusaj amortizovanja evidentnih problema sa prilagodjavanjem. Itekako je bitno,pogledaj danas i davno nekad.Nije ni priblizno isto.A nicim ne mozes dokazati da osoba koja je boravila u krugu cca 20 ljudi od momenta rodjenja se moze ponasati isto kao i ona koja je odrastala medju 200.000 ljudi.
Izgleda da je najveci problem sto su pojedinci umislili da se u velikom gradu moze sakriti sve ono sto je drustveno neprihvatljivo i svi se sa tim vode.Zato vidimo posljedice kako se to " ne primjeti". To je vec neka druga tema.
Ovo tvoje izgleda poput onog kako je Hitler dijelio, ljudi plave krvi i ljudi prljave krvi...
To može biti problem, ali nikako nije pravilo. Tačno je da ima ljudi koji imaju problem sa prilagođavanjem na novu sredinu. Tačno je i da ima onih koji se nikad ne prilagode, nego pokušavaju svoje prosipati. Međutim, reći da su svi ljudi koji dođu u Sarajevo takvi, to je generalizacija i nije istina.
Šta sad, ti si odrasla među 200 000 ljudi, ali ideš među 200 000 000 ljudi (recimo, istočna obala Amerike, Boston i taj reon), hoćemo li reći da ti nisi kompatibilna i da se nikad nećeš moći adaptirati na tu sredinu?!
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3099 Re: Istočno Sarajevo

Post by radostan dan »

_BataZiv_0809 wrote:
radostan dan wrote:3 d...
dama je u deficitu, definitivno.... :mrgreen:
Hajde na f1 da brabonjas
neću, ovdje ima većih bolida....
User avatar
Truba
Posts: 81654
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3100 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

neki među kojima je odrasla sada zapravo žive u istočnom sarajevu :D

otkud ja tamo...

došli moji iz iraka s morem dolara i nisu mogli kupiti stan ( hvala tito što si poticao radnike i neradnike)
te su kupili zemlju da ne propadne keš
a kuću nisu smjeli početi praviti da ne izgube pravo na stan ( hvala opet tito što si sjebavo radnike nauštrb neradnika)
pa su napravili kokošinjac i malu vikendicu bez wc-a ako dođe komisija iz firme
Post Reply