Istočno Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4201 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

ibizza wrote: 10/04/2021 23:14
konektovan wrote: 09/04/2021 22:41
Black swan wrote: 09/04/2021 22:26 Ne znam sto ce biti 4 hale se grade istovremeno
Nije to sad nesto aman zaman ali uz nelt i drzavni zatvor
Solidno
Tu je nelt i orbico distributivni centri...
Orbico je na Ilidzi kod OBI a.
Ma izgleda da ima i ovaj..
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#4202 Re: Istočno Sarajevo

Post by Haris.ba »

gdesi bre wrote: 10/04/2021 23:14 pa u bg ima sarajevska ne vidim razlog sto se ukinula beogradska,nije grad kriv nizasta,primitivno bas.
Sarajevo ima previse historije.

Sarajevo je dobilo Beogradsku ulicu u vezi integrativne KSHS. Izgubilo u vezi sa rusilackom Jugoslavijom/Srbijom.

Mislim da ima Beogradska ulica negdje na Trebevicu u RS. Neka je tamo. Nek gleda na seher.
Prvi naredni most od Skenderije, niz sarajevsku rijeku Miljacku je Vrbanja, od kraja prošlog rata nazvan najprije most Suade Dilberović, a potom Suade i Olge (Sučić), djevojaka koje su bile prve sarajevske žrtve u demonstracijama protiv nadolazećeg rata 5. aprila 1992. godine. Ubijene su od srpskih snajperista koji su bili smješteni nedaleko od mosta, u poslovnoj zgradi preduzeća Dimnjačar. Na lijevoj strani obale, neposredno uz most je čvorište iz kojeg, kao prsti iz otvorene šake su kretale tri ulice – Ljubljanska, Beogradska i Zagrebačka. Ime su dobile početkom 1919. godine. Tako je ujedinjena Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca u Sarajevu dobila tri ulice koje simbolično kreću iz jedne tačke.

Završetkom posljednjeg rata Ulici beogradskoj promijenjen je naziv u Emerika Bluma. Ulice Ljubljanska i Zagrebačka su ostale. Činjenica je da je ulica u samom srcu tzv. jevrejskog kvarta. Sa vilama koje su bile među najljepšim u Sarajevu, brižljivo održavanim vrtovima i dvorištima. Kao dijete gledao sam pomalo sa čuđenjem u lijepe fasade na kojima je, na najistaknutijem mjestu velikim slovima od žeženog gvožđa stajao naziv vile – Serafine, Klara, Berta... sve je odisalo nekom egzotičnošću i mirom rubnog dijela grada. A onda se u prostrane bašte i vrtove počelo sa umetanjem više stambenih zgrada socijalističke arhitekture i to naselje koje se zove Kovačići za kratko vrijeme postalo je bučno, mnogoljudno, sa ne baš lijepom različitošću i šarolikošću arhitektura. A pogled na Jevrejsko groblje, koje je nekada bilo od bašti odvojeno uskotračnom prugom, koju su Sarajlije zvali “štreka”, za kratko vrijeme je bio zaklonjen mnogobrojnim krovovima novoizgrađenih društvenih i privatnih stambenih objekata socijalističkih pregalaca. Još prije XIV zimskih olimpijskih igara “štreka” je ukinuta i izgradila se na njenoj osnovi cesta obilaznica. Danas nosi naziv Put Mladih muslimana, pa se lako može pogrešno zaključiti kako su upravo Mladi muslimani imali nemjerljiv doprinos prilikom trasiranja pruge koju je izgradila Austro-Ugarska. A organizacija Mladi muslimani formirana je tek 1939.

U potpunosti podržavam zahtjev Odbora za zaštitu prava Srba u Federaciji BiH da se jednom broju narodnih heroja koji su učestvovali u oslobađanju Sarajeva vrate ulice koje su se po njima zvale. Žao mi je što ovo moram napisati, ali snebivajući i ustručavajući (svjesno izbjegavam reći ono što mislim – plašljivi) nastup predsjednika Odbora Đorđa Radanovića, da, eto, ako se već ne može vratiti ime ulice Slavka Rodića, onda barem može Fuada Midžića, u samom startu odražava bojazan Odbora od mogućih reakcija. Jer i samo ime narodnog heroja u sadašnje vrijeme valjda govori mnogo. A upravo u Ulici Fuada Midžića na br. 212 je od rata pa do smrti živio Alija Izetbegović, u kući u kojoj je do rata stanovao Milanko Renovica. Pravdanja i objašnjenja da su imena mijenjana jer “i oni su promijenili sve što je bilo i nalik na muslimansko ime”, u ovom slučaju se ne može uvažiti. Sarajevo je glavni grad države. Glavni. U njemu su državne institucije. U Sarajevo su uprte oči Evrope i svijeta. Sarajevo treba da bude za primjer svim ostalim gradovima u BiH. Inače nema države. Želim dati mali doprinos zahtjevu Odbora za zaštitu prava Srba u FBiH. Jasno je - biće vraćena imena malom broju ulica u Sarajevu po narodnim herojima iz Drugog svjetskog rata. I na tome će se stati. Moj prijedlog je da se insistira da se najprije vrati ime Ulici beogradska. Od toga treba krenuti. U Beogradu u centru grada postoji Sarajevska ulica. Ima i u Zemunu. Dakle, dvije u glavnom gradu Republike Srbije. Za poboljšanje međususjedskih/komšijskih odnosa nema bolje prilike. Ubijeđen sam da bi i politički vrh Srbije došao na presijecanje vrpce u povodu vraćanja naziva ulici. Sarajevo mora biti pozitivan primjer. A što se tiče velikog Emerika Bluma, i za to imam prijedlog. Trg između Narodnog pozorišta i UPI-jeve poslovne zgrade treba nazvati po Emeriku Blumu. Ta zgrada decenijama je bila sjedište Energoinvesta, giganta čiji je osnivač bio upravo Emerik Blum. Na trgu treba postaviti i njegovu bistu. Zaslužio je. Ukoliko nema novca, ubijeđen sam da bi pomogli Česi i Francuzi. Česi, jer je Blum bio praški student elektrotehnike, gdje je i diplomirao, a Francuzi jer je nosilac titule Vitez legije časti.

Koliko je bio uspješan kao privrednik, bio je i kao gradonačelnik Sarajeva. Umro je nekoliko mjeseci nakon završetka Zimskih olimpijskih igara 1984, oko čije organizacije se maksimalno angažovao. Kao Jevrej zatočen je u Jasenovac 1941, odakle je 1944. uspio pobjeći na spektakularan način.

Na broju 1. Beogradske ulice bilo je nekada Montažno projektno preduzeće, koje je promijenilo naziv u Unioninvest. To preduzeće je bilo pokrovitelj Osnovne škole “Vladimir Perić Valter”. I školi je ime promijenjeno. Još jedan heroj Sarajeva, po kojem je Hajrudin Šiba Krvavac 1972. snimio film “Valter brani Sarajevo”, najgledaniji film svih vremena snimljen u bivšoj Jugoslaviji, prepušten je neminovnom zaboravu. Danas tu stoluje visoki predstavnik u BiH u zgradi OHR-a.

Treba iskazati poštovanje Emeriku Blumu, koji je još u dvadesetim godinama života zajedno sa Mešom Selimovićem, Vojom Dimitrijevićem, Oskarom Danonom i Ismetom Mujezinovićem pokrenuo Collegium Artisticum. Trg između Narodnog pozorišta i bivšeg poslovnog sjedišta njegovog čeda Energoinvesta je idealno mjesto.

A kvart u kojem su ulice Ljubljanska i Zagrebačka, bez one centralne – Beogradske, izgleda nekako sakato, nedorečeno. Vratimo ime ulici i ponovo naselje Kovačići na Grbavici učinimo nosiocem glavnih gradova država sa kojima smo u skoroj prošlosti živjeli pod jednim grbom i zastavom.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#4203 Re: Istočno Sarajevo

Post by gdesi bre »

Gluposti pises.Sarajevu treba i Beogradska i Zagrebacka i Ljubljanska i Podgoricka,primitivce definitivno treba sto prije otjerat iz grada.Zbog takvih evo u korona pandemiji imamo probleme,pored toga dosta su ugusili grad svojim smradom.
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#4204 Re: Istočno Sarajevo

Post by Hemsworth30 »

gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:11 Gluposti pises.Sarajevu treba i Beogradska i Zagrebacka i Ljubljanska i Podgoricka,primitivce definitivno treba sto prije otjerat iz grada.Zbog takvih evo u korona pandemiji imamo probleme,pored toga dosta su ugusili grad svojim smradom.
Ljubljana ok. Zagreb manje više ok, postoji.
Ali Beograd... Kad prizna da je glavni krivac za četverogodišnje uništavanje Sarajeva, ubijanje Sarajlija, onda da.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#4205 Re: Istočno Sarajevo

Post by gdesi bre »

Hemsworth30 wrote: 11/04/2021 11:15
gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:11 Gluposti pises.Sarajevu treba i Beogradska i Zagrebacka i Ljubljanska i Podgoricka,primitivce definitivno treba sto prije otjerat iz grada.Zbog takvih evo u korona pandemiji imamo probleme,pored toga dosta su ugusili grad svojim smradom.
Ljubljana ok. Zagreb manje više ok, postoji.
Ali Beograd... Kad prizna da je glavni krivac za četverogodišnje uništavanje Sarajeva, ubijanje Sarajlija, onda da.
Grad je grad ne moze da govori i prizna to sto sad tamo zivi dosta sljama i smeca kao i u Sarajevu nije do grada.Mene recimo za Beograd ne vezu ti smece ljudi i njihovo misljenje nego me vezu normalna vremena,smekeri koju nisu obojeni nacionalizmom,mjesta,ulice...
Ko razmislja ko nacionalista i ima mrznju treba ga pod hitno na goli otok sa svim ovim iz ostalih gradova pa nek se tamo mrze,ubijaju a nas normalne ostave na miru. 8)
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#4206 Re: Istočno Sarajevo

Post by Hemsworth30 »

gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:19
Hemsworth30 wrote: 11/04/2021 11:15
gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:11 Gluposti pises.Sarajevu treba i Beogradska i Zagrebacka i Ljubljanska i Podgoricka,primitivce definitivno treba sto prije otjerat iz grada.Zbog takvih evo u korona pandemiji imamo probleme,pored toga dosta su ugusili grad svojim smradom.
Ljubljana ok. Zagreb manje više ok, postoji.
Ali Beograd... Kad prizna da je glavni krivac za četverogodišnje uništavanje Sarajeva, ubijanje Sarajlija, onda da.
Grad je grad ne moze da govori i prizna to sto sad tamo zivi dosta sljama i smeca kao i u Sarajevu nije do grada.Mene recimo za Beograd ne vezu ti smece ljudi i njihovo misljenje nego me vezu normalna vremena,smekeri koju nisu obojeni nacionalizmom,mjesta,ulice...
Ko razmislja ko nacionalista i ima mrznju treba ga pod hitno na goli otok sa svim ovim iz ostalih gradova pa nek se tamo mrze,ubijaju a nas normalne ostave na miru. 8)
Nisam mislio na grad kao zgrade i ulice, već građane. Kad građani dožive katarzu i osude ono što je činjeno u njihovo ime onda možemo pričati o miru i pomirenju. A Goli Otok bi bio premali za ljude iz Srbije koji misle tako kako si spomenuo.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#4207 Re: Istočno Sarajevo

Post by gdesi bre »

Nista ti se ne razlikuje Bg od Sarajeva po pitanju toga,samo se razlikuje po broju stanovnika.Smekera ima jako malo kao i ovde koji ne gledaju ime prezime boju koze,ali su ostavili Sarajevsku ulicu.Ovde nema Beogradske a prave se kao fini,drugaciji od njih a zapravo nisu.
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#4208 Re: Istočno Sarajevo

Post by Hemsworth30 »

gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:27 Nista ti se ne razlikuje Bg od Sarajeva po pitanju toga,samo se razlikuje po broju stanovnika.Smekera ima jako malo kao i ovde koji ne gledaju ime prezime boju koze,ali su ostavili Sarajevsku ulicu.Ovde nema Beogradske a prave se kao fini,drugaciji od njih a zapravo nisu.
Ne shvataš šta želim reći. Beogradska ulica ne postoji u Sarajevu i Zagrebu jer je iz Beograda krenulo svo ratno zlo i nikada nije došlo izvinjenje. Po kojoj osnovi se Bg i Sarajevo onda ne razlikuju? Je li iz Sarajeva ka Beogradu krenulo zlo? Ka Palama i Banjaluci?
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#4209 Re: Istočno Sarajevo

Post by gdesi bre »

Hemsworth30 wrote: 11/04/2021 11:31
gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:27 Nista ti se ne razlikuje Bg od Sarajeva po pitanju toga,samo se razlikuje po broju stanovnika.Smekera ima jako malo kao i ovde koji ne gledaju ime prezime boju koze,ali su ostavili Sarajevsku ulicu.Ovde nema Beogradske a prave se kao fini,drugaciji od njih a zapravo nisu.
Ne shvataš šta želim reći. Beogradska ulica ne postoji u Sarajevu i Zagrebu jer je iz Beograda krenulo svo ratno zlo i nikada nije došlo izvinjenje. Po kojoj osnovi se Bg i Sarajevo onda ne razlikuju? Je li iz Sarajeva ka Beogradu krenulo zlo? Ka Palama i Banjaluci?
Ne shvatas ti,ja ti ne pricam o zlu nego normalnim vremenima.
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#4210 Re: Istočno Sarajevo

Post by Hemsworth30 »

gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:33
Hemsworth30 wrote: 11/04/2021 11:31
gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:27 Nista ti se ne razlikuje Bg od Sarajeva po pitanju toga,samo se razlikuje po broju stanovnika.Smekera ima jako malo kao i ovde koji ne gledaju ime prezime boju koze,ali su ostavili Sarajevsku ulicu.Ovde nema Beogradske a prave se kao fini,drugaciji od njih a zapravo nisu.
Ne shvataš šta želim reći. Beogradska ulica ne postoji u Sarajevu i Zagrebu jer je iz Beograda krenulo svo ratno zlo i nikada nije došlo izvinjenje. Po kojoj osnovi se Bg i Sarajevo onda ne razlikuju? Je li iz Sarajeva ka Beogradu krenulo zlo? Ka Palama i Banjaluci?
Ne shvatas ti,ja ti ne pricam o zlu nego normalnim vremenima.
Do normalnih vremena možemo doći samo kad se katarza doživi.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#4211 Re: Istočno Sarajevo

Post by gdesi bre »

Hemsworth30 wrote: 11/04/2021 11:35
gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:33
Hemsworth30 wrote: 11/04/2021 11:31

Ne shvataš šta želim reći. Beogradska ulica ne postoji u Sarajevu i Zagrebu jer je iz Beograda krenulo svo ratno zlo i nikada nije došlo izvinjenje. Po kojoj osnovi se Bg i Sarajevo onda ne razlikuju? Je li iz Sarajeva ka Beogradu krenulo zlo? Ka Palama i Banjaluci?
Ne shvatas ti,ja ti ne pricam o zlu nego normalnim vremenima.
Do normalnih vremena možemo doći samo kad se katarza doživi.
Pa evo vidis kako idu u Bg da se vakcinisu isti oni sto ga kao mrze.Kad treba guzici dobar je Bg a kad ne treba nema goreg grada na planeti.
BiBi911
Posts: 2779
Joined: 09/12/2018 17:47

#4212 Re: Istočno Sarajevo

Post by BiBi911 »

gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:36
Hemsworth30 wrote: 11/04/2021 11:35
gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:33
Ne shvatas ti,ja ti ne pricam o zlu nego normalnim vremenima.
Do normalnih vremena možemo doći samo kad se katarza doživi.
Pa evo vidis kako idu u Bg da se vakcinisu isti oni sto ga kao mrze.Kad treba guzici dobar je Bg a kad ne treba nema goreg grada na planeti.
I ja ne volim da mlijeko, mrkvu, grasak, burniju al kada je doktor poslije operacije rekao sto vise mlijeka na dan da se kost sto prije regenerise poslije sam razmisljao da kravu kupim jer megke nije mogao napakovat mlijeka koliko sam ga pio...

Tak I za bg samo ako moram al misljenje o bg I ljudima koji ga dizu u visine je isto.. supak ostaje supak
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#4213 Re: Istočno Sarajevo

Post by gdesi bre »

Ma supak je onaj koji ide zbog svoje guzice kod onog o kome ne misli dobro.To je dokaz da je mizerija i jad od covjeka.Ja bi prije umro nego dopustio da mi pomogne neko o kome nemam dobro misljenje.Velicina se rađa a ne postaje 8-)
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#4214 Re: Istočno Sarajevo

Post by zrakomlat »

BiBi911 wrote: 11/04/2021 11:42
gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:36
Hemsworth30 wrote: 11/04/2021 11:35

Do normalnih vremena možemo doći samo kad se katarza doživi.
Pa evo vidis kako idu u Bg da se vakcinisu isti oni sto ga kao mrze.Kad treba guzici dobar je Bg a kad ne treba nema goreg grada na planeti.
I ja ne volim da mlijeko, mrkvu, grasak, burniju al kada je doktor poslije operacije rekao sto vise mlijeka na dan da se kost sto prije regenerise poslije sam razmisljao da kravu kupim jer megke nije mogao napakovat mlijeka koliko sam ga pio...

Tak I za bg samo ako moram al misljenje o bg I ljudima koji ga dizu u visine je isto.. supak ostaje supak
:thumbup:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#4215 Re: Istočno Sarajevo

Post by i agree »

gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:48 Ma supak je onaj koji ide zbog svoje guzice kod onog o kome ne misli dobro.To je dokaz da je mizerija i jad od covjeka.Ja bi prije umro nego dopustio da mi pomogne neko o kome nemam dobro misljenje.Velicina se rađa a ne postaje 8-)
:thumbup:
Pametnom dosta.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#4216 Re: Istočno Sarajevo

Post by _Scarlett_ »

Ne razumijem zasto nekom smeta ulica Nemanjina ili sta god u RS-u. Oni su Srbi, dozivljavaju vec vijekovima susjedni narod i susjednu srednjovjekovnu historiju kao svoju. Ako cemo bas o porijeklu, veliki dio Srba koji danas i zivi u SA-RO regiji su porijeklom iz Srbije, CG, asimilirani vlasi itd. Iskreno, vise bi mi smetalo mnogo da daju imena po bosanskim srednjovjekovnim vladarima :)
.
Totalna mi je ludnica doduse da Cosicu smeta to sto se ulica kod Bosnjaka zove Obala Kulina Bana umjesto Obala Vojvode Stepe :-D Mani me :D
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#4217 Re: Istočno Sarajevo

Post by _Scarlett_ »

zrakomlat wrote: 09/04/2021 21:46
Osim_13 wrote: 09/04/2021 20:24
splinter wrote: 09/04/2021 20:22 Ne treba obraćati previliku pozornost na ovog čovjekolikog vepra i njegove izjave gluposti.
Image

Skini mu sako i eto ti konobara iz neke šumske pečenjare kraj Rogatice.
:thumbup:

Ko onaj grujicic iz Srebrenice, neprirodno izgleda u odijelu. Prirodnije bi izgledali u nekon majici s natpisom jelen pivo ili božićni turnir 2002.
Sto je najludje, ovaj coban za sebe sigurno tvrdi da je neki izvorni Sarajlija :-D
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#4218 Re: Istočno Sarajevo

Post by visuljak »

gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:48 Ma supak je onaj koji ide zbog svoje guzice kod onog o kome ne misli dobro.To je dokaz da je mizerija i jad od covjeka.Ja bi prije umro nego dopustio da mi pomogne neko o kome nemam dobro misljenje.Velicina se rađa a ne postaje 8-)
:thumbup:

Ja tako napisao a oni me svi napali.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#4219 Re: Istočno Sarajevo

Post by visuljak »

_Scarlett_ wrote: 11/04/2021 12:08 Ne razumijem zasto nekom smeta ulica Nemanjina ili sta god u RS-u. Oni su Srbi, dozivljavaju vec vijekovima susjedni narod i susjednu srednjovjekovnu historiju kao svoju. Ako cemo bas o porijeklu, veliki dio Srba koji danas i zivi u SA-RO regiji su porijeklom iz Srbije, CG, asimilirani vlasi itd. Iskreno, vise bi mi smetalo mnogo da daju imena po bosanskim srednjovjekovnim vladarima :)
.
Totalna mi je ludnica doduse da Cosicu smeta to sto se ulica kod Bosnjaka zove Obala Kulina Bana umjesto Obala Vojvode Stepe :-D Mani me :D
Mozes misliti ulice po Hrvatskoj ili Srbiji a sve neki madjarski vladari. Aha ali malo morgen.

Ili prihvatas zemlju u kojoj zivis ili se selis tamo gdje mislis da pripadas.
breuer
Posts: 7188
Joined: 06/07/2009 15:44

#4220 Re: Istočno Sarajevo

Post by breuer »

visuljak wrote: 11/04/2021 12:15
_Scarlett_ wrote: 11/04/2021 12:08 Ne razumijem zasto nekom smeta ulica Nemanjina ili sta god u RS-u. Oni su Srbi, dozivljavaju vec vijekovima susjedni narod i susjednu srednjovjekovnu historiju kao svoju. Ako cemo bas o porijeklu, veliki dio Srba koji danas i zivi u SA-RO regiji su porijeklom iz Srbije, CG, asimilirani vlasi itd. Iskreno, vise bi mi smetalo mnogo da daju imena po bosanskim srednjovjekovnim vladarima :)
.
Totalna mi je ludnica doduse da Cosicu smeta to sto se ulica kod Bosnjaka zove Obala Kulina Bana umjesto Obala Vojvode Stepe :-D Mani me :D
Mozes misliti ulice po Hrvatskoj ili Srbiji a sve neki madjarski vladari. Aha ali malo morgen.

Ili prihvatas zemlju u kojoj zivis ili se selis tamo gdje mislis da pripadas.
ne znam zašto ne u Hrvatskoj, pa vladali su njima 900 godina
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4221 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:48 Ma supak je onaj koji ide zbog svoje guzice kod onog o kome ne misli dobro.To je dokaz da je mizerija i jad od covjeka.Ja bi prije umro nego dopustio da mi pomogne neko o kome nemam dobro misljenje.Velicina se rađa a ne postaje 8-)
Pola foruma ne bi trbalo onda na more :mrgreen:
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#4222 Re: Istočno Sarajevo

Post by visuljak »

Jako more. :D
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#4223 Re: Istočno Sarajevo

Post by gdesi bre »

Black swan wrote: 11/04/2021 12:26
gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:48 Ma supak je onaj koji ide zbog svoje guzice kod onog o kome ne misli dobro.To je dokaz da je mizerija i jad od covjeka.Ja bi prije umro nego dopustio da mi pomogne neko o kome nemam dobro misljenje.Velicina se rađa a ne postaje 8-)
Pola foruma ne bi trbalo onda na more :mrgreen:
Nasa divna Bosna ima ljepih jezera,rijeka,ako im je skupa Albanija,Turska,Egipat nek se onda tamo kupaju.
BiBi911
Posts: 2779
Joined: 09/12/2018 17:47

#4224 Re: Istočno Sarajevo

Post by BiBi911 »

_Scarlett_ wrote: 11/04/2021 12:08 Ne razumijem zasto nekom smeta ulica Nemanjina ili sta god u RS-u. Oni su Srbi, dozivljavaju vec vijekovima susjedni narod i susjednu srednjovjekovnu historiju kao svoju. Ako cemo bas o porijeklu, veliki dio Srba koji danas i zivi u SA-RO regiji su porijeklom iz Srbije, CG, asimilirani vlasi itd. Iskreno, vise bi mi smetalo mnogo da daju imena po bosanskim srednjovjekovnim vladarima :)
.
Totalna mi je ludnica doduse da Cosicu smeta to sto se ulica kod Bosnjaka zove Obala Kulina Bana umjesto Obala Vojvode Stepe :-D Mani me :D

Rs postoji od kada?
Srbima postaju kada? Ko im daje taj naziv I zbog cega?
Veliki broj Muslimana je porijeklom iz servije, Crne Gore jer su ih osmanlije, lokalne situacije natjerale da odu iz zavicaja.

Slicno ti je Slavonija 70 slavonaca je porijeklom iz Bosne jer su njihovi predhodnici izginuli a Ugari pr povratku iz Bosne ih pokupili jer su mislili da tim ljudima nije tu mjesto.
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#4225 Re: Istočno Sarajevo

Post by Hemsworth30 »

gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:36
Hemsworth30 wrote: 11/04/2021 11:35
gdesi bre wrote: 11/04/2021 11:33
Ne shvatas ti,ja ti ne pricam o zlu nego normalnim vremenima.
Do normalnih vremena možemo doći samo kad se katarza doživi.
Pa evo vidis kako idu u Bg da se vakcinisu isti oni sto ga kao mrze.Kad treba guzici dobar je Bg a kad ne treba nema goreg grada na planeti.
Ja lično nikad ne bih otišao upravo zbog takvih komentara.
Post Reply