Istočna Bosna i SDA .....

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1 Istočna Bosna i SDA .....

Post by uvjek dobar gost »

Ljudi ne bih ulazio u detalje predavanja oružija pred agresiju na BiH... niti bi spominjao likove koji su to uradili...

Ono što ja bih spomenuo jeste povratak u Istočnu Bosnu.... stranka SDA je skoro pa bukvalno potpisala ne povratak ljudi u taj dio nam jedine države.. Sticajem sretnih okolnosti zaposlio sam se i teren mi je bio u stvari još je taj dio BiH... situacija je katastrofalna...

Ljudi još uvijek žive pod pločama, bez redovnih primanja, bez struje... ma bez bilo čega... a SDA stranka se kune u te ljude , a što je najgore i ljudi se nekad kunu u stranku...

A ljudi iz te stranke su ti koji su skretali donacije, krali otimali bukvalno ljudima iz usta... bruka prava, da ne govorim sve priče koje sam čou i koje su mi ljudi pričali... no par primjera iz Višegrada me je spustilo na zemlju, ma u stvari i ispod zemlje... sam bio dok nane su plakale predamnom a dede krile suze na pomen pobijene djece.....
Bruka je naša zajednička život tih ljudi i stanje u kojem se oni danas nalaze....

Izborna pobjeda SDA je moj lični poraz, u stvari poraz ove lijepe zemlje...
koja je pusta ostala poslije agresije, a danas je pusta zaslugom stranke demokratske akcije....
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#2

Post by Jimmy_The_Saint »

Mislim da je Heidegger nekad napisao (a nisam tol'ko načitan da se zakunem da jeste):

"Gdje raste opasnost, raste i spasonosnost".

Efendije iz halke su, dograbivši vlast, kreirale jedan circulus vitiosus i tako to hoda.

Ja lijeka ne znam. Od čovjeka do čovjeka objašnjavat', dok ti pamet stane, il' dok ti glavu ne razbiju?

Povratnici su kurbani, sirotinja, žao mi je što su zavaljeni, ali evo vidiš, sami išču. I oni, i mi.
Angel of Death
Posts: 34
Joined: 09/08/2006 12:46

#3

Post by Angel of Death »

xxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxx
Last edited by Angel of Death on 28/10/2006 08:20, edited 1 time in total.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#4

Post by uvjek dobar gost »

Jimmy svaka čast... ja sam dok sa strane posmatrao sam bio neodlučan i nisam ni znao kako i šta se radi... no sad kako hodam po terenima vidim u stvari šta se radi... prilog tvojoj tvrdnji su rezultati izbora ovih minulih a pogotovo ova "novo-formirana" koalicija SDA i stranke za BIH..... užas fakat... meni se ta koalicija gadi... a Vama ??????

A što se tiče džabnih priča... po toj logici ovaj forum davno ugasio bi se ....jel svejedno kod nas sve je šuplja priča...
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#5

Post by Liberalism »

Samo nek se jedno zna

Od kad je na vlast u Istocnoj Bosni dosla SDA, bosnjaka je u tim krajevima iz dana u dan sve manje. Fakticno su istrebljeni izuzev u Gorazdu, u gradu u kojem se SDA grcevito bori da ponovo ima vlast.

A gdje ima vlast SDA u istocnoj bosni tu ubrzo nema bosnjaka.

Takvo je fakticno stanje, pa sad moze govoriti svako sta god hoce. ovo je surova istina.
Post Reply