Istekla lična karta

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Escobarmc
Posts: 50
Joined: 12/12/2015 13:28

#1 Istekla lična karta

Post by Escobarmc »

Pozzz! Uradim tehnički, sve uplatim sve završim kaže ovaj iz osiguranja ne moze registrovat istekla LK prije 10tak dana.. Sad imam par pitanja ako neko može pomoć. Prvo koliko se čeka nova lična? Hoću li morat platit kakvu kaznu? ako mi registracija istiće Npr. 25.10.2019 jel smijema ja taj dan kad istiće da vozim auto? ove nove kamere sto snimaju neregistrovana vozila jel su stvarno toliko odvratne da svaki put šalju istu kaznu, i gdje se nalaze??
User avatar
sime_cipol
Posts: 16327
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2 Re: Istekla lična karta

Post by sime_cipol »

LK, ceka se 15 dana.
Ne bi trebao platiti kaznu, ali nemoj voziti auto dok ne reg.
Kamere se nalaze na cesti pored Aerodroma i na AP prema Zenici. Svaki put kad bi prosao pored kamere, a auto nije reg, dolazi kazna. Danas prodjes 3x, 3x kazna. Pazite se ovoga.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3 Re: Istekla lična karta

Post by muha_sa »

Escobarmc wrote:Pozzz! Uradim tehnički, sve uplatim sve završim kaže ovaj iz osiguranja ne moze registrovat istekla LK prije 10tak dana.. Sad imam par pitanja ako neko može pomoć. Prvo koliko se čeka nova lična? Hoću li morat platit kakvu kaznu? ako mi registracija istiće Npr. 25.10.2019 jel smijema ja taj dan kad istiće da vozim auto? ove nove kamere sto snimaju neregistrovana vozila jel su stvarno toliko odvratne da svaki put šalju istu kaznu, i gdje se nalaze??
što su odvratne :?
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: Istekla lična karta

Post by mayab »

Baš su te kamere bezobrazne, nemaju nimalo razumijevanja .... :lol: :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5 Re: Istekla lična karta

Post by bitanga_sa_otesa »

muha_sa wrote:
što su odvratne :?
pa nece da zazmire kad prodje neko neregistrovan
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#6 Re: Istekla lična karta

Post by vnm »

mojoj staroj istekla licna, otisla u cips dobila zahtjev za izdavanje nove i sa tim zahtjevom i kopijom stare licne zavrsili registraciju isti dan.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#7 Re: Istekla lična karta

Post by muha_sa »

mayab wrote:Baš su te kamere bezobrazne, nemaju nimalo razumijevanja .... :lol: :lol:
:lol:

al fakat--uslikat neregistrovaTo aVto :( nepravda sam takva
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#8 Re: Istekla lična karta

Post by Dope_Man »

Sram i stid da ih bude.. ne moze se s njima lijepo ni popricat k'o s co'ekom :lol:
Escobarmc
Posts: 50
Joined: 12/12/2015 13:28

#9 Re: Istekla lična karta

Post by Escobarmc »

sime_cipol wrote:LK, ceka se 15 dana.
Ne bi trebao platiti kaznu, ali nemoj voziti auto dok ne reg.
Kamere se nalaze na cesti pored Aerodroma i na AP prema Zenici. Svaki put kad bi prosao pored kamere, a auto nije reg, dolazi kazna. Danas prodjes 3x, 3x kazna. Pazite se ovoga.
Hvala na detaljnom odgovoru!
Escobarmc
Posts: 50
Joined: 12/12/2015 13:28

#10 Re: Istekla lična karta

Post by Escobarmc »

muha_sa wrote:
mayab wrote:Baš su te kamere bezobrazne, nemaju nimalo razumijevanja .... :lol: :lol:
:lol:

al fakat--uslikat neregistrovaTo aVto :( nepravda sam takva
Normalno da je nepravda, treba kamera da slika vozila koja stvarno nisu registrovana, tj. Da ima 10-15 dana tolerancije a ne da otimaju pare ljudima koji svake godine uredno plate itekako preskupu registraciju za nas standard zivota!
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#11 Re: Istekla lična karta

Post by muha_sa »

Escobarmc wrote:
muha_sa wrote:
mayab wrote:Baš su te kamere bezobrazne, nemaju nimalo razumijevanja .... :lol: :lol:
:lol:

al fakat--uslikat neregistrovaTo aVto :( nepravda sam takva
Normalno da je nepravda, treba kamera da slika vozila koja stvarno nisu registrovana, tj. Da ima 10-15 dana tolerancije a ne da otimaju pare ljudima koji svake godine uredno plate itekako preskupu registraciju za nas standard zivota!
zar slikaju auta kojima za 10-15 dana istice registracija :?
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#12 Re: Istekla lična karta

Post by mali Ninja »

muha_sa wrote: zar slikaju auta kojima za 10-15 dana istice registracija :?
Ne, samo auta kojima je registracija istekla.

A ovo za toleranciju ne razumijem, uvijek mozes ranije predati za registraciju.
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#13 Re: Istekla lična karta

Post by hali gali halid »

Podnesi zahtjev, bitno ti je samo da te zavedu u sistem, i mozes registrovati...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#14 Re: Istekla lična karta

Post by uglavnomja »

daj punomoc nekome ko ima licnu da moze registrovati tvoj auto.
platis ovjeru u opstini i to je to
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: Istekla lična karta

Post by insomnia78 »

:lol:
Bolan samo posneses zahtjev za izdavanje LK i onda sa zahtjevim udri
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#16 Re: Istekla lična karta

Post by high_volume »

Escobarmc wrote:Pozzz! Uradim tehnički, sve uplatim sve završim kaže ovaj iz osiguranja ne moze registrovat istekla LK prije 10tak dana.. Sad imam par pitanja ako neko može pomoć. Prvo koliko se čeka nova lična? Hoću li morat platit kakvu kaznu? ako mi registracija istiće Npr. 25.10.2019 jel smijema ja taj dan kad istiće da vozim auto? ove nove kamere sto snimaju neregistrovana vozila jel su stvarno toliko odvratne da svaki put šalju istu kaznu, i gdje se nalaze??
Bi li neko da mi objasni, ne znam... Zašto je nemoguća registracija automobila, ako je vlasniku istekla lična karta, ili čak ako vlasnik nema nikako ličnu kartu?
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#17 Re: Istekla lična karta

Post by xamp »

high_volume wrote:
Escobarmc wrote:Pozzz! Uradim tehnički, sve uplatim sve završim kaže ovaj iz osiguranja ne moze registrovat istekla LK prije 10tak dana.. Sad imam par pitanja ako neko može pomoć. Prvo koliko se čeka nova lična? Hoću li morat platit kakvu kaznu? ako mi registracija istiće Npr. 25.10.2019 jel smijema ja taj dan kad istiće da vozim auto? ove nove kamere sto snimaju neregistrovana vozila jel su stvarno toliko odvratne da svaki put šalju istu kaznu, i gdje se nalaze??
Bi li neko da mi objasni, ne znam... Zašto je nemoguća registracija automobila, ako je vlasniku istekla lična karta, ili čak ako vlasnik nema nikako ličnu kartu?
Jer osoba sa isteklom licnom trenutno ne postoji kao validna osoba u sistemu.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#18 Re: Istekla lična karta

Post by mali Ninja »

Nemaju kome poslat kaznu...
Post Reply