Istanbul

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#51 Re: Istanbul

Post by darprirode »

Diako wrote:vidimo se za 1.Maj. ja i moja "prikolica" idemo malo da se opustimo, sto bi nas narod reko "uzivati"
:thumbup:
Jel idete u vlastitom aranzmanu ili agencija? jeste li nasli hotel?
@malosutra81-hvala na infu :)
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#52 Re: Istanbul

Post by Strpljiva »

I ja planirala do Stambola u junu. Nađoh ovu ponudu Centrotours-a i zanima me da li je neko putovao sa njima? Utisci?

Evo link ponude: http://www.centrotours.ba/loc/ponudasat ... bf_p_id=44
Diako
Posts: 43
Joined: 22/05/2005 20:43

#53 Re: Istanbul

Post by Diako »

darprirode wrote:
Diako wrote:vidimo se za 1.Maj. ja i moja "prikolica" idemo malo da se opustimo, sto bi nas narod reko "uzivati"
:thumbup:
Jel idete u vlastitom aranzmanu ili agencija? jeste li nasli hotel?
@malosutra81-hvala na infu :)

Vlastiti aranzman, frankfurt-istanbul, a hotel se zove Amber. Pogledaj ranije odgovore.
Vidjecemo sta me ceka, samo se omisljam kako da putujem od aerodroma do hotela i nazad. Mozda je Metro dovoljno a mozda ipak Taxi.
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#54 Re: Istanbul

Post by malosutra81 »

Diako wrote:
darprirode wrote:
Diako wrote:vidimo se za 1.Maj. ja i moja "prikolica" idemo malo da se opustimo, sto bi nas narod reko "uzivati"
:thumbup:
Jel idete u vlastitom aranzmanu ili agencija? jeste li nasli hotel?
@malosutra81-hvala na infu :)

Vlastiti aranzman, frankfurt-istanbul, a hotel se zove Amber. Pogledaj ranije odgovore.
Vidjecemo sta me ceka, samo se omisljam kako da putujem od aerodroma do hotela i nazad. Mozda je Metro dovoljno a mozda ipak Taxi.

ako nemate puno torbi, preporucujem metro...vrlo je jednostavan za upotrebu, cak i presjedanja na tramvaj-zavisi gdje idete. karte imate na samom aerodromu kad se spustite dole na metro, a mozda je jos bolje da nadjete na netu i isprintate i da imate cijelo vrijeme sa sobom.
mozda ni taksi nije losa opcija (ja ga nikad nisam koristila), al vjerujem da i tamo taksisti gule turiste kako stignu :-)
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#55 Re: Istanbul

Post by Wind »

dobra tema...

a jel ima jos neko dovoljno lud da ide autom u stambol pa da idemo sa dva auta...?

oko 15h voznje i oko 100 eura goriva. :bih:
alisab
Posts: 6
Joined: 17/04/2010 23:50

#56 Re: Istanbul

Post by alisab »

da li neko zna tacnu cijenu avionske karte sarajevo-istanbul, trazila sam na netu i nasla 199eura, pa mi to djeluje mnogo.
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#57 Re: Istanbul

Post by malosutra81 »

alisab wrote:da li neko zna tacnu cijenu avionske karte sarajevo-istanbul, trazila sam na netu i nasla 199eura, pa mi to djeluje mnogo.
gdje si trazila? jel putujes iz sarajeva?
uostalom: bhairlines.ba , turkishairlines.com ...pitaj njih oni znaju najtacnije :D salim se, za ovaj period godine mislim da je ta cijena cak i pristupacna, jeftiniju neces naci
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#58 Re: Istanbul

Post by Strpljiva »

alisab wrote:da li neko zna tacnu cijenu avionske karte sarajevo-istanbul, trazila sam na netu i nasla 199eura, pa mi to djeluje mnogo.
Cijena je prihvatljiva. Ne putuj tokom vikenda, karta je sigurno i skuplja od 199.
alisab
Posts: 6
Joined: 17/04/2010 23:50

#59 Re: Istanbul

Post by alisab »

sad sam se razocarala, ja mislila da možemo (muz, dijete od 2g. i ja) proci sa 2000km, tj.smjestaj i let
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#60 Re: Istanbul

Post by malosutra81 »

alisab wrote:sad sam se razocarala, ja mislila da možemo (muz, dijete od 2g. i ja) proci sa 2000km, tj.smjestaj i let

pa let i smjestaj vjerovatno i mozete uklopiti u 2,000 KM (naravno, osim ako ne namjeravate ostati 10 dana :D )
elem... karte oko 1,000, a sasvim pristojnu sobu za dvoje u hotelu mozete naci za 30-ak eura.
posto je dijete od 2 god. garant necete placati punu cijenu za njega/nju...



samo, sad bas nije trenutak za planiranj putovanja :roll: http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/100418021
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#61 Re: Istanbul

Post by Ambrozija »

Ja takodjer ove godine paniram u Istanbula..Procitala sam cijelu temu i sad da podijelim svoje utiske s nasim turistickim agencijama...
Gledala sam neke ponude a cijene su jako prihvatljive (u avio express-u) medjutim kada su mi rekli da na tu cijenu moram dodati jos po 500 eura po osobi za avio karte jedva sam izglumila ravnodusnost kako se ne bi izblamirala jer je agencija bila prepuna ljudi...Karte su mi preskupe! Skuplja karta od cjelokupnog aranzmana u hotelu sa 4 zvijezdice...KAko nas narod kaze "Skuplja pita od tepsije" :D
Zanima me da li neko zna koliko konkretno karta kosta? Samo ukupnu cifru, molim vas nemojte mi ono ako rezervisem ranije imam popust...Ranije nikako ne mogu rezervisati iz nekih privatbih razloga pa svako ljeto kada putujem rezervisem samo 7 dana prije :) Hvala unaprijed!
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#62 Re: Istanbul

Post by callmethebreeeze »

Ambrozija wrote:Ja takodjer ove godine paniram u Istanbula..Procitala sam cijelu temu i sad da podijelim svoje utiske s nasim turistickim agencijama...
Gledala sam neke ponude a cijene su jako prihvatljive (u avio express-u) medjutim kada su mi rekli da na tu cijenu moram dodati jos po 500 eura po osobi za avio karte jedva sam izglumila ravnodusnost kako se ne bi izblamirala jer je agencija bila prepuna ljudi...Karte su mi preskupe! Skuplja karta od cjelokupnog aranzmana u hotelu sa 4 zvijezdice...KAko nas narod kaze "Skuplja pita od tepsije" :D
Zanima me da li neko zna koliko konkretno karta kosta? Samo ukupnu cifru, molim vas nemojte mi ono ako rezervisem ranije imam popust...Ranije nikako ne mogu rezervisati iz nekih privatbih razloga pa svako ljeto kada putujem rezervisem samo 7 dana prije :) Hvala unaprijed!
vidi s airbosnom. obzirom da imaju direktne letove iz sa trebala bi proci jeftinije. ja i cura smo letili iz kopenhagena preko rige, a u povratku isli u sa preko beograda. mislim da je sve skupa bilo nekih 600-700 eura za nas dvoje.
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#63 Re: Istanbul

Post by malosutra81 »

Ambrozija wrote:Ja takodjer ove godine paniram u Istanbula..Procitala sam cijelu temu i sad da podijelim svoje utiske s nasim turistickim agencijama...
Gledala sam neke ponude a cijene su jako prihvatljive (u avio express-u) medjutim kada su mi rekli da na tu cijenu moram dodati jos po 500 eura po osobi za avio karte jedva sam izglumila ravnodusnost kako se ne bi izblamirala jer je agencija bila prepuna ljudi...Karte su mi preskupe! Skuplja karta od cjelokupnog aranzmana u hotelu sa 4 zvijezdice...KAko nas narod kaze "Skuplja pita od tepsije" :D
Zanima me da li neko zna koliko konkretno karta kosta? Samo ukupnu cifru, molim vas nemojte mi ono ako rezervisem ranije imam popust...Ranije nikako ne mogu rezervisati iz nekih privatbih razloga pa svako ljeto kada putujem rezervisem samo 7 dana prije :) Hvala unaprijed!
ja tamo nikad ne idem preko agencije, nekako mi lakse da sama organizujem put, a eto pokazalo se i da prodjem jeftinije.
sto se karata tice, koga god upitas kako do jeftinije karte svi ce ti savjetovati da istu ranije probas rezervisati, to je jednostavno tako. bh airlines ima neke 3-4 "tarife", logicno da jeftinije odu prije. i plus ljetna je sezona, samim tim karte se vise prodaju a i skuplje su. isto tako, provjeri i na THY stranici, pa uporedi cijene... ako ti nije mrsko vidi kako se krecu cijene iz hrvatske i srbije, mada mislim da je to sve "u pet deka".
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#64 Re: Istanbul

Post by Strpljiva »

malosutra81 wrote:
Ambrozija wrote:Ja takodjer ove godine paniram u Istanbula..Procitala sam cijelu temu i sad da podijelim svoje utiske s nasim turistickim agencijama...
Gledala sam neke ponude a cijene su jako prihvatljive (u avio express-u) medjutim kada su mi rekli da na tu cijenu moram dodati jos po 500 eura po osobi za avio karte jedva sam izglumila ravnodusnost kako se ne bi izblamirala jer je agencija bila prepuna ljudi...Karte su mi preskupe! Skuplja karta od cjelokupnog aranzmana u hotelu sa 4 zvijezdice...KAko nas narod kaze "Skuplja pita od tepsije" :D
Zanima me da li neko zna koliko konkretno karta kosta? Samo ukupnu cifru, molim vas nemojte mi ono ako rezervisem ranije imam popust...Ranije nikako ne mogu rezervisati iz nekih privatbih razloga pa svako ljeto kada putujem rezervisem samo 7 dana prije :) Hvala unaprijed!
ja tamo nikad ne idem preko agencije, nekako mi lakse da sama organizujem put, a eto pokazalo se i da prodjem jeftinije.
sto se karata tice, koga god upitas kako do jeftinije karte svi ce ti savjetovati da istu ranije probas rezervisati, to je jednostavno tako. bh airlines ima neke 3-4 "tarife", logicno da jeftinije odu prije. i plus ljetna je sezona, samim tim karte se vise prodaju a i skuplje su. isto tako, provjeri i na THY stranici, pa uporedi cijene... ako ti nije mrsko vidi kako se krecu cijene iz hrvatske i srbije, mada mislim da je to sve "u pet deka".

Malosutra81 ti je podrobno rekao/la sve. Rezervacije unaprijed - jeftinija karta. Ali ako ti to već ne odgovara, cijene karata se kreću od 400-500 KM. Cijene zavise i od toga kojim danom putuješ. Halali već sada 500 i budi mirna!

I ja planiram na ljeto, ali ne znam kada. Znači isti problem kao i kod tebe :)
alisab
Posts: 6
Joined: 17/04/2010 23:50

#65 Re: Istanbul

Post by alisab »

danas sam stupila u kontakt sa hotelom SARAJEVO u istanbulu, napisali su mi da dvokrevetna soba sa doruckom kosta 35 eura. da li neko ima iskustva sa tim hotelom i polozajem istog. da li je u blizini centra itd. i jos jedno pitanje, posto u hotelu znaci ima samo dorucak, koliko kosta hrana u restoranu :?
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#66 Re: Istanbul

Post by Ambrozija »

Hvala svima na odgovorima i savjetima da ne bih svakoga pojedinacno citirala :)
Putovala bih negdje u avgustu, dakle kada su karte vjerovatno najskuplje, ali mi nikako ne odgovara ranija rezervacija, pa cu vidjeti sta dalje, jer kod mene se nikada ne zna...
Ovim putem moram reci svaka cast onima koji se usude otici "na suho" tacnije ne preko agencije...Ja i u Hrvatsku idem preko agencije, nekako mi je to sve unaprijed organizovano a moje je samo da se pojavim na dogovorenom mjestu i sve ostalo me ceka :D Iskreno se plasim otici na poprilicno dalek put a da iza mene ne stoji neka agencija...ali to sam opet samo ja...
Hvala svima jos jednom
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#67 Re: Istanbul

Post by Ambrozija »

Evo nasla sam neke cijene za Istanbula preko centrotoursa...Cijene su po osobi ali su ukljucene avio-karte i smjestaj...Po meni nije skupo:

http://centrotours.ba/loc/IstanbulHoteli2009Zbirno.pdf
alisab
Posts: 6
Joined: 17/04/2010 23:50

#68 Re: Istanbul

Post by alisab »

hvala "ambrozija", link koji si dala je super, cijene su stvarno povoljne. mislila sam da cu odustati od istanbula, međutim, cijene nisu tako strasne kao sto sam vidjela. hvala jos jednom
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#69 Re: Istanbul

Post by Maraschino »

Znam da je tema Istanbul...bio mnogo puta...ima se sta vidjeti, pojesti, kupiti...

mene interesuje je li neko bio na Egejskom moru Kusadasi...utisci
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#70 Re: Istanbul

Post by Strpljiva »

Maraschino wrote:Znam da je tema Istanbul...bio mnogo puta...ima se sta vidjeti, pojesti, kupiti...

mene interesuje je li neko bio na Egejskom moru Kusadasi...utisci
Bila sam prošle godine, ali samo za vikend. Sada ne znam koliko sam kompetentna da odgovorim, ali reći ću ono što sam vidjela. Utisci: k'o Turska :D
Turistički grad! Populacija tokom ljeta raaaste. Noćni život je odličan. Na svakom koraku su klubovi. Cijene hrane i pića tokom "zime" su kao i u Sarajevu, ali ljeti su gotov duplo veće. Eh sad, Kušadasi preporučujem, ali isto tako i Česme. To je u blizini Kušadasija, ali po meni mnogo bolje. Ja sam ostala fascinirana bijelim pješčanim plažama. ako možeš, posjeti oba mjesta jer su zaista blizu. Ako ne, za početak preporučujem Česme.

Sretno!
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#71 Re: Istanbul

Post by Maraschino »

Strpljiva wrote:
Maraschino wrote:Znam da je tema Istanbul...bio mnogo puta...ima se sta vidjeti, pojesti, kupiti...

mene interesuje je li neko bio na Egejskom moru Kusadasi...utisci
Bila sam prošle godine, ali samo za vikend. Sada ne znam koliko sam kompetentna da odgovorim, ali reći ću ono što sam vidjela. Utisci: k'o Turska :D
Turistički grad! Populacija tokom ljeta raaaste. Noćni život je odličan. Na svakom koraku su klubovi. Cijene hrane i pića tokom "zime" su kao i u Sarajevu, ali ljeti su gotov duplo veće. Eh sad, Kušadasi preporučujem, ali isto tako i Česme. To je u blizini Kušadasija, ali po meni mnogo bolje. Ja sam ostala fascinirana bijelim pješčanim plažama. ako možeš, posjeti oba mjesta jer su zaista blizu. Ako ne, za početak preporučujem Česme.

Sretno!
hvala na prenesenim utiscima :thumbup:

nema nazad, vec rezervisano... :-) :D
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#72 Re: Istanbul

Post by Strpljiva »

Maraschino wrote:hvala na prenesenim utiscima :thumbup:

nema nazad, vec rezervisano... :-) :D
:bih:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#73 Re: Istanbul

Post by Ambrozija »

alisab wrote:hvala "ambrozija", link koji si dala je super, cijene su stvarno povoljne. mislila sam da cu odustati od istanbula, međutim, cijene nisu tako strasne kao sto sam vidjela. hvala jos jednom
Nema na cemu, i ja sam odusevljena cijenama..Vjerovatno na ovo ide jos aerodromska taksa i putnicko osiguranje, ali treba otici i raspitati se :)
alisab
Posts: 6
Joined: 17/04/2010 23:50

#74 Re: Istanbul

Post by alisab »

Ambrozija wrote:
alisab wrote:hvala "ambrozija", link koji si dala je super, cijene su stvarno povoljne. mislila sam da cu odustati od istanbula, međutim, cijene nisu tako strasne kao sto sam vidjela. hvala jos jednom
Nema na cemu, i ja sam odusevljena cijenama..Vjerovatno na ovo ide jos aerodromska taksa i putnicko osiguranje, ali treba otici i raspitati se :)

pa dobro vjerovatno ni to nece biti skuplje od 200km po osobi. eh sad, jedino sto me zanima da li je all inclusive jer nista ne pise osim da su cijene za smjestaj i let. nisam nikad isla preko agencije, pa ne znam koliko se (vremenski) unaprijed mora rezervisati ?????
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#75 Re: Istanbul

Post by Strpljiva »

alisab wrote: eh sad, jedino sto me zanima da li je all inclusive jer nista ne pise osim da su cijene za smjestaj i let. nisam nikad isla preko agencije, pa ne znam koliko se (vremenski) unaprijed mora rezervisati ?????
Rekla bih samo doručak.

A rezervacija, nazovi sada i pitaj. Ne bih rekla da ćeš moći dobiti hotel koji želiš u jeku sezone. Dogovori se u agenciji, možda da daš neki avans na rezervaciju, da ne plaćaš sve odmah.
Post Reply