Istanbul

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#1401 Re: Istanbul

Post by charrrmed »

banjaluka078 wrote:Je li neko možda putovao za Istanbul u organizaciji Lata travel agencije? Ima neka ponuda, 6 dana oko 350 KM avionom, pa ne znam je li neka šuplja ili su OK.
Nisam nikada putovao s navedenom agencijom medjutim ljetos sam se raspitivao za putovanje u Italiju te im 5 puta licno isao, raspitivao se za cijenu i svih 5 puta ostavljao broj telefona da me kontaktiraju kada saznaju za cijenu i niko me nikada nije kontaktirao. Samo mi nije jasno kako je moguce da "izbace" ponudu za putovanje a djevojka u agenciji o tom putovanju nije znala aposlutno nista :? Nije znala cak ni da imaju putovanje u Italiju u ponudi. Izvinjavam se na off topicu. Uglavnom, ne mora znaciti da nisu dobro organizirani sto se tice Istanbula.
MyIstanbul
Posts: 55
Joined: 09/11/2013 16:24

#1402 Re: Istanbul

Post by MyIstanbul »

Ja nikom ne bih preporučila ove male agencije.Sad ih ima ko gljiva poslije kiše... i na žalost,dosta ih se bavi prevarama! Govorim iz iskustva. Ako se već odlučite za agenciju, idite provjerenim agencijama sa dugim godinama rada. Da uštedite 50-80 KM, izgubit ćete 500-1000 KM!!
Najveći problem je što se o tome ne priča, pa čak i na forumu su brisani postovi!

Ponavljam, ako se odlučite da ipak idete agencijom, neka bude neka provjerena!

Ako primjetite išta sumnjivo, nema računa, neko vam uzima na cesti novac bez primitka, kakva je poslovnost tih ljudi, trebali bi vam odgovoriti na sva vaša pitanja kao iz topa ma koliko bila detaljna i svašta još nešto. Ako primijetite išta sumnjivo,neprofesionalno, bježite od te agencije, ne dajite pare!! SRETNO I DO ZADNJEG TRENA NE DAJITE SVOJ NOVAC! :-D
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1403 Re: Istanbul

Post by vazi »

mislim da je dovoljno rezervisati hotel , kupiti kartu i sam se snalaziti. Istanbul je zaista lahak grad za kretanje i obilazak i nema potrebe za agencijama ni vodicima...

ako moze posluziti, mi smo bili ovdje i zadovoljni smo, nista posebno ali cisto, dorucak solidan (polupansion smo uzeli) osoblje uljudno i nama je to bilo dovoljno.

http://www.historiahotel.com/
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1404 Re: Istanbul

Post by channel10 »

Koja je cijena bila po nocenju za dvije osobe, ako nije tajna?

edit: evo sad sam vidio cijene i poskup je :D . Oko 100 eura nocenje za dvije osobe sa doruckom u Maju i Septembru.
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1405 Re: Istanbul

Post by vazi »

ma kakva tajna, cini mi se 600 eura nas je kostalo sve tj let u oba pravca + hotel za dvije osobe sedmica dana. Na to dodaj rucak i /ili veceru (nismo uvijek mogli oboje pojesti :-D )

Istanbul me odusevio, tako bih voljela ponovo otici ali u suncanom mjesecu od april - juni, tu negdje...

rezervisali na http://www.expedia.fr/ biras let, biras hotel...

edit: samo da dodam da je osoblje hotela jako ljubazno i sve informacije u vezi posjete grada, savjete i sl od njih mozete dobiti, vjerovatno je tako u svim hotelima...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1406 Re: Istanbul

Post by channel10 »

To je vas bas povoljno izaslo. Ja sam bio dva puta, ali oba puta sa nekim agencijama. Ono samo po tri dana, jednom za Novu godinu, a drugi put u Septembru. Oba puta bio na Laleliju. Sad bih volio otici na 7-8 dana da se bas ocejfi :) i to u ljetnom periodu, mada sam dobro prosao i kad sam isao za NG jer nije bilo zime, kise ni vjetra.
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1407 Re: Istanbul

Post by vazi »

ma nije ni nama bilo hladno ali je bilo stalno oblacno tako da ugodjaj za oko nije isti..ja mogu samo zamisliti kako je jedinstven pogled ipred dolmabahce na Bosfor po finom vremenu...pretpostavljam da je skroz drugacija slika grada kad je vedro nebo.

I slazem se s tobom, to je grad kojemu se treba vracati vise puta :thumbup: Avgust je mozda prevruc i prepun turista ...cijene su povoljne pred sezonu, maj, juni...ili septembar
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1408 Re: Istanbul

Post by channel10 »

Evo kako izgleda sredinom Septembra :)
Image
Image
Image
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1409 Re: Istanbul

Post by vazi »

@channel 10, fantasticno :thumbup:

decembar :D

Image
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1410 Re: Istanbul

Post by vazi »

Image
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1411 Re: Istanbul

Post by sadie_forever »

Koliko se krecu cijene sada u julu-augustu za Istanbul? 2 osobe,oko 7 dana
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1412 Re: Istanbul

Post by vazi »

sadie_forever wrote:Koliko se krecu cijene sada u julu-augustu za Istanbul? 2 osobe,oko 7 dana
zavisi odakle je polazak :)
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#1413 Re: Istanbul

Post by arslanbey »

vazi wrote:
sadie_forever wrote:Koliko se krecu cijene sada u julu-augustu za Istanbul? 2 osobe,oko 7 dana
zavisi odakle je polazak :)
sarajevo ?
adan
Posts: 12
Joined: 11/03/2015 22:53

#1414 Re: Istanbul

Post by adan »

Pozdrav ekipi. Image

Primate još jednog Istanbuloljupca ?

Bila sam u Istanbulu 4 puta , po jednom u 4. , 6. , 9. i 10. mjesecu
Teško je kazati kad je ljepši.
Sanjam da odem kad pada snijeg.

22.4. se spremam po peti put.

Dakle, obožavamo se, ja i Istanbul.
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1415 Re: Istanbul

Post by vazi »

adan wrote:Pozdrav ekipi. Image

Primate još jednog Istanbuloljupca ?

Bila sam u Istanbulu 4 puta , po jednom u 4. , 6. , 9. i 10. mjesecu
Teško je kazati kad je ljepši.
Sanjam da odem kad pada snijeg.

22.4. se spremam po peti put.

Dakle, obožavamo se, ja i Istanbul.
ju veljkom :)
Kondenzator
Posts: 136
Joined: 23/11/2010 01:29

#1416 Re: Istanbul

Post by Kondenzator »

Pozdrav ekipi,

Planiram sa suprugom da posjetim Istanbul. Jos uvijek nismo sigurni da li da idemo u vlastitoj reziji ili da idemo preko agencije.

Npr pronasao sam ovo:
http://www.centrotours.ba/istanbul__29. ... 5.___avion

Gdje nas ukoliko sve uzmemo za 4 noci kosta cca 2500 KM.

A nasao sam npr avionske karte za nas dvoje za 800 KM odnosno malo manje.

Zanimaju me Vasa iskustva. Da li je bolje prvo otici sa agencijom ( vodicem ). Kako se krecu cijene taxija, buseva, hotela, hrane vani itd itd itd... :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1417 Re: Istanbul

Post by vjesticanametli »

eh ni slucajno agencija....zaista vam ne treba i taxi tamo takoder ne uzimajte.....imaju odlicnan gradski prevoz a 2500 KM je meni bilo dovoljno za 3 osobe i to 7 dana....sve sam sama sredila i hotel i karte....prelistaj temu jer imas sve upute ovdje i napravite sebi pres karticu za ustedu :D :-D
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#1418 Re: Istanbul

Post by vazi »

Kondenzator wrote:Pozdrav ekipi,

Planiram sa suprugom da posjetim Istanbul. Jos uvijek nismo sigurni da li da idemo u vlastitoj reziji ili da idemo preko agencije.

Npr pronasao sam ovo:
http://www.centrotours.ba/istanbul__29. ... 5.___avion

Gdje nas ukoliko sve uzmemo za 4 noci kosta cca 2500 KM.

A nasao sam npr avionske karte za nas dvoje za 800 KM odnosno malo manje.

Zanimaju me Vasa iskustva. Da li je bolje prvo otici sa agencijom ( vodicem ). Kako se krecu cijene taxija, buseva, hotela, hrane vani itd itd itd... :)
sve bas ovako kako ti je rekla @vecavestica :)

Hej, pa mi smo isli iz nica istanbul, 7 dana 6 nocenja za dvije osobe, let, hotel s doruckom, sve 600 eura . Skupo to centrotransovo, bar se meni cini...
adan
Posts: 12
Joined: 11/03/2015 22:53

#1419 Re: Istanbul

Post by adan »

Kondenzator wrote:Pozdrav ekipi,

Planiram sa suprugom da posjetim Istanbul. Jos uvijek nismo sigurni da li da idemo u vlastitoj reziji ili da idemo preko agencije.

Zanimaju me Vasa iskustva. Da li je bolje prvo otici sa agencijom ( vodicem ). Kako se krecu cijene taxija, buseva, hotela, hrane vani itd itd itd... :)
Malo sam neupućena koliko je 800KM eura? Ako mi to kažete jednom, ja ću zapamtiti...

Svakako ne sa agencijom.
Toliko je jednostavno naći smještaj sam, ovisno o raspoloživim sredstvima.
Važno je da je čisto. Ostalo, pogled i kvadratura, samo bespotrebnan trošak.
Ionako iz hotela izlaziš iza doručka, a vraćaš se iza večere.

Gradski saobraćaj je tako dobro organiziran, busevi, tramvaj, podzemna, brodovi, sve vozi.
Uzmeš Istanbulcard za 6TL, samo ga puniš. Na kraju ga vratiš i dobiješ 6TL natrag.

Ako vas je više, nekad se isplati i taxi.

Mene će u 4. mjesecu izaći svi troškovi za 5 noćenja cca 500e po osobi, sa letom iz Zagreba sa Turkishem ( bila je akcija).
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#1420 Re: Istanbul

Post by Mr.Who »

adan wrote:
Kondenzator wrote:Pozdrav ekipi,

Planiram sa suprugom da posjetim Istanbul. Jos uvijek nismo sigurni da li da idemo u vlastitoj reziji ili da idemo preko agencije.

Zanimaju me Vasa iskustva. Da li je bolje prvo otici sa agencijom ( vodicem ). Kako se krecu cijene taxija, buseva, hotela, hrane vani itd itd itd... :)
Malo sam neupućena koliko je 800KM eura? Ako mi to kažete jednom, ja ću zapamtiti...

Svakako ne sa agencijom.
Toliko je jednostavno naći smještaj sam, ovisno o raspoloživim sredstvima.
Važno je da je čisto. Ostalo, pogled i kvadratura, samo bespotrebnan trošak.
Ionako iz hotela izlaziš iza doručka, a vraćaš se iza večere.

Gradski saobraćaj je tako dobro organiziran, busevi, tramvaj, podzemna, brodovi, sve vozi.
Uzmeš Istanbulcard za 6TL, samo ga puniš. Na kraju ga vratiš i dobiješ 6TL natrag.

Ako vas je više, nekad se isplati i taxi.

Mene će u 4. mjesecu izaći svi troškovi za 5 noćenja cca 500e po osobi, sa letom iz Zagreba sa Turkishem ( bila je akcija).

1€=1,95583 KM

A što se tiče odlaska najbolje i najjeftinije je u sopstvenoj režiji.
adan
Posts: 12
Joined: 11/03/2015 22:53

#1421 Re: Istanbul

Post by adan »

Mr.Who wrote: 1€=1,95583 KM
Hvalaaaa ...
encimenci
Posts: 16
Joined: 24/05/2013 08:25

#1422 Re: Istanbul

Post by encimenci »

Pozdrav svima,

ja predlazem svima da idu u sopstvenoj reziji. Ja sam kupila karte preko Pegasusa i izasle su me oko 350 KM, mislim da su bile oko 180 EUR. Idem polovinom juna. Nasla sam smjestaj preko bookinga i placam 10 nocenja oko 600 KM, znaci 10 nocenja + avionske karte sa ukljucenim taksama oko 950 KM. Samo treba provjeriti kada imate jeftine karte i ranije rezervisati. Sada vidim da su vec poskupile za nekih 20 EUR. Hotel je dobar i ukljucen je dorucak. Preporucujem da se registrujete na booking i logujete prilikom pretrage jer za svoje korisnike imaju i skrivene ponude koje su dosta povoljnije. Hotel se nalazi u blizini Sultanahmeta. Jedni problem je sto kada idete preko Pegasusa avion slijece na aerodrom Sabiha koji je udaljen. Prevoz od aerodroma do hotela se krece oko 45 - 65 EUR ali postoje autobusi (oko 10 TL po osobi) koji voze od hotela do Taksima svako pola sata (moze se naci raspored na netu) Eto ko ima vremena samo treba istraziti :)
AlbatrosXL
Posts: 57
Joined: 26/09/2012 09:14

#1423 Re: Istanbul

Post by AlbatrosXL »

encimenci wrote:Pozdrav svima,

ja predlazem svima da idu u sopstvenoj reziji. Ja sam kupila karte preko Pegasusa i izasle su me oko 350 KM, mislim da su bile oko 180 EUR. Idem polovinom juna. Nasla sam smjestaj preko bookinga i placam 10 nocenja oko 600 KM, znaci 10 nocenja + avionske karte sa ukljucenim taksama oko 950 KM. Samo treba provjeriti kada imate jeftine karte i ranije rezervisati. Sada vidim da su vec poskupile za nekih 20 EUR. Hotel je dobar i ukljucen je dorucak. Preporucujem da se registrujete na booking i logujete prilikom pretrage jer za svoje korisnike imaju i skrivene ponude koje su dosta povoljnije. Hotel se nalazi u blizini Sultanahmeta. Jedni problem je sto kada idete preko Pegasusa avion slijece na aerodrom Sabiha koji je udaljen. Prevoz od aerodroma do hotela se krece oko 45 - 65 EUR ali postoje autobusi (oko 10 TL po osobi) koji voze od hotela do Taksima svako pola sata (moze se naci raspored na netu) Eto ko ima vremena samo treba istraziti :)
Ti si komotno mogla preko agencije da ides kad ces toliko iskeširati za sopstveni aranzman...
ja da imam toliki budzet mogao bi komotno mjesec dana biti u Istanbulu :)

Lijep provod :thumbup:
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#1424 Re: Istanbul

Post by nino90 »

idem u ju u za istambul. Posto idem pegasusom slijecem na Sabiha aerodromu, hotel je u Fatih dijelu grada. Moze li neki savjet kko najbolje da dodjem od aerodroma do hotela, ima li i koliko cesto autobusa na ovoj relaciji?
encimenci
Posts: 16
Joined: 24/05/2013 08:25

#1425 Re: Istanbul

Post by encimenci »

nino90 wrote:idem u ju u za istambul. Posto idem pegasusom slijecem na Sabiha aerodromu, hotel je u Fatih dijelu grada. Moze li neki savjet kko najbolje da dodjem od aerodroma do hotela, ima li i koliko cesto autobusa na ovoj relaciji?
Pogledaj ovdje, imas bus svakih pola h koliko sam skontala oko 12 TL po osobi, moras imati sitnih TL kod sebe jer ne primaju krupne pare a ni eure http://www.havatas.com/yolcuservisi/kad ... imani.aspx
Post Reply