Istanbul

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Ilmaa
Posts: 6
Joined: 18/05/2009 18:32

#1 Istanbul

Post by Ilmaa »

Koje hotele predlazete u Istanbulu? Vazno mi je da su negdje u centru tj. blizu znacajnih spomenika, a da cijene nisu paprene:) ? I naravno vasa iskustva :)?
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#2 Re: Istanbul

Post by Tikvica »

Hotel Grand Yavuz se nalazi na Sultanahmetu. 5-6 minuta hoda od Plave dzamije, Aja Sofije, Cisterne, Topkapi palace itd. Sobe su jako lijepe, dorucak je svedski sto, osoblje veoma ljubazno. Mi smo imali poslijepodnevni let i stvari su nam ostavili u hotelu (imaju prostoriju za prtljag), tako da smo se odjavili ujutro, setali jos malo i kasnije samo pokupili kofere.
Relax tours radi sa njima, pa probaj preko njih da dobijes povoljniju cijenu sobu. U Istanbulu se placa soba, a nije cijena po osobi. Cini mi se da smo placali nekih max 70 EUR noc (dvokrevetna soba-spavanje sa doruckom). Ima li smo pogled na Crno more. Jedva cekam novu priliku da odem u Stambol :-D
Recruit
Posts: 5
Joined: 06/10/2007 19:37
Location: Sarajevo

#3 Re: Istanbul

Post by Recruit »

Preporucujem hotel Pierreloti - bila dva puta po 7 dana, sama sa kcerkom. Hotel je cist, sobe ljepe, sa klimom i TV-om. Osoblje izuzetno. Cijena prihvatljiva - oba puta sam bila u aranzmanu Fibule (poslovnica u Ferhadiji). Lokacija izuzetna - i toplo preporucujem odlazak u taj hotel :-D

http://www.pierrelotihotel.com/

i ja bih opet isla... :sad:
User avatar
dufa
Posts: 105
Joined: 04/05/2009 15:41

#4 Re: Istanbul

Post by dufa »

Da osvjezimo temu,
Vjerujem da ima dosta forumasa koji su posjetili Istanbul u skorije vrijeme i koji mi mogu reci koja su mjesta u Istanbulu za dobar shoping. Uz to da i dalje pisete koji su dobri hoteli.
Hvala :thumbup:
Static-X
Posts: 2470
Joined: 23/07/2009 14:50

#5 Re: Istanbul

Post by Static-X »

Nisu to Zavidovici to je grad koji se proteze na dva kontinenta
User avatar
dufa
Posts: 105
Joined: 04/05/2009 15:41

#6 Re: Istanbul

Post by dufa »

Static-X wrote:Nisu to Zavidovici to je grad koji se proteze na dva kontinenta
Naravno da nisu Zavidovici
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#7 Re: Istanbul

Post by Big Boy »

dufa wrote:Da osvjezimo temu,
Vjerujem da ima dosta forumasa koji su posjetili Istanbul u skorije vrijeme i koji mi mogu reci koja su mjesta u Istanbulu za dobar shoping. Uz to da i dalje pisete koji su dobri hoteli.
Hvala :thumbup:
A vazi ti kao i u Sarajevu... nista nemoj kupovati po radnjama uz glavne ulice, zavuci se u neki sokak pa razgledaj cega ima. Obicno se nadju identicne stvari i u pola cijene. Dalje... ako nije prava radnja s istaknutim cijenama koju god ti cijenu kaze za nesto ti reci uh, i napravi mrgud facu... pa reci nesto tipa, simpa je ali mi je to preskupo. Nemoj ni pod razno da ti "zasjaju" oci kad ti se nesto svidi. Ako ne obori cijenu... a ti samo preko vrata, il' ce te dozivati ili navrati drugi put.

I... ako zelis manje cijene obuci se skromnije. I to je palilo... udjes u istu radnju i pitas za identicnu stvar i dobijes razlicite cijene ovisno o tome kako si obucen. :lol:
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#8 Re: Istanbul

Post by Big Boy »

I da, hotel... preporucujem hotel Vicenza u mislim Laleli dijelu (par stanica od Sultan Ahmeta).

Hotel je noviji pa je s tim bas dobro napucan. http://www.hotelvicenzaistanbul.com/


Ne preporucujem Tan hotel u Sultan Ahmet dijelu... sam hotel je simpa, iako je star ali je posluga pravi uzas, sem covjeka koji je manager. Ne znam da li se stanje promijenilo ali ako se posluga naocigled gostiju prepire i sl. onda je to bolje zaobici.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#9 Re: Istanbul

Post by pure_love »

Istanbul je puno vise od sultana i hstorije....turski nocni zivot je ludiloo,turkinje ekstra,samo se pazite da ne nagazite u pogresne clubove


jaran mi prica kako je zalutao i usao u neki GAY club :D :run: :-)
evo nekoliko slika iz Turkiye :)


Bodrum
Image

Istanbul

Image

Image

Image

Image
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#10 Re: Istanbul

Post by coek »

...
Last edited by coek on 22/03/2010 14:25, edited 1 time in total.
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#11 Re: Istanbul

Post by BiH-x »

Ne bih bas rekao da su Turkinje ekstra, ali je Istanbul zaista svjetska metropola. Fantastican grad :thumbup:
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#12 Re: Istanbul

Post by pure_love »

BiH-x wrote:Ne bih bas rekao da su Turkinje ekstra, ali je Istanbul zaista svjetska metropola. Fantastican grad :thumbup:
hehe cuj,,svi koji bjese i koji se vratise komentarisali nocni zivot i tamosnje turkinje,ali svako ima svoj ukus
Last edited by pure_love on 05/10/2009 18:02, edited 1 time in total.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#13 Re: Istanbul

Post by pure_love »

nego jel ko ikada bio u Alanyi?
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#14 Re: Istanbul

Post by Šeherzada »

Ja svakako predlazem hotel Sarajevo,najjeftiniji,5 minuta setnje od Aya sofie i Plave Dzamije.Ljudi znaju nas jezik.....Sa doruckom.Nema fule!!!
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#15 Re: Istanbul

Post by callmethebreeeze »

http://www.perarose.com/gallery.php

zena i ja smo bili u ovom hotelu. bilo je super. ovo je u dijelu grada koji se zove pera u sklopu beyöglu ili kako vec. sjajan dio grada, pun kafana, restorana, second handova i slicnog. puno bolje nego u sultanahmetu za moj ukus. zavidim svakome ko ce uskoro u istanbul. meni je prelijep grad. sutra bih isao tamo zivjeti. a tek kako su im kafane dobre.
:D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#16 Re: Istanbul

Post by Bosanac sa dna kace »

pure_love wrote:jaran mi prica kako je zalutao i usao u neki GAY club :D :run: :-)
haj priznaj u koji si bar zaluto, da i ti nijesi ''povariso' ofrlje u bar 17.'' :lol: :lol: :lol:
silm
Posts: 232
Joined: 07/03/2007 07:45

#17 Re: Istanbul

Post by silm »

Istambuleeee.... kako sam te pozelio. Da malo oseirim, ohanem,odem u Sultan Ahmedovu dzamiju, poslusam tursku muziku, pojedem sahan dolme, popijem caj... i sve to opet ispocetka nekoliko puta.
Al eto kad se dadne. Uhar je pogledati i You Tube prilog.
http://www.youtube.com/watch?v=qC1of3h9 ... re=related
bina67
Posts: 9
Joined: 11/12/2009 09:36

#18 Re: Istanbul

Post by bina67 »

Moja preporuka hotel Baron,5-10 minuta pješke do Kapali čaršije,Sultan Ahmeta. 60 eura dvokrevetna soba sa doručkom (švedski sto),hotel 4 zvjezdice,izuzetno čisto,osoblje ljubazno,znaju naš jezik. Pogled iz sobe nije nešto ekstra,ali restoran je na vrhu hotela i odatle je lijep pogled.Imaju svoju stranicu i možeš pogledati kako izgleda.
I ja bih opet do lijepog Istambula.
Sretan put i uživaj
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#19 Re: Istanbul

Post by bijela »

hotel Yasmak Sultan, u srcu istanbula, tik do plave dzamije. nije skup, a odlican je.
ima svoj site pa se moze pogledati.

kad narastem napisat cu dramu "u istanbulu ja sam ostavila svoje srce" :thumbup:
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#20 Re: Istanbul

Post by callmethebreeeze »

joj, sta bih ja dao da je sad avgust, a ja u stambolu...
:-)
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#21 Re: Istanbul

Post by Šeherzada »

bijela wrote:
kad narastem napisat cu dramu "u istanbulu ja sam ostavila svoje srce" :thumbup:
I ja sam svoje..... :(
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#22 Re: Istanbul

Post by PipiDugaDevetka »

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... anbul.html

Sirkeči Konak, Istambul proglašen za jedan među 25 najboljih hotela u Evropi od strane gostiju članova portala Tripadvisor.

Ali, ali,....122€ za jednu osobu za jedan dan/noć,... 8-) :zzzz:

Image
silm
Posts: 232
Joined: 07/03/2007 07:45

#23 Re: Istanbul

Post by silm »

Uz obaveznu posjetu nedavno otvorenom Muzeju o osvajanju Istanbula pod vodjstvom Sultana Mehmed Fatiha. Fantastican uradak 6 slikara iz razlicitih zemalja radili su na tome 3 godine. Vec ima na link:
http://www.youtube.com/watch?v=NOTCO2dv ... re=related

a nakon toga jedna muzicka rahat lokuma http://www.youtube.com/watch?v=cbRUKAx0Xd8
Diako
Posts: 43
Joined: 22/05/2005 20:43

#24 Re: Istanbul

Post by Diako »

Fini ovi vasi utisci, nego sta se kupuje tamo??? :?

Zlato, farmerke, Koza,... Moze li par informacija od svercera, gdje kupovati ove "luksuzne"stvari :wink:

Idem sa zenom za 1.maj, 3 dana.

Kako sa aerodroma do centra grada? Taxi ili bus, €? :bih:

hvala
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#25 Re: Istanbul

Post by callmethebreeeze »

Diako wrote:Fini ovi vasi utisci, nego sta se kupuje tamo??? :?

Zlato, farmerke, Koza,... Moze li par informacija od svercera, gdje kupovati ove "luksuzne"stvari :wink:

Idem sa zenom za 1.maj, 3 dana.

Kako sa aerodroma do centra grada? Taxi ili bus, €? :bih:

hvala
idi busom. ja mislim da karta do centra, tj taksima, kosta pet eura. kopije famerica i svega ostalog mozes uzimati na bazaru.
Post Reply