Istanbul sa agencijom???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#26 Re: Istanbul sa agencijom???

Post by jasko__ »

Da malo oživimo temu..ako može savjet šta je od ovih fakultativnih izleta MUST HAVE a šta je onako, bezze, nepotrebno

PANORAMSKO RAZGLEDANJE

TOPKAPI PALATA

KRSTARENJE BOSFOROM

DOLMABAHCE PALATA

EYUP, MINIATURK, PIERRE LOTI

ČAMLIDŽA

Ovo je u ponudi Sola azura..već sam uplatio aranžman, sad još ne znam šta od ovih stvari "uzmem" i da platim dole na licu mjesta..

Znam da ste ranije pisali ovdje u svojoj režiji ovo ono...pošto sam odustao od toga, idem sa grupom..šta je "bacanje para"

P.S. jbt 2016-te pokrenuo temu i tek sad idem..jbg tek se poklopilo sve :-)
zigzag
Posts: 5748
Joined: 18/04/2014 11:26

#27 Re: Istanbul sa agencijom???

Post by zigzag »

Tarlabaši uključi u razgledanje. Tu je uvijek živopisno. Avantura koja se ne zaboravlja. A blizu Taksima.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#28 Re: Istanbul sa agencijom???

Post by jasko__ »

zigzag wrote: 11/09/2020 08:51 Tarlabaši uključi u razgledanje. Tu je uvijek živopisno. Avantura koja se ne zaboravlja. A blizu Taksima.
Hvala puno, svaki savjet je dobrodošao :thumbup:
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#29 Re: Istanbul sa agencijom???

Post by Hakiz »

PANORAMSKO RAZGLEDANJE - Nije obavezno

TOPKAPI PALATA - Trebalo bi

KRSTARENJE BOSFOROM - Može biti lijepo

DOLMABAHCE PALATA- Trebalo bi

EYUP - ako si vjernik, Eyupovoj džamiji je veća vjerska vrijednost nego što je interesantan turistički objekat

MINIATURK - Ako te takve stvar interesuju

PIERRE LOTI - Ako si već u Eyupovoj džamiji, onda ti je Pierre Loti u blizini pa obavi i to. Mene nije oduševio, ali ja sam se u Istanbulu zavlačio gdje god sam stigao, pa sam i tamo bio. Da nisam, ne bih ništa propustio. Ali to je samo moje mišljenje.

ČAMLIDŽA - Kao i Pierre Loti [/quote]

Plava džamija, Ortakoy, Yerbatan, Misiri pijaca, Rustempašina džamija, Šahirin džamija, Bugarska crkva, odeš autobusom sa Kabataša ili Eminonua do Rumeli hisari pa se pješke vraćaš Bebekom ka Ortakoyu, to su mjesta koja koja bih ja. Odeš na Taksim pa se pješke spuštaš prema Galata tornju. Ima ih još, ali nemaš vremena.

Pazi kod krstarenja Bosforom, ja kada sam išao ljudi su plaćali privatne ture po 50 Eura. Ja otišao na krstarenje koje redovno organizuje kompanija koja vrši gradski trajektni prevoz, kao što bi u Sarajevu na primjer bio GRAS, i platio 15 TL.

Hoću reći, ako ćeš agencijom, agencijom obavi put u Istanbul, hotel itd, a izlete tako da odeš sam na autobus, tramvaj, metro, taksi ili tabanovića fijakerom i sam lutaš.

Ako nisi siguran da ćeš se snaći i ostaješ manje od 10 dana, idi na agencijske izlete. Vidjećeš ono šta većina ljudi vidi, nekoliko najznačajnijih turističkih tačaka, ali takođe ćeš puno i propustiti. Za Istanbul ti treba minimum 10 dana samo da protrčiš najvažnije interesantne stvari, da ih sve obiđeš oko mjesec, a da ih bolje upoznaš moraćeš preseliti tamo :)

Pisalo se o Istanbulu opišrno, prelistaj forum, ima puno informacija.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#30 Re: Istanbul sa agencijom???

Post by Hakiz »

Evo ti tema o Istanbulu, 62 stranice, tu imaš puno informacija:

istanbul-t67761.html
Post Reply